Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Ļoti bieži dzirdu jautājumu: "A kas būs tad, kad nojauks uzvaras pieminekli?" Vienmēr atbildu, ka ceru, ka nojaukšanas brīdī būs nemieri, kuros uzvarēs veselais saprāts un Latvijas vērtības. Ceru arī, ka pēc kāda laika "uzvara" vairs neasociēsies ar okupāciju. Nemieri nesāksies, okupeklis būs nojaukts. Zemāk stāstu kāpēc.

Vislielākie pārmetumi, ko saņemu pēdējā laikā, ir par to, ka esmu "prodažnaja šļuha" un, ka "razžigaješ mežnacionaļnuju rozņ". Vēl ļoti bieži saņemu komentārus par to, ka raksts/intervija/ viedoklis ir uzpirkts. Saliekam pa plauktiņiem?

Par uzpirkšanu visvairāk auro vate. Jo vate nepieņem nekādu citu viedokli, izņemot savējo. Es pat teiktu, ka nevis nepieņem, bet domā, ka jebkāds viedoklis, kas nav par to, ka "mūs apbižo", "spasibo dedu za pobedu" un "pieminekļa nojaukšana ir spļāviens pusei Latvijas iedzīvotāju dvēselē", ir nacisma/fašisma izpausme. Ja pie tāda viedokļa nepieturas kāds ar izteikti krievisku uzvārdu - tad tas cilvēks 100% ir uzpirkts.

Kad man jautā "Cik tev par šo sūdu (t.i. manu viedokli) samaksāja?" vienmēr atbildu: "Tik daudz, ka nezinu, kur tērēt.” Vispār zinu, kur tērēt - ziedojot bairaktaram, kas palīdzēs ukraiņiem uzvarēt karā ar tumsonību, agresiju un necilvēcību.

Man no sirds žēl, ka Latvijā tumsoņi ir tieši krievvalodīgā sabiedrība (ne visi, protams), kas tālāk par savu degungalu neredz. Tā ir lielākā atšķirība starp mums - es esmu pārliecināta, ka viņu viedoklis un vērtības nav uzpirkti, jo pieņemu to, ka tie cilvēki nav ar prātu apdāvināti, Viņi savukārt domā, ka jebkas, kas atšķiras no viņu uzskatiem, vienkārši nevar eksistēt, jo taisnība ir tikai un vienīgi viņiem. KRIEVU PASAULE RULLĒ! Njā... Kur ir tie viedokļu pircēji? Rakstiet man, es labprāt saņemšu naudu par to, kam no sirds ticu.

Iemesls, kāpēc okupācijas pieminekļa nojaukšana neizvērtīsies revolūcijā, ir saistīts ar pirms tam rakstīto. Latvijas krievi ir bravurīgi tikai komentāros. Jo vieglāk purpināt sev zem deguna nekā darīt lietas, jo tad vajag iedziļināties, meklēt argumentus, iemācīties likt vārdus teikumā bez kļūdām. Tas ir pārāk sarežģīti, tas prasa piepūli. Daudz vieglāk ir sekot līdzi jau izveidotajam maršrutam. Daudz vieglāk komentāros nosaukt mani par m…ku un pieminēt to, ka esmu resna. Es noteikti notievēšu, jūs savukārt paliksiet idioti līdz mūža beigām. Ļoti maz sakarīgi un argumentēti komentāri. Uz jebkuru pretjautājumu gandrīz nekad nesaņemu atbildes, tikai aizvainojumus, tāpēc uzreiz sūtu tālu, tālu, tālu nediskutējot. Man nav, par ko diskutēt ar cilvēkiem, kas slēpjas zem anonīmiem profiliem un māk turēt rokās tikai savu telefonu un krānu.

Noteikti būs čupiņa ar cilvēkiem, kas protestēs, iespējams, pieķēdēs sevi pie iežogojuma vai izdarīs vēl kaut ko "pārgalvīgu", lai parādītu, cik ļoti viņus aizskar veselais saprāts. Bet tie foršie - ar Latvijas karogu rokās un Latvijas vērtībām sirdī un prātā ir vairākumā, es zinu. Es redzu. Un es pavisam noteikti būšu viņu starpā, kas vēl vairāk kaitinās vati, jo Romanova „ļižet ž…po latišam”. Šo mēnešu laikā iemācījos neuztvert tādus komentārus tuvu sirdij, jo saprotu, cik ļoti kaitinu idiotus. Tas ir forši! Šajā sadaļā vēlos arī nodot sveicienus Daugavpils mēram Elksniņam, kurš ir nobloķējis mani twitterī. Grūti pieņemt to, kad kāds saka, ka tu neesi superīgs. Likumsakarības gan jau paši atradīsiet.

Mūsu sabiedrība sašķēlās pēc 24. februāra. Nav tā, ka pirms tam tas nebija, vienkārši tagad ir pienācis kritiskais moments, kad var skaidri izfiltrēt cilvēkus. Tik saliedētu tautu es neesmu redzējusi nekad. Krīzes situācijas vieno un dod kaut kādu pārdabisku spēku. Tāda šobrīd ir Latvijas gudrā sabiedrības daļa - spēcīga un nenormāli jaudīga. Sabiedrība, kas beidzot skaļi runā un uzrunā. Tas "nemiers" pieminekļa jaukšanas procesā būtu laba lieta, lai vēlreiz parādītu to spēku un parādītu Latvijas uzvaru cīņā ar izskalotām smadzenēm, padomju vērtībām un stulbiem cilvēkiem. Man tik ļoti gribas, lai viņi aplaužas un jūtas diskriminēti sava stulbuma dēļ.

Intervijā minēju, ka "vislielākais ļaunums sēž tajā Daugavpilī". Absolūti! Tagad to redzu vēl labāk un vairāk – it īpaši pēc simtiem komentāru, kas mēģināja visus pārliecināt, ka "NĒ, TĀ NAV!!!". Ir. Diemžēl. Diemžēl, jo es mīlu Daugavpili un ļoti respektēju cilvēkus, kas dara Daugavpilī fantastiskas lietas. Tādi ir, un tādu ir daudz, bet ne vairākumā. Diemžēl. Daugavpilī ir ļoti daudz "diemžēl". Par Daugavpils "diemžēl" es varētu runāt ļoti daudz un ļoti ilgi. Un DIEMŽĒL nekas no tā nemainīsies, kamēr pie varas ir tādi antivaroņi kā Elksniņš, un pilsētas neatkarīgā žurnālistika ir gandrīz pilnībā iznīcināta (te īpaši sveicieni Chaykai - visforšākājam Daugavpils medijam. Tas ir bez ironijas. Viņi ir fantastiski.) Es lepojos ar to, ka esmu no Daugavpils, tur šobrīd dzīvo mana mamma un mans brālis. Es nevaru nemīlēt savu pilsētu. Bet es drīkstu nemīlēt tos, kas dara visu, lai Daugavpils nogrimtu s…du upē.

Foršajiem pieder pasaule! Mēs katrs cīnāmies par savām vērtībām. Mēs - tie, kam Latvija ir mīļa! Tie, kas uzvelk komentāros, necīnās - tikai pirž dīvānā, un tas ir viņu līmenis.

Lai dzīvo Latvija! Slava Ukrainai!

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Sankciju patiesais labums: Apvienotā saraksta plāns aizvērt ostas varētu arī nebūt nejaušs

FotoDeklarētais mērķis - atbalsts Ukrainai Latvijas ostu paralizēšanai - šķiet šizofrēnisks, jo kā gan tas saskan ar to, ka Ukraina pati joprojām saņem naudu no Krievijas un ļauj Krievijai transportēt gāzi caur Ukrainas teritoriju, bet neviens latvju bāleliņš par to pat nav iepīkstējies ES parlamentā?
Lasīt visu...

21

Priekšlikums ir tikai par mūsu nodokļu maksātāju segtajām atlīdzībām

FotoAtsaucoties uz 2024. gada 18. aprīļa publikāciju "Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām, atklājiet savus ikmēneša ienākumus!" vietnē, informēju, ka saskaņā ar spēkā esošo likumu algu publiskošanas lietā Saeimas deputāti rāda priekšzīmi un Saeima Ģirta Valda Kristovska kā tautas priekšstāvja atlīdzību - tāpat kā visu citu tautas priekšstāvju Saeimā atlīdzības - publicē katru mēnesi internetā.
Lasīt visu...

18

Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām, atklājiet savus ikmēneša ienākumus!

FotoĢirts Valdis Kristovskis iesniedzis Saeimā priekšlikumu publicēt jebkuras valsts amatpersonas ienākumus ik mēnesi, jo no tā būšot "ieguvums sabiedrībai".
Lasīt visu...

6

„Re:Baltica” cenšas izdarīt uz spiedienu uz Sabiedrības integrācijas fondu, tam izvērtējot šīs organizācijas rīcību ar nodokļu maksātāju naudu

FotoPubliskajā telpā tiek apspriesta Re:Baltica projektu vērtēšana, kuri īstenoti ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu. Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) skaidro kārtību kā notiek projektu apstiprināšana un izlietotā publiskā finansējuma uzraudzība.
Lasīt visu...

21

Mazie modulārie kodolreaktori (SMR) – sapņi un realitāte

FotoIgaunija plānojot būvēt divus līdz četrus, savukārt Polija pat 25 mazos kodolreaktorus. Presē bija pārmetumi, ka Latvija atpaliekot no kaimiņiem. Milzīga ažiotāža ap SMR tehnoloģijām un daudz cerību, taču realitāte ir tāda, kāda tā ir.
Lasīt visu...

21

“Iekļaujošas valodas ceļvedis” ir valodas manipulācija, kas deformē valodas struktūras un pasaules uztveri

FotoValsts valodas centra Latviešu valodas ekspertu komisija 2024. gada 10. aprīļa sēdē (protokola Nr. 4 4. §) izvērtēja Aigas Veckalnes apkopotos ieteikumus “Iekļaujošas valodas ceļvedis” un secināja, ka:
Lasīt visu...

21

Sāga par nogriezto ausi

FotoDomāju, visi, kas mazliet seko notikumiem pasaulē, zina, ka, aizturot aizdomās turamos par terora aktu “Crocus City Hall”, vienam no notvertajiem nogrieza ausi, iegrūžot to šim mutē. Šobrīd, kad pašmājās emocijas ir noplakušas, pievēršoties citiem asinsdarbiem uz grēcīgās zemītes, šo notikumu var mierīgāk izanalizēt. Uzreiz gribu pateikt, ka nekādu līdzjūtību pret jebkuriem teroristiem, lai kādi motīvi viņus nevadītu vai kādas sakrālas idejas šie nepaustu, es neizjūtu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

Es zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī...

Foto

No strupceļa uz atdzimšanu

Draugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka...

Foto

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

Pēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par...

Foto

Mediju diskusija Rīgas pilī atsedz līdz šim slēptās problēmas sabiedriskajos medijos

Pirmdien Rīgas pilī notikusī valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rosinātā diskusija par sabiedrisko mediju nākotnes attīstību...

Foto

„Sabiedriskie” mediji uzsāk atklātu konfrontāciju ar Latviju

“Latvijas radio” redaktori un citi vadošie publicējuši atklāto vēstuli, kurā gaužas, ka apdraudēta vārda brīvība, ka soctīklos žurnālisti saņem...

Foto

Sabiedriskais medijs, plurālisms un demokrātija

Pirmkārt, mediji nav ceturtā vara, tā ir tā saucamā ceturtā vara. Ieskatāmies Satversmē un redzam, ka mums kā jau demokrātiskā valstī ir trīs...

Foto

Atbalstiet mūsu runas brīvību, liedzot to citiem, kuru viedoklis nav ne pareizs, ne svarīgs!

Pēdējo nedēļu laikā Latvijā ir pastiprinājušās jau agrāk novērotas tendences, kas liecina...

Foto

Prezidenta Makrona paziņojumi paver jaunas politikas iespēju

Jāsaka, ka Francijas prezidenta Makrona pēdējo nedēļu paziņojumi attiecībā uz iespējamo spēku izvietošanu Ukrainā, kā arī vārdu apmaiņa ar...

Foto

Labā un ļaunā saknes

Ādolfs Hitlers, atbildot uz žurnālista jautājumu, kāpēc viņu ievēl arvien vairāk un vairāk cilvēku, atbildēja: "Viņi mani izvēlas, jo kaut kur dziļi...

Foto

Krišjāņa Kariņa Briseles scenārija psiholoģiskā kļūda

Tieši pirms Lieldienu brīvdienām Latvijas politisko dzīvi satricināja vietējas nozīmes polittrīce – no amata atkāpās ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš. Tas...

Foto

Nelāgi sanācis IRšiem...

Pirms kāda laiciņa rakstīju, ka abonējamais reklāmas buklets “IR” sācis interesēties par Ogres novadā nodarbinātajiem maniem domubiedriem. Tagad “sensacionālais” raksts beidzot ir iznācis...

Foto

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm. Īpaši šobrīd, kad krīžu daudzums pats jau ir pietuvojies krīzes līmenim – politiskā krīze,...

Foto

„Slikto” valodu vaininieki

Krievu valodas noturībā Latvijā vainojami nevis krievi, bet latvieši, un tā ir mūsu, nevis krievu mentalitātes īpašība, kas ar kaimiņu liek runāt viņa...

Foto

Seksuālo attiecību svārsts. Tuvojamies vīriešu ierobežošanas ekstrēmam

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ir rosinājusi noteikt kriminālatbildību par seksuālu uzmākšanos. “Seksuālā uzmākšanās ir cilvēka cieņas aizskaršana. Tā aptver...

Foto

Nē seksuālai vardarbībai!

Izskatās, ka ejam uz to, ka vīrietis ar sievieti varēs iepazīties un ielaisties tikai tad, ja neviens nav ar citu, ja tas notiek...