Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Politisko partiju apvienībai Attīstībai/Par aizvien ir grūtības  izšķirties, kuru personu virzīt vakantajam vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra amatam pēc Jura Pūces demisijas. Kā galvenie kandidāti tiek izskatīti trīs partiju apvienības pārstāvji – apvienības Saeimas frakcijas vadītājs Daniels Pavļuts, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas parlamentārais sekretārs, Saeimas deputāts Artūrs Plešs vai Rīgas domes deputāts Viesturs Zeps. Favorīts esot A.Plešs, kuru nedēļas nogalē pēc budžeta pieņemšanas apvienība arī piedāvājusi koalīcijas partneriem kā reālāko ministra kandidātu.

Jauno ministra kandidātu partiju apvienība solīja nosaukt pēc valsts budžeta apstiprināšanas, kas notika aizvadītajā trešdienā. Oficiāla Attīstībai/Par paziņojuma par A.Plešu kā ministra kandidātu gan nav bijis, jo esot nolemts vispirms saprast, vai viņam būtu koalīcijas atbalsts, pirms viņu nominēt amatam.

Otrs ministra amata kandidāts esot D.Pavļuts. Tomēr apvienībā un arī koalīcijas partneros esot šaubas, vai D.Pavluts varētu tikt galā ar ministriju. Trešais kandidāts - Rīgas domes deputāts V.Zeps esot tikai kandidāts, uz kura fona izcelt A.Plešu. V. Zepa atkarība no J. Pūces un Edgara Jaunupa partijas Latvijas attīstībai esot tik cieša, ka apvienības partneri no kustības Par neesot gatavi V.Zepu atbalstīt.

Grūtības izšķirties par J.Pūces amata turpinātāju radījis fakts, ka aizvien nav izdevies atrast līderi no reģioniem, kurš uzņemtos ministra amatu. A.Plešs kā ministra amata kandidāts tika izvirzīts jau neilgi pēc J.Pūces demisijas. Toreiz šaubas partijā un sabiedrībā radīja viņa vecums, puiciskums un pieredzes trūkums.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

„Iznireļi” - obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā

FotoBrīvdienu maģija – izlasīt kādu grāmatu. Beidzot izlasīju “Iznireļus” - paldies Lato Lapsam: obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā.
Lasīt visu...

21

Nu žēl, ka mums iet garām iespēja pamakšķerēt balsis, debatējot Krievijas valsts valodā

FotoLatvijas Televīzijas (LTV) lēmums nerīkot priekšvēlēšanu debates krievu valodā sabiedrisko mediju portālā rus.lsm ir skaista dāvana Rosļikovam un politiskajām partijām, kuras koncentrējas uz to, lai savus vēlētājus pamatā uzrunātu krievu valodā. Tieši šīs partijas būs lielākie ieguvēji.
Lasīt visu...

6

Protams, Krievijas valsts valodai ir nozīmīga vieta Latvijas politikā!

FotoMēs uzskatām, ka aizliegums lietot Latvijas mazākumtautību valodas politiskās diskusijās neveicinātu ne piederības sajūtu Latvijai, ne vārda brīvību, ne mūsu valsts demokrātisko iekārtu.
Lasīt visu...

21

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

FotoPēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un radikāli ieņem konservatīvu vai pat negatīvu nostāju klimata izmaiņu apturēšanas un dabas daudzveidības saglabāšanas jautājumos. Pat brīdī, kad Latvijas Satversmes tiesa pieņēma vēsturisko un viedo spriedumu, ar kuru atcelta norma par mazāka caurmēra koku ciršanu, politiskajā retorikā un mediju slejās skanēja tikai apšaubāmu mežcirtēju asociāciju viedoklis, ka šie nepadošoties un darīšot visu, lai Latviju pārvērstu par izcirtumu (varbūt ne gluži šādiem vārdiem, bet šādu ideju).
Lasīt visu...

20

Būtu mēs labāk ēduši...

FotoLatvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši sabiedrisko mediju, kā valsts nodevējiem. Tāpat asociācija aicina sabiedriskos medijus sabiedrībai plašāk skaidrot savas redakcionālās izvēles.
Lasīt visu...