Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Lai gan bijušais Saeimas deputāts un bijušais aktieris Artuss Kaimiņš varētu cerēt, ka ar maksātnespējas procesu tiks sveikā cauri un atbrīvosies no parādsaistībām, kas radušās viņa dzērumā izraisītā ugunsgrēka dēļ, nāksies sarūgtināt gan viņu, gan līdzīgās situācijās nonākušos – tā nenotiks.

Kā jau ziņots, apdrošināšanas sabiedrība Balta  divarpus gadus cenšas no tagadējā „vienas lomas aktiera” piedzīt vairāk nekā 24 tūkstošus eiro par dzērumā izraisīto ugunsgrēku. Tā kā A, Kaimiņš nekādi nav vēlējies maksāt, lieta nonākusi tiesā.

“Ugunsgrēka izcelšanās iemesls bija degošas cigaretes, sveces vai cita mazjaudīgā siltuma impulsa iedarbība uz gultas materiāliem vai degošajām konstrukcijām ar tālāku ugunsgrēka izplatīšanos. Aprakstītājā situācijā pārkāpts 2016. gada 19. aprīļa Ministru kabineta noteikumu Nr.238 „Ugunsdrošības noteikumi" 6.punkts,” teikts eksperta atzinumā par ugunsgrēka izcelšanās iemesliem. Faktiski tas nozīmē, ka ugunsgrēks izcēlies, bijušajam deputātam gultā dzērumā smēķējot.

Turklāt ugunsgrēka dzēšanā ugunsdzēsēji nolēja ne tikai pašu degošo A. Kaimiņa dzīvokli, bet arī apkārtējos un apakšējos dzīvokļus, kuru īpašnieki arī varētu mēģināt no bijušā Saeimas klauna piedzīt zaudējumus, kuru kopējais apmērs varētu sasniegt pat simts tūkstošus eiro.

Klīst runas, ka pats bijušais aktieris varētu būt nodomājis no parādsaistībām izvairīties ar savu privātpersonas maksātnespējas procesu. Taču maksātnespējas likuma izpratnē netiek atzīti par dzēšamiem tādi parādi, kas radušies neatļautas darbības rezultātā.

Ja par ugunsgrēka izcelšanās iemeslu tiks atzīta paša A.Kaimiņa smēķēšana dzērumā vai kāda cita „neatļauta darbība”, tad šis parāds paliks spēkā arī pēc maksātnespējas procesa pabeigšanas un viņam no tā izvairīties neizdosies.

Maksātnespējas likuma 164.panta 4.punkts nosaka, ka pēc saistību procedūras pabeigšanas  netiek dzēsti prasījumi par uzturlīdzekļu samaksu, prasījumi no neatļautas darbības, prasījumi par administratīvo pārkāpumu procesā piemērotajiem un Krimināllikumā paredzētajiem sodiem, kā arī kompensācija par radīto kaitējumu.

Citi attēli no ugunsgrēka vietas apskatāmi pie šīs publikācijas.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

„Iznireļi” - obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā

FotoBrīvdienu maģija – izlasīt kādu grāmatu. Beidzot izlasīju “Iznireļus” - paldies Lato Lapsam: obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā.
Lasīt visu...

21

Nu žēl, ka mums iet garām iespēja pamakšķerēt balsis, debatējot Krievijas valsts valodā

FotoLatvijas Televīzijas (LTV) lēmums nerīkot priekšvēlēšanu debates krievu valodā sabiedrisko mediju portālā rus.lsm ir skaista dāvana Rosļikovam un politiskajām partijām, kuras koncentrējas uz to, lai savus vēlētājus pamatā uzrunātu krievu valodā. Tieši šīs partijas būs lielākie ieguvēji.
Lasīt visu...

6

Protams, Krievijas valsts valodai ir nozīmīga vieta Latvijas politikā!

FotoMēs uzskatām, ka aizliegums lietot Latvijas mazākumtautību valodas politiskās diskusijās neveicinātu ne piederības sajūtu Latvijai, ne vārda brīvību, ne mūsu valsts demokrātisko iekārtu.
Lasīt visu...

21

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

FotoPēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un radikāli ieņem konservatīvu vai pat negatīvu nostāju klimata izmaiņu apturēšanas un dabas daudzveidības saglabāšanas jautājumos. Pat brīdī, kad Latvijas Satversmes tiesa pieņēma vēsturisko un viedo spriedumu, ar kuru atcelta norma par mazāka caurmēra koku ciršanu, politiskajā retorikā un mediju slejās skanēja tikai apšaubāmu mežcirtēju asociāciju viedoklis, ka šie nepadošoties un darīšot visu, lai Latviju pārvērstu par izcirtumu (varbūt ne gluži šādiem vārdiem, bet šādu ideju).
Lasīt visu...

20

Būtu mēs labāk ēduši...

FotoLatvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši sabiedrisko mediju, kā valsts nodevējiem. Tāpat asociācija aicina sabiedriskos medijus sabiedrībai plašāk skaidrot savas redakcionālās izvēles.
Lasīt visu...