Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Aizvadītajā nedēļā ar klusuma brīdi parlamentārieši pieminēja visus bojā gājušos  apšaudē un ugunsgrēkā, kas  notika 22.martā netālu no Maskavas esošajā koncertzālē "Krokus Siti Holl". Saeimas priekšsēdētāja Daiga Mieriņa uzsvēra, ka terorisms ir nosodāms jebkurās tās izpausmēs, tāpēc Latvijas Saeimas vārdā tiek izteikta visdziļākā līdzjūtība bojāgājušo tuviniekiem.

Taču viena politiskā partija nolēmusi arī uz šīs cilvēku nelaimes nopelnīt sev politiskos plusiņus, iesniedzot lēmuma projektu "Par 2024. gada 22. marta bruņota terorisma akta nosodīšanu, kas notika koncertzālē “Crocus City Hall”, Krasnogorskā, Maskavas apgabalā, Krievijā", kurā, izceļot vienu frakciju (protams savu), uzdod Saeimai izteikt līdzjūtību. Lēmuma projekts atrodams šeit: https://titania.saeima.lv/LIVS14/saeimalivs_lmp.nsf/0/0E2FA8B0740BB2EFC2258AEC003480E1?OpenDocument )

Taču tālāk ir trakāk. Frakcijas līderis kāpj uz tribīnes un... norāda: "Mēs nevaram uz doto momentu ar jums arī klusēt." Acīmredzot līderis nav pamanījis arī Ārlietu ministrijas  paziņojumu, kurā tika nosodīts terorakts un izteikta līdzjūtība bojāgājušo ģimenēm. Tātad apgalvojumi, ka Latvija klusē, kad notiek terorakts, ir maldināšana.

Tāpat amizanti noskatīties kā minētās frakcijas līderis izvairās runāt intervijās par Krievijas izraisīto karu Ukrainā. Vai arī balsojumos Saeimā. A.Rosļikovs bez sirdsapziņas pārmetumiem "barojas" no mūsu nodokļu maksātāju naudas un atklāti pauž vēlmi būt draudzīgās diplomātiskās attiecībās ar agresorvalsti Krieviju. Nepārtraukti kacinot sabiedrību ar Krievijas provocēšanu un bailēm no sadursmes. Arī par mūsu valsts aizsardzības stiprināšanu frakcijas līderim un Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas loceklim nav skaidras un cietas pozīcijas, tikai daži ieraksti Telegram par "kaimiņa provocēšanu".

Šobrīd politisko melu līmenis, kurš kādreiz šķistu neiedomājams cinisms, tiek uzdots kā pašsaprotama norma. Tāpēc, ja aizdomājāties, vai piedalīties Eiropas parlamenta vēlēšanās, atcerieties, ka, aizejot uz vēlēšanām, cilvēks izdara izvēli, ietekmē politiku, neļauj kādam citam izlemt viņa vietā. Jā, ir grūti izšķirties, bet ejiet uz vēlēšanām un parādiet savu attieksmi, iestājieties par jums svarīgām vērtībām, lai Latviju Eiropas parlamentā nepārstāvētu cilvēki, kuriem šķiet gaužām normāli pelnīt plusiņus uz trağēdijām un sabiedrības šķelšanu.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

15

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

FotoEs zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī jūs, vecās bekas no Latvijas Radio redakcionālās padomes, cik smagu profesiju, cik grūtu darbu esam izvēlējušies. Otru senāko amatu pasaulē.
Lasīt visu...

21

No strupceļa uz atdzimšanu

FotoDraugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka ir sasniegts zemākais punkts valsts politikā. Tas, kā darbojas valdošie politiskie spēki, ne mazākajā mērā nepietuvojas nacionālisma pamatprincipiem. Liberālajā valsts politikā nevalda latvisks gars – šķiet, ka tajā gara nav vispār. Vien dreifējošs kuģis, ko saēd sarkanie sociālistu ķirmji un ko draud nogremdēt Austrumu skarbie vēji. Un tomēr – mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā!
Lasīt visu...

21

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

FotoPēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par iekšzemes kopprodukta uz vienu iedzīvotāju pieaugumu, salīdzinot ar 1995. gadu. Pasaules Bankas dati). Tas ir iespaidīgs labklājības pieaugums. Taču šo sasniegumu aizēno mūsu ilgstoša atpalicība no kaimiņiem, neskatoties uz diezgan līdzīgām starta pozīcijām. Problēma nav tikai zemajos ienākumos. Kā to trāpīgi ievērojis ASV vēstnieks Latvijā, šodienas ģeopolitiskajā situācijā būtiska atpalicība no kaimiņiem arī ir nopietns drošības risks.
Lasīt visu...