Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Patiesība melu laikos

Kaspars Zlidnis
05.10.2021.
Komentāri (0)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Cilvēkus, kuri visu mūžu dzīvo bailēs par savu dzīvi, visvairāk biedē cilvēki, kuri ir drosmīgi un brīvi.

Bailes saistītas ar kontroles trūkumu. Mums bail zaudēt to, ko maldīgi uzskatām par savu. Bailes ir privātīpašnieciskas. Cilvēks izjūt ciešanas, ja kaut kas nepakļaujas viņa ego vēlmēm.

Ir grūti kontrolēt un vadīt to, kurš ir garā brīvs. Viņš nevienam nepieder, nepakļaujas, tāpēc saņem iebiedēta un paverdzināta pūļa pārmetumus un nosodījumu.

Visos grūtību un krīzes laikos sabiedrība allaž sadalījusies divās daļās - brīvajos un pakļautajos. Cauri gadsimtu asinsizliešanām bijuši tādi, kuri pakļaujas, un tādi, kuri nesatricināmi aizstāv savu cilvēkbrīvību.

Tie, kuri padodas solītajai fiziskās brīvības ilūzijai, baidoties zaudēt to komfortu, pie kura pieraduši, ir agresīvi noskaņoti pret tiem, kuri ir spējuši saglabāt veselo saprātu, tīru sirdsapziņu un nepārdot savu apziņas brīvību.

Šie sava prāta baiļu savažotie ar pārmetumiem skatās uz brīvajiem, lai gan nemaz neapzinās, ka šīs iekšējās dusmas ir vērstas pret sevi pašu, saprotot, ka padevušies meliem un bailēm. Visgrūtāk ir sadzīvot ar pašapmānu un apziņu, ka esmu nodevis pats sevi.

Šobrīd būt patiesam pret sevi, nenododot savu sirdsapziņu, ir privilēģija, kas nu jau liegta kritušajiem. Šī apziņa grauž un vairo iekšējo agresiju.

Tomēr jebkurā mirklī ir iespējams piecelties un atgriezties pie sevis, pie patiesības un spēka. Ir tikai jāatzīst savs cilvēciskais vājums un jāpzinās, ka vienīgais spēks, kas spēj sniegt patiesas brīvības spārnus, ir ticība un mīlestība. Bez tās lūzt pat ārēji spēcīgākie koki. Šī spēka priekšā kapitulē arī ļaunums.

Pašam ir jāizvēlas, vai turpināt akli sekot maldiem un cinismam vai sekot patiesībai, ko katrs mēs dziļi sirdī jūtam, bet sava prāta apmātībā izvēlamies neredzēt, jo vieglāk ir bailēs slēpties aiz pārējo iebiedēto mugurām.

Uzvari savas bailes, atgriezies pie sevis un atbrīvo savu gara apziņu!

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Informatīvie tēli

FotoBieži par ticību mēs saucam to, kas patiesībā ir naids pret citas pārliecības, morāles un dzīvesziņas cilvēkiem. Bieži mūsu tā saucamā ticība ir nevis pašu pasaules skatījumā, pārliecībā un rīcībā, bet sektantiskā citu noliegšanā.
Lasīt visu...

3

Cik labprāt mēs pareizi sadalītu naudu, tikai neprasiet, kam mēs to atņemtu

Foto2022. gada budžets ir pēdējais valsts budžets, kuru pieņems 13. Saeimas sadrumstalotā valdība. Diemžēl arī “pēdējais budžets” nerisina Latvijas ieilgušās problēmas veselības aprūpes un sociālā atbalsta finansējumā. Tā vietā, lai ieguldītu Latvijas labklājībā un ilgtspējīgā attīstībā, tūkstošiem eiro liels atbalsts caur “deputātu kvotām” tiek novirzīts apšaubāmiem mērķiem un tiem pakļautiem nodibinājumiem.
Lasīt visu...

21

Prātā nāk "Suņa sirds" un iedzīvotāju sapulce ar Švonderiem un Šarikoviem

FotoNekomentēšu Vestardu Šimku. Tā ir viņa izvēle. Nekomentēšu par Covid-19 vakcīnām, jo neesmu ārsts vai eksperts. Nekomentēšu valdības darbības epidemioloģiskajā drošībā, jo kurš gan par to vēl nav izteicies...
Lasīt visu...

21

Sasparojoties Ministru prezidentam un nozares ministram kā ekonomistam, veselības aprūpes reformu varētu veikt relatīvi ātri

FotoVeselības aprūpes sistēma sasniegusi kritisko punktu un sabruks, ja turpmāk par prioritāti nekļūs ārstniecības personu kadru politika; reformas nebūs iespējamas, kamēr netiks aktualizēta gan privātpersonas (pacienta), gan ārsta līdzšinējā statusa neatbilstība starptautisko līgumu un Pacientu tiesību likuma normām un sakārtotas tiesiskās attiecības valsts finansēto pakalpojumu jomā.
Lasīt visu...