Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

„Iebraucu pie sava drauga, Rīgas mēra Nila Ušakova atbalstīt pirms vēlēšanām,”- draudzīgu foto ar šādu parakstu sociālajā tīklā Instagram publicējis Krievijas Pleskavas apgabala gubernators Andrejs Turčaks. Šis Ušakova „draugs” Krievijā pazīstams sakarā ar plaši izskanējušām aizdomām, ka tieši viņš pasūtījis pazīstamā žurnālista Oļega Kašina smago piekaušanu pirms nepilniem septiņiem gadiem.

„Veiksmi tev 3. jūnijā un tīru Uzvaru!” – „savam draugam mēram Ušakovam” sociālajā tīklā novēlējis Turčaks, ierakstu bagātinot ar piebildi „vecs draugs labāks par diviem jauniem”.

Interesanti, ka Rīgas pašvaldība nav publiskojusi nekādas ziņas par Pleskavas apgabala gubernatora vizīti un ciemošanos pie Ušakova. Viens no izskaidrojumiem varētu būt īpatnā slava, kas „Ušakova draugam” Turčakam pēdējos pāris gados ir Krievijā.

Kaimiņzemē plaši izplatītas ziņas, saskaņā ar kurām tieši „Ušakova draugs” tiek uzskatīts par žurnālista Kašina smagās piekaušanas pasūtītāju 2010. gadā naktī uz 6. novembri, kad žurnālists tikai laimīgas nejaušības dēļ izdzīvoja pēc sitieniem ar armatūras stieni.

Krievijas medijos ir publicēta šī pasūtījuma izpildītāja sievas Jeļenas Veselovas intervija, kurā cita starpā minēts, ka Turčaks personiski pasūtījis žurnālista piekaušanu un ka eksistējot šādu pasūtījumu apliecinošas sarunas ieraksts. Turčaks esot izteicis vēlmi, lai žurnālists tiktu piekauts tā, ka pēc tam „nevarētu rakstīt”.

Formāli nozieguma izmeklēšana ir pabeigta, savukārt pats Kašins publiski ir paziņojis, ka piekaušanas organizētājs bijis holdinga Ļeņiņec pārvaldnieks Aleksandrs Gorbunovs. Šis holdings pieder Turčaka ģimenei. Pats gubernators gan noliedzis jebkādu saistību ar šo noziegumu.

Foto

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Zapad un Zupa

Foto„Kā tu sagaidi, ka viņi tev uzbruks? - Heigens domīgi jautāja. Maikls nopūtās. - Dons man pateica. Ar kāda tuvu stāvoša cilvēka starpniecību. Bardzīni tēmē uz mani caur kādu tuvu vīru, kuru es, pēc viņa ieceres, neturēšu aizdomās.” (Mario Pjuzo Krustēvs)
Lasīt visu...

21

Ilgtspējības zīlētāji jeb kurus rādīt pāvestam

FotoZinātnē ir metodoloģiskā prasība katra laikmeta iztirzājumā ņemt vērā toreiz lietoto valodu. Laikmetu izdosies pareizi izprast tikai tad, ja respektēs tajā lietoto valodu. Valoda raksturo notikumu idejisko tendētību, laikmeta intelektuālo un morālo atmosfēru, ārējo notikumu vienotību ar tolaik dzīvojošo cilvēku iekšējo pasauli – prāta interesēm, vērtējumiem, kognitīvo piesātinātību.
Lasīt visu...

21

VK ziņojums par AS "Sadales tīkls" tarifiem apliecina Ašeradena mazspēju

FotoLatvijas Reģionu apvienība (LRA) vairākkārt uzsvērusi, ka AS "Sadales tīkls" (ST) sadales tarifi ir neadekvāti augsti, turklāt tie nav pamatoti. To, par ko LRA runā jau kopš pagājušā gada, ir apstiprinājusi arī Valsts kontrole (VK) savā ziņojumā. Revīzijā konstatēts, ka, lai gan ST elektroenerģijas sadales sistēmas pakalpojumu tarifi aprēķināti atbilstoši Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas noteiktajai metodikai, nevar apgalvot, ka tarifos ir pilnībā nodrošinātas likumā noteiktās pakalpojuma lietotāju intereses.
Lasīt visu...

15

Tāda ir mana latviskā politiskā humora izjūta

FotoIepriekšējo reizi rakstīju, ka nācijai ir problēmas un nav, par ko balsot. Kā kārtīgs pilsonis atkal esmu mainījis viedokli, jābalso par visām partijām uzreiz!
Lasīt visu...

12

„Anša vērtības" tomēr iekļūst Saeimā

FotoPēc karstākās vasaras Latvijas vēsturē kā sniegs uz galvas uzkrita šī gada 13.septembrī Saeimā iesniegtais „Amnestijas likuma” likumprojekts, kur piedāvāts atbrīvot no kriminālatbildības personas, kuras 2009.gada janvārī, sava „izmisuma” vadītas, veica „revolūciju”, pēc kā „netaisnīgi” sodītas.
Lasīt visu...