Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Pilnmēness mistērijas

Aivars Strakšas
28.01.2024.
Komentāri (0)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

To, ka Mēnesim ir ietekme uz planētas Zemes dzīvi un arī cilvēku psihi, mūsu senči tika pamanījuši jau sen. Latvijā dzīvojošiem ir it sevišķi bagāta pieredze šajā jomā. Saprotams, ka fizikas likumiem grūti vai pat neiespējami pretoties. Turklāt esam taču arī zinātnē un tehnoloģijās balstīta sabiedrība kā arī ceļā uz kompetenču izglītību, tāpēc fizikas likumi ir jāņem vērā, nevis jāignorē.

Ir priekšlikums iesniegt tautas apspriešanai izmaiņas kādā mediju likumā, piemēram, "Par presi un citiem masu informācijas līdzekļiem", varbūt pat Satversmē, kas paredzētu būt iecietīgiem pret ziņām un intervijām, kas tapušas pilnmēness laikā.

Būtu labi atzīmēt ar zvaigznīti, lai lasītājs vai klausītājs būtu informēts un pārāk nesatrauktos, kā arī izrādītu iecietību un smalkjūtību pret autoriem. Varbūt tas varētu vispār būt labais tonis – neapspriest pilnmēness laikā sarunāto un pārprasīt pēc pāris dienām ko tad runātājs ir īsti gribējis pateikt.

Tomēr, kamēr šāda kārtība nav vēl vispārpieņemta, gribētu norādīt uz divām pilnmēness laikā tapušām ziņām.

Pirmā: "Briškena „plāns B” – pieļauj atgriezt jaunos vilcienus „Škoda” un prasīt valdībai naudu veco remontam".

Nezinu – smieties vai raudāt. Ministrs publiski paziņo - tā kā Satiksmes ministrija un tai pakļauto uzņēmumu pārvaldība ir tā degradējusi, ka vairs nespējam uzrīkot konkursu un nopirkt jaunus pasažieru vilcienus, jums, dārgā tauta, būs jābrauc ar vecajiem. Valdībai būs jāslēdz vēl dažas skolas un pāris slimnīcas un jāiedod nauda veco, labo, sirdij tik mīļo RVR būvēto vilcienu remontam.

Neticu, ka ministrs ir tā patiešām domājis, taču pilnmēness dara savu. Neviens taču skaidrā prātā un pie pilnas saprašanas neiedomāsies, ka vilcienu iegāde ir līdzīga kurpju pirkšanai internetveikalā. Pasūtīju, nepatika un atdevu atpakaļ. Un panikai par nespēju nopirkt nevajadzētu ļauties. Ja pašam nesanāk, tad palaid kādu citu. Esmu pārliecināts, ka pirmdien ministrs paziņos, ka ir ticis pārprasts.

Otrā: "Latvijas dzelzceļa infrastruktūra atbilst noteiktajam "Škoda Vagonka" vilcienu standartam".

Mēs tagad infrastruktūru pielāgosim katrai jaunai vilcienu sērijai vai modelim?

Tātad „Pasažieru vilciens” nopērk vilcienus, un čehi paziņo, kādai infrastruktūrai viņu vilcieni ir derīgi, savukārt dzelzceļš steidz mainīt infrastruktūru un pielāgoties? Un tad nāks vēl bateriju vilcieni, un tad vēl kādi, un visiem būs jāpiemērojas. Varbūt tomēr otrādi?

Manuprāt, viennozīmīgi pilnmēness. Pirmdien viss būs kārtībā, un ziņa tiks pielabota: "Škoda Vagonka" vilcieni atbilst LDZ infrastruktūras standartam. Nu, vai arī neatbilst, jo neviens šos standartus specifikācijā (varbūt) nav iekļāvis. Taču tas būs pirmdien. Tāpēc pašlaik nav jēgas uztraukties.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

„Iznireļi” - obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā

FotoBrīvdienu maģija – izlasīt kādu grāmatu. Beidzot izlasīju “Iznireļus” - paldies Lato Lapsam: obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā.
Lasīt visu...

21

Nu žēl, ka mums iet garām iespēja pamakšķerēt balsis, debatējot Krievijas valsts valodā

FotoLatvijas Televīzijas (LTV) lēmums nerīkot priekšvēlēšanu debates krievu valodā sabiedrisko mediju portālā rus.lsm ir skaista dāvana Rosļikovam un politiskajām partijām, kuras koncentrējas uz to, lai savus vēlētājus pamatā uzrunātu krievu valodā. Tieši šīs partijas būs lielākie ieguvēji.
Lasīt visu...

6

Protams, Krievijas valsts valodai ir nozīmīga vieta Latvijas politikā!

FotoMēs uzskatām, ka aizliegums lietot Latvijas mazākumtautību valodas politiskās diskusijās neveicinātu ne piederības sajūtu Latvijai, ne vārda brīvību, ne mūsu valsts demokrātisko iekārtu.
Lasīt visu...

21

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

FotoPēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un radikāli ieņem konservatīvu vai pat negatīvu nostāju klimata izmaiņu apturēšanas un dabas daudzveidības saglabāšanas jautājumos. Pat brīdī, kad Latvijas Satversmes tiesa pieņēma vēsturisko un viedo spriedumu, ar kuru atcelta norma par mazāka caurmēra koku ciršanu, politiskajā retorikā un mediju slejās skanēja tikai apšaubāmu mežcirtēju asociāciju viedoklis, ka šie nepadošoties un darīšot visu, lai Latviju pārvērstu par izcirtumu (varbūt ne gluži šādiem vārdiem, bet šādu ideju).
Lasīt visu...

20

Būtu mēs labāk ēduši...

FotoLatvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši sabiedrisko mediju, kā valsts nodevējiem. Tāpat asociācija aicina sabiedriskos medijus sabiedrībai plašāk skaidrot savas redakcionālās izvēles.
Lasīt visu...