Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Plašsaziņas līdzekļos nesen izskanējusi informācija, ka Valsts policija, pieķerot neatļautu Jaungada ballīti Siguldas apkaimē kopā ar draudzes "Kristus pasaulei" līderi Mārci Jencīti, piemērojusi administratīvos sodus no 500 eiro līdz vismaz pāris tūkstošiem eiro. Šajā ballītē piedalījušies tiesnese Ieva Sladzevska un viņas vīrs – prokurors Renārs Sladzevskis. Šajā sakarā jānorāda, ka gan tiesnese, gan prokurors ne vien kopā piedalās ballītēs kad tas ir aizliegts, bet gan arī "kārto" lietas vienos kriminālprocesos. Lūk spilgts piemērs, bet ne vienīgais.

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā tika skatīta krimināllieta Nr. 11094072317, lietas iztiesājošā tiesnese bija Ieva Sladzevska, savukārt apsūdzības uzturētājs (prokurors) Renārs Sladzevskis. Pirmais spriedums taisīts 2019. gada 16. decembrī. Spriedums bija notiesājošs, tiesnese piesprieda precīzi tik cik pieprasīja prokurors.

Objektivitāte kriminālprocesā ir amatpersonu, kuras veic kriminālprocesu, profesionālās ētikas neatņemama norma. Tādējādi, ja ir esoša vai iespējama interešu konflikta pastāvēšana, pašai amatpersonai ir jāatsakās no iesaistīšanās procesā vai arī jāpārtrauc dalība tajā.

Konkrētajā gadījumā negribētos domāt, ka ir pastāvējusi ieinteresētība lietas iznākumā. Tomēr, ievērojot to, ka tiesnese aizstāvībai uzaicināja valsts nodrošinātu aizstāvi, kurš neatļāvās iebilst pat vārdu un kopumā "realizēja" aizstāvību pasīvi, pamatā klusējot, rodas pamatotas šaubas par ieinteresētības neesamību.

Saikne starp tiesnesi un prokuroru liecina par neitralitātes prasības pārkāpumu. Ieinteresētības subjektīvo aspektu konkrētajā gadījumā raksturo ģimeniskas saites starp tiesnesi un valsts apsūdzības uzturētāju. Nešaubīgi tiesnesim ir jābūt neitrālam un objektīvam. Bet, ja dzīvesbiedrs, ar kuru tu dzīvo, piedalās tiesas sēdē un apgalvo, ka cilvēks ir vainīgs, vai tiesnese var palikt neitrāla un objektīvi skatīt lietu? Diez vai.

Apsūdzēto tiesnese redz šodien un vairs nekad, bet dzīvesbiedru satiks jau vakarā. Ja vēl attiecības ir nesen sākušās un/vai pastāv kāds strīds, tad pavisam noteikti tiesnese nevēlēsies "runāt pretī". Rezultātā cieš ne tikai apsūdzētais, bet valsts un tieslietu sistēma kopumā.

Diemžēl tieslietu ministra piesauktais "bezkompromisu tiesiskums" nemaz nav tik bezkompromisu...

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Visa „Rail Baltica” projekta vadība precīzi līdzinās tam, ko rekomendē sabotāžas veikšanai

FotoKāds Jums palika iespaids pēc raidījuma „Kas notiek Latvijā” par Rail Baltica? Šoreiz bez cipariem, bet vienkārši novērojums. Pārsmējos.
Lasīt visu...

21

Ašeradens paziņo, ka grib celt nodokļus, un vēlētāji metas nobalsot par “Jauno Vienotību”: loģika te interesantāka nekā paši vēlēšanu rezultāti

FotoViens no nedaudzajiem negaidītajiem momentiem aizvadītajās vēlēšanās — “Jaunās Vienotības” pārsvars pār Nacionālo apvienību, kaut gan aptaujas konsekventi rādīja pretējo, turklāt tas notika pēc tam, kad JV pārstāvis Arvils Ašeradens informēja sabiedrību par iespēju celt pievienotās vērtības nodokli (PVN).
Lasīt visu...

21

Sabiedrības integrācijas fonds lūdz „Re:Baltica” atmaksāt neatbilstoši iztērētos valsts līdzekļus par radīto saturu svešvalodā

FotoŅemot vērā diskusijas publiskajā telpā par nodibinājuma “Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica” (attēlā - tā pārstāve Inga Spriņģe) projekta “Šķelšanās” vērtēšanu un mediju redakcionālo brīvību, Sabiedrības integrācijas fonds (Fonds) skaidro pieņemto lēmumu. Fonds ir konstatējis, ka projekts nav īstenots atbilstoši konkursa nolikumam, kas paredz veidot saturu latviešu valodā, bet daļēji īstenots svešvalodā. Aktivitātes īstenotas ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu (MAF).
Lasīt visu...

12

Es esmu kompetents ne tikai tajā, par ko jūs visi padomājāt!

FotoNesen klausoties ekonomiskās politikas debates par Latvijas Stabilitātes programmu 2024. - 2028.gadam, radās sajūta, ka Saeimas vīri un sievas dzīvo pasaku valstībā. Vairums runātāju kaismīgi klāstīja, kas būtu jādara, bet neviens nerunāja, kas to traucēja paveikt jau, piemēram, pagājušajā gadā.
Lasīt visu...