Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Tieši tāpēc ar tiem šķiet tik parocīgi karot. It īpaši tādiem politikāņiem, kuri atjēdzas, ka pie durvīm jau klauvē 1.oktobris, bet pašiem ir nepieklājīgi tukšs tautai atrādāmo labo darbu groziņš.

Kad gan vēl tiks dota vienreizēja iespēja priekšvēlēšanu plakātos lepni pozēt ar drupām fonā? Jo nekā jaunuzcelta īsti nav, turklāt Mežaparka Lielo estrādi (Latvijas Arhitektūras gada balva) ar savu biežo klātbūtni tās pārbūvē pārāk "apgānīja" Oļegs Burovs... 

Un, ja vēl Laimes māte panāktos pretī un izdotos Rīgā sarīkot savu "Bronzas nakti", uh! Ziniet, tādu policejiski kontrolējamu un provokatoriski vadāmu! Lai latvju tauta vispirms sasabīstas līdz šermuļiem, bet tad, izbīlim pārejot svētās dusmās, bariņiem vien tek uz iecirkņiem nobalsot par profesionāliem urrāpatriotiem. (Savukārt 15.Saeimas kampaņai rezervē paliek "dejas uz kapiem".)

Tieši tāpēc tagad zvēro tādas svētas dusmas uz iekšlietu ministri-nelatvieti un sazin ko pie sevis domājošiem likuma sargiem. Kāpēc nevajadzīgi auklējušies ar urlām? Kur par nodokļu maksātāju naudu "neapjaustai vaj'dzībai" sagādātie steki, gumijas lodes, asaru gāze? Kam tam Kalvītis to ūdensmetēju nopirka?! Eh, tādu izdevību nogulēt... 

Galu galā 2007.gada aprīļa Tallinas grautiņš "vainagoja" tā aukstasinīgā izraisītāja cerēto: Andrusa Ansipa – pieminekļa (un apbedījumu) "galvenā aizvācēja" – vadītā Refomu partija (jau martā) kļuva par Rīgikogu vēlēšanu uzvarētāju. Turklāt tā ir saglabājusi sev lielākās frakcijas pozīciju arī nākamajos trijos Valsts domes sasaukumos! Viņš pats vadīja valdību līdz pat 2014.gadam, kad pārsēdās Eiropas Komisijas vicepriekšsēža krēslā. Skaidrs, ka ne viens vien latvju politcensonis arī vēlētos pielaikot šādus "bronzas laurus".

Turklāt patlaban ir nepāprotami jūtams, ka arī plašai publikai – un masu medijiem – trakoti gribas vērienīgā emocionālā izlādē atbrīvoties no visiem kompleksiem, kas mums krājušies jau kopš 1939.gada 23.augusta pakta un 5.oktobra bāzu līguma. Gribas svēti ticēt, ka, nojaucot pieminekļus, beidzot pilnībā "atriebsimies" to cēlājiem. Sabiedriskajā domā biezē apziņa, ka nu ir īstais brīdis, nu "drīkst" – un ja nu to palaiž garām?

Pieļauju, ka liela daļa Igaunijas sabiedrības joprojām ir svēti pārliecināta, ka visi "bronzas nakts" ekscesi – vecpilsētā izsisti skatlogi, izlaupīti veikali, dažu netīšām savažotu ārzemju tūristu šausmu stāsti par "izolatoru" ostas terminālī, "vecās" Eiropas šoks – un to radītās sekas bija pavisam lēta samaksa par iespēju skaidri ierādīt "impērijas šķembai" tās vietu Igaunijas  sociālajā hierarhijā. Arī mums, baltiešiem, taču tik ļoti gribas "slieties no ceļiem"!

Gribētos ticēt, ka visu tagadejās tūdaliņbravūras eksploziju varētu neitralizēt viens brīdinošs "krekšķis" no Samnera Velsa ielas. Kā zinām, Džozefa Robineta Baidena partija Saeimas vēlēšanās nepiedalās. Turklāt diez vai ASV valdībai – kurai jau tā ir pilnas rokas ar Ukrainas traģēdiju – patlaban šķiet lietderīga politiski etniskā saspīlējuma haotiska izlāde NATO valstī, kas "vairāk kā" robežojas ar Krieviju. Vot, uz šādu "stopkrāna noraušanu" būtu ļoti interesanti paskatīties!

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Politisko attiecību līmenis, kurš kādreiz šķistu neiedomājams cinisms, tiek uzdots kā pašsaprotama norma

FotoŠonedēļ Latvijas politikā notika sava veida fāzes pāreja. Nokāpšana vēl vienu līmeni zemāk. Nacionālā apvienība aicināja premjeru padzīt amatam nepiemērotu ministri, pret ko premjers, Saeimas spīkera vārdiem runājot, neiebilda, taču pie viena padzina arī citu ministru, pret kuru nevienam pretenziju nebija.
Lasīt visu...

6

Līdzšinējā ekonomikas ministra muļļāšanās un tās cena

FotoKrievijas karš Ukrainā tiek finansēts no gāzes un naftas eksporta ieņēmumiem, un no šī kara pirmās dienas Latvijas valdības uzdevums bija maksimāli ātri atteikties no Krievijas gāzes un nodrošināt alternatīvas piegādes par saprātīgu cenu. Gandrīz trīs mēnešu laikā par to atbildīgais ekonomikas ministrs neko no tā nav spējis izdarīt.
Lasīt visu...

13

Uzņēmēju organizācijas aicina ekonomikas ministra amatu saglabāt Jānim Vitenbergam

FotoŠobrīd, kad Latvija saskaras ar būtiskiem ģeopolitiskiem, sociāliem un ekonomiskiem izaicinājumiem, mēs, uzņēmējus pārstāvošās organizācijas un nozares, aicinām valdību un koalīcijas partnerus nepieņemt pārsteidzīgus lēmumus.
Lasīt visu...

21

Krišjānis Kariņš ir uzsācis bērnišķīgu, bet vienlaikus bīstamu spēli

FotoVakar iekšlietu ministre Marija Golubeva paziņoja par savu demisiju šādiem vārdiem: “Ministru prezidents Kariņš, pakļaujoties nacionāļu ultimatīvajam spiedienam, ir nolēmis mani neatbalstīt. Šī būs mana pēdējā darba diena iekšlietu ministres amatā.”
Lasīt visu...

13

Šobrīd mainīt ekonomikas ministru ir bezatbildīgi

FotoLatvijas lielākā uzņēmēju biedrība – Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) norāda, ka pieaugošās ekonomiskās krīzes un kara radīto sarežģījumu laikā mainīt ministru, kurš ir atbildīgs par daudzu šobrīd ļoti svarīgu jautājumu risināšanu, ir bezatbildīgi.
Lasīt visu...

21

Atgādinām, ka vairāk nekā trīsdesmit procentiem Latvijas pilsoņu dzimtā valoda ir krievu valoda

FotoSociāldemokrātiskās partijas “Saskaņa” valde pašreizējo situāciju Latvijā uzlūko ar nopietnām bažām. Atbildīgo institūciju nepārdomāta rīcība un atsevišķu valsts amatpersonu aizvainojuši izteikumi izraisījuši Latvijas sabiedrībā pastiprinātu spriedzi, kādu mūsu valstī nav nācies piedzīvot pēdējo gadu desmitu laikā.
Lasīt visu...

21

Daži jautājumi par pieminekļa nojaukšanu

FotoVai ir iespējams, ka padomju vadība, plānojot parku un pieminekli Rīgā, ņēma vērā arī to, ko Krievijā sauc par sadarbību ar vācu armiju Otrā pasaules kara laikā?
Lasīt visu...