Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Šodien LSM nav ne sabiedriskais, ne valsts medijs. Tas runā vienā valodā, burtiski lietojot tos pašus vārdus, kurus "A/Par" politiķi. Klaji politizēts medijs, kurš neslēpj savas politiskās simpātijas. Būtībā "Pravdas" formāts - par valsts naudu finansēts vienas partijas orgāns.

Te nav runa par konkrēto lēmumu - automātiski piešķirt pilsonību jaundzimušajiem nepilsoņu bērniem. Par to, protams, katram no mums var būt dažādi viedokļi.

Te ir runa, ka par visu nodokļu maksātāju naudu finansētais sabiedriskais medijs, pilnībā ignorējot žurnālistikas pamatprincipus un ētiku, faktiski kļuvis par vienas partijas ruporu. Un tā dēvētie "mediju eksperti," to labi redz, bet izvēlas paklusēt. Jo zina, ka tas var beigties ar nopietnām nepatikšanām.

LSM ir pārvērties par jauno "Cīņu" jaunajiem komunistiem - karteļa un azartspēļu bonzu kabatas partijai.

Jebkurā atbildīgā, nopietnā valstī šāda situācija būtu neiespējama, BBC vai Deutsche Welle redaktori par šādu klaju objektīvas mediju ētikas pārkāpumu nākamajā dienā zaudētu darbu. Tieši par nepieļaujamu ētikas pārkāpumu.

Sabiedriskais medijs, patiesībā neviens medijs ziņu materiālā nedrīkst likt personīgo attieksmi, piedēvējot kādām notikumam apzīmējumus "vēsturisks" vai kādu citu. Tā savulaik rīkojās nacistu un komunistu mediji - partijas galvenajam kursam atbilstošus notikumus izpušķoja kā "vēsturiskus," "iespaidīgus" un tamlīdzīgi. Bet "pareizās" partijas kursam neatbilstošus notikumus iekrāsoja pretējās krāsās - "nožēlojami," "pretīgi" un tamlīdzīgi.

Un tas ir nekas cits kā tīša un apzinātā smadzeņu skalošana. Tā tiek programmēta sabiedriskā doma, un tieši Putina mediji šobrīd atkal ir atgriezušies pie šīs prakses. Kā redzam viņu piemēram sekojis arī tā dēvētais "Latvijas Sabiedriskais medijs."

Un ļaujiet minēt - mediju eksperti vai žurnālistu organizācijas uz to kaut kā reaģēs? Protams, atvainojos par naivu jautājumu. Kurš gan grib lieku reizi dabūt pa purnu no Patiesības ministrijas plintniecēm? Lielākā daļa politiķu ir tik ļoti iebiedēti, ka zina - vajadzības gadījumā norausies ne tikai pa seju, bet arī jaudīgu spērienu pa kājstarpi.

* "MeriDemokrātu" kustības vadītājs

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Mazie modulārie kodolreaktori (SMR) – sapņi un realitāte

FotoIgaunija plānojot būvēt divus līdz četrus, savukārt Polija pat 25 mazos kodolreaktorus. Presē bija pārmetumi, ka Latvija atpaliekot no kaimiņiem. Milzīga ažiotāža ap SMR tehnoloģijām un daudz cerību, taču realitāte ir tāda, kāda tā ir.
Lasīt visu...

21

“Iekļaujošas valodas ceļvedis” ir valodas manipulācija, kas deformē valodas struktūras un pasaules uztveri

FotoValsts valodas centra Latviešu valodas ekspertu komisija 2024. gada 10. aprīļa sēdē (protokola Nr. 4 4. §) izvērtēja Aigas Veckalnes apkopotos ieteikumus “Iekļaujošas valodas ceļvedis” un secināja, ka:
Lasīt visu...

21

Sāga par nogriezto ausi

FotoDomāju, visi, kas mazliet seko notikumiem pasaulē, zina, ka, aizturot aizdomās turamos par terora aktu “Crocus City Hall”, vienam no notvertajiem nogrieza ausi, iegrūžot to šim mutē. Šobrīd, kad pašmājās emocijas ir noplakušas, pievēršoties citiem asinsdarbiem uz grēcīgās zemītes, šo notikumu var mierīgāk izanalizēt. Uzreiz gribu pateikt, ka nekādu līdzjūtību pret jebkuriem teroristiem, lai kādi motīvi viņus nevadītu vai kādas sakrālas idejas šie nepaustu, es neizjūtu.
Lasīt visu...

15

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

FotoEs zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī jūs, vecās bekas no Latvijas Radio redakcionālās padomes, cik smagu profesiju, cik grūtu darbu esam izvēlējušies. Otru senāko amatu pasaulē.
Lasīt visu...

21

No strupceļa uz atdzimšanu

FotoDraugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka ir sasniegts zemākais punkts valsts politikā. Tas, kā darbojas valdošie politiskie spēki, ne mazākajā mērā nepietuvojas nacionālisma pamatprincipiem. Liberālajā valsts politikā nevalda latvisks gars – šķiet, ka tajā gara nav vispār. Vien dreifējošs kuģis, ko saēd sarkanie sociālistu ķirmji un ko draud nogremdēt Austrumu skarbie vēji. Un tomēr – mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā!
Lasīt visu...

21

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

FotoPēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par iekšzemes kopprodukta uz vienu iedzīvotāju pieaugumu, salīdzinot ar 1995. gadu. Pasaules Bankas dati). Tas ir iespaidīgs labklājības pieaugums. Taču šo sasniegumu aizēno mūsu ilgstoša atpalicība no kaimiņiem, neskatoties uz diezgan līdzīgām starta pozīcijām. Problēma nav tikai zemajos ienākumos. Kā to trāpīgi ievērojis ASV vēstnieks Latvijā, šodienas ģeopolitiskajā situācijā būtiska atpalicība no kaimiņiem arī ir nopietns drošības risks.
Lasīt visu...