Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pietiek ir izdevies apturēt iekšlietu ministra Sanda Ģirģena iecerētās apšaubāmās shēmas attiecībā uz „pareizu” Nodrošinājuma valsts aģentūras vadītāja kandidatūru. Ministra padomniekam, bijušajam Delnas juristam Jānim Veidem neizdosies pa aplinku ceļiem nonākt šajā amatā, - tagad uz iestādes vadītāja vietu ir oficiāli izsludināts konkurss.

Kā zināms, Rūdolfa Meroni apsaimniekotās un izsaimniekotās arestētās mantas atgūšanā savu nevarību demonstrējušās Nodrošinājuma valsts aģentūras direktors Ēriks Ivanovs februārī bija spiests uzrakstīt atlūgumu, iespējams, arī saistībā ar kādu kriminālprocesu, kurā viņam varētu būt noteikts statuss – persona, pret kuru uzsākts kriminālprocess.

Nodrošinājuma valsts aģentūras direktora vietnieces un direktora aiziešana no amata notika laikā, kad šī valsts iestāde jau vairākus mēnešus demonstrēja un turpina demonstrēt Latvijas nevarību mēģinājumos pārņemt Aivara Lemberga krimināllietas ietvaros arestēto mantu, kuru līdz šim „glabāja” Šveices jurists R. Meroni, izpelnoties publiskas bažas par tās faktisku izsaimniekošanu.

Gadījumā ar Valsts policijas priekšnieka amata kandidātiem iekšlietu ministrs jau bija pierādījis, ka var izvēlēties „piemērotāko” arī ārpus atklāta konkursa, un jau marta sākumā neoficiāla informācija liecināja, ka šāda pati „procedūra” var tikt izmantota arī šoreiz.

S. Ģirģens gan publiski stāstīja par vairākiem veidiem, kā varētu tikt izvēlēts jaunais aģentūras direktors, lai iestāde iespējami ātri tiktu pie labākā vadītāja, un piemin arī atklāta konkursa rīkošanas iespēju. Tikmēr viņa vadītajā ministrijā neoficiāli kā ticamākais aģentūras direktora amata kandidāts, kurš pie posteņa varētu tikt bez jebkāda konkursa, tika minēts ministra padomnieks juridiskajos jautājumos Jānis Veide.

Par to, ka šī versija varētu būt ticama, liecināja fakts, ka iekšlietu ministrs neatbildēja uz jautājumu, vai viņš ir veicis pārrunas par to, ka tieši J. Veide varētu ieņemt šo amatu. Savukārt pats ministra padomnieks uz jautājumiem par savu iespējamo jauno amatu izvairīgi atbildēja: „Es šobrīd strādāju Iekšlietu ministrijā. Tas arī viss.” Uz jautājumu par to, vai viņam par šo tēmu ir bijusi saruna ar iekšlietu ministru, J. Veide atbildēja pietiekami skaidri: „Es neko nekomentēju.”

Tomēr tagad kļuvis skaidrs, ka plāni aģentūras vadītāja – vai pienākumu izpildītāja – amatā pa aplinkus ceļiem iesēdināt J. Veidi ir cietuši neveiksmi. Oficiālajā izdevumā Latvijas Vēstnesis ir izsludināts oficiāls konkurss uz Nodrošinājuma valsts aģentūras vadītāja amatu, liecina informācija oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", un pieteikties var līdz 16. aprīlim.

Prasības pretendentiem – akadēmiskā vai otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība tiesību zinātnē vai vadībzinātnē, vismaz triju gadu nepārtraukta pieredze organizācijas vadītāja amatā vai citā vadošā amatā ar vismaz desmit padotajiem darbiniekiem, kas iegūta pēdējo desmit gadu laikā.

Tāpat pretendentiem jābūt pieredzei un zināšanām liela mēroga būvju būvniecības projektos, pieredzei privātā un/vai publiskā finansējuma piesaistē vai apguvē, t.sk. Eiropas Savienības politiku instrumentu un pārējās ārvalstu finanšu palīdzības līdzfinansējuma piesaistē, pieredzei publisko iepirkumu organizēšanā, t.sk. nodrošinot centralizēto iepirkumu organizēšanu, zināšanām par nekustamā īpašuma pārvaldīšanu, tiesību zinātņu jautājumiem, t.sk. valststiesību un administratīvā procesa jomā.

Kandidātam jābūt arī sistēmiskai pieejai jautājumu risināšanā un spējai uztvert un analizēt sarežģītu un liela apjoma informāciju dažādās jomās, teicamām stratēģiskās plānošanas, sadarbības, komunikācijas un prezentācijas prasmēm un nevainojamai reputācijai. Vēlama darba pieredze Iekšlietu ministrijas sistēmā, angļu valodas zināšanas B2 līmenī atbilstoši Eiropas kopīgajām nostādnēm valodu apguvei.

Atbildīgajam amatam noteiktā mēnešalga ir diezgan nožēlojama, salīdzinot, piemēram, ar Vakcinācijas biroja personālam piešķirtajām algām, - 2353 eiro pirms nodokļu nomaksas, tāpat tiek nodrošinātas sociālās garantijas un veselības apdrošināšana, kā arī motivējoša bonusu sistēma atbilstoši sasniegtajiem darba rezultātiem (piemaksa līdz 40% apmērā no mēnešalgas).

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Visa „Rail Baltica” projekta vadība precīzi līdzinās tam, ko rekomendē sabotāžas veikšanai

FotoKāds Jums palika iespaids pēc raidījuma „Kas notiek Latvijā” par Rail Baltica? Šoreiz bez cipariem, bet vienkārši novērojums. Pārsmējos.
Lasīt visu...

21

Ašeradens paziņo, ka grib celt nodokļus, un vēlētāji metas nobalsot par “Jauno Vienotību”: loģika te interesantāka nekā paši vēlēšanu rezultāti

FotoViens no nedaudzajiem negaidītajiem momentiem aizvadītajās vēlēšanās — “Jaunās Vienotības” pārsvars pār Nacionālo apvienību, kaut gan aptaujas konsekventi rādīja pretējo, turklāt tas notika pēc tam, kad JV pārstāvis Arvils Ašeradens informēja sabiedrību par iespēju celt pievienotās vērtības nodokli (PVN).
Lasīt visu...

21

Sabiedrības integrācijas fonds lūdz „Re:Baltica” atmaksāt neatbilstoši iztērētos valsts līdzekļus par radīto saturu svešvalodā

FotoŅemot vērā diskusijas publiskajā telpā par nodibinājuma “Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica” (attēlā - tā pārstāve Inga Spriņģe) projekta “Šķelšanās” vērtēšanu un mediju redakcionālo brīvību, Sabiedrības integrācijas fonds (Fonds) skaidro pieņemto lēmumu. Fonds ir konstatējis, ka projekts nav īstenots atbilstoši konkursa nolikumam, kas paredz veidot saturu latviešu valodā, bet daļēji īstenots svešvalodā. Aktivitātes īstenotas ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu (MAF).
Lasīt visu...

12

Es esmu kompetents ne tikai tajā, par ko jūs visi padomājāt!

FotoNesen klausoties ekonomiskās politikas debates par Latvijas Stabilitātes programmu 2024. - 2028.gadam, radās sajūta, ka Saeimas vīri un sievas dzīvo pasaku valstībā. Vairums runātāju kaismīgi klāstīja, kas būtu jādara, bet neviens nerunāja, kas to traucēja paveikt jau, piemēram, pagājušajā gadā.
Lasīt visu...