Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

2021. gada 27. janvārī Ulda Seska (attēlā) vadītā Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (LSEZ) valde nolēma neizmantot nekustamo īpašumu Liepājā, Grīzupes iela 6, Grīzupes iela 8 un Grīzupes iela 8A pirmpirkuma tiesības, atsakoties no tām par labu nekustamo īpašumu pircējam AS “AM Nord”.

Spriežot no publiski pieejamajiem zemesgrāmatu datiem, nekustamo īpašumu pirkuma līgums ir noslēgts 2021.gada 19.janvarī par kopējo pirkuma summu EUR 1 145 000,- (viens miljons viens simts četrdesmit pieci tūkstoši euro).

AS “AM Nord” saimnieciskās darbības rādītāji ir gaužām niecīgi, līdz ar to arī spēja samaksāt nekustamo īpašumu pirkuma maksu ir vērtējama ļoti kritiski. No dibināšanas brīža 2017. gadā publiski ir pieejami šādi “AM Nord” finansiālie rādītāji:

2018

(EUR)

2019

(EUR)

Aktīvi:

92 551

174 888

Apgrozījums:

0

119 027

Peļņa:

-5 399

2 337

Tāpat mums ir pamatotas aizdomas, ka aiz šīs akciju sabiedrības, kuras patiesos labuma guvējus slēpt ir salīdzinoši vienkārši iespējams, stāv ieinteresētā/s amatpersonas un viņu partneri no „Ekers Stividors Serviss”, SIA un LSEZ SIA „Ekers Stividors LP”, jo šie uzņēmumi ir nepārprotami saistīti ar AS “AM NORD”. Par šo faktu noskaidrošanu vērsīsimies atbilstošās institūcijās, lai tiktu veikta pienācīga izmeklēšana par amatpersonas dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu.

Pēc mūsu informācijas Uldis Sesks un Ralfs Kļaviņš ir patiesā labuma guvēji Liepājā reģistrētajos „EKER” grupas uzņēmumos. Tam par apliecinājumu ir divas personīgas sarunas šī gada februārī - gan SIA “CTEX” valdes loceklim ar Uldi Hmieļevski, LSEZ pārvaldnieka vietnieku attīstības jautājumos, gan SIA “CTEX” eksporta direktoram ar Uldi Sesku augstāk minēto notikumu sakarā. 

Saistībā ar AS “AM Nord” prettiesiskajām darbībām, ienākot nekustamajā īpašumā Liepājā, Grīzupes iela 6, Grīzupes iela 8 un Grīzupes iela 8A un pārņemot to valdījumā, kā arī ar to saistītajām citām noziedzīgajām darbībām Dienvidkurzemes prokuratūrā 2021. gada 7. maijā ir uzsākts kriminālprocess.

Vēršam uzmanību uz faktu, ka atteikums no pirmpirkuma tiesībām, iespējams, nav noticis labā ticībā. Mūsu rīcībā ir informācija, kas liecina, ka Liepājas SEZ valde ir apzināti vai aiz nolaidības maldināta par šo darījumu. Tāpēc lūdzam izprasīt pašu pirkuma līgumu, uz kā pamata atteikums tika balstīts, lai varētu pārliecināties par, iespējams, nolaidīgu, apzināti kaitniecisku vai maldinošu darījumu, kurā LSEZ pārvalde tika iesaistīta un rīkojās atsevišķu personu interesēs.

Zināms, ka Latvijas Republikas Ministru kabinets ar 2021. gada 5. marta rīkojumu Nr.145 glāba no bankrota LSEZ, piešķirot tai aizdevumu 3 miljonu EUR apmērā, tāpēc jo vairāk mūsu ieskatā LSEZ pārvalde un tās vadītājs būtu jāuzrauga pastiprināti.

Mēs kā starptautiski uzņēmēji, kas pēdējo 20 gadu laikā esam veidojuši uzņēmējdarbību 15 dažādās valstīs, nespējam saprast, kā augsti stāvošas amatpersonas var pildīt pienākumus valsts/pašvaldību uzņēmumos, kapitālsabiedrībās un organizācijās, rīkojoties pret to interesēm.

Lūdzam veikt detalizētu dienesta izmeklēšanu, lai noskaidrotu, vai tiešām šādas amatpersonas, kas pastāvīgi ievelk LSEZ aizdomīgos darījumos un prasa valstij glābt LSEZ no bankrota, var pildīt savus pienākumus.

Uzziņai: SIA „CTEX” Latvijā nodokļos ir nomaksājusi vairāk nekā EUR 800 000.

SIA “CTEX” valdes priekšsēdētājs, īpašnieka Kestuta Maciukeviča vārdā

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Man vislabāk spēs palīdzēt Selma Levrence, jo viņa ir jauna, gudra, pieredzējusi un zina daudzas valodas

FotoPēc ilgām pārdomām par to, kas varētu kļūt par manu palīgu Saeimā, esmu izlēmis, ka tā būs Selma Levrence, un man ir liels prieks, ka viņa ir tam piekritusi.
Lasīt visu...

21

„Sargsuns” pazemīgi lūdz atlikt nodokļu reformu

FotoLatvijas Preses izdevēju asociācija (LPIA) aicina valdošo koalīciju atlikt nodokļu reformas uzsākšanu no 2021. gada 1. jūnija. LPIA uzskata, ka valsts pārvalde nav pietiekami informējusi sabiedrību, it sevišķi to sabiedrības daļu, kuru reforma skars tieši, ietekmējot tās finansiālo labklājību. Vēl nesen vēstulē vērsāmies pie jums ar bažām un problēmjautājumu uzskaitījumu, lai novērstu reformas negatīvo ietekmi uz mūsu nozari.
Lasīt visu...

21

Viss sākās ar Šleseru!

FotoTvnet var lasīt Re:Baltica sagatavotu propagandas rakstu, kurā skaidri tiek pateikts, ka Latvijā baznīcas nedrīkst aizstāvēt kristīgās vērtības! Esmu pārsteigts, ar kādu naidu pret Baznīcām, pret kristīgām vērtībām un cilvēkiem, kuriem kristīgās vērtības ir svarīgas, vēršas Re:Baltica!
Lasīt visu...

18

Triju Zvaigžņu ordeņa komandieris Aivars Ozoliņš grauj Latvijas informācijas telpas kvalitāti

FotoPašlaik – Lielās dezinformācijas laikmetā – viens no svarīgiem uzdevumiem visiem, kuri darbojas informatīvajā telpā, ir neizplatīt nepatiesu informāciju, pašiem neradīt nepatiesu informāciju un neizplatīt citu radītās “feika” ziņas.
Lasīt visu...