Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Šodien LSM nav ne sabiedriskais, ne valsts medijs. Tas runā vienā valodā, burtiski lietojot tos pašus vārdus, kurus "A/Par" politiķi. Klaji politizēts medijs, kurš neslēpj savas politiskās simpātijas. Būtībā "Pravdas" formāts - par valsts naudu finansēts vienas partijas orgāns.

Te nav runa par konkrēto lēmumu - automātiski piešķirt pilsonību jaundzimušajiem nepilsoņu bērniem. Par to, protams, katram no mums var būt dažādi viedokļi.

Te ir runa, ka par visu nodokļu maksātāju naudu finansētais sabiedriskais medijs, pilnībā ignorējot žurnālistikas pamatprincipus un ētiku, faktiski kļuvis par vienas partijas ruporu. Un tā dēvētie "mediju eksperti," to labi redz, bet izvēlas paklusēt. Jo zina, ka tas var beigties ar nopietnām nepatikšanām.

LSM ir pārvērties par jauno "Cīņu" jaunajiem komunistiem - karteļa un azartspēļu bonzu kabatas partijai.

Jebkurā atbildīgā, nopietnā valstī šāda situācija būtu neiespējama, BBC vai Deutsche Welle redaktori par šādu klaju objektīvas mediju ētikas pārkāpumu nākamajā dienā zaudētu darbu. Tieši par nepieļaujamu ētikas pārkāpumu.

Sabiedriskais medijs, patiesībā neviens medijs ziņu materiālā nedrīkst likt personīgo attieksmi, piedēvējot kādām notikumam apzīmējumus "vēsturisks" vai kādu citu. Tā savulaik rīkojās nacistu un komunistu mediji - partijas galvenajam kursam atbilstošus notikumus izpušķoja kā "vēsturiskus," "iespaidīgus" un tamlīdzīgi. Bet "pareizās" partijas kursam neatbilstošus notikumus iekrāsoja pretējās krāsās - "nožēlojami," "pretīgi" un tamlīdzīgi.

Un tas ir nekas cits kā tīša un apzinātā smadzeņu skalošana. Tā tiek programmēta sabiedriskā doma, un tieši Putina mediji šobrīd atkal ir atgriezušies pie šīs prakses. Kā redzam viņu piemēram sekojis arī tā dēvētais "Latvijas Sabiedriskais medijs."

Un ļaujiet minēt - mediju eksperti vai žurnālistu organizācijas uz to kaut kā reaģēs? Protams, atvainojos par naivu jautājumu. Kurš gan grib lieku reizi dabūt pa purnu no Patiesības ministrijas plintniecēm? Lielākā daļa politiķu ir tik ļoti iebiedēti, ka zina - vajadzības gadījumā norausies ne tikai pa seju, bet arī jaudīgu spērienu pa kājstarpi.

* "MeriDemokrātu" kustības vadītājs

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...