Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Skatoties uz pašvaldību vēlēšanām šogad un Saeimas vēlēšanām nākamgad, plāno dibināties ne tikai Gobzema “Likums un kārtība”, kamēr KPV LV lēmusi mainīt nosaukumu. Daudzi acīmredzamie partiju nosaukumi sen paņemti, tāpēc idejas jauniem partiju nosaukumiem var atrast kaimiņos — Ukrainā.

Šajā 40 miljonu valstī šobrīd reģistrētas pie 350 politiskām partijām (kaut gan par aktīvām un kaut cik sekmīgām dažādu līmeņu politikā var dēvēt aptuveni 50 partijas), kas nozīmē: katram jaunam politiskajam spēkam nākas reāli palauzīt galvas, lai izdomātu sev jaunu nosaukumu, kas ne tikai atšķirsies no esošajiem, bet arī paliks vēlētāju atmiņā.

Ierosmei piedāvājam kolorītākos Ukrainas partiju nosaukumus, pie kam šīs partijas eksistē ne tikai kā interneta jokdaru aktivitātes (ir arī tādas — piemēram, “Dārta Veidera internetpartija”): zemāk minētās visas ir izcīnījušas vismaz kādus reālus panākumus vai nu vietējo kopienu pašvaldību (hromadu), vai apgabalu, vai nacionāla līmeņa politikā.

Agrārā partija

DILLE (pilns nosaukums: УКРАЇНСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ ПАТРІОТІВ – УКРОП)

Partija “5.10”

Balss

Trijzobis

Labējais Sektors

“Radikālā partija” (ne labēja, ne kreisa: vienkārši radikāla, un viss)

Tautas Kalps — prezidenta Volodimira Zelenska partija: sākumā izveidota kā parodijpartija seriāla “Tautas Kalps” reklamēšanai, tā divus gadus vēlāk pirmo reizi postsociālisma vēsturē jebkurā no bijušajām PSRS teritorijām spēja atklātās, godīgās vēlēšanās iegūt absolūto uzvaru parlamenta vēlēšanās ar 50+% balsīm

Eiropeiskā solidaritāte (Європейська солідарність) — eksprezidenta Petra Porošenka partija

Opozīcijas platforma — par dzīvi (Опозиційна платформа — за життя; pretstatā pozitīvajam nosaukumam, faktiski tās sastāvā ir valsts noliedzēji, vēl atlikušie nedaudzie vatņiki un Kremļa līdzskrējēji + Rabinovičs no Odesas)

Tautas kustība ar nosaukumu “Tautas Kustība” (Народнiй Рух)

Pašpalīdzība (Самопоміч)

Priekšlikums (Партія ПРОПОЗИЦІЯ)

Atdzimšana (Відродження)

Hroismana Stratēģija

Balohas Komanda

Borislava Berezas ekopartija

Anarhistu Savienība

Parasto cilvēku partija

Politiskā partija “Katrs ir svarīgs”

Feministu partija “Sievietes par nākotni” ("Жінки за майбутнє")

Politiska partija “Svaigas Sejas” ("Нові обличчя")

Partija “Katrs pats par sevi” ("Сам за себе")

Hērsonas apgabala partija “Mums te vēl būs jādzīvo”

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Zāļu valsts aģentūras skaidrojums – atbilde uz „Re:Baltica” vienpusēju rakstu

FotoZāļu valsts aģentūra (ZVA) vērš uzmanību, ka Re:Baltica 2. martā publicētā rakstā žurnāliste Sanita Jemberga iekļāvusi vienpusēju viedokli, nav ņēmusi vērā ZVA sniegto informāciju un rakstā atspoguļo tikai šodien zināmo un pēc reģistrācijas pieejamo informāciju, nevis ņem vērā tobrīd, pērnā gada novembrī, pieejamo informāciju par Pfizer vakcīnu. Tādēļ Zāļu valsts aģentūra publicē atbildi uz minētajā Re:Baltica rakstā pausto.
Lasīt visu...