Publiski jautājumi kuluāros pieminētajai prezidenta amata kandidātei par NATO apsolījumiem
Lauris Galiņš20.03.2023.
Komentāri (0)
Grieķija ar NATO atbalstu pašlaik bruņojas, lai varētu aizstāvēties pret iespējamo Turcijas agresiju, bet, lūk, paradokss, arī Turcija ir NATO, līdz ar to arī Turcija rīkojas ar NATO svētību un nebūtu pārsteigts, ka arī ar atbalstu. Visai interesanti, kuras NATO valsts karodziņu Latvijā liks piekārt pie prievītēm šāda visai neizbēgama konflikta gadījumā?
Vēl viena dīvainība: Ķīnas konflikts par Taivānu eskalē, šķiet, tas ir neizbēgams, tomēr ne Taivāna, ne Ķīna nav NATO dalībvalstis, tās nav iemaksājušas ne centa par dalību, bet ASV intereses tur tiks nodrošinātas, izmantojot NATO, tātad arī mēs piedalīsimies. Ja reiz NATO aizstāv visus, tad jautājumu par puses izvēli un finansējumu šajā saistībā ir vesela virkne, to skaitā te var saskatīt arī analoģijas ar Ukrainas pseidoattiecībām ar NATO.
Jautājums - kas tad ir NATO un kādas intereses kā NATO locekļi mēs faktiski pārstāvam?
Vadoties no NATO publiski paustās stratēģijas, man kā lojālam NATO līguma valsts pilsonim ir jautājumi NATO rīcības dēļ un rodas pamats šaubām, - vai NATO procesi liecina par to, ka 5. pants vispār var darboties? NATO faktiskā rīcība rada aizdomas, ka 5. pants ir ierakstīts vien kā apsolījums vājākajiem, tai skaitā Latvijai, lai tie ieguldītos, kaut gan faktiski sausais atlikums no šī apsolījuma var izrādīties vien analogs mūsu partiju solījumiem pirms vēlēšanām vēlētājiem.
P.S. Jautājumi ir uzskatāmi par publiskiem, tie ir adresēti kuluāros pieminētajai valsts prezidenta amata kandidātei, līdzšinējai NATO darbonei Baibai Bražei.