Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pasākuma “BalticWay2021” mājas lapā balticway2021.com, aicinot uz šo pasākumu, kurš notika šā gada 23. augustā, ir publicēts reklāmas videorullītis. Videorullītī redzamas Trešās atmodas laika tautas manifestācijas ar plakātiem “Nost okupāciju”, “Neatkarību”, “Pārtraukt pārkrievošanu”, “Atcelt Molotova - Rībentropa paktu”. Starp šiem video ir arī manis filmētie videomateriāli no 0:42 līdz 1:30 minūtei, kurus filmēju 1989. gada 17. jūnijā Rīgā  pie Brīvības pieminekļa un Doma laukumā: https://www.youtube.com/watch?v=7xvgtaNfzuc.

Pasākuma rīkotāji bez manas piekrišanas ir izmantojuši šos videomateriālus. Ņemot vērā pasākuma rīkotāju iepriekšējās darbības un viņu mērķus, kuri ir pretrunā ar tautas Trešās atmodas mērķiem, es nebūtu devis savu piekrišanu. Par šo ļaunprātīgo autortiesību pārkāpumu esmu iesniedzis iesniegumu policijai.

No Latvijas pārstāvjiem starp organizatoriem minēts kāds Rūdolfs Brēmanis, kurš saistīts ar skandalozo uzņēmēju un politiķi Aināru Leščinski - Šleseru. Brēmanis 2019. gadā ir apsūdzēts par vairāk nekā 100 000 eiro piesavināšanos laikā, kad bijis pilnvarotais lietvedis Latvijas vēstniecībā Apvienotajos Arābu emirātos. Ja aiz 23. augusta pasākuma ir jaušama vien Leščinska - Šlesera ēna, tad uz 18. septembra akciju 11. novembra krastmalā jau aicināja visi viņa jaundibinātās partijas vadošie biedri.

Izmantojot Trešās atmodas laikā uzņemtos video, jaundibinātā partija cenšas sevi pozicionēt kā nacionāli konservatīvo ideju sargātājus, tādējādi apzināti maldinot potenciālos vēlētājus. Ainārs Leščinskis, kurš vēlāk pārtapis par Šleseru, savā darbībā neko nav veicis nacionāli konservatīvu vērtību labā, bet gluži pretēji - pozitīvi izteicies par vēlēšanu tiesību piešķiršanu nepilsoņiem pašvaldību vēlēšanās un lobējis termiņuzturēšanās atļauju piešķiršanu ārzemniekiem, galvenokārt no austrumiem.

Visi atceramies Leščinska - Šlesera lomu Jūrmalgeitas skandālā, savu cilvēku, tajā skaitā “šofera dēla”, virzīšanu atbildīgos amatos. Atceramies arī, ka tieši viņš izvirzīja amatā bijušo Latvijas dzelzceļa valdes priekšsēdētāju Uģi Magoni, kuru vēlāk tiesāja par kukuļņemšanu. Viņš ir arī slavenās frāzes “gāzi grīdā” autors, pēc kuras Latvijā bez darba palika, zaudēja īpašumus vai pameta valsti vairāki simti tūkstošu. Prezidents Zatlers atlaida 10. Saeimu, jo tā neļāva veikt kratīšanu Šleseru dzīvesvietā. Savā politiķa karjeras laikā palicis vēlētājiem parādā vismaz četrdesmit piecus neizpildītus solījumus[1]. Viņa jaunākie solījumi ir padarīt Latviju par ziemeļu Dubaju un uzlabot attiecības ar Krieviju. Jau sākot no Bermonta – Avalova, ir pierādījies, ka ļaudis, kuri maina uzvārdu, lai noslēptu savu patieso identitāti, neko labu Latvijai nenes.

Otrs prokremliskais politiķis Gobzems savā 21. augusta aicinājumā dievojas, ka nav „Balticway 2021” organizētājs, tomēr kā īsts politiķis, sekojot tautas gribai, izprot, ka jāiesaistās un jāaicina tauta tajā piedalīties. Un, kāda sagadīšanās, arī viņš tāpat kā Leščinskis - Šlesers ir par attiecību uzlabošanu ar Krieviju[2], kura savā vēsturē ir nepārtraukti uzbrukusi kaimiņvalstīm un iekarojusi tās. Šobrīd, veidojot labas attiecības ar Krieviju, mēs atzītu par likumīgu tās veikto Gruzijas un Ukrainas teritoriju aneksiju. Viņiem ir pievienojies arī Vilis Krištopans - tātad mums būs arī varas vertikāle kā Krievijā.

Var piekrist vai nepiekrist Daiņa Īvāna viedoklim par Baltijas ceļa simbola izmantošanu, lai iestātos pret piespiedu vakcināciju, bet viņam ir taisnība, ka nekādā gadījumā nedrīkst izmantot Baltijas ceļu un citus vēsturiskos simbolus merkantilu vai Latvijai naidīgu ideju vārdā. Tieši to pašlaik dara iepriekš minētie politiķi, kuri tieši vai netieši saistīti ar „BalticWay 2021” rīkošanu.

Vakcinācijas jautājums ir sašķēlis Latvijas sabiedrību. No vienas puses ir valdības lēmumi Covid-19 apkarošanā, kas balstīti uz Pasaules Veselības organizācijas (PVO) prasībām, bet no otras puses - ir ziņas par PVO korumpētību un nekompetenci. Ir informācija par zālēm, kuras ar labiem panākumiem lieto Covid-19 infekcijas ārstēšanai jau tās sākuma stadijā - hidroksihlorokvīnu, azitromicīnu, bamlanivimabu un citām, bet Pasaules Veselības organizācija tās neiesaka un visu uzsvaru liek uz vakcināciju.

Šogad aprīlī, maijā un jūnijā Indijā bija Covid-19 uzliesmojums, kurš jau jūlijā noplaka. Kā Indijai izdevās to apkarot? Žurnāls Forbes raksta[3], ka visiem Indijas iedzīvotājiem profilaksei izsniedz ivermektīnu - pretparazītu līdzekli, kurš ir lietojams arī Covid-19 profilaksei un ārstniecībai. Statistikas dati parāda, ka laikā no 11. maija līdz 22. jūnijam saslimušo skaits Indijā samazinājās desmit reizes. Bet vakcinēto īpatsvars šajā laika posmā palielinājās tikai par 1,1 procentu - no 2,7% 11. maijā līdz 3,8 % 22. jūnijā.

Arī Āfrikas valstu pieredze apliecina, ka ivermektīns ir efektīvs ārstniecības un profilakses līdzeklis. Kādēļ šo pieredzi neliek lietā Latvijas vadošie Covid-19 apkarotāji? Vai tādēļ, ka Slimību profilakses un kontroles centra pārstāvis Perevoščikovs saņem algu arī Pasaules Veselības organizācijā, kā to rāda viņa ienākumu deklarācija?

Vakcinācija vairs nav tāda, kāda tā bija senāk - ar novājinātu vīrusu. Covid-19 vakcīnas ir gēnu inženierijas produkts, un izrādās, ka ar divām vakcinācijas reizēm nepietiks. Vai regulārās obligātās pret Covid vakcīnas nepavērs regulārai cilvēka genoma modificēšanai? Vai šie bioētikas jautājumi ir izvērtēti? Vai attapsimies tikai tad, kad mums sāks augt astes un zvīņas kā reptiļiem? Rodas iespaids, ka Covid-19 saslimstība ir vajadzīga pasaules elites ģeopolitisko mērķu sasniegšanai - Jaunās pasaules kārtības ieviešanai un ievērojamai pasaules iedzīvotāju skaita samazināšanai, bet valstu vadītāji kļuvuši par koristiem, kuri pakļaujas diriģentiem Vašingtonā, Briselē un Ženēvā.

Ja Latvija tiešām vēl ir neatkarīga valsts, tad Slimību profilakses un kontroles centram vai citai atbildīgajai institūcijai šo pretrunīgo informāciju vajadzētu apkopot un izvērtēt, lai varētu dot ieteikumus valdībai. SPKC ir jāuztur dialogs ar sabiedrību un jāsniedz savs viedoklis jebkurā jautājumā, kas saistīts ar Covid-19 profilaksi un ārstniecību. Pašlaik objektīva informācijas izvērtēšana tiek aizstāta ar vienīgās patiesības uzspiešanu administratīvā kārtā.

Pēdējās desmitgadēs esam piedzīvojuši daudzu jaunu infekcijas slimību parādīšanos - ērču encefalīts, Laimas slimība, leptospiroze, AIDS un citas. Neviena no tām nav pilnībā izskausta, un esam spiesti ar tām sadzīvot. Domājams, ka tā būs arī ar Covid-19. Un noteicošā būs nevis vakcinācija, bet gan dabiskā vai iegūtā imunitāte, efektīva ārstēšana jau pašā slimības sākumā, līdzīgi kā tas ir ar gadskārtējām gripas epidēmijām. Un vakcinācijai pret Covid-19 jābūt brīvprātīgai, tāpat kā tagad ir brīvprātīga vakcinācija pret gripu vai ērču encefalītu.

Kādēļ valdība tik ļoti uzstāj uz vispārēju vakcināciju un izliekas, ka neko nezina par citām Covid-19 saslimstības ierobežošanas iespējām? Tas izraisa vēl lielāku neticību valsts vadībai, jo cilvēki līdz šim sagaidījuši no tās tikai jaunus nodokļus un jaunus ierobežojumus, aizņemtas naudas izšķērdēšanu un atpalicību ne tikai no vecajām ES dalībvalstīm, bet arī no Igaunijas un Lietuvas.

Pašlaik vērojama nevis Covid-19 izraisīta krīze, bet gan valdības uzticības zuduma krīze, ko izraisījusi tās nespēja pieņemt situācijai atbilstošus lēmumus. Lai valsts vara atgūtu uzticību, lai tauta redzētu, ka tā tiešām strādā tautas labā, valdībai ir jāpierāda sevi ar darbiem, piemēram, varētu nekavējoties atcelt OIK un veikt izmeklēšanu par izšķiesto Covid-19 apkarošanas naudu. Bet, kamēr valdība uzticību nav atguvusi, cilvēki gluži pamatoti izvēlas nogaidīt un nevakcinēties, ja vien tos nepiespiež, kā pašlaik piespiež skolotājus, medicīnas darbiniekus, militārpersonas, studentus un skolēnus.

P.S. Ja kādam interesē, kur es biju 1989. gada 23. augustā "Baltijas ceļa” laikā, varat noskatīties videomateriālu, kuru filmēju Grenctālē uz Latvijas un Lietuvas robežas kopā ar Ingvaru Leiti: https://www.youtube.com/watch?v=CNVQvZfz3G0


[1] https://web.archive.org/web/20100617185021/http://ainarasoliiumi.lv/

[2] https://www.facebook.com/gobzems/posts/4522303274459508/

[3] https://www.forbes.com/sites/siladityaray/2021/05/11/indian-state-will-offer-ivermectin-to-entire-adult-population-even-as-who-warns-against-its-use-as-covid-19-treatment/?sh=dc4c436d9f82

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

3

Lai arī Latvija kā laicīga valsts ir reliģiski neitrāla un garantē reliģijas brīvību, tā respektē sabiedrības vērtības, kas veido mūsu identitāti (un tas nekas, ka jūs nesaprotat, ko es te saku)

FotoAglyunīši! Svātceļnīki! Meilī draugi! Maņ ir eistyna prīca byut otkon kūpā ar jiusim Aglyunā. Sirsneigi sveicīni itymūs skaistajūs i īdvasmojušūs svātkūs!
Lasīt visu...

3

Visi latvieši ir kā Levits un Kariņš - tupi zābaki

FotoVisi latvieši ir kā Levits un Kariņš - tupi zābaki. Jūs jau tagad grasījāties rakstīt heita komentāru. Bet vispirms izlasiet, kāpēc es šo teikumu uzrakstīju.
Lasīt visu...

21

„Patriotu” atmiņas uzlabošanai

FotoPaldies anonīmajam “Pietiek lasītājam” par “Saskaņai” veltīto interesi, īpaši tad, ja tā izrādītos patiesa. 
Lasīt visu...

21

Jādara viss...

FotoZiņas no kara Ukrainā kļūst arvien trakākas. Lai gan Ukrainas spēki pārsteidzoši veiksmīgi cīnās pret lielo Krievijas pārspēku, fakts ir tāds, ka viss karš norisinās Ukrainas valsts teritorijā. Tas ir, ja neskaita raķetes, kuras tiek izšautas no Baltkrievijas vai Krievijas.
Lasīt visu...

21

Tiesības dzīvot Latvijā nav nekāds „maisiņš vaig”

FotoMans tētis bija viens no pirmajiem, kas ieguva Latvijas pilsonību, kārtojot eksāmenu. Kad 1997.gada augustā ERASMUsā braucu uz mēnesi uz Itāliju, es pirms tam pāris mēnešus uz Itālijas vēstniecību gāju kā uz darbu. Vēl dabūju mērkaķa ātrumā par briesmīgu naudu (aizlienētu naudu, protams, 1997.gadā, un vēl toreiz labi, ka bija, no kā aizlienēt) Austrijas tranzīta vīzu formēt, jo atpakaļceļā viena nakts bija jānakšņo Vīnē.
Lasīt visu...

21

Tiesībsarga vēstule “Amnesty International” Eiropas reģionālā biroja direktoram Nilam Muižniekam: par jūsu organizācijas apmelojošajiem paziņojumiem

Foto2022. gada 26. jūlijā organizācija “Amnesty International” nāca klajā ar paziņojumiem par situāciju uz Latvijas-Baltkrievijas robežas, norādot, ka laikā, kad Latvija uzņēma 34000 patvēruma meklētājus no Ukrainas, uz Latvijas-Baltkrievijas robežas cilvēki no Irākas un Afganistānas, t.sk. bērni, tika atstāti pašu ziņā mēnešiem ilgi aukstos laika apstākļos mežā, kas organizācijas ieskatā norāda uz necilvēcīgu apiešanos un pat spīdzināšanu. “Amnesty International” uzskata, ka nav pieļaujama ārkārtējās situācijas pagarināšana uz robežas ar Baltkrieviju, jo tas ierobežo saņemt starptautisko aizsardzību personām, kurām tā nepieciešama, neatkarīgi no šo personu izcelsmes un veida, kā viņas ieceļo valstī.
Lasīt visu...

21

Labklājība

FotoDzīvojam laikā, kad aktīvi un strauji tiek formatēta cilvēku apziņa, mainīta vārdu nozīme un jēdzienu saturs. Pārsvarā – cilvēku degradācijas, paverdzināšanas un iznīcināšanas nolūkā. Mēs visi domājam kādā valodā, attiecīgi – mainot vārdu nozīmi, var ietekmēt mūsu domāšanu. Bet šoreiz ne par to. Tā ir vesela zinātne, kuru sauc par NLP (neirolingvistiskā programmēšana jeb – smadzeņu skalošana). Šoreiz es vēlos vērst uzmanību uz to, ko mēs saprotam ar vārdu “labklājība”.
Lasīt visu...

6

Sanāca kā vienmēr, bet ticiet – risinājums top, un vainīgi ir visi citi, tikai ne es

FotoStraujiem soļiem tuvojas jaunā mācību gada sākums - 2022./2023. mācību gadā noslēgsies trīs gadu pārejas periods, kurā tiek ieviesta pilnveidotā mācību pieeja. Gaidāmais mācību gads paredz jaunās pieejas ieviešanu 3., 6., 9., 12. klasei. Neraugoties uz to, ka pārejas periods tuvojas noslēgumam, pedagogi norāda uz mācību materiālu trūkumu. Kā skolotāja varu tikai piekrist, ka, ieviešot jauno saturu, primāri bija nepieciešams domāt par mācību materiālu izstrādi un pieejamību. Līdzīgi kā ar mācībām tikai valsts valodā – mēs apzināmies, ka rīcībai patiesībā bija jābūt krietni ātrāk, un to, cik būtiski nepalaist garām iespēju labot iepriekš neizdarīto. Arī mācību līdzekļu jautājumā notiek aktīvs darbs, lai dažādos mācību priekšmetos nodrošinātu jaunu mācību resursu un metodisko līdzekļu pieejamību.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Vēlēšanas kā mazohistu prieki

Pēc Latvijas Televīzijas pasūtījuma tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS jūlijā ir veicis aptauju un konstatējis, kā Latvijas pilsoņi balsotu, ja...

Foto

Kā Rīgai panākt Viļņu, Tallinu un Ziemeļeiropu? Laiks secinājumiem

Rīga ir vienīgā pilsēta Baltijas galvaspilsētu vidū, kurā mirstība pārsniedz dzimstību un no kuras aizbrauc vairāk cilvēku, nekā...

Foto

Vai Rīga ir labi finansēta pilsēta?

Pilsētas budžeta apmērs un tā izlietošanas efektivitāte lielā mērā nosaka to, cik kvalitatīva ir pilsētvide. To Eiropas pilsētu sarakstā, kuru...

Foto

Par rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

Publiskās atmiņas centrs ir sabiedrības institūcija, privāto tiesību juridiskā persona, kura netiek finansēta ar dotācijām no vispārējiem nodokļu ieņēmumiem. 2022. gada 24....

Foto

Parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta grozījumiem ir jāatkārto

Ar pietiekamu skaitu parakstu neatbalstītā "Latvijas vīru biedrības" ierosinātā parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta...

Foto

Par Latvijas Republikas Satversmē noteiktā komunistiskā totalitārā režīma nosodīšanas pienākuma īstenošanu un rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

Cienījamie Augšdaugavas novada domes deputāti! Publiskās atmiņas centrs (turpmāk - centrs)...

Foto

Vairāku tiesnešu, tostarp AT senatores Andas Briedes atbildība par Covid-19 epidēmijas ierobežošanas pasākumu neievērošanu

Tiesnešu ētikas komisija, Tiesnešu disciplinārkolēģija un Disciplinārtiesa ir vērtējusi to, vai izpildvaras...

Foto

Ir tādi Satversmes tiesas spriedumi, kuru nepildīšana valdošo eliti nesatrauc itin nemaz

13. Saeimas laikā ir bijuši vairāki Satversmes tiesas spriedumi, par kuru neizpildi Valsts prezidents pat...

Foto

Kāpēc valsts aizsardzības dienestam – jā!

Jūlija sākumā aizsardzības ministrs Artis Pabriks vēstīja par ieceri izveidot valsts aizsardzības dienestu, kuram, sākot ar 2023. gadu, tiks pakļauti...

Foto

Par ārkārtas sociālo situāciju

Mums priekšā ir grūta ziema – dziļa energoresursu krīze, iespējams pandēmijas saasinājums. No tā, cik saprātīgi un solidāri spēsim sagatavoties gaidāmajiem pārbaudījumiem,...

Foto

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis. Tas noticis par ukraiņu asins cenu...

Foto

Satversmes tiesa ir jālikvidē

Šodien, 25.jūlijā Latvija pirmajā vietā (LPV) Centrālajā vēlēšanu komisijā iesniedza 4000 zīmju programmu un kandidātu sarakstu 14.Saeimas vēlēšanām. LPV savā 4000 zīmju programmā ir...