Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Cenšoties „glābt” pasūtījuma lietu skandālā ierauto Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektori Ievu Jaunzemi, par Jura Juraša „brigādes” domubiedru uzskatītais VID Iekšējās drošības pārvaldes direktors Aigars Prusaks vakar sarīkoja „PR akciju”, kas šodien vai tuvākajās dienās, izmantojot nopirktus vai ietekmētus medijus, varētu tikt pasniegta kā I. Jaunzemes cīņa pret norganizēto noziedzību viņas vadītajā iestādē. Tiesa, ir viens defekts, - aizturētie bija divi jau izbijuši VID darbinieki, bet pati lieta ir, maigi izsakoties, veca un nejēdzīga.

Vakar tika aizturēti divi izbijuši VID darbinieki – pagājušā gada 29. augustā darbu VID pametušais kādreizējais izmeklētājs Jānis Akmentiņš un pērn apcietinātā Intara Štālberga bijusī priekšniece Ieva Kļava, kas darbu VID pameta pagājušā gada 4. novembrī. Turklāt I. Kļava pašlaik vēl joprojām atrodas aizturēšanas izolatorā.

Tiesa, šī lieta nav saistīta ne ar I. Jaunzemes piesegtajām pasūtījuma lietām, ne ar organizēto korupciju VID, kas zeļ viņas paspārnē. Runa ir par to, ka pirms pieciem gadiem – 2018. gadā ir tikusi prettiesiski pieprasīta informācija par personu banku kontiem, turklāt prasītāji ir bijuši no A. Prusaka bijušās sievas, tagad amatu VID jau zaudējušās Kristīnes Prusakas-Brinkmanes vadītās struktūrvienības.

Faktiski nav nekādu šaubu, ka A. Prusaka rīcībā jau sen bija informācija par to, ka J. Akmentiņš kādā no savām lietām pieprasījis un saņēmis informāciju, pārkāpjot pilnvaras, un tagad šī informācija izmantota, lai operatīvi „palīdzētu” I. Jaunzemei, kuras atrašanās amatā karājas mata galā.

Būs interesanti uzzināt, kas ir prokurors, kas ir devis sankciju vakardienas darbībām, - nebūs liels brīnums, ja izrādīsies, ka tas būs bēdīgi slavenais plaģiators Uldis Cinkmanis, kurš ir zināms kā liels A. Prusaka „draugs”.

Taču vēl interesantāk būs uzzināt, kā šī sankcija tiks vērtēta virsprokurora līmenī. Var mierīgi sanākt tā, ka no iecerētās „PR akcijas” sanāk nevis efekts, bet pamatīgs defekts un pēdējais piliens, lai VID vadībā beidzot sāktos tai nepatīkamas pārmaiņas.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Pārdomas saistībā ar veselības aprūpes budžetu 2023. gadā

FotoUzstādījums, ka, pirms nav veiktas reformas, veselības aprūpes budžetu ir racionāli papildināt vien tehniski, vedina minēt, vai tiešām valdība sāk cīņu ar lielāko šķērsli nozarē, proti, hroniski samilzušo administratīvo vājumu. Gadiem ilgi Nacionālais veselības dienests un Veselības ministrija apzināti vairījušies veikt reālu pārraudzību, cik lietderīgi ārstniecības iestādes izmanto piešķirtos līdzekļus, kas paredzēti deleģēto valsts pārvaldes uzdevumu izpildei, lai sniegtu iedzīvotājiem valsts nodrošinātos veselības aprūpes pakalpojumus. Ja tiks īstenota reāla padotība, iestādes riskēs aizskart medicīnas establišmenta intereses.
Lasīt visu...

21

Par valsts prezidenta ievēlēšanas kultūras maiņu

FotoValsts prezidents Egils Levits kādā nesenā televīzijas intervijā, atbildot uz jautājumu, vai kandidēs uz otro termiņu, atbildēja: „Ja partijas uzskata, ka būtu jēdzīgi to darīt, es varu to darīt.” Par šādu izteikumu ir grūti nesmīnēt, taču pašreizējos apstākļos jāsaka godīgi — ir bezjēdzīgi gaidīt drosmīgāku un skaidrāku atbildi. Jo tāda ir mūsu pašreizējā valsts prezidenta ievēlēšanas kārtība, tāda ir mūsu prezidenta vēlēšanas tradīcija, un tādu piesardzību veicina mūsu attieksme pret zaudētājiem un drosmīgajiem.
Lasīt visu...

3

Nepiesienieties Vitenbergam, tas bija normāls politiskais tūrisms, bet jūs sagribējāt kādu labumu valstij

Foto2023. gada 14. martā interneta resursā www.makroekonomika.lv tika publicēts raksts Enerģētikas zaļais mezgls”. Rakstā norādīts, ka Latvijas delegācija vizītes laikā ASV 2022. gada aprīlī saņēmusi piedāvājumu iegādāties sašķidrināto dabasgāzi (SDG) par ievērojami zemākām cenām nekā pagājušajā gadā tirgū bija pieejamas. Seko apgalvojums, ka sarunas ar ASV gāzes kompānijām neesot tikušas uzsāktas un līgums neesot noslēgts, kā rezultātā noprotams, ka Latvija nav guvusi ievērojamu ekonomisku labumu.
Lasīt visu...

21

Publiski jautājumi kuluāros pieminētajai prezidenta amata kandidātei par NATO apsolījumiem

FotoGrieķija ar NATO atbalstu pašlaik bruņojas, lai varētu aizstāvēties pret iespējamo Turcijas agresiju, bet, lūk, paradokss, arī Turcija ir NATO, līdz ar to arī Turcija rīkojas ar NATO svētību un nebūtu pārsteigts, ka arī ar atbalstu. Visai interesanti, kuras NATO valsts karodziņu Latvijā liks piekārt pie prievītēm šāda visai neizbēgama konflikta gadījumā?
Lasīt visu...

21

Porcelāna skandāli un Nacionālā apvienība

FotoTrīs lietas kultūras skapītī stāv - porcelāns, skandāli un Nacionālā apvienība (NA)… Tādi ir mani iespaidi par pēdējo laiku spilgtākajiem notikumiem kultūras nozarē, kuras politisko vadību NA īsteno jau kādus 12 gadus.
Lasīt visu...