Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Laiku pa laikam pianistam un ministriju pārvaldes speciālistam Pavļutam vajadzīgs “othodņaks” – tā viņš atzīst intervijā 2017. gadā žurnālam Ir, kuras laikā palūdz baltvīnu, pirms tam iztincinot oficiantu, kur un kad tam ievāktas vīnogas. 

Kopš Krievijas iebruka Ukrainā, medijos izteikti dzirdams un redzams ir mūsu valsts aizsardzības ministrs, taču veselības ministrs bija kaut kur pazudis. Iespējams, ka kovidkrīze ir aizgājusi dibenplānā, bet dienas kārtībā ir Ukrainas karš, un Danielam ir vajadzīgs „othodņaks”.

Iespējams, tā arī pat labāk, jo reizēm pastāvēt klusu ir vērtīgāk nekā bārstīt stulbas idejas. Arī pietaupīt valsts līdzekļus stratēģiski svarīgiem tēriņiem ir būtiskāk nekā organizēt bezjēdzīgi lielus (piemēram, vakcīnu) iepirkumus, lai pēc tam tos sūtītu kā “palīdzību” Āfrikas valstīm (jo termiņš beidzas). Vai arī “barot” draugus reklāmistus no tās kompānijas, kur pats kādreiz strādājis, kura organizē kampaņas, par kuru sekmēm neko tā arī nedzirdam un īsti taustāmus rezultātus nebaudām.  

Ņemot vērā nemitīgo izgāšanos, risinot ar Covid saistītos jautājumus, jāatzīst, ka aiziešana atpūtā varbūt ir laba lieta. Pašam sev. Taču valstij nepieciešams veselības ministrs, kurš ņem vērsi aiz ragiem un pierāda, ka arī uz Ukrainas/Krievijas kara fona mūsu valsts veselības sistēma ir droša, pārdomāta un efektīva. Covid situāciju varētu dēvēt par mikrokaru, tādu iesildīšanos pirms šīs šausminošās realitātes Ukrainā. Un diemžēl mūsu veselības ministrs pierādīja savu mazspēju jau tad, tāpēc “noiešana pagrīdē” šobrīd vairs jau pat neizbrīna. 

Un tas nekas, ka ir nopietni jārūpējas par palīdzības koordinētu sniegšanu kara apstākļos. Veselības ministrs  laikam domā, ka par to var parūpēties citas ministrijas, lai gan tieši iedzīvotāju veselība ir tas, kas pirmām kārtām cieš no Grad, kalašņikoviem un Molotova kokteiļiem vai arī sprādziena atomelektrostacijā, kas nupat liekas pavisam iespējams scenārijs. Esat dzirdējuši Veselības ministra ieteikumus, kā rīkoties šādā situācijā?

Piedāvāju dažas nosapņotas idejas, kur pašlaik atrodas Daniels.

1) Iepērk gāzes rezerves tūristu plītiņai.  

Pirms deviņiem gadiem, kad pianists Pavļuts bija ekonomikas ministrs, Diena rakstīja: “Vienotībā aizdomas par pārāk ciešu Pavļuta sadarbošanos ar Gazprom”, bet Latvijas Avīze, ka “Pavļuts noraidošs par iespēju vērsties ar prasību pret “Gazprom”.  

Jezgas būtība bija visai nopietna:  Vienotība tur aizdomās Pavļutu, ka viņš nestrādā valsts interesēs, bet sācis pats savu spēli ar Gazprom. Aizdomas radījusi Pavļuta vizīte Krievijā. Ministra pavadošās personas stāstījušas, ka pēc oficiālām sarunām ar Gazprom eksporta vadītāju Alekseju Medvedevu un Krievijas enerģētikas ministru Aleksandru Novaku Pavļuts esot uz vairākām stundām ieslēdzies slepenā istabā ar Gazprom darbiniekiem. Par šo sarunu saturu ministrs savu priekšnieku Dombrovski neesot informējis (avots - Diena). 

2) Ārstē depresiju. 

Ir rakstīja: taču, kad pēc Zolitūdes lielveikala Maxima sagrūšanas negaidīti atkāpās valdība, jaunā kabineta veidošanas kašķos 2014. gada janvārī Pavļuts ministra amatam vairs netika virzīts. Viņš bez aplinkiem publiski atzīst – izmests no politikas bez jebkādiem paskaidrojumiem, kāpēc vairs nebija derīgs darbam tās pašas koalīcijas valdībā, ieslīga depresijā. 

Arī tagad vairāk par vakcīnšpricēm cilvēkus satrauc Putina kodoldraudi, un kāda gan vairs tur būs veselība? Tāpēc labāk jau pirms laika ieslīgt depresijā, nevis koordinēt palīdzību kara krīzei. 

3) Spēlē spēlītes internetā ar puikām.

Pērn Santa rakstīja, ka Pavļutam esot noguris skatiens, viņš novājējis. Bet kā daudzbērnu tēvs viņš uztur saikni ar atvasēm, sazvanoties un spēlējot spēles internetā.  

Kamēr Ukrainā komediants kļūst par izcilāko kara komandieri, tikmēr pianistam un ministram, iespējams, daudz labāk par kara koordinācijas haki krāsas bītleni piestāv kepka ar Playstation logo vai Supermario tērps.

4) Pārbauda bārmeņu vīna zināšanas, lai nākamajās intervijās varētu atkal nopratināt par vīna ražām.

Bet, iespējams, Pavļuts pagājis nost no slavas prožektoriem, lai Veselības ministrijas gaiteņos uz ātro izbīdītu dažus ērtus likumprojektus? Pilnīgi noteikti vajag arī pasūtīt masīvu PR kampaņu par to, kas notiek, kad karā gūtu ievainojumu gadījumā ir nepieciešama ārsta palīdzība.  

https://www.santa.lv/raksts/privatadzive/daniels-pavluts-gimenes-sabruksanas-laiks-bija-smagakais-periods-muza-40614/ 

https://www.diena.lv/raksts/latvija/politika/_vienotiba_-aizdomas-par-parak-ciesu-pavluta-sadarbosanos-ar-_gazprom_-14000028 

https://www.la.lv/pavluts-noraidoss-par-iespeju-versties-ar-prasibu-pret-gazprom-2/komentari  

https://ir.lv/2017/04/05/izcils-generalists-2/ 

https://www.santa.lv/raksts/privatadzive/daniels-pavluts-gimenes-sabruksanas-laiks-bija-smagakais-periods-muza-40614/ 

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Nu žēl, ka mums iet garām iespēja pamakšķerēt balsis, debatējot Krievijas valsts valodā

FotoLatvijas Televīzijas (LTV) lēmums nerīkot priekšvēlēšanu debates krievu valodā sabiedrisko mediju portālā rus.lsm ir skaista dāvana Rosļikovam un politiskajām partijām, kuras koncentrējas uz to, lai savus vēlētājus pamatā uzrunātu krievu valodā. Tieši šīs partijas būs lielākie ieguvēji.
Lasīt visu...

6

Protams, Krievijas valsts valodai ir nozīmīga vieta Latvijas politikā!

FotoMēs uzskatām, ka aizliegums lietot Latvijas mazākumtautību valodas politiskās diskusijās neveicinātu ne piederības sajūtu Latvijai, ne vārda brīvību, ne mūsu valsts demokrātisko iekārtu.
Lasīt visu...

21

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

FotoPēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un radikāli ieņem konservatīvu vai pat negatīvu nostāju klimata izmaiņu apturēšanas un dabas daudzveidības saglabāšanas jautājumos. Pat brīdī, kad Latvijas Satversmes tiesa pieņēma vēsturisko un viedo spriedumu, ar kuru atcelta norma par mazāka caurmēra koku ciršanu, politiskajā retorikā un mediju slejās skanēja tikai apšaubāmu mežcirtēju asociāciju viedoklis, ka šie nepadošoties un darīšot visu, lai Latviju pārvērstu par izcirtumu (varbūt ne gluži šādiem vārdiem, bet šādu ideju).
Lasīt visu...

20

Būtu mēs labāk ēduši...

FotoLatvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši sabiedrisko mediju, kā valsts nodevējiem. Tāpat asociācija aicina sabiedriskos medijus sabiedrībai plašāk skaidrot savas redakcionālās izvēles.
Lasīt visu...