Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

“Neatkarīgās” rīcībā esošā informācija liecina, ka pret publicista Lato Lapsas brāli Endo Lapsu 2020. gadā uzsāktais kriminālprocess varētu būt klajš Valsts ieņēmumu dienesta (VID), Ģenerālprokuratūras un citu institūciju visaugstāko amatpersonu atbalstīts safabricējums.

Vajāšanu sāk pēc “cietušā” advokāta Vonsoviča iesnieguma

LR Nodokļu un muitas lietu prokuratūras pārziņā esošais kriminālprocess, kura ietvaros kriminālvajāšanai pakļauts publicista Lato Lapsas brālis Endo Lapsa, savulaik uzsākts uz advokāta Romualda Vonsoviča iesnieguma pamata, kurā viņš skaidri norāda, ka vērsies prokuratūrā tādēļ, ka Lato Lapsas dēļ viņš ir cietušā statusā.

R. Vonsoviča rakstu darba tālākā virzība notikusi ar LR ģenerālprokurora Jura Stukāna tiešu atbalstu un satur gan tendenciozi veiktus Valsts ieņēmumu dienesta (VID) aprēķinus, gan arī atklāti melīgus apgalvojumus - to savā iesniegumā lietas prokuroram Andrim Aleksejevam norādījis Endo Lapsa. (Detalizētāk par R. Vonsoviča minētajiem “faktiem” un VID lietoto aprēķinu niansēm nedaudz vēlāk.)

Endo Lapsas rakstītais sasaucas ar pagājušajā nedēļā nu jau bijušās VID Muitas un nodokļu policijas vecākās inspektores Initas Lūres publiski pausto, ka viņai savulaik VID visaugstākā vadība devusi skaidru un nepārprotamu uzdevumu - atrast “jebko” par publicistu Lato Lapsu, viņa ģimenes locekļiem un radiniekiem. (Līdzīgi arī par publicistu Jurģi Liepnieku.) Galvenais - lai tas kalpotu par pamatu jebkādā veidā vērsties pret minētajām personām gan procesuālu darbību (aizturēšanu, kratīšanu utt.), gan sakonstruētu kriminālprocesu veidā, kas kalpotu par pamatu izņemt datorus un citus datu nesējus.

Ne pret Lato Lapsu, ne Jurģi Liepnieku pusotra gada laikā tā arī nekas nav atrasts, taču kriminālvajāšana, kas šobrīd uzsākta pret Endo Lapsu un vēl vairākām personām (grāmatvedi un apsaimniekošanas uzņēmuma pārvaldnieku), apliecina, ka VID augstāko amatpersonu rīkojums ticis izpildīts - pat izmantojot acīmredzami tendenciozu faktu un likuma normu interpretēšanu, turklāt sagatavotajā apsūdzībā gandrīz nemaz neatsaucoties vispār ne uz kādiem normatīvajiem aktiem.

Būtisks aspekts visā šajā kriminālprocesa ierosināšanas stāstā ir fakts, ka VID darbinieki savāktos “izmeklēšanas” rezultātus prokuratūrā ir iesnieguši nevis dienesta vārdā, bet gan izmantojot nu jau bēdīgi slavenā advokāta, bijušā LPSR laika tiesneša Romualda Vonsoviča starpniecību. Sākotnēji tieši viņa rīcībā kādas, iespējams, pasūtījumu saņēmušas amatpersonas ir nodevušas savāktos “pierādījumus”, tādējādi radot visai savdabīgu precedentu, kas vedina uz domām par patieso valsts iestāžu lomu dažādu privātpersonu (tajā skaitā valsts amatpersonu) pasūtījumu izpildē.

Jāatgādina, ka Romualda Vonsoviča dzīves nebūt ne spožais gājums savulaik aprakstīts Lato Lapsas grāmatā “Kolaborants”, sērijā “Čekisti un komunisti”. (Bijušais padomju laika tiesnesis vēlāk pat tiesājās ar grāmatas autoru, tomēr tiesa nesaskatīja likuma normu pārkāpumu attiecībā uz grāmatā izmantotajiem terminiem Vonsoviča darbības raksturošanai.)

Tādējādi jau iesnieguma saņemšanas brīdī prokuratūrai būtu bijis pamats pievērst uzmanību tam, ka tā autors, visticamāk, jūt dziļu nepatiku pret Lato Lapsu un mēģinājums apsūdzēt viņa radinieku varētu būt personiskas atriebības diktēts solis. Tomēr tā vietā R. Vonsoviča iesniegums saņēma visaugstākā līmeņa atbalstu - kā jau minēts, kriminālprocesa tālākā virzība notika ar ģenerālprokurora Jura Stukāna tiešu akceptu.

Par ko meloja Vonsovičs

Kā iesniegumā prokuroram norādījis Endo Lapsa, savā prokuratūrai adresētajā iesniegumā Romualds Vonsovičs apzināti iekļāvis nepatiesu informāciju, respektīvi, melojis vismaz četras reizes. Viņš apgalvojis, ka Endo Lapsam savulaik tikušas izsniegtas 42 pilnvaras, viņš esot bijis amatpersona 71 uzņēmumā (pat ja tas atbilstu patiesībai, nav skaidrs, kā tas varētu kalpot par pamatu kratīšanām un aizturēšanām). Turklāt E. Lapsa esot nodarbojies ar saimniecisku darbību neveikušu uzņēmumu prettiesisku dibināšanu un likvidāciju, kā arī veicis fiktīvu uzņēmējdarbību.

Endo Lapsa uzskata, ka šos R. Vonsoviča minētos “faktus” un to neatbilstību patiesībai VID un prokuratūrai ir bijis iespējams elementāri pārbaudīt pēc publiskās datu bāzēs atrodamas informācijas, tomēr tas nav ticis darīts.

Savukārt citā R. Vonsoviča iesnieguma daļā šīs “publiskās datu bāzes” ir pat vairākkārt piesauktas - balstoties uz tajās it kā atrodamo informāciju, Vonsovičs apgalvojis, ka esot pamats uzskatīt, ka gan Endo Lapsa, gan Lato Lapsa, veicot “finansiālas aktivitātes”, esot nodarbojušies ar “nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju”.

Endo Lapsa prokuroram A. Aleksejevam rakstītajā ar zināmu ironijas devu uzsvēris, ka šobrīd nepastāv neviena publiska datu bāze par kādu personu veiktām “finansiālām aktivitātēm” vai “nelikumīgu iegūtu līdzekļu legalizāciju”, ko tāda līmeņa juristam, kādu par sevi uzskata R. Vonsovičs, jau nu vajadzētu zināt.

“Noziedzīgi” nodara valstij 0,00 eiro lielus zaudējumus

R. Atgriežoties pie VID savāktās informācijas (kurā gan nekas vairs neliecina par Vonsoviča minētajām aizdomām par nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju), var konstatēt acīmredzamas pretrunas un nesaprotamu likuma normu interpretāciju.

Viena no tām - Endo Lapsas uzņēmums A jau gandrīz 25 gadus nomā valstij piederošu zemi un ēkas. Šie īpašumi tiek tālāk iznomāti apakšnomniekiem. Uzņēmums A, kas ir PVN maksātājs, jau vismaz pirms 10 gadiem ir nodevis apsaimniekošanas galvenās funkcijas citiem uzņēmumiem, kas nodarbojušies tikai ar apsaimniekošanu un kas nav bijuši PVN maksātāji.

Lai vienkāršotu savstarpējos norēķinus, visas iesaistītās puses noslēdza vienošanos, ka apsaimniekotāji maksu par veiktajiem darbiem saņem nevis no uzņēmuma A, bet gan tieši no zināma skaita apakšnomnieku uzņēmumam A pienākošās nomas maksas apjomā bartera veidā. Vienlaikus tika izmantotas arī mikrouzņēmumu priekšrocības.

VID ieskatā tā ir speciāli izveidota shēma, lai izvairītos no PVN maksāšanas - pēc VID domām, ja šie proporcionāli nedaudzie apakšnomnieki būtu maksājuši tieši E. Lapsas uzņēmumam A, tad tam būtu jāmaksā PVN, kas nav ticis darīts. Savukārt, maksājot šo apakšnomu summas bartera veidā tieši apsaimniekotājiem (kas nav PVN maksātāji), šis nodoklis netiek aprēķināts. Tādējādi, pēc VID domām, valstij tikuši nodarīti milzīgi zaudējumi neaprēķināta un nenomaksāta PVN veidā.

Tomēr patiesība ir nedaudz citāda. Ja arī šie nedaudzie apakšnomnieki veiktu maksājumus tieši uzņēmumam A, kas savukārt maksātu PVN, tad šie paši apakšuzņēmumi (atbilstoši likumdošanai par PVN) samaksāto summu iekļautu tā sauktajos priekšnodokļos jeb izdevumos un attiecīgi nemaksātu šo PVN no saviem ieņēmumiem. Tādējādi kopējais valstij samaksātā PVN apjoms nemainītos. Rezumējot - uzņēmumiem likuma ietvaros pārkārtojot savstarpējos norēķinus, valsts necieš nekādus zaudējumus. Bet VID šo būtībā elementāro matemātiku spītīgi ignorē un prasa apsūdzēt Endo Lapsu valsts apkrāpšanā par.... 0,00 eiro.

Līdzīgi ir ar citiem saistītiem “noziedzīgiem nodarījumiem”, kas VID ieskatā saistīti ar apsaimniekotāju uzņēmumu izvēlēto nodokļu maksāšanas formu, proti, šis statuss tiekot uzturēts mākslīgi, tādējādi izvairoties no lielāku nodokļu nomaksas, lai gan to visu nepārprotami ir paredzējuši tā laika normatīvie akti.

Svarīgi saprast, ka likums nevienam uzņēmējam neuzspiež izvēlēties kādu noteiktu nodokļu maksāšanas formu - tās ir katra paša ziņā, galvenais, lai nodokļi tiktu maksāti atbilstoši statusam. Ja kādam, piemēram, VID, pēkšņi šķiet, ka, izvēloties citu formu, valsts no uzņēmēja saņemtu vairāk, tad tas nav nekas cits kā likumu normu brīva interpretācija.

Īsāk sakot - lai gan VID saskatījis “neskaitāmus pārkāpumus”, Endo Lapsas uzņēmums nav ne nodarījis valstij zaudējumus, ne guvis nelikumīgus ienākumus. Visa šī lieta ir burtiski aiz matiem pievilkta jeb, citiem vārdiem sakot, ir tipisks “jebkas” - gluži kā to savulaik izmeklētājai Lūrei uzdeva VID augstākas amatpersonas.

Lieki piebilst, ka visas darbības, kas vērstas uz Endo Lapsas “vainas pierādīšanu”, laika nogrieznī atrodas precīzi tajā pašā punktā, kad izskanēja rīkojumi vērsties pret viņa brāli, publicistu un žurnālistu Lato Lapsu, kurš šo uzbrukumu saviem radiniekiem un ģimenes locekļiem jau paguvis salīdzināt ar narkotiku karteļu piekoptajām metodēm.

Vīzas un paraksti ir īsti, ēnu darboņi arī

Augstu amatpersonu klātbūtne visā šajā visnotaļ apšaubāmajā procesā ir tieša un nepārprotama - savas vīzas un parakstus uz lietas materiāliem ar savu roku licis gan bijušais VID Muitas un nodokļu pārvaldes (MNPP) direktors Kaspars Podiņš, gan Pirmās izmeklēšanas nodaļas vadītājs Intars Štālbergs, gan tagad tagadējā MNPP direktora vietniece Kristīne Prusaka-Brinkmane. Bez viņiem lietas attīstība apspriesta un akceptēta vēl daudzos kabinetos - sākot no VID ģenerāldirektores Ievas Jaunzemes un beidzot ar paša ģenerālprokurora Jura Stukāna darba telpām - to publiski apliecinājusi jau pieminētā Inita Lūre.

Turklāt aiz šo augsto amatpersonu mugurām skaidrāk un skaidrāk sāk iezīmēties vēl lielākos amatos esoši konkrēti personāži - līdz pat Smilšu ielas ministrijai un Rīgas pilij. Arvien reālāka ir iespēja, ka dažam labam “knābju cēlājam” pēc žurnālista Lato Lapsas savulaik veiktajiem atklājumiem paša “knābis” ir nolaidies tik zemu, ka pieņemts lēmums izmantot viszemiskākos paņēmienus, lai vērstos pret patiesību un vārda brīvību, turklāt izmantojot valsts varas instrumentus.

Atliek cerēt, ka kāda no Latvijas tiesībsargājošajām struktūrām tomēr būs tik neatkarīga un godprātīga, ka uzsāks šīs lietas šķetināšanu, nebaidoties no iespējami patiesi šokējošiem atklājumiem - galu galā, tautai tomēr ir jāzina ne vien savi varoņi, bet arī, Lato Lapsas vārdiem sakot, maitas un mērgļi.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Likumprojekta nepārprotamības aritmētika

FotoSaeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājs aicina parlamentāriešus ātrāk izskatīt trešajā lasījumā grozījumus Civilprocesa likuma 594.pantā, jau tagad, 20. jūnijā, pirms Jāņiem.
Lasīt visu...

12

Lai nodrošinātu igauņiem vilcienu uz Eiropu, latviešiem pamatīgi jāceļ nodokļi?

FotoPēc gadiem divdesmit igauņi, baudot poļu alu, pa vilciena logiem vēros jostas savilkušos latviešus sērīgi raugāmies uz ne pārāk ātri ritošo vilcienu Eiropas virzienā: latviešiem nav laika vizināties, viņiem jāatdod ārējie parādi un čakli jāmaksā augstie nodokļi, – aptuveni šādu ainu uzbur lasītais Valsts kontroles publiskotā dokumentā ““Rail Baltica” projekta situācijas izpēte (Kopīga situācijas izpēte Tallina, Rīga, Viļņa, 2024. gada 11. jūnijā)”. Visā stāstā ir viena priecīga ziņa - Valsts kontrole izrāda drošsirdību publiski pateikt politiķiem netīkamo skaudro patiesību.
Lasīt visu...

21

"Rail Baltica" projekts kā aklās zarnas izgriešana caur papēdi

Foto“Pašlaik nav kārtīga saimnieka “Rail Baltica” īstenošanai”, “Valdība nav iestāde, kas apmaksā rēķinus”, “Premjere Siliņa parāda nostāju – vēlas skaidru atbildību”, “Tā kā līdz šim – turpināt nevēlos” – lūk, virsraksti dažādos plašsaziņas līdzekļos. Visbeidzot, uzstājoties Saeimas ārkārtas plenārsēdē ar atskaiti par savas valdības paveikto, premjere sacīja vēsturiskus vārdus, ka “Rail Baltica” projekta pašplūsma ir beigusies.
Lasīt visu...

21

Vairums mikroģeneratoru īpašnieku būs spiesti pāriet uz dinamiskās enerģijas uzglabāšanas sistēmām

FotoApritējis vairāk nekā mēnesis, kopš ieviesta jaunā elektroenerģijas neto norēķinu sistēma un mājsaimniecībās uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki vairs nevar izvēlēties – ziemā atgūt vasarā tīklā nodoto elektroenerģiju vai arī to pārdot biržā par tirgus cenu. Turpmāk uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki visu saražoto elektroenerģiju varēs vai nu notērēt paši, vai arī pārdot biržā par aktuālo cenu, kas, būsim atklāti, ne vienmēr ir izdevīga.
Lasīt visu...

12

Vai bēdīgi slavenais Raimonds Lejnieks – Puķe mēģina apkrāpt tautu?

FotoJa pēdējos gados mēs esam uzmanīgi sekojuši līdzi gan politikai, gan masu mediju ziņām, tad mums droši vien nav palicis nepamanīts kāds jauns vīrietis ar dubultu uzvārdu – Raimonds Lejnieks – Puķe.
Lasīt visu...

12

Visa „Rail Baltica” projekta vadība precīzi līdzinās tam, ko rekomendē sabotāžas veikšanai

FotoKāds Jums palika iespaids pēc raidījuma „Kas notiek Latvijā” par Rail Baltica? Šoreiz bez cipariem, bet vienkārši novērojums. Pārsmējos.
Lasīt visu...

21

Ašeradens paziņo, ka grib celt nodokļus, un vēlētāji metas nobalsot par “Jauno Vienotību”: loģika te interesantāka nekā paši vēlēšanu rezultāti

FotoViens no nedaudzajiem negaidītajiem momentiem aizvadītajās vēlēšanās — “Jaunās Vienotības” pārsvars pār Nacionālo apvienību, kaut gan aptaujas konsekventi rādīja pretējo, turklāt tas notika pēc tam, kad JV pārstāvis Arvils Ašeradens informēja sabiedrību par iespēju celt pievienotās vērtības nodokli (PVN).
Lasīt visu...

21

Sabiedrības integrācijas fonds lūdz „Re:Baltica” atmaksāt neatbilstoši iztērētos valsts līdzekļus par radīto saturu svešvalodā

FotoŅemot vērā diskusijas publiskajā telpā par nodibinājuma “Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica” (attēlā - tā pārstāve Inga Spriņģe) projekta “Šķelšanās” vērtēšanu un mediju redakcionālo brīvību, Sabiedrības integrācijas fonds (Fonds) skaidro pieņemto lēmumu. Fonds ir konstatējis, ka projekts nav īstenots atbilstoši konkursa nolikumam, kas paredz veidot saturu latviešu valodā, bet daļēji īstenots svešvalodā. Aktivitātes īstenotas ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu (MAF).
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Es esmu kompetents ne tikai tajā, par ko jūs visi padomājāt!

Nesen klausoties ekonomiskās politikas debates par Latvijas Stabilitātes programmu 2024. - 2028.gadam, radās sajūta, ka...

Foto

Vieglprātība un nekompetence maksā dārgi

Igauņi racionāli skatās uz „Rail Baltica” savienojumu ar Tallinu un lidostu. "29.maijā ielikts pamatakmens „Rail Baltica” Ülemiste pasažieru terminālim "Linda", kas...

Foto

Sākot no nodokļu celšanas un beidzot ar Francijas kodolvairoga attiecināšanu uz Baltiju: TOP 3 “interesantākās” idejas no partiju mutēm

Partiju pašslavināšanās gaisotnē soctīklu īsajos formātos tās...

Foto

Pārpratumi likumprojekta izstrādes gaitā (viena epizode)

Likumprojektā "Grozījumi Civilprocesa likuma 594. pantā - Ieturējumu apmērs no parādnieka darba samaksas un tai pielīdzinātajiem maksājumiem" tā pirmajā lasījumā...

Foto

Eiroparlamenta reitingu līderis “lien bez ziepēm” savam galvenajam politiskajam sāncensim

Piecu mēnešu garumā SKDS aptaujās līderu lomu ieņēmušās Nacionālās apvienības vadošais kandidāts Roberts Zīle nācis klajā...

Foto

Valsts kontrolei vajadzētu izvērtēt, cik pamatoti Sabiedrības integrācijas fonds vairojis „Re:Baltica” darbinieču labklājību un kā valsts šos līdzekļus varētu atgūt

Es jums izstāstīšu kaut ko, ko...

Foto

Parodija par pārbaudi

Ceturtdien Ģenerālprokuratūra izplatīja ļoti savādu paziņojumu, kam it kā bija jānomierina prāti un jāatjauno uzticība politiskajai elitei, bet gluži otrādi – tā ne...

Foto

Lūdz tiesībsargu vērsties Satversmes tiesā par personu ar invaliditāti diskrimināciju

2024. gada 30. maijā Latvijas bezdarbnieku un darba meklētāju interešu aizstāvības biedrības valdes loceklis Raimonds Lejnieks...

Foto

Šoreiz Lembergs uzvar valsti

Centrālajai vēlēšanu komisijai (turpmāk - CVK) ir rakstiski jāatvainojas Aivaram Lembergam par liegumu balsot pašvaldību vēlēšanās, - tā nolēmusi tiesa....

Foto

Nes mieru man, nes mieru dvēselei!

Jau divus gadus publiskajā telpā aktualizēts jautājums par nakts trokšņiem un regulējuma caurumiem, kas liedz rast reālus risinājumus šai problēmai....

Foto

Skumji, ka mūsu “centrālo” mediju rīcība aizvien mazāk atšķiras no kremļa mediju ieradumiem!

Kā top Latvijas Televīzijas (LTV) sižeti? Kāds ir viņu uzmanības fokuss? Divi piemēri....

Foto

„Iznireļi” - obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā

Brīvdienu maģija – izlasīt kādu grāmatu. Beidzot izlasīju “Iznireļus” - paldies Lato Lapsam: obligātā...

Foto

Nu žēl, ka mums iet garām iespēja pamakšķerēt balsis, debatējot Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas (LTV) lēmums nerīkot priekšvēlēšanu debates krievu valodā sabiedrisko mediju portālā rus.lsm...

Foto

Protams, Krievijas valsts valodai ir nozīmīga vieta Latvijas politikā!

Mēs uzskatām, ka aizliegums lietot Latvijas mazākumtautību valodas politiskās diskusijās neveicinātu ne piederības sajūtu Latvijai, ne vārda...

Foto

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

Pēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un...

Foto

Būtu mēs labāk ēduši...

Latvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši...

Foto

Nē, Somijas politiķus debatēs necepina ne arābu, ne krievu valodā

Latvijas Radio galvenās redaktores Anitas Braunas ieraksts sociālajos tīklos sacēla lielu diskusiju vētru sociālajos tīklos. Viņai...

Foto

Kas tā par Rīgas domes ēku bez progresa simbola – varavīksnes karoga!

Rīgas domes priekšsēdētāja Rīgas domes priekšsēdētājam Vilnim Ķirsim – aicinājums izkārt varavīksnes karogu pie...

Foto

Eiropas Parlamenta vēlēšanas nāk ar uzlabotu vēlēšanu likumu un jaunām iespējām nobalsot

Ar katrām jaunām vēlēšanām tiek mazliet pilnveidotas un atvieglotas iespējas nobalsot — Eiropas Parlamenta...

Foto

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

Laikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā...

Foto

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates....

Foto

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

Ņemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā...

Foto

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

Saeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā...

Foto

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

Komentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un...

Foto

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

Par Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā –...

Foto

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

Ņemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes...

Foto

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

Bloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu...

Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...