Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

2021. gada 27. janvārī Ulda Seska (attēlā) vadītā Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (LSEZ) valde nolēma neizmantot nekustamo īpašumu Liepājā, Grīzupes iela 6, Grīzupes iela 8 un Grīzupes iela 8A pirmpirkuma tiesības, atsakoties no tām par labu nekustamo īpašumu pircējam AS “AM Nord”.

Spriežot no publiski pieejamajiem zemesgrāmatu datiem, nekustamo īpašumu pirkuma līgums ir noslēgts 2021.gada 19.janvarī par kopējo pirkuma summu EUR 1 145 000,- (viens miljons viens simts četrdesmit pieci tūkstoši euro).

AS “AM Nord” saimnieciskās darbības rādītāji ir gaužām niecīgi, līdz ar to arī spēja samaksāt nekustamo īpašumu pirkuma maksu ir vērtējama ļoti kritiski. No dibināšanas brīža 2017. gadā publiski ir pieejami šādi “AM Nord” finansiālie rādītāji:

2018

(EUR)

2019

(EUR)

Aktīvi:

92 551

174 888

Apgrozījums:

0

119 027

Peļņa:

-5 399

2 337

Tāpat mums ir pamatotas aizdomas, ka aiz šīs akciju sabiedrības, kuras patiesos labuma guvējus slēpt ir salīdzinoši vienkārši iespējams, stāv ieinteresētā/s amatpersonas un viņu partneri no „Ekers Stividors Serviss”, SIA un LSEZ SIA „Ekers Stividors LP”, jo šie uzņēmumi ir nepārprotami saistīti ar AS “AM NORD”. Par šo faktu noskaidrošanu vērsīsimies atbilstošās institūcijās, lai tiktu veikta pienācīga izmeklēšana par amatpersonas dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu.

Pēc mūsu informācijas Uldis Sesks un Ralfs Kļaviņš ir patiesā labuma guvēji Liepājā reģistrētajos „EKER” grupas uzņēmumos. Tam par apliecinājumu ir divas personīgas sarunas šī gada februārī - gan SIA “CTEX” valdes loceklim ar Uldi Hmieļevski, LSEZ pārvaldnieka vietnieku attīstības jautājumos, gan SIA “CTEX” eksporta direktoram ar Uldi Sesku augstāk minēto notikumu sakarā. 

Saistībā ar AS “AM Nord” prettiesiskajām darbībām, ienākot nekustamajā īpašumā Liepājā, Grīzupes iela 6, Grīzupes iela 8 un Grīzupes iela 8A un pārņemot to valdījumā, kā arī ar to saistītajām citām noziedzīgajām darbībām Dienvidkurzemes prokuratūrā 2021. gada 7. maijā ir uzsākts kriminālprocess.

Vēršam uzmanību uz faktu, ka atteikums no pirmpirkuma tiesībām, iespējams, nav noticis labā ticībā. Mūsu rīcībā ir informācija, kas liecina, ka Liepājas SEZ valde ir apzināti vai aiz nolaidības maldināta par šo darījumu. Tāpēc lūdzam izprasīt pašu pirkuma līgumu, uz kā pamata atteikums tika balstīts, lai varētu pārliecināties par, iespējams, nolaidīgu, apzināti kaitniecisku vai maldinošu darījumu, kurā LSEZ pārvalde tika iesaistīta un rīkojās atsevišķu personu interesēs.

Zināms, ka Latvijas Republikas Ministru kabinets ar 2021. gada 5. marta rīkojumu Nr.145 glāba no bankrota LSEZ, piešķirot tai aizdevumu 3 miljonu EUR apmērā, tāpēc jo vairāk mūsu ieskatā LSEZ pārvalde un tās vadītājs būtu jāuzrauga pastiprināti.

Mēs kā starptautiski uzņēmēji, kas pēdējo 20 gadu laikā esam veidojuši uzņēmējdarbību 15 dažādās valstīs, nespējam saprast, kā augsti stāvošas amatpersonas var pildīt pienākumus valsts/pašvaldību uzņēmumos, kapitālsabiedrībās un organizācijās, rīkojoties pret to interesēm.

Lūdzam veikt detalizētu dienesta izmeklēšanu, lai noskaidrotu, vai tiešām šādas amatpersonas, kas pastāvīgi ievelk LSEZ aizdomīgos darījumos un prasa valstij glābt LSEZ no bankrota, var pildīt savus pienākumus.

Uzziņai: SIA „CTEX” Latvijā nodokļos ir nomaksājusi vairāk nekā EUR 800 000.

SIA “CTEX” valdes priekšsēdētājs, īpašnieka Kestuta Maciukeviča vārdā

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

„Patriotu” atmiņas uzlabošanai

FotoPaldies anonīmajam “Pietiek lasītājam” par “Saskaņai” veltīto interesi, īpaši tad, ja tā izrādītos patiesa. 
Lasīt visu...

21

Jādara viss...

FotoZiņas no kara Ukrainā kļūst arvien trakākas. Lai gan Ukrainas spēki pārsteidzoši veiksmīgi cīnās pret lielo Krievijas pārspēku, fakts ir tāds, ka viss karš norisinās Ukrainas valsts teritorijā. Tas ir, ja neskaita raķetes, kuras tiek izšautas no Baltkrievijas vai Krievijas.
Lasīt visu...

21

Tiesības dzīvot Latvijā nav nekāds „maisiņš vaig”

FotoMans tētis bija viens no pirmajiem, kas ieguva Latvijas pilsonību, kārtojot eksāmenu. Kad 1997.gada augustā ERASMUsā braucu uz mēnesi uz Itāliju, es pirms tam pāris mēnešus uz Itālijas vēstniecību gāju kā uz darbu. Vēl dabūju mērkaķa ātrumā par briesmīgu naudu (aizlienētu naudu, protams, 1997.gadā, un vēl toreiz labi, ka bija, no kā aizlienēt) Austrijas tranzīta vīzu formēt, jo atpakaļceļā viena nakts bija jānakšņo Vīnē.
Lasīt visu...

21

Tiesībsarga vēstule “Amnesty International” Eiropas reģionālā biroja direktoram Nilam Muižniekam: par jūsu organizācijas apmelojošajiem paziņojumiem

Foto2022. gada 26. jūlijā organizācija “Amnesty International” nāca klajā ar paziņojumiem par situāciju uz Latvijas-Baltkrievijas robežas, norādot, ka laikā, kad Latvija uzņēma 34000 patvēruma meklētājus no Ukrainas, uz Latvijas-Baltkrievijas robežas cilvēki no Irākas un Afganistānas, t.sk. bērni, tika atstāti pašu ziņā mēnešiem ilgi aukstos laika apstākļos mežā, kas organizācijas ieskatā norāda uz necilvēcīgu apiešanos un pat spīdzināšanu. “Amnesty International” uzskata, ka nav pieļaujama ārkārtējās situācijas pagarināšana uz robežas ar Baltkrieviju, jo tas ierobežo saņemt starptautisko aizsardzību personām, kurām tā nepieciešama, neatkarīgi no šo personu izcelsmes un veida, kā viņas ieceļo valstī.
Lasīt visu...

21

Labklājība

FotoDzīvojam laikā, kad aktīvi un strauji tiek formatēta cilvēku apziņa, mainīta vārdu nozīme un jēdzienu saturs. Pārsvarā – cilvēku degradācijas, paverdzināšanas un iznīcināšanas nolūkā. Mēs visi domājam kādā valodā, attiecīgi – mainot vārdu nozīmi, var ietekmēt mūsu domāšanu. Bet šoreiz ne par to. Tā ir vesela zinātne, kuru sauc par NLP (neirolingvistiskā programmēšana jeb – smadzeņu skalošana). Šoreiz es vēlos vērst uzmanību uz to, ko mēs saprotam ar vārdu “labklājība”.
Lasīt visu...

6

Sanāca kā vienmēr, bet ticiet – risinājums top, un vainīgi ir visi citi, tikai ne es

FotoStraujiem soļiem tuvojas jaunā mācību gada sākums - 2022./2023. mācību gadā noslēgsies trīs gadu pārejas periods, kurā tiek ieviesta pilnveidotā mācību pieeja. Gaidāmais mācību gads paredz jaunās pieejas ieviešanu 3., 6., 9., 12. klasei. Neraugoties uz to, ka pārejas periods tuvojas noslēgumam, pedagogi norāda uz mācību materiālu trūkumu. Kā skolotāja varu tikai piekrist, ka, ieviešot jauno saturu, primāri bija nepieciešams domāt par mācību materiālu izstrādi un pieejamību. Līdzīgi kā ar mācībām tikai valsts valodā – mēs apzināmies, ka rīcībai patiesībā bija jābūt krietni ātrāk, un to, cik būtiski nepalaist garām iespēju labot iepriekš neizdarīto. Arī mācību līdzekļu jautājumā notiek aktīvs darbs, lai dažādos mācību priekšmetos nodrošinātu jaunu mācību resursu un metodisko līdzekļu pieejamību.
Lasīt visu...

21

Vēlēšanas kā mazohistu prieki

FotoPēc Latvijas Televīzijas pasūtījuma tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS jūlijā ir veicis aptauju un konstatējis, kā Latvijas pilsoņi balsotu, ja vēlēšanas notiktu tūlīt.
Lasīt visu...

21

Kā Rīgai panākt Viļņu, Tallinu un Ziemeļeiropu? Laiks secinājumiem

FotoRīga ir vienīgā pilsēta Baltijas galvaspilsētu vidū, kurā mirstība pārsniedz dzimstību un no kuras aizbrauc vairāk cilvēku, nekā iebrauc. Tam par iemeslu var būt pietiekami lielais rīdzinieku skaits, kuri nav apmierināti nedz ar dzīvi pilsētā, nedz ar dzīves kvalitātes progresu laika gaitā. Kopš gadsimta sākuma straujāko attīstību Baltijas galvaspilsētu vidū piedzīvojusi Viļņa. Jau šobrīd Viļņa ir Baltijas lielākā ekonomika un bagātākā pilsēta; turpinoties līdzšinējai tendencei, iedzīvotāju skaita ziņā Viļņa var apsteigt Rīgu jau 2025. gadā.
Lasīt visu...

21

Vai Rīga ir labi finansēta pilsēta?

FotoPilsētas budžeta apmērs un tā izlietošanas efektivitāte lielā mērā nosaka to, cik kvalitatīva ir pilsētvide. To Eiropas pilsētu sarakstā, kuru iedzīvotāji ir visvairāk apmierināti ar dzīvi pilsētā, pārliecinošā vairākumā ir bagātākās pilsētas, tai skaitā Cīrihe, Kopenhāgena un Stokholma, kur pašvaldībām brīvi līdzekļi pilsētvidei. Kā ar pilsētas budžeta iespēju audzēšanu veicas Rīgai?
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

Publiskās atmiņas centrs ir sabiedrības institūcija, privāto tiesību juridiskā persona, kura netiek finansēta ar dotācijām no vispārējiem nodokļu ieņēmumiem. 2022. gada 24....

Foto

Parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta grozījumiem ir jāatkārto

Ar pietiekamu skaitu parakstu neatbalstītā "Latvijas vīru biedrības" ierosinātā parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta...

Foto

Par Latvijas Republikas Satversmē noteiktā komunistiskā totalitārā režīma nosodīšanas pienākuma īstenošanu un rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

Cienījamie Augšdaugavas novada domes deputāti! Publiskās atmiņas centrs (turpmāk - centrs)...

Foto

Vairāku tiesnešu, tostarp AT senatores Andas Briedes atbildība par Covid-19 epidēmijas ierobežošanas pasākumu neievērošanu

Tiesnešu ētikas komisija, Tiesnešu disciplinārkolēģija un Disciplinārtiesa ir vērtējusi to, vai izpildvaras...

Foto

Ir tādi Satversmes tiesas spriedumi, kuru nepildīšana valdošo eliti nesatrauc itin nemaz

13. Saeimas laikā ir bijuši vairāki Satversmes tiesas spriedumi, par kuru neizpildi Valsts prezidents pat...

Foto

Kāpēc valsts aizsardzības dienestam – jā!

Jūlija sākumā aizsardzības ministrs Artis Pabriks vēstīja par ieceri izveidot valsts aizsardzības dienestu, kuram, sākot ar 2023. gadu, tiks pakļauti...

Foto

Par ārkārtas sociālo situāciju

Mums priekšā ir grūta ziema – dziļa energoresursu krīze, iespējams pandēmijas saasinājums. No tā, cik saprātīgi un solidāri spēsim sagatavoties gaidāmajiem pārbaudījumiem,...

Foto

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis. Tas noticis par ukraiņu asins cenu...

Foto

Satversmes tiesa ir jālikvidē

Šodien, 25.jūlijā Latvija pirmajā vietā (LPV) Centrālajā vēlēšanu komisijā iesniedza 4000 zīmju programmu un kandidātu sarakstu 14.Saeimas vēlēšanām. LPV savā 4000 zīmju programmā ir...