Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Par leģionu „Svoboda Rossiji”

Pietiek lasītājs
25.12.2023.
Komentāri (0)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Laiks ir nemierīgs, laiks ir trauksmains… Cilvēki cer, ka jaunais gads atnesīs pasaulei mieru un stabilitāti, bet maz ticams, ka militārie konflikti norims un politiskais pretnostatījums atrisināties.

Latvijā situācija ir depresīva - gan politiski, gan ekonomiski, gan sabiedriski, gan arī individuāli. Ar šo Saeimu mēs esam nodzīvojuši tikai gadu, bet šķiet, ka mūžību…Varbūt tiešām labāk šausmīgs gals nekā bezgalīgas šausmas…Es apsveru iespēju parakstīties par Saeimas atlaišanu, mani tikai iniciatīvas autoru personas mulsina. Lai gan pēc tam, kad ministru prezidente Evika Siliņa pasi pasludināja par luksus preci un ekstru, kas visādiem plebejiem nemaz nepienākas, man Ainārs Šlesers jau šķiet adekvāts un atbildīgs politiķis.

Vislielākās bažas rada valsts aizsardzības joma, kas ir nodota politiski kreisi un ģeogrāfiski uz austrumiem orientētai partijai. Latvijai militāri sarežģītajā laikā no Aizsardzības ministrijas bija spiests aiziet pieredzējis un kompetents valsts sekretārs Jānis Garisons, kura izglītība - ASV Armijas kara koledža, maģistra grāds stratēģiskajās studijās. Ministrs Andris Sprūds notikušo publiski pamatoja ar uzskatu un viedokļu nesakritību ar bijušo valsts sekretāru. Kam Garisons nepiekrita? Tam, ka Ukraina ir projekts, vai neatbalstīja Latgales republikas ideju? Andris Sprūds ir profesors politikas zinātnēs, nevis ģenerālis, līdz ar to viņa militārā kompetence armijas lietu zināšanās un organizēšanā rada pamatotas šaubas. Lai gan viņa apmeklētās konferences Krievijā un Ķīnā noteikti bija ļoti informatīvas…

Valdībai (vismaz šai) ticības nav, līdz ar to tautas un valsts nākotne ir cilvēku rokās - gan tiešā, gan pārnestā nozīmē. Tā tas ir Latvijā, tā tas ir visur, tai skaitā Krievijā. Latvijas politiķi, mediji un NVO ļoti auklējas ap cilvēkiem, kuri šo Krievijai morāli un ekonomiski nekomfortablo laiku (sankcijas un tā) ir nolēmuši klusi pārlaist aiz savas valsts robežām, pieprasot vietējos pielāgoties viņu ērtībām un vajadzībām, paralēli vedot ideoloģisko propagandu Krievijas interesēs.

Kas bija un ir it kā opozicionārā telekanāla Дождь galvenais refrēns un naratīvs? Tas ir Putina karš, krievi nav vainīgi, bet viņi, nabadziņi, cieš no sankcijām, viņiem ir jādod vīzas un jānodrošina komfortabli ceļošanas un dzīvošanas apstākļi Eiropā, bet viņi neko par karu Ukrainā nezina un zināt negrib, jo viņiem (pilsoņiem) par savu valsti nekādas atbildības nav. Par Krievijas pilsoņiem, kuri uzdrošinās veikt pilsoniskās nepakļāvības akcijas, kuri tagad par publiskiem pretkara protestiem sēž kolonijās, mūsu sabiedriskajiem medijiem un politiķiem intereses nav. Arī par krievu leģionu Свобода России, kura karavīri brīvprātīgi ar ieročiem rokās cīnās pret ordu, karojot Ukrainas Bruņoto spēku sastāvā. Ārvalstīs esošie Krievijas opozicionārie mediji ir ļoti skeptiski un noraidoši pret šo militāro vienību. Jo daudz vieglāk ir virināt muti, prasīt vīzas un finansējumus nekā reāli cīnīties frontē.

Krievijas – Ukrainas karš ir konvencionāls, bet mūsdienās visiem militārie konfliktiem ir hibrīdkara pazīmes un elementi. Tur ir samaisīti elementi no visa – kovenciālais karš, partizānu karš, guerilla (pilsētas partizāni). Ir lietas, kas paņemtas pat no džihāda un Intifadas.

Klasiskā partizānu kara teoriju un likumus ir definējis priekšsēdētājs un dižais stūrmanis. Nē, tas nav Staļins… tas ir Mao. 1) Partizānu karš pārsvarā notiek lauku apvidos, 2) partizāniem ir jāsaņem palīdzība (finansiālā, materiālā, informatīva, militārā) no kādas valsts vai organizācijas (ārējie spēki), respektīvi, partizāni izbeidzas reizē ar pārtiku un patronām, 3) partizāniem ir jābūt iespējai patverties grūti pieejamās teritorijās (meži, džungļi, kalni vai nu vai tuneļi kā Gazā) vai iespējai pāriet valsts robežu uz drošu teritoriju, kā arī saņemt materiālo apgādi.

Uz robežas starp konvenciālo un partizānu karu leģions Свобода России veic visai veiksmīgus reidus Krievijas teritorijā (Belgorodas apgabals). Nē, viņi nav nodevēji, jo viņi neplāno atdot Ukrainai vai kādai citai valstij Krievijas teritorijas. Es kaut kur piekrītu Putinam, kurš karu Ukraina vairākkārtīgi ir raksturojis kā pilsoņu (brāļu) karu. Arī starp krieviem tas ir karš par nācijas attīstības paradigmu. Leģionāri ir krievi, kuri joprojām zemapziņā dzird Novgorodas (republika) večes zvanu, kas sauca uz tautas kopsapulci, kur kņazi jau 10.gadsimta tika vēlēti. Ivans III 15.gadsimtā Novgorodu pievienoja Moskovijai. Bet daļā krievu gēnu līmenī ir ierakstīts demokrātijas kods. Ir viņiem arī tāds arhetips. Tie ir krievi, kuri grib demokrātisku nākotni savai dzimtenei. Lai gan vairumam krievu, protams - bajāri ir slikti, cars ir labs…Atcerēsimies latviešu strēlnieku neviennozīmīgo lomu Krievijas revolūcijas un pilsoņu kara notikumos, kas ļāva Latvijai nodibināt savu nacionālu un neatkarīgu valsti. Arī latviešu leģionāri cīnījās zem svešiem karogiem, bet par savas valsts brīvību.

Kremlis ir mācījies no kļūdām un vairāk neļaus rasties privātajai militāro struktūrai, kas varētu kļūs par leģendu, par ikonu. ЧВК Вагнер atbilda privātas armijas kritērijiem – gan kvantitātē, gan kvalitātē. Pašlaik Krievijā ir no 30 līdz 40 privātajām militārajām organizācijām, bet tās vairāk atbilst bruņotas apsardzes pazīmēm. Salīdzinājumam Свобода России leģionāri ir pēc NATO standartiem sagatavoti karavīri ar reālu kauju pieredzi. Privātas militāras struktūras ir visām lielajām korporācijām. Piemēram, Kadirova militārās vienības Ахмат, Gazprom ЧВК Поток un ЧВК Факел, vēl esmu redzējis nosaukumus Енот, Патриот, Шторм, Редут. Bet publiskajos avotos nav daudz informācijas par šo tēmu. Visiem ЧВК ir noslēgti līgumi ar Krievijas Aizsardzības ministriju, tieši šīs militārās vienības karo pie Avdijivkas, kā arī vispār Ukrainas frontē. Putinam nākamajā gadā ir vēlēšanas, tik nepopulāru pasākumu kā mobilizācija viņš nevar atļauties, bet ЧВК vervē algotņus visā postpadomju telpā, tai skaitā Vidusāzijā. Tie nav tikai Krievijas pilsoņi, turklāt privātās korporācijas nodrošina algotņu materiālo apgādi, lai atkal nav pliki un basi, kā arī maksā algas no sava maka. Kāpēc to vajag korporācijām un oligarhiem? Putins nav mūžīgs, bet varas pāreja, kuru vienmēr pavada īpašumu pārdale, Krievijā tradicionāli ir asiņaina, tāpēc viņiem ir nepieciešamas bruņotie spēki, kas aizsargā viņus pašus, viņu ģimenes un īpašumus. Tas ir abām pusēm izdevīgs darījums

Kāpēc Latvijas interesēs ir atbalstīt leģionu Свобода России? Visi atceras ЧВК Вагнер triumfālo maršu jūnijā uz Maskavu? Viņi soļoja kā parādē, vienkārši maršēja. Es domāju, ka tieši tā Putins bija iedomājies Krievijas armijas gājienu uz Kijevu, kur trīs dienas un bankets. Vagneriešus neviens neapturēja, viņi paši apstājās, kas pierādīja, ka ir politiskās intrigas, bet cīnīties un upurēt dzīvību par varu neviens Krievijā nav gatavs. Tajā maršā vagneriešu bija no 4 līdz 6 tūkstošiem. Tas nemaz nav daudz.

Par leģiona Свобода России militārajām aktivitātēm informācija būtu jāsniedz sabiedriskajiem medijiem. Žēl, ka Latvijai nav sabiedrisko mediju…Es aicinu parakstīties uz leģiona Свобода России kanāliem sociālajos medijos - piesekoties, nolaikot, uzrakstīt atbalstošu komentāru, padalīties ar saitēm. Es pats viņiem sekoju Telegram. Ir svarīgi, lai labas gribas cilvēki krievu leģionārus atbalstītu. Godinot latviešu strēlnieku un leģionāru piemiņu.

Kad Krievijā (citējot Ļeņinu) vara atkal mētāsies uz ielas, vēlams, lai to paceltu kāds, kurš būtu spējīgs to nest ar godu… Par svētību savai un arī kaimiņu tautām un valstīm.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Šprotes nepieņems cūku labturības prasības

FotoJa kādam ir klusas aizdomas, ka mēs te sēdēsim un gaidīsim vēl vienu okupāciju – jums ir jālasa tālāk. Ja kāds domā, ka virsrakstā pieminētais dzīvnieks ir nacionālā naida kurināšana – lasiet, lasiet… Starp citu, likums par cūku labturības prasībām ik pa laikam tiek pilnveidots. Meklējiet rakstos. Kas attiecas uz šprotēm – tās ar cūkām kopā neiet ne pēc dzīvesveida, ne pēc garšas. Un jūs labi saprotat, ko šo rindu autors ar to ir domājis.
Lasīt visu...

6

Ja reiz prezidents dod „mājienu ar mietu”, tad mēs, protams, atvainosimies

FotoLsm.lv 24.februārī Ukrainas kara gadadienā savā komiksu sadaļā publicēja autores Gundegas Evelones "Cūku komiksu" ar nosaukumu "Ukrainai ir jāuzvar". Šie komiksi ir zīmējumi par aktuālo Latvijā un pasaulē. Komiksam ir sava "cūku" izcelsmes leģenda, kas atrodama pie katra jaunākā komiksa. Faktiski cūka komiksā var būt ikviens no mums. 
Lasīt visu...

21

Izglītības reforma kā valsts pārvaldes vājuma spoguļattēls

FotoProblēmas VAS “Pasažieru vilciens” darbībā un neauglīgās diskusijas par skolu reformu kārtējo reizi apliecina valsts izpildu varas ieslīgšanu pamatīgā attīstības krīzē, taču šis fakts netiek īsti pat atzīts. Līdz ar to iztrūkst kritiskas analīzes.
Lasīt visu...

21

Vai birokrāts - mūsu kungs?

FotoDomājams, katram no iedzīvotājiem kādreiz ir iezibsnījusi doma, kāpēc ir jāmaksā nodokļi? Nodokļu maksāšanas jēga būtībā ir savākt resursus tajās nozarēs, kas prasa lielus ieguldījumus. Ne velti nodokļus vispirms sāka maksāt tur, kur bija lieli apūdeņošanas darbi. Piemēram, izveidoja dambi, lai palu laikos neapplūstu lauksaimniecības zemes.
Lasīt visu...

21

Nepieciešamais ļaunums – 2. daļa: derīgie idioti un jātnieki bez galvas

FotoĻenins aktīvākos fanus partijas iekšējās sarunās nekautrējoties mēdza saukt par noderīgajiem idiotiem - poļeznije idioti
Lasīt visu...

21

Karš kibertelpā

FotoKrievijas Ārējās izlūkošanas dienests (SVR) ir izmantojis ievainojamību, kas tika atklāta 2023. gada sākumā populārā Čehijas programmatūras giganta “JetBrains” produktā.
Lasīt visu...

21

Gauss – kas viņš ir? Vairāk Ostaps Benders vai Maikls O’Līrijs?

FotoPatiesības mirklis par airBaltic spējām segt obligāciju saistības arvien tuvāk. Attiecīgi arī Gausa retorika arvien nepārliecinošāka un sabiedrības uzmanība saasinātāka.
Lasīt visu...

21

Ak, eglīte...

FotoPēdējās darbdienās pirms Ziemassvētkiem netālu no manām mājām parādījās trīs hektāru kailcirte egļu mežā vietā, kur to galīgi nebiju gaidījis. Līdz likumā noteiktajam galvenās cirtes vecumam šim mežam bija jāaug vēl vairāk nekā 20 gadus, un, kā liecina Valsts meža dienesta dati, arī galvenās cirtes caurmērs (t.i., koku resnums), kas ļautu mežu nocirst ātrāk, vēl nebija sasniegts. Tātad skaidrs, ka šeit veikta sanitārā cirte[1] vai rekonstruktīvā cirte[2]. Tātad mežs nocirsts tāpēc, ka atzīts par bojātu vai neproduktīvu.
Lasīt visu...

12

Tramps esot atkal ko sliktu pateicis. Iespējams. Tomēr - kas notiek Latvijā?!

FotoKatrā valstī ir "stratēģiski svarīgas" jomas. Diemžēl, vērtējot savus kolēģus, ārstus un viņu absolūti toleranto attieksmi pret resertifikācijas procedūru, kas mūsu "de iure" demokrātiskajā valstī gadiem ilgi nav saprotama ne loģiski, ne tiesiski, var secināt, ka liberālās demokrātijas (vai tomēr maskēta totalitārisma) idejas ir pārņēmušas pat mūsu tautas it kā kritiski domājošo daļu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Saeimas deputāti pamazām sāk kaut ko nojaust

Redzot grūti un ļoti dārgi risināmo problēmu apjomu Satiksmes ministrijā, deputāti beidzot nonāca pie atskārsmes, ka ir stipri nokavējuši...

Foto

Nu nevarēja jau cerēt, ka Latvija nesaķers šo „progresīvo” infekciju, bet gan jau pāries arī tā

Bet, klau, esot tādi "progresīvie". Cik lasu soctīklos, tādas sniegpārslas,...

Foto

„Vienotība” ir kā gangrēna uz kādas no ekstremitātēm, kas ir jāamputē, atdalot to no ķermeņa - tautas

Politiskā komunikācija ļoti ietekmē sabiedrības viedokļus un uztveri. Kas...

Foto

Par jaunā „Rail Baltica” dzelzceļa tilta būvniecību: naudas nav, taču būvējam!

Vismaz uzbūvēsim trīs labā krasta balstus ar laidumiem, un tad jau redzēs, varbūt pat saimniecībā...

Foto

"Latvijas pasta" nesmukumi, jeb Linkaita saimniekošanas rezultāti Satiksmes ministrijā nebeidz pārsteigt

Nule pēc virknes skandālu atkāpās "Latvijas pasta" padome. Tā tam arī vajadzēja būt, taču kurš...

Foto

Krievu latvieši, nevis Latvijas krievi: latvietībai jākļūst par lipīgu, pievilcīgu zīmolu

Raksta beigās piedāvāšu neizmantot "Latvijas krievu" vai "Latvijas ukraiņu" terminus, kad runājam par Latvijas pilsoņiem....

Foto

Viss ir lieliski, tikai neprasiet mums neko par tiem 200 miljoniem eiro, ko mums vasarā atkal vajadzēs no nodokļu maksātāju kabatas!

Apkopojot 2023.gada nozīmīgākos statistikas datus...

Foto

Dzintars izēd Kiršteinu - un kas tālāk?

Vēl tikai slinkais nav uzrakstījis par Aleksandra Kiršteina izlingošanu no pašpasludinātās nacionālās apvienības (NA). Iespraudīšu arī savus ķešā aizķērušos...

Foto

Kāpēc LTV nespēj un nevēlas raidījumus organizēt efektīvi un operatīvi?

Latvijas televīzija aktīvi jau vairākas dienas reklamē 6.februāra raidījumu ar konkrēta "viesa" piedalīšanos. Viņš nav izcils zinātnieks,...

Foto

"Pasažieru vilciena" valde atrod "pārmijniekus"

Izcils „ViVi” valdes paziņojums! Tikai vienā teikumā ir izdevies pierādīt visu savu nekompetenci. AS "Pasažieru vilciens" jaunajai padomei laikam vairs nebūtu...

Foto

Briškena politiskās bezatbildības un profesionālās nespējas dēļ ir apdraudēta turpmākā Latvijas reģionu ekonomiskā attīstība

Nacionālā apvienība (NA) rosina izteikt neuzticību satiksmes ministram Kasparam Briškenam (Progresīvie), to...

Foto

Re, cik smuki es varu izteikties arī par skolu slēgšanu (bet tās vienalga tiks slēgtas)

Skola ir kas vairāk par ēku pagasta vai pilsētas vidū. Diskusijām...

Foto

Ja iedzīvotājiem jāgatavo sava 72 stundu soma, tad sabiedrība grib redzēt, kā savu “somu” kārto valsts

72 stundu soma un klausies radio! Mani šis nemierina. Ne...

Foto

Gulags pie apvāršņa

Krievijas Valsts domes valdošās frakcijas “Vienotā Krievija” deputāts ar ģenerāļa uzplečiem Andrejs Guruļovs neslēpj, ka jāatjauno gulaga tipa nometnes, lai tie, kas iekšzemē...

Foto

Skola, kurai paveicās

Varbūt zinošie apzinās, ka tuvojas kas neizbēgams, un tāpēc, laikus atkāpjoties, tiek "dedzināti tilti", vien žēl, ka šīs ugunis mums tiek pasniegtas kā nepieciešamība mūsu tumsonības...

Foto

Pilnmēness mistērijas

To, ka Mēnesim ir ietekme uz planētas Zemes dzīvi un arī cilvēku psihi, mūsu senči tika pamanījuši jau sen. Latvijā dzīvojošiem ir it sevišķi...

Foto

Svarīgi nekļūt atkarīgiem no svešas žēlastības!

Ir kāds vēsturisks janvāra datums, kuru parasti aizēno gan barikāžu laiks, gan, mazliet mazāk, arī 13.janvāra nemieri. Gan nesenie, gan...

Foto

Par atbildību pašreizējā haosa un nebūšanu sakarā pasažieru vilcienu satiksmē

Tā kā 15 gadus nostrādāju VAS "Latvijas dzelzceļš" atbildīgā amatā, tad man ir gana daudz pieredzes...

Foto

Krišjānis Kariņš kļūst par apkaunojumu Latvijas politikai un arī savai partijai

Saeimas deputātu grupas vizīte Ķīnā un Krievijas graudu tranzīts caur Latviju pēdējās nedēļās ir politiskās...

Foto

Atkal

Atkal zobens pacēlies pār dažām skolām, šoreiz Kurzemes pusē. Aizķēra, jo vienā no tām savlaik esmu strādājusi. Laikam vēršot ciet. Nē, vēl jau nekas neesot...

Foto

Īss komentārs par uzņēmēja Guntara Vītola izteikto viedokli “airBaltic” un tā nulles vērtības sakarā

Viss ir pareizi, un žetons Guntaram par drosmi, tikai jebkuram cilvēkam, kuram...

Foto

Kas mums pieder?

Valsts esot mēs, mēs esot bagāti - mums pieder meži, vien koku cenas mums ir augstākas kā Norvēģijā un Zviedrijā, mums pieder spēkstacijas,...

Foto

Vienu sabiedrisko mediju mums būs daudz vienkāršāk kontrolēt un komandēt nekā divus!

Ceturtdien Saeimā galīgajā lasījumā gandrīz vienprātīgi atbalstīja Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas apvienošanu no...

Foto

Tā kā KNAB Straume ir piebarots, Kariņš bez bažām var par nodokļu maksātāju naudu doties priekšvēlēšanu braucienā uz Valmieru

2024. gada 17. janvārī ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš dosies reģionālajā...