Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Latvijas tauta ir pagurusi no ilggadējā spiediena no varas puses. Tā ir pagurusi no nemitīgā cenu kāpuma, neziņas par rītdienu, konstanti augošajiem nodokļiem un sodiem, varas nihilisma un visatļautības un gluži ciniskas bezatbildības.

Valda uzskats, ka LR valdība darbojas slikti, pat ļoti slikti. Hmm, - kā uz to skatās. Ja no tautas interešu pozīcijas, tad – jā. Bet, draugi, mēs taču viņus neielikām tajos amatos! Ja ar ļoti lielu ticamības procentu pieņemt, ka LR administrācija darbojas citu – Latvijas iedzīvotājiem naidīgu spēku uzdevumā un interesēs, tad tās darbība vērtējama kā ļoti sekmīga un efektīva. Par to liecina fakti – gan demogrāfiskie, gan sociālie, gan ekonomiskie rādītāji.

Šādos apstākļos ir gluži pašsaprotama tautas neapmierinātība un dusmas. Situācija tiek nokaitēta vēl vairāk ar energokrīzes, medicīniskā terora atgriešanās, iespējamā kara un citām drūmām un pesimistiskām prognozēm. Elektorāts saprot, ka “sliktāk vairs nevar būt”, un gatavs uz jebkādām pārmaiņām.

Šī ir zvaigžņu stunda tiem, kuri sludina piedalīšanos vēlēšanās ar opciju “vēlēt par mazāko no ļaunumiem”. Jo sliktāk jau vairs nevarot būt! Jo, vēlēšanas skaitīšoties notikušas un ievēlēto partiju vara – leģitīma arī tad, ja uz vēlēšanām aizies kaut vai viens vēlētājs. Hallo! Ko jūs tikko izlasījāt?! Vai vienu no demokrātiskas valsts un demokrātiskas sabiedrības pazīmēm?!

Saujiņa sociopātu sarīko pasākumu, tusiņu un pasludina, ka tur runātais/nolemtais ir saistošs PILNĪGI visiem?! Par kaut kādu vēlēšanu rezultātu leģitimitāti nevar būt ne runa, kamēr:

a) nav mainīts vēlēšanu likums. Partijās sastāv vien niecīgs procents Latvijas iedzīvotāju, attiecīgi – partijas pārstāv sevi, nevis tautu,

b) vēlēšanās nav piedalījušies vismaz 50,1% Latvijas iedzīvotāju. Šis gan, atklāti sakot, ir visai slideni, jo muļķība vienmēr ir nospiedoša ar masu un aktivitāti. Bet labi – sakostiem zobiem šo punktu piecietīsim. Ja šī kvoruma nav, ne par kādām “demokrātiskām” vēlēšanām runa nevar būt. Sauksim lietas īstos vārdos – tā ir varas uzurpācija.

Saprotams, ka šis būs saucamais “protesta balsojums”. Dažas partijas savās priekšvēlēšanu kampaņās pat atklāti to izmanto – cilvēku rūgtumu un naidu pret režīmu un to pārstāvošajām, visiem noriebušamies sejām, aicinot “gāzt kariņa režīmu”. Tas, draugi, nav “kariņa režīms”! Kariņš ir tikai viens no emocionāli un ētiski kroplajiem, bet finansiāli labi apmaksātajiem aktieriem, kurš realizē Latvijā citur rakstītu scenāriju.

Ir jāsaprot, ka, gan saucamie “jaunie” jeb jaunizceptie politiķi – gaismas bruņinieki, gan no šķirbām atklātībā izlīdušie “vecie vēži” - visi grib lomu šajā lugā. Neviens no viņiem nepiedāvā veco, svešo, Latviju iznīcinošo scenāriju iemest krāsnī un uzrakstīt citu. Jā, mēs esam redzējuši teātra izrādes dažādu aktieru sastāvā. Detaļas atšķiras. Citi mums patīk vairāk, citi – mazāk. Bet izrāde ir tā pati...

Mūsu mežā jau sen nav tīģera. Iespējams, ka pēdējais bija Kārlis Ulmanis. Tādēļ nav jābrīnās, ka banderlogu savairojies, ka biezs, un viņi netraucēti valda.

Es tevi nevaru ne pierunāt, ne atrunāt no piedalīšanās vēlēšanās un arī nevēlos to darīt. Es tevi saprotu – tu esi labticīgs, tev gribas ticēt labajam. Kaimiņveidīgie to izmanto. Bet tomēr paturi prātā teicienu, kuram ir tūkstošiem gadu, bet kurš šodien ir tikpat aktuāls kā toreiz:

KĀ SUNS ATKAL APĒD IZVEMTO, TĀ RĪKOJAS NEJĒGA, BEZ MITAS ATKĀRTODAMS TO PAŠU MUĻĶĪBU...

P.S. Jau dzirdu pārmetumus par kritiku, vietā neko konstruktīvu nepiedāvājot. Dažkārt nav jābūt celtniecības speciālistam, lai redzētu, ka satrunējušu namu nav vērts remontēt – lētāk, racionālāk un ātrāk ir to nojaukt un uzbūvēt citu. Dažreiz izrādās, ka vecajam pat pamatu nav (Satversme). Ierosinu sasaukt Tautas Sapulci un lemt par pašpārvaldi. Te jāpiesaista speciālisti – juristi, starptautisko tiesību eksperti u.c.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

3

Lai arī Latvija kā laicīga valsts ir reliģiski neitrāla un garantē reliģijas brīvību, tā respektē sabiedrības vērtības, kas veido mūsu identitāti (un tas nekas, ka jūs nesaprotat, ko es te saku)

FotoAglyunīši! Svātceļnīki! Meilī draugi! Maņ ir eistyna prīca byut otkon kūpā ar jiusim Aglyunā. Sirsneigi sveicīni itymūs skaistajūs i īdvasmojušūs svātkūs!
Lasīt visu...

3

Visi latvieši ir kā Levits un Kariņš - tupi zābaki

FotoVisi latvieši ir kā Levits un Kariņš - tupi zābaki. Jūs jau tagad grasījāties rakstīt heita komentāru. Bet vispirms izlasiet, kāpēc es šo teikumu uzrakstīju.
Lasīt visu...

21

„Patriotu” atmiņas uzlabošanai

FotoPaldies anonīmajam “Pietiek lasītājam” par “Saskaņai” veltīto interesi, īpaši tad, ja tā izrādītos patiesa. 
Lasīt visu...

21

Jādara viss...

FotoZiņas no kara Ukrainā kļūst arvien trakākas. Lai gan Ukrainas spēki pārsteidzoši veiksmīgi cīnās pret lielo Krievijas pārspēku, fakts ir tāds, ka viss karš norisinās Ukrainas valsts teritorijā. Tas ir, ja neskaita raķetes, kuras tiek izšautas no Baltkrievijas vai Krievijas.
Lasīt visu...

21

Tiesības dzīvot Latvijā nav nekāds „maisiņš vaig”

FotoMans tētis bija viens no pirmajiem, kas ieguva Latvijas pilsonību, kārtojot eksāmenu. Kad 1997.gada augustā ERASMUsā braucu uz mēnesi uz Itāliju, es pirms tam pāris mēnešus uz Itālijas vēstniecību gāju kā uz darbu. Vēl dabūju mērkaķa ātrumā par briesmīgu naudu (aizlienētu naudu, protams, 1997.gadā, un vēl toreiz labi, ka bija, no kā aizlienēt) Austrijas tranzīta vīzu formēt, jo atpakaļceļā viena nakts bija jānakšņo Vīnē.
Lasīt visu...

21

Tiesībsarga vēstule “Amnesty International” Eiropas reģionālā biroja direktoram Nilam Muižniekam: par jūsu organizācijas apmelojošajiem paziņojumiem

Foto2022. gada 26. jūlijā organizācija “Amnesty International” nāca klajā ar paziņojumiem par situāciju uz Latvijas-Baltkrievijas robežas, norādot, ka laikā, kad Latvija uzņēma 34000 patvēruma meklētājus no Ukrainas, uz Latvijas-Baltkrievijas robežas cilvēki no Irākas un Afganistānas, t.sk. bērni, tika atstāti pašu ziņā mēnešiem ilgi aukstos laika apstākļos mežā, kas organizācijas ieskatā norāda uz necilvēcīgu apiešanos un pat spīdzināšanu. “Amnesty International” uzskata, ka nav pieļaujama ārkārtējās situācijas pagarināšana uz robežas ar Baltkrieviju, jo tas ierobežo saņemt starptautisko aizsardzību personām, kurām tā nepieciešama, neatkarīgi no šo personu izcelsmes un veida, kā viņas ieceļo valstī.
Lasīt visu...

21

Labklājība

FotoDzīvojam laikā, kad aktīvi un strauji tiek formatēta cilvēku apziņa, mainīta vārdu nozīme un jēdzienu saturs. Pārsvarā – cilvēku degradācijas, paverdzināšanas un iznīcināšanas nolūkā. Mēs visi domājam kādā valodā, attiecīgi – mainot vārdu nozīmi, var ietekmēt mūsu domāšanu. Bet šoreiz ne par to. Tā ir vesela zinātne, kuru sauc par NLP (neirolingvistiskā programmēšana jeb – smadzeņu skalošana). Šoreiz es vēlos vērst uzmanību uz to, ko mēs saprotam ar vārdu “labklājība”.
Lasīt visu...

6

Sanāca kā vienmēr, bet ticiet – risinājums top, un vainīgi ir visi citi, tikai ne es

FotoStraujiem soļiem tuvojas jaunā mācību gada sākums - 2022./2023. mācību gadā noslēgsies trīs gadu pārejas periods, kurā tiek ieviesta pilnveidotā mācību pieeja. Gaidāmais mācību gads paredz jaunās pieejas ieviešanu 3., 6., 9., 12. klasei. Neraugoties uz to, ka pārejas periods tuvojas noslēgumam, pedagogi norāda uz mācību materiālu trūkumu. Kā skolotāja varu tikai piekrist, ka, ieviešot jauno saturu, primāri bija nepieciešams domāt par mācību materiālu izstrādi un pieejamību. Līdzīgi kā ar mācībām tikai valsts valodā – mēs apzināmies, ka rīcībai patiesībā bija jābūt krietni ātrāk, un to, cik būtiski nepalaist garām iespēju labot iepriekš neizdarīto. Arī mācību līdzekļu jautājumā notiek aktīvs darbs, lai dažādos mācību priekšmetos nodrošinātu jaunu mācību resursu un metodisko līdzekļu pieejamību.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Vēlēšanas kā mazohistu prieki

Pēc Latvijas Televīzijas pasūtījuma tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS jūlijā ir veicis aptauju un konstatējis, kā Latvijas pilsoņi balsotu, ja...

Foto

Kā Rīgai panākt Viļņu, Tallinu un Ziemeļeiropu? Laiks secinājumiem

Rīga ir vienīgā pilsēta Baltijas galvaspilsētu vidū, kurā mirstība pārsniedz dzimstību un no kuras aizbrauc vairāk cilvēku, nekā...

Foto

Vai Rīga ir labi finansēta pilsēta?

Pilsētas budžeta apmērs un tā izlietošanas efektivitāte lielā mērā nosaka to, cik kvalitatīva ir pilsētvide. To Eiropas pilsētu sarakstā, kuru...

Foto

Par rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

Publiskās atmiņas centrs ir sabiedrības institūcija, privāto tiesību juridiskā persona, kura netiek finansēta ar dotācijām no vispārējiem nodokļu ieņēmumiem. 2022. gada 24....

Foto

Parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta grozījumiem ir jāatkārto

Ar pietiekamu skaitu parakstu neatbalstītā "Latvijas vīru biedrības" ierosinātā parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta...

Foto

Par Latvijas Republikas Satversmē noteiktā komunistiskā totalitārā režīma nosodīšanas pienākuma īstenošanu un rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

Cienījamie Augšdaugavas novada domes deputāti! Publiskās atmiņas centrs (turpmāk - centrs)...

Foto

Vairāku tiesnešu, tostarp AT senatores Andas Briedes atbildība par Covid-19 epidēmijas ierobežošanas pasākumu neievērošanu

Tiesnešu ētikas komisija, Tiesnešu disciplinārkolēģija un Disciplinārtiesa ir vērtējusi to, vai izpildvaras...

Foto

Ir tādi Satversmes tiesas spriedumi, kuru nepildīšana valdošo eliti nesatrauc itin nemaz

13. Saeimas laikā ir bijuši vairāki Satversmes tiesas spriedumi, par kuru neizpildi Valsts prezidents pat...

Foto

Kāpēc valsts aizsardzības dienestam – jā!

Jūlija sākumā aizsardzības ministrs Artis Pabriks vēstīja par ieceri izveidot valsts aizsardzības dienestu, kuram, sākot ar 2023. gadu, tiks pakļauti...

Foto

Par ārkārtas sociālo situāciju

Mums priekšā ir grūta ziema – dziļa energoresursu krīze, iespējams pandēmijas saasinājums. No tā, cik saprātīgi un solidāri spēsim sagatavoties gaidāmajiem pārbaudījumiem,...

Foto

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis. Tas noticis par ukraiņu asins cenu...

Foto

Satversmes tiesa ir jālikvidē

Šodien, 25.jūlijā Latvija pirmajā vietā (LPV) Centrālajā vēlēšanu komisijā iesniedza 4000 zīmju programmu un kandidātu sarakstu 14.Saeimas vēlēšanām. LPV savā 4000 zīmju programmā ir...