Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Teikt, ka postpadomju mantojumam (PM) nav absolūti nekāda sakara ar to postu, kas šodien notiek mūsu valstī, manuprāt, nav gluži pareizi, jo šī mantojuma sekas joprojām ir redzamas ļoti daudzās mūsu dzīves jomās. Politikā, infrastruktūrā, izglītībā, kultūrā, vadības principos, mentalitātē.

Neskatoties uz to, ka PM ir mūsu dzīves sastāvdaļa jau 30 gadus, īpaši pēdējā laikā daudzi, tai skaitā inteliģences pārstāvji nereti ir sākuši vēl skadrāk pamanīt šī mantojuma ietekmi uz dzīvi un sākuši vēl skaļāk paust savus uzskatus par šo jautājumu presē un sociālajos tīklos. Kārtējo reizi nonākt pie šādiem secinājumiem šos cilvēkus spiež tā atšķirība, ko viņi redz, atbraucot, piemēram, uz Tallinu, kas atšķirībā no īsti postpadomju Rīgas ir pilnvērtīga Skandināvijas pilsēta.

Pirms kādiem 10 gadiem šī atšķirība nebija tik acīmredzama, un tāpēc par PM netika runāts tik daudz kā tagad, neskatoties uz to, ka tad postpadomju mantojums arī pastāvēja. Bet tagad, kad ir pilnīgi skaidrs, ka Latvija ir viena no nabadzīgākajām un atpalikušākajām valstīm ES, tostarp PM dēļ, daudzi it kā gudri cilvēki par šo mantojumu runā skaļāk un biežāk.

Redzot, ka sabiedrībā ir pieprasījums pēc PM kritikas, likumsakarīgi uz to reaģē arī valdība, nemitīgi izsakoties par to, cik ļoti šis mantojums mums traucē virzīties uz gaišu, plaukstošu nākotni.

Loģiski, ka paralēli šiem noskaņojumiem daudziem mūsu valsts iedzīvotājiem rodas jautājums, kāpēc lielākajai daļa citu Austrumeiropas valstu jau sen izdevies atbrīvoties no PM, bet Latvija par to sāk domāt tikai pēc 30 gadiem. PM apsūdzētāju atbilde uz šo jautājumu ir tēze, ka Latvijā savu indīgo ietekmi attīstīja čekisti (un citi kolaboranti un kolonizatori), kuri neļāva mūsu valstij izlīst no PSRS ļaunajiem žokļiem.

Uz nākamo jautājumu par to, kāpēc tieši Latvijā visi šie elementi jutās kā mājās un spēja iefiltrēties un nostiprināt savu ietekmi visos valsts sociālās, politiskās un ekonomiskās dzīves līmeņos, parasti dzirdama vēl viena tēze, ka mūsu valsts ir piepildīta ar nodevējiem un kolaborantiem, kuri tieši vai netieši, apzināti vai neapzināti sadarbojās ar čekistiem, tādējādi mazinot mūsu valsts suverenitāti.

Šajā dialogā es konceptuāli piekrītu šai PM apsūdzētāju nostājai, kura nav īpaši detalizēta, bet joprojām atspoguļo daudzas tendences, kas veidojušas mūsu valsti pēdējo 30 gadu laikā. Bet šeit es gribētu uzdot nākamo, kulminācijas jautājumu – kāpēc ne Igaunijā un ne Polijā, bet tieši Latvijā tik daudz cilvēku viena vai otra iemesla dēļ ir kļuvuši par čekistu, kolaborantu un nodevēju mērķiem un upuriem? Kāpēc, piemēram, igauņi kā padomju laikos, tā arī pēc tam saprata, ka no čekistiem jāturas ir tālāk, bet latvieši nē?

Atbilde uz šo jautājumu absolūti vienmēr ir daiļrunīga demagoģija, kas sastāv no nesaistītiem pēdējo 150 gadu Latvijas vēstures fragmentiem un kas pēc būtības uz uzdoto jautājumu neatbild. Tomēr patiesībā atbilde uz jautājumu, kāpēc latvieši gan pirms, gan pēc PSRS sabrukuma pakļaujas ārējo manipulatoru ietekmei, ir ļoti vienkārša - jo esam lepnu, atkarīgu alkoholiķu tauta.

Atbilde uz šo jautājumu ir tas ka mēs pēdējo 30 gadu laikā bijam pilnīgā ķirsī. Atbilde ir tas ka mēs esam pirmajā vietā Eiropā pēc mirstības no alkohola un pirmajās vietās Eiropā pēc mirstības no dzērājšoferiem.

Tieši tāpēc, ka mēs jau kopš neatkarības iegūšanas ļoti bieži bijām dziļā bezfilmā un nenodarbojāmies ar suverenitātes atjaunošanu savā valstī, PM, čekistu un visu pārējo kolonizatoru ietekme ir kļuvusi tik spēcīga. Un, lai to saprastu, nav jābūt kristāla bumbas īpašniekiem jo pat bērnam ir skaidrs, ka piedzērusies tauta ir viegls mērķis ārējai ietekmei, kopš tās iereibušie iedzīvotāji visu laiku pieņems stulbus lēmumus dzērumā un nonāks situācijās, kurās ar viņiem ir ļoti viegli manipulēt.

Daudz vienkāršāk un lētāk ir savervēt un manipulēt ar iereibušu Latvijas tiesnesi, kura pēc darba dodas uz krogu, nekā manipulēt ar prātīgu Igaunijas tiesnesi, kas pēc darba dodas pie ģimenes. Turklāt tā Latvijas iereibusī tiesnese ļoti bieži dienas gaismā nespēja atšķirt grāmatu no tualetes papīra ruļļa, nemaz nerunājot par čekistu vai stukaču, kas ar viņu "strādāja".

Ir arī pilnīgi skaidrs, ka tādas lietas kā suverenitātes atjaunošana darīt prātīgi ir daudz vienkāršāk nekā darīt reibumā. Tāpēc tajās Austrumeiropas valstīs, kur alkoholisms nekļuva par nacionālo reliģiju, PM jau sen ir labi aizmirsta pagātne. Un tieši tāpēc, ka mūsu tauta un it īpaši mūsu elite un inteliģence nolēma atjēgties tikai 30 gadus pēc neatkarības atgūšanas, PM mums nav pagātne, bet ļoti aktuāla tagadne.

Par iemesliem, kas mūsu tautu mudina dzert, varēsim parunāt nedaudz vēlāk, bet šeit gribētos vērst uzmanību uz to, ka mūsu valsts amatpersonas, kam vajadzēja mūs atbrīvot no PM, tā vietā 30 gadus nereti atradās īpaši stiprā reibumā un PM uzplaukumu tikai veicināja.

Zemāk esošajā sarakstā atrodami tikai tie gadījumi, par kuriem tika rakstīts presē pedējos 20-30 gadus, lai gan, kā jūs paši saprotat, reālais šādu gadījumu skaits ir tūkstošiem reižu lielāks. Bet es gribu vēlreiz norādīt, ka amatpersonas nav nekāds izņēmums un ka mūsu sabiedrība kopumā dzēra ne mazāk kā šī saraksta varoņi.

Bet atgriezīsimies pie amatpersonām. Neskatoties uz lielo informācijas daudzumu sarakstā, iesaku veltīt 5 minūtes, lai izlasītu visus virsrakstus, jo no aprakstītās nekaunības, mežonīguma un necilvēcības sāk pārņemt auksti drebuļi.

Tāpat atcerieties, ka ne Putins, ne čekisti, ne padomju valdība nepiespieda šos cilvēkus veikt visas šīs postošās darbības. Šīs suverenitātei destruktīvās darbības šie cilvēki veica pēc savas brīvas gribas.

VALDĪBA

Ministrs Gerhards bērniem un vecīšiem braucis virsū alkohola reibumā. TV3 ziņām no drošiem avotiem kļuvis zināms, ka vides ministrs Kaspars Gerhards satiksmes negadījuma brīdī bijis 0,41 promiles reibumā.

Bijušais izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis, braukdams alkohola reibumā, izraisīja avāriju.

SAEIMA UN PAŠVALDĪBAS

Saeimas deputāts Jānis Ādamsons Rīgā atrodoties alkohola reibumā, izraisījis autoavāriju, iestūrējot priekšā braucošās vieglās automašīnas aizmugurē. (2,12 promiles) Tā nav vienīgā viņa izraisītā autoavārija.

Deputātu Veiko Spolīti pieķer pie stūres 1,4 promiļu alkohola reibumā.

NA deputāts Andris Vilks alkohola reibumā sarīkojis nekārtības slimnīcā.

Vairāki deputāti un žurnālisti izteica aizdomas, ka Nikolajs Kabanovs Saeimas Valstiskās audzināšanas apakškomisijas sēdē varētu būt ieradies alkohola reibumā.

Deputāts Dainis Liepiņš Saeimā redzējis kolēģi, kurš, iespējams, bijis alkohola reibumā

Bijušais Saeimas priekšsēdētājs Jānis Straume šonedēļ Tukumā pieķerts, vadot automašīnu alkohola reibumā, un pašlaik jau otro diennakti izcieš administratīvo sodu īslaicīgās aizturēšanas izolatorā Jūrmalā.

Olaines novada domes deputāts Jānis Sarva pieķerts, vadot automašīnu alkohola reibumā, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums "Panorāma".

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas priekšsēdētājs Vitālijs Orlovs (S) pieļauj, ka diviem Saeimas deputātiem liegta pielaide valsts noslēpumam, jo viņi, būdami alkohola reibumā, iekļuvuši kādos starpgadījumos.

Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvalde Ivaram Ķervim (Liepājas pilsētas domes deputāts) par transporta līdzekļa vadīšanu alkohola reibumā piemēroja 170 latu naudassodu un atņēma transporta vadīšanas tiesības uz trim mēnešiem.

NA sarakstā pie stūres reibumā pieķerts ekspolicists (Jelgavas pašvaldības policijas amatpersona Guntars Akmentiņš).

Alūksnes novada domes deputāts Ainars Melders, kuru Gulbenē pieķēra pamatīgā reibumā pie auto stūres, gandrīz divu mēnešu laikā vēl nav izlēmis, kurā vietā izciest tiesas piespriesto 13 diennakšu administratīvo arestu (2,35 promiļu reibumā) (1)

No PIETIEK materiāliem: Žūpīgais Alūksnes deputāts Ainars Melders pēc tiesību atņemšanas redzēts pie stūres, pats par notikušo klusē (2)

Saeimas apsardzes priekšnieks braukā alkohola reibumā (Jevgēņijs Plato).

Alkohola reibumā aizturēts Jelgavas novada domnieks Aigars Strupulis; deputāts promilēs vaino zobārstu.

Jūrmalas pilsētas domnieks Māris Mežapuķe atskaitīts no Tautas saskaņas partijas par braukšanu reibumā. Viņu jau ceturto reizi aiztur par braukšanu dzērumā.

Daugavpils domnieks Mihails Lavrenovs manīts streipuļojam pa pilsētu, knapi turoties kājās.

Dagdas novada domnieki darba vietā uzdzīvo, lietojot alkoholiskos dzērienus, pēc kā sēžas pie stūres. (Sandra Viškure un Ēriks Čaplinskis)

Juris Silovs tiek apsūdzēts par avārijas izraisīšanu alkohola reibumā un avārijas seku slēpšanu. Kā vēstīja TV3 raidījums Nekā Personīga, blēdība pastrādāta vēl laikā, kad Silovs pildīja Garkalnes novada domes priekšsēdētāja pienākumus.

Ekscentriskais Saeimas deputāts Arturs Kaimiņš, iespējams būdams dzērumā, pazemo fotogrāfu un sakaujas ar Dzelzīti. (1)

Linda Liepiņa: “Es lūdzu Saeimas drošības dienestu izsaukt NMPD vai policiju, kas fiksētu Kaimiņa iespējamo reibuma pakāpi laikā, kad viņš vadīja komisijas sēdi. Izsauca? NĒ!” (2)

Deputāts Artuss Kaimiņš par narkotiku glabāšanu nosacīti atbrīvots no kriminālatbildības; sodāmība jau dzēsta (3)

Aizdomās par pašvaldības auto vadīšanu marihuānas reibumā pret Alojas novada domes priekšsēdētāja vietnieka Jurģi Rāceni sākta administratīvā lietvedība.

Internetā nonācis video, kurā Latvijā zināmi cilvēki, tostarp no “Latvijas Reģionu Apvienības” un “Latvijas Zemnieku savienības” saraksta Ērgļu novada domē ievēlētais deputāts Māris Olte, šņauc baltu pulverīti

Bijušais Jūrmalas domes deputāts Jānis Kuzins kurš šogad iekļauts arī partijas PCTVL kandidātu sarakstā 10. Saeimas vēlēšanās, savulaik manīts iegādājamies tā sauktās "legālās narkotikas".

Deputāta Kārļa Krēsliņa dēlu policija aizturējusi ar toksisko augu maisījumu, viņa atrasts vairāk nekā kilograms legālo narkotiku.

Valsts policija Jūrmalas mēru Gati Truksni sodījusi par narkotisko vielu neatļautu glabāšanu.

Deputāta Dzintara Jaundžeikara (LPP/LC) dēls Pēteris Augstākās tiesas (AT) Senātā iesniedzis kasācijas sūdzību par tiesas lēmumu atzīt viņu par vainīgu automašīnas vadīšanā narkotisko vielu ietekmē.

TIESNIEŠI

Kā liecina Latvijas Sabiedrisko mediju ziņu portālā www.lsm.lv publicētā informācija, tiesas priekšsēdētāja saņēma paziņojumu, ka tiesnesis atrodas darba vietā reibuma stāvoklī. (Arvis Garais)

Jēkabpils rajona tiesas tiesnesis Vladislavs Čeraps darbavietā atradies 2,74 promiļu alkohola reibumā. 

Tiesnese Solvita Glaudāne jau reiz disciplināri sodīta. Par atrašanos darbā alkohola reibumā viņai uz gadu tika samazināta alga. (1)

Ierosina disciplinārlietas pret divām Jūrmalas tiesas tiesnesēm par atrašanos darbā alkohola reibumā (Solvitu Glaudāni un Birutu Horunu). (2)

“Bez Tabu” ziņoja par Zemgales rajona tiesas Aizkraukles nodaļas tiesnesi Ivetu Silicku, kuru policija Pierīgā pieķērusi braucam teju triju promiļu reibumā. (1)

Bēdīgi slavenā Aizkraukles tiesnese atkal brauc dzērumā, Pļaviņās izraisa avāriju un cenšas aizmukt, ziņo iedzīvotāji. (2) 

PROKURATŪRA

Rēzeknē divi prokurori dzērumā izraisa avāriju un mēģina slēpt notikuma pēdas (Zurabi Karčava, Andris Škutāns). (2,5 promiļu alkohola reibum pirmām, otrām 3,2 promiles)

Rīgas tiesu apgabala prokuratūras prokurors Jevgeņijs Koļcovs smagā alkohola reibumā braucot pa Rīgas-Jūrmalas šoseju, uz Dzintaru viadukta izraisījis avāriju, kurā smagi cietuši divi cilvēki. (2,69 promiles)

Alūksnes prokurors reibumā ālējies spēļu zālē. Guntars Priedīšs atteicies samaksāt parādu par spēļu automātos paspēlēto naudu un alkohola reibumā bravūrīgi uzvedoties dažādos Alūksnes klubos.

Prokurors Uldis Cinkmanis rupji izrunājas un ālējas publiskā vietā

Pieķerta, braucot dzērumā, Jelgavas prokurore Ludmila Masļakova.

Par reibumā izraisītu avāriju Aizkraukles prokurore Diāna Bebre-Kondrāte sodu nesaņem un saglabā amatu. Vēlāk bijušais ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers viņu atbrīvo.

Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurors Vadims Iļasovs smagā reibumā nonācis policijas dienesta automašīnas aizturēto „būrī”.

No PIETIEK materiāliem: Ziņojumā ģenerālprokurora vietas izpildītājam Edvīnam Ziediņam tieslietu ministrs raksta, ka Tukuma rajona, Kandavā Armands Paeglis, būdams stiprā alkohola reibumā, vairākkārt draudējis izrēķināties ar Dz.Rasnaču un savu iespēju robežās arī lietojis vardarbību.

POLICIJA

Policists alkohola reibumā izraisa avāriju; kolēģis, iespējams, palīdz izvairīties no atbildības. (Liepājā)

Rēzeknes slimnīcā ceturtdien vakarā smagā stāvoklī nogādāts Valsts policijas Rēzeknes iecirkņa priekšnieks Igors Trofimovs. Sevi sašāvušais policists bijis alkohola reibumā.

Viens policists, iespējams, alkohola reibumā Alūksnē izraisa avāriju, otrs palīdz slēpt pēdas. Vainīgais autovadītājs esot ļoti līdzīgs Alūksnes policijas iecirkņa vecākajam inspektoram Aleksandram Finam, bet avārijas pēdas esot palīdzējusi slēpt cita persona, kas ļoti līdzinoties policistam Tomam Šneideram.

Atstādināts policists alkohola reibumā no darba brīvajā laikā iekļuva auto avārijā Rīgā, Tērbatas un Matīsa ielas krustojumā. (2,58 promiļu stiprā reibumā)

Nosūtīts kriminālprocess kriminālvajāšanas uzsākšanai pret Valsts policijas amatpersonu par dienesta viltojumu, cenšoties palīdzēt citai VP amatpersonai izvairīties no atbildības par satiksmes negadījuma izraisīšanu, atrodoties alkohola reibumā.

No darba atlaiž policistu 1,59 promiļu reibumā: viņš aizbildinājās, ka dzēris sirdszāles un vilkābeles tinktūru.

Valsts policijas koledžas kadete, braucot bez tiesībām un alkohola reibumā, izraisa ceļu satiksmes negadījumu.

Valsts policijas inspektors reibumā izraisa avāriju un pamet notikuma vietu. (Sējas novadā)

Iekšējās drošības birojs (IDB) lūdzis prokuratūrai sākt kriminālvajāšanu pret Valsts policijas amatpersonu par dzērumā pastrādātu zādzību no kāda veikala Rīgā.

2017.gadā laikā 21 (divdesmit viens) policists noķerts pie stūres alkohola reibumā. 

Policistu pārkāpumi: viens reibumā taranē ceļa zīmes; otrs aizturēts par alkohola lietošanu. (pirmām 2,36 promiļu reibums)

Rīgas Valsts policijas (VP) Rīgas reģiona pārvaldes (RRP) darbinieki par negadījuma izraisīšanu un automašīnas vadīšanu smagā alkohola reibumā aizturējuši Rīgas Ziemeļu iecirkņa darbinieku. (3,27 promiles)

No amata pienākumu pildīšanas atstādināts Valsts policijas (VP) Latgales reģiona pārvaldes Ludzas iecirkņa Kārtības policijas nodaļas priekšnieks, jo pieķerts alkohola reibumā darba laikā.

Bauskas Kriminālpolicijas nodaļas priekšnieka vietnieks vadījis auto teju divu promiļu reibumā. (Uģis Ivo Dzelzkalējs)

Reibumā pie stūres pieķertais Talsu policijas priekšnieks zaudējis darbu policijā. (Mārtiņš Ziediņš)

Jelgavas Transporta policijas priekšnieks Andris Niparts alkohola reibumā ar dienesta automašīnu izraisījis autoavāriju. (Piezīme: piespiedu lobotomijas kandidāts - 3,8 promiles)

Kuldīgas Pašvaldības policijas priekšniekam Guntim Putniņam piespriests sods par automašīnas vadīšanu alkohola reibumā.

Valsts policijas (VP) Patruļpolicijas darbinieki Smiltenes novadā aizturēja Valsts policijas inspektoru, kurš pārvietojās pie stūres alkohola reibumā un nodarīja miesas bojājumus vienam no Patruļpolicijas darbiniekiem. (2.52 promiles)

Policists Guntis Vītolnieks pamatīgā reibumā “Bez Tabu” kameras priekšā sēžas pie stūres; tiesa viņu attaisno.

Jēkabpils policijas darbinieks Igors Haitovs, kurš tiek turēts aizdomās, kādas mājas pagalmā dzīvībai bīstami sašāvis Jēkabpils rajona virsprokurori Veltu Belkovsku, notikuma naktī bijis reibumā.

Policists, Engures novadā, uz Tukuma-Jelgavas šosejas, izraisīja divu automašīnu sadursmi, kā rezultātā cieta pieci cilvēki, no kuriem viens vēlāk slimnīcā miris, atradies 2,4 promiļu alkohola reibumā. (Piezīme: Šādi varoņi ir jākastrē ar koka karoti)

Valsts policijas Tukuma iecirkņa kārtības policijas biroja inspektors virsleitnants Alvars Račuks dzērājšoferiem tirgojis brīvību.

Bijušais policists J. Vulāns dzērumā (vismaz 3,33 promiles) sabrauc cilvēku, bet tiek vaļā no cietuma.

Latgales reģiona pārvaldes Ludzas iecirkņa Kārtības policijas nodaļas priekšnieks Juris Civkors pieķerts alkohola reibumā darba laikā.

Grobiņas novadā notikušo traģisko ceļu satiksmes negadījumu, kurā gāja bojā trīs cilvēki, izmeklēs Iekšējās drošības birojs, jo viens no bojā gājušajiem ir policists. Pietiek lasītājs: policists 2017.gadā reibumā uztaisīja avāriju un mira, paraujot divus sev līdzi. Tā, lūk, dzīvojam.

Sociālajos tīklos tika runāts, ka Melnis, iespējams, būdams alkohola reibumā, bijis iesaistīts ceļu satiksmes negadījumā - vairāku automašīnu sadursmē. Savukārt šonedēļ anonīms avots aģentūrai LETA ziņoja, ka Melnis alkohola reibumā bijis iesaistīts kautiņā.

Pietiek lasītājs: Kriminālpolicijas nodaļas 2. biroja 4. nodaļas priekšnieka vietnieks Juris Lagzdiņš, kuru Ceļu policijas darbinieki aizturēja, braucot pie stūres aptuveni 3 promiļu alkohola reibumā.

2015.gadā Milzkalnē, Policijas darbinieks Artūrs Karičkins alkohola reibumā izraisīja frontālu sadursmi ar citu automašīnu, notikuma vietu atstāja. Bija cietušais. (1)

2017.gada jūlijā, Policijas darbinieks Artūrs Karičkins stiprā alkohola reibumā Slokā izraisīja autoavarīju, šoreiz paveicās, bez cietušajiem, kā rezultātā viņam tika piespriestas 200 darba stundas, kā arī uzlikts liegums vadīt auto 4 gadus. (2)

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa šodien skatīs krimināllietu, kurā par kukuļņemšanu apsūdzēts kāds policists, kurš turklāt darba laikā bijis kokaīna reibumā.

Tiek ziņots, ka Ekvadorā no Latvijas aizturēta kokaīna krava. Pašlaik ir aizdomas, ka ar šo nesankcionēto kravu ir iesaistīts bijušais Valsts policijas ierēdnis Agris Vaivods.

Par narkotiku kontrabandu aizturēts Ieslodzījumu vietu pārvaldes apsargs.

ROBEŽSARDZE un MUITA

Valsts robežsardzes Ludzas pārvaldes Grebņevas robežapsardzības nodaļas priekšnieka vietnieks majors Jānis Tripāns pēkšņi sācis slimot un kļuvis darbnespējīgs pēc tam, kad ticis aizturēts pie automašīnas stūres alkohola reibumā.

Trīs darba vietā alkohola reibumā pieķertie robežsargi tiesā apstrīd savu atlaišanu.

Ceļu policijas darbinieki uz aizdomu pamata par personīgā transportlīdzekļa Audi 80 vadīšanu alkohola reibumā ārpus dienesta laika aizturēja robežsardzes Kriminālizmeklēšanas dienesta vecāko inspektoru virsleitnantu Juri L, kura izelpā konstatētas 1,1 promiles alkohola koncentrācijas.

Pieitiek lasītājs: Ir bijis pat tā, ka Valsts robežsardzes koledža vadošās katedras vadītājs atļaujas ierasties dienestā alkohola reibumā - citi koledžas pedagogi par to informē M.Petrušinu, bet nekas nenotiek, viss turpinās tādā pašā veidā.

Ar nepilniem 1,3 gramiem metamfetamīna aizturētais Muitas kriminālpārvaldes priekšnieka vietnieka Jāņa Borovika dēls Valters.

VUGD

2017.gada 28.februārī plkst. 00.50 Rīgā pa A.Čaka ielu ar automašīnu Volvo stiprā alkohola reibumā (3,12 promiles) brauca Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta ugunsdzēsējs-glābējs Raimonds Bētiņš (1)

Par braukšanu pamatīgā reibumā no amata atvaļināts ugunsdzēsējs (Raimonds Bētiņš) turpina strādāt policijā (2)

Par braukšanu reibumā atvaļināts ugunsdzēsējs (Raimonds Bētiņš) par darbu policijā saņem naudas balvu (3)

IDB rosina apsūdzēt VUGD amatpersonu par smagu miesas bojājumu nodarīšanu sadzīviska konflikta laikā. Nodarījumu laikā amatpersona atradusies alkohola reibumā.

Alkohola reibumā esoša VUGD amatpersona ceļā uz izsaukumu izraisījusi avāriju.

Par iesaistīšanos narkotisko vielu nelikumīgā apritē Iekšējās drošības birojs aizturējis VUGD amatpersonu un privātpersonu (2019)

Iekšējās drošības birojs (IDB) aizturējis divas VUGD amatpersonas par kokaīna glabāšanu realizācijas nolūkā un nestrādāšanu, informē IDB. (2020)

ARMIJA

Karavīru policija aizturēja jo viņš Bauskā vadījis motociklu 1,1 promiļu reibumā.

Uz ielas gulošu kiberzemessardzes komandieri smagā alkohola reibumā nogādā slimnīcā.

"Viens no pasažieriem uzvedās agresīvi un atteicās uzrādīt karavīra apliecību." Pie Ādažu bāzes pērn dzērumā pieķerti karavīri.

Liepājā kāda militārpersona tika aizturēta agonālā reibuma pakāpē (2,62 promiles).

Minētais pārkāpums (Alkohola lietošana dienesta laikā) 1995. gadā NBS fiksēts pavisam 1540 reizes.

IERĒDŅI UN AMATPERSONAS

Latvijas Vides, meteoroloģijas un ģeoloģijas centra (LVĢMC) valdes priekšsēdētājs Ingemars Harmsens jūlija sākumā pieķerts, vadām automašīnu alkohola reibumā, un vēlāk nolēmis atkāpies no amata, vēstīja "TV3" raidījums "Bez tabu". (2,2 promiles alkohola)

Amatu ir pametusi Priekuļu novada Liepas pagasta pārvaldes vadītāja Evita Šīrante, kura aizturēta, braucot reibumā ar dienesta automašīnu.

Jelgavā pie stūres ar darba auto “Volkswagen Golf” reibumā pieķerta Ceļu satiksmes drošības direkcijas Jelgavas nodaļas vadītāja Evita Šalājeva. (2,31 promiles alkohola)

Reibumā pieķertais Tuberkulozes un plaušu slimību valsts aģentūras direktors Jānis Leimans iesniedzis sūdzību par Siguldas tiesas lēmumu, ar kuru viņam piemērots administratīvais arests.

Kapsēdes pamatskolas direktoram (Gints Plostnieks) par braukšanu reibumā 10 dienu arests.

Reibumā pieķerto Latvijas vēstnieku Rihardu Muciņu Igaunijā lūgs atsaukt no amata (2,2 promiļu reibumā).

LDZ Cargo valdes priekšsēdētājs Guntis Mačs alkohola reibumā Valsts prezidenta vizītes Kazahstānā laikā izsēdināts no lidmašīnas.

No PIETIEK materiāliem: Akciju sabiedrības Ventspils nafta vadība nevēlas komentēt ziņas, ka tās meitasuzņēmuma Ventspils nafta termināls (VNT) konsultants, koncerna Vitol pārstāvis Altings Menso Olferts Karpentjers pirms divām nedēļām aizturēts pie stūres gandrīz promili lielā alkohola reibumā.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Tiesības dzīvot Latvijā nav nekāds „maisiņš vaig”

FotoMans tētis bija viens no pirmajiem, kas ieguva Latvijas pilsonību, kārtojot eksāmenu. Kad 1997.gada augustā ERASMUsā braucu uz mēnesi uz Itāliju, es pirms tam pāris mēnešus uz Itālijas vēstniecību gāju kā uz darbu. Vēl dabūju mērkaķa ātrumā par briesmīgu naudu (aizlienētu naudu, protams, 1997.gadā, un vēl toreiz labi, ka bija, no kā aizlienēt) Austrijas tranzīta vīzu formēt, jo atpakaļceļā viena nakts bija jānakšņo Vīnē.
Lasīt visu...

21

Tiesībsarga vēstule “Amnesty International” Eiropas reģionālā biroja direktoram Nilam Muižniekam: par jūsu organizācijas apmelojošajiem paziņojumiem

Foto2022. gada 26. jūlijā organizācija “Amnesty International” nāca klajā ar paziņojumiem par situāciju uz Latvijas-Baltkrievijas robežas, norādot, ka laikā, kad Latvija uzņēma 34000 patvēruma meklētājus no Ukrainas, uz Latvijas-Baltkrievijas robežas cilvēki no Irākas un Afganistānas, t.sk. bērni, tika atstāti pašu ziņā mēnešiem ilgi aukstos laika apstākļos mežā, kas organizācijas ieskatā norāda uz necilvēcīgu apiešanos un pat spīdzināšanu. “Amnesty International” uzskata, ka nav pieļaujama ārkārtējās situācijas pagarināšana uz robežas ar Baltkrieviju, jo tas ierobežo saņemt starptautisko aizsardzību personām, kurām tā nepieciešama, neatkarīgi no šo personu izcelsmes un veida, kā viņas ieceļo valstī.
Lasīt visu...

21

Labklājība

FotoDzīvojam laikā, kad aktīvi un strauji tiek formatēta cilvēku apziņa, mainīta vārdu nozīme un jēdzienu saturs. Pārsvarā – cilvēku degradācijas, paverdzināšanas un iznīcināšanas nolūkā. Mēs visi domājam kādā valodā, attiecīgi – mainot vārdu nozīmi, var ietekmēt mūsu domāšanu. Bet šoreiz ne par to. Tā ir vesela zinātne, kuru sauc par NLP (neirolingvistiskā programmēšana jeb – smadzeņu skalošana). Šoreiz es vēlos vērst uzmanību uz to, ko mēs saprotam ar vārdu “labklājība”.
Lasīt visu...

6

Sanāca kā vienmēr, bet ticiet – risinājums top, un vainīgi ir visi citi, tikai ne es

FotoStraujiem soļiem tuvojas jaunā mācību gada sākums - 2022./2023. mācību gadā noslēgsies trīs gadu pārejas periods, kurā tiek ieviesta pilnveidotā mācību pieeja. Gaidāmais mācību gads paredz jaunās pieejas ieviešanu 3., 6., 9., 12. klasei. Neraugoties uz to, ka pārejas periods tuvojas noslēgumam, pedagogi norāda uz mācību materiālu trūkumu. Kā skolotāja varu tikai piekrist, ka, ieviešot jauno saturu, primāri bija nepieciešams domāt par mācību materiālu izstrādi un pieejamību. Līdzīgi kā ar mācībām tikai valsts valodā – mēs apzināmies, ka rīcībai patiesībā bija jābūt krietni ātrāk, un to, cik būtiski nepalaist garām iespēju labot iepriekš neizdarīto. Arī mācību līdzekļu jautājumā notiek aktīvs darbs, lai dažādos mācību priekšmetos nodrošinātu jaunu mācību resursu un metodisko līdzekļu pieejamību.
Lasīt visu...

21

Vēlēšanas kā mazohistu prieki

FotoPēc Latvijas Televīzijas pasūtījuma tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS jūlijā ir veicis aptauju un konstatējis, kā Latvijas pilsoņi balsotu, ja vēlēšanas notiktu tūlīt.
Lasīt visu...

21

Kā Rīgai panākt Viļņu, Tallinu un Ziemeļeiropu? Laiks secinājumiem

FotoRīga ir vienīgā pilsēta Baltijas galvaspilsētu vidū, kurā mirstība pārsniedz dzimstību un no kuras aizbrauc vairāk cilvēku, nekā iebrauc. Tam par iemeslu var būt pietiekami lielais rīdzinieku skaits, kuri nav apmierināti nedz ar dzīvi pilsētā, nedz ar dzīves kvalitātes progresu laika gaitā. Kopš gadsimta sākuma straujāko attīstību Baltijas galvaspilsētu vidū piedzīvojusi Viļņa. Jau šobrīd Viļņa ir Baltijas lielākā ekonomika un bagātākā pilsēta; turpinoties līdzšinējai tendencei, iedzīvotāju skaita ziņā Viļņa var apsteigt Rīgu jau 2025. gadā.
Lasīt visu...

21

Vai Rīga ir labi finansēta pilsēta?

FotoPilsētas budžeta apmērs un tā izlietošanas efektivitāte lielā mērā nosaka to, cik kvalitatīva ir pilsētvide. To Eiropas pilsētu sarakstā, kuru iedzīvotāji ir visvairāk apmierināti ar dzīvi pilsētā, pārliecinošā vairākumā ir bagātākās pilsētas, tai skaitā Cīrihe, Kopenhāgena un Stokholma, kur pašvaldībām brīvi līdzekļi pilsētvidei. Kā ar pilsētas budžeta iespēju audzēšanu veicas Rīgai?
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

Publiskās atmiņas centrs ir sabiedrības institūcija, privāto tiesību juridiskā persona, kura netiek finansēta ar dotācijām no vispārējiem nodokļu ieņēmumiem. 2022. gada 24....

Foto

Parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta grozījumiem ir jāatkārto

Ar pietiekamu skaitu parakstu neatbalstītā "Latvijas vīru biedrības" ierosinātā parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta...

Foto

Par Latvijas Republikas Satversmē noteiktā komunistiskā totalitārā režīma nosodīšanas pienākuma īstenošanu un rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

Cienījamie Augšdaugavas novada domes deputāti! Publiskās atmiņas centrs (turpmāk - centrs)...

Foto

Vairāku tiesnešu, tostarp AT senatores Andas Briedes atbildība par Covid-19 epidēmijas ierobežošanas pasākumu neievērošanu

Tiesnešu ētikas komisija, Tiesnešu disciplinārkolēģija un Disciplinārtiesa ir vērtējusi to, vai izpildvaras...

Foto

Ir tādi Satversmes tiesas spriedumi, kuru nepildīšana valdošo eliti nesatrauc itin nemaz

13. Saeimas laikā ir bijuši vairāki Satversmes tiesas spriedumi, par kuru neizpildi Valsts prezidents pat...

Foto

Kāpēc valsts aizsardzības dienestam – jā!

Jūlija sākumā aizsardzības ministrs Artis Pabriks vēstīja par ieceri izveidot valsts aizsardzības dienestu, kuram, sākot ar 2023. gadu, tiks pakļauti...

Foto

Par ārkārtas sociālo situāciju

Mums priekšā ir grūta ziema – dziļa energoresursu krīze, iespējams pandēmijas saasinājums. No tā, cik saprātīgi un solidāri spēsim sagatavoties gaidāmajiem pārbaudījumiem,...

Foto

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis. Tas noticis par ukraiņu asins cenu...

Foto

Satversmes tiesa ir jālikvidē

Šodien, 25.jūlijā Latvija pirmajā vietā (LPV) Centrālajā vēlēšanu komisijā iesniedza 4000 zīmju programmu un kandidātu sarakstu 14.Saeimas vēlēšanām. LPV savā 4000 zīmju programmā ir...