Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Iekšējās drošības birojs (IDB) ir izbeidzis kriminālprocesu par koku zāģēšanu pie Austrumu robežas dabas liegumā "Gulbju un Platpirovas purvs". 

Jau pērnā gada nogalē Iekšējās drošības birojs bija spiests atzīt, ka pirms trim gadiem saceltais troksnis par patvaļīgu koku zāģēšanu Austrumu robežbūves darbu izpildes laikā dabas liegumā ir pilnīgi nepamatots. Sākotnēji aplēstā 3 300 000 EUR apmēra kaitējuma Latvijas dabai tā arī nav bijis. Un arī nekāda liela apmēra noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācija  nav notikusi.

Ar skaļiem sižetiem televīzijās un skarbiem virsrakstiem ziņu portālos izziņotā patvaļīgā koku zāģēšana dabas liegumā pie Austrumu robežas, par ko aizdomās tika turēts SIA "Avoti G" valdes loceklis Ivars Galiņš, no viņa puses izrādījusies normatīvajiem aktiem atbilstoša darbība.

Dabas liegumā “Gulbju un Platpirovas purvs” koku zāģēšanas un meža apsaimniekošanas kārtību regulē nevis Meža likums, bet gan Latvijas Republikas robežas likums, kura normas I.Galiņš ar zāģēšanas darbiem netika pārkāpis. To pēc trīs gadu izmeklēšanas atzinis arī IDB, kriminālprocesu izbeidzot.

I.Galiņam inkriminētā noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācija lielos apmēros arī nav apstiprinājusies. Līdz ar to arī šajā daļā IDB ir bijis spiests atzīt, ka viss skandāls un smago noziegumu piesaukšana bijis vien nepamatotas aizdomas.

I.Galiņa advokāts Jānis Dambītis, paužot gandarījumu par IDB lēmumu, uzsvēra, ka praksē noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas lietas, kas ir cieši saistītas arī ar predikatīvo noziegumu izmeklēšanu, ir sarežģītas un apjomīgas, tāpēc izmeklēšana tajās noris gadiem, taču pienācīgi pamatota klienta aizstāvības pozīcija var novest pie objektīva rezultāta jau pirmstiesas kriminālprocesa laikā.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

15

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

FotoEs zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī jūs, vecās bekas no Latvijas Radio redakcionālās padomes, cik smagu profesiju, cik grūtu darbu esam izvēlējušies. Otru senāko amatu pasaulē.
Lasīt visu...

21

No strupceļa uz atdzimšanu

FotoDraugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka ir sasniegts zemākais punkts valsts politikā. Tas, kā darbojas valdošie politiskie spēki, ne mazākajā mērā nepietuvojas nacionālisma pamatprincipiem. Liberālajā valsts politikā nevalda latvisks gars – šķiet, ka tajā gara nav vispār. Vien dreifējošs kuģis, ko saēd sarkanie sociālistu ķirmji un ko draud nogremdēt Austrumu skarbie vēji. Un tomēr – mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā!
Lasīt visu...

21

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

FotoPēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par iekšzemes kopprodukta uz vienu iedzīvotāju pieaugumu, salīdzinot ar 1995. gadu. Pasaules Bankas dati). Tas ir iespaidīgs labklājības pieaugums. Taču šo sasniegumu aizēno mūsu ilgstoša atpalicība no kaimiņiem, neskatoties uz diezgan līdzīgām starta pozīcijām. Problēma nav tikai zemajos ienākumos. Kā to trāpīgi ievērojis ASV vēstnieks Latvijā, šodienas ģeopolitiskajā situācijā būtiska atpalicība no kaimiņiem arī ir nopietns drošības risks.
Lasīt visu...