Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Kampaņas “Atkrievisko Latviju!” iniciatore Liāna Langa (Bokša) saņēmusi acīmredzami nelikumīgu un, iespējams, pat viltotu pavēsti uz paskaidrojumu sniegšanu, kaut arī nekāds kriminālprocess nemaz nav ierosināts.

TviterīL. Langa ievietojusi 20. jūnijā saņemtu elektronisko dokumentu ar nosaukumu “PAVĒSTE”, ar kuru Jūrmalas policijas iecirkņa galvenā inspektore Ilona Palkeviča uzdod dzejniecei obligāti ierasties 29. jūnijā “paskaidrojumu sniegšanai”. Pamatojums — esot ierosināta resoriskā pārbaude.

Ar šādu rīcību I. Palkeviča pārkāpusi Kriminālprocesa likuma 328. pantu “Pavēste”, kas nosaka: “Pavēste ir dokuments, ar kuru procesa virzītājs uzaicina personu uz izmeklēšanas iestādi, prokuratūru vai tiesu, lai tā piedalītos kriminālprocesā (turpmāk — aicināmā persona).” Tālāk 331. pants “Pavēstes izsniegšanas kārtība pirmstiesas kriminālprocesā” detalizētāk apraksta, kā tas darāms.

Šinī gadījumā redzams, ka kriminālprocess nav ierosināts. Ir ierosināta resoriskā pārbaude — tāda ir policijas standarta rīcība, lai pārliecinātos, vai maz ir pamats ierosināt kriminālprocesu. Taču pavēstes izsniegšana iespējama tikai kriminālprocesā, nevis resoriskās pārbaudes ietvaros, kuras laikā pavēstes pielietošana nav paredzēta vispār.

Tāpat nevienai fiziskajai vai juridiskajai resoriskās pārbaudes laikā ne tikai nav pienākums sniegt liecības — tās to pat nevar izdarīt, jo liecību sniegšanai ir nepieciešams liecinieka statuss, taču tāds ir iespējams tikai kriminālprocesa ietvaros. Savukārt I. Palkevičas minētā “paskaidrojuma sniegšana” Kriminālprocesa likumā vispār parādās tikai pēc pirmstiesas kriminālprocesa noslēguma — tam sekojošajās lietas iztiesāšanas stadijās tiesā (protams, ar nosacījumu, ja kriminālprocess vispār tiek ierosināts un ja tas nonāk līdz tiesai).

Savukārt Krimināllikums, kurā sarindoti noziedzīgie nodarījumi un tiem paredzētie sodi, resorisko pārbaudi vai pavēstes nosūtīšanu nereglamentē — tam domāts Kriminālprocesa likums. Toties attiecībā uz paskaidrojumiem Krimināllikuma 301. panta “Piespiešana dot nepatiesu liecību, paskaidrojumu, atzinumu un tulkojumu” (1) daļa gan paredz brīvības atņemšanu līdz trim gadiem.

Līdz ar to soctīklos redzamā “pavēste” ir tik nelikumīga, cik vien var būt. Interesanti, ka LPSR VDK bijušajā ēkā Stabu ielā kopš 2014. gada iekārtotajā izstādē par čekistu zvērībām, nodarītām padomju okupācijas laikā, bija apskatāma līdzvērtīga VDK pavēste, nosūtīta L. Langai (Bokšai) astoņdesmito gadu otrajā pusē, izsaucot viņu uz “stūra māju” saistībā ar tolaik pirmo atzinību ieguvušās jaunās autores pretestību Latvijas pārkrievošanai.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

FotoUzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas un to tuvinieki šobrīd apzināti apmelo manu tēvu nacionālā naida kurināšanā, lai tādējādi novērstu uzmanību no patiesajiem slepkavības iemesliem. Kā arī, apzināti publiski nomelnojot manu tēvu, notiek klajš mēģinājums ietekmēt tiesībsargājošās institūcijas un pat tiesu.
Lasīt visu...

12

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

FotoAr nelabu sajūtu sekoju medijos publicētajām ziņām par Zolitūdes traģēdijas tiesvedību. Esmu būvinženieris, absolvējis Venecuēlas Centrālo universitāti, un man ir Kārnegija un Melona Universitātes (ASV) maģistra grāds būvinženierijā (ar iespējami augstāko atzīmi).
Lasīt visu...

21

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

FotoANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti publiskajā sektorā, bet labākā proporcija esot Austrijā – 4%. Ieliku šo ziņu Twitter, un tas sāka vārīties. Esot sajaukti āboli ar bumbieriem, un vispār, kas tā tāda par organizāciju?
Lasīt visu...

12

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

FotoŠis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts! Mēs runājām, aicinājām apstāties un pārtraukt LATVJU TAUTAS iznīcināšanas politiku. Taču viss veltīgi. Jūs nevēlējāties mūs sadzirdēt, ieklausīties un saprast - PIETIEK! Tad runāsim citā "valodā" ! Jums saprotamajā!
Lasīt visu...

21

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

FotoSaistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra un hibrīdkara apdraudējuma apstākļos steidzami izvirzot “partnerības” likumprojektu pieņemšanu, paužam savu nostāju.
Lasīt visu...

21

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

FotoMēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu.
Lasīt visu...