Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Starptautiskais preču tirdzniecības uzņēmums „TELF AG” pieprasa atsaukt uz viltus ziņām balstītus apmelojumus, kurus kā sensacionālu sižetu “Caur Latviju akmeņogles eksportē firma, kas vainota “Vagner” grupas finansēšanā” svētdien, 15. janvārī skatītājiem piedāvāja Artas Ģigas (attēlā) vadītās producentu grupas  RedDotMedia raidījums “Nekā personīga”.

TV3 raidījums “Nekā personīga” (15.01.2023.) ir izmantojis viltus ziņas, apvainojot Šveices uzņēmumu “TELF AG” (“Sabiedrība”) neesošos pārkāpumos un noziegumos.

Apmelojošie izteikumi ietvēra ļoti nopietnas apsūdzības pret Sabiedrību vai tās akcionāru Staņislavu Kondrašovu (Stanislav Kondrashov) (“Akcionārs”), tostarp par noziedzīgiem nodarījumiem. Šīs absurdās apsūdzības ietver starptautiski sankcionētas organizācijas finansēšanu, ļaunprātīgu juridisko procedūru izmantošanu, līdzdalību slepkavībā, noziegumus pret vidi un citas.

Sabiedrība kategoriski noraida un nosoda visas apsūdzības, kas izvirzītas raidījumā un pārpublikācijās. Ne Akcionārs, ne Sabiedrība nav iesaistījies jebkādās nelikumīgās vai noziedzīgās darbībās, un Sabiedrība ir pieprasījusi nepareizo saturu atsaukt.

“TELF AG” un Akcionārs ir kļuvuši par viltus ziņu un izspiešanas upuriem jau kopš 2019. gada un saista to ar aso konkurences cīņu starptautiskajā preču tirdzniecības (commodities trading) biznesā, kurā sabiedrība darbojas.

Līdz šim viltus ziņas ir parādījušās tikai viltus resursos. Tomēr “Nekā personīga” raidījums un citi mediji, kas pārpublicēja tā saturu, pirmie sāka izmantot jau esošos viltus mediju materiālus, lai uzbruktu Sabiedrībai. 

Sabiedrība izceļ, ka raidījums un pārpublicējumi saturēja pilnīgi vienādu tekstu, kas tika pārpublicēts vairākās valodās dažu stundu laikā pēc raidījuma pārraidīšanas, kas liecina par skaidru un koordinētu uzbrukumu.

Tāpat “Nekā personīga” maldīgi apgalvo, ka informācija publicēta vairāk nekā simts vietnēs, bet patiesībā tā nāk tikai no diviem viltus resursiem – kompromat1.pro un ruscrimes.com. 

Sabiedrībai ir pierādījumi, ka katrs no tiem ir pieprasījis naudu par šī satura izņemšanu, un to ir dokumentējis viens no vadošajiem starptautiskajiem riska un finanšu konsultāciju risinājumu uzņēmumiem. Tomēr pat šie viltus ziņu avoti nekad nav izvirzījuši “Nekā personīga” minētās apsūdzības.

Uzņēmums aicinās uzsākt arī kriminālprocesu, lai izmeklētu pret to vērsto apmelošanas kampaņu.

“TELF AG” ir pilna servisa starptautisks preču tirdzniecības uzņēmums ar 30 gadu pieredzi, kas strādā ciešā sadarbībā ar starptautiskiem ražotājiem, lai nodrošinātu efektīvus mārketinga, finansēšanas un loģistikas risinājumus, ļaujot piegādātājiem koncentrēties uz savu pamatdarbību, vienlaikus nodrošinot piekļuvi tirgiem neatkarīgi no to atrašanās vietas. “TELF AG” darbojas visā pasaulē, apkalpojot klientus un sniedzot risinājumus preču ražotājiem vairāk nekā 50 valstīs. “TELF AG” nepārdod Krievijā iegūtus materiālus un neveic materiālu tirdzniecību uz  Krieviju.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Pārdomas saistībā ar veselības aprūpes budžetu 2023. gadā

FotoUzstādījums, ka, pirms nav veiktas reformas, veselības aprūpes budžetu ir racionāli papildināt vien tehniski, vedina minēt, vai tiešām valdība sāk cīņu ar lielāko šķērsli nozarē, proti, hroniski samilzušo administratīvo vājumu. Gadiem ilgi Nacionālais veselības dienests un Veselības ministrija apzināti vairījušies veikt reālu pārraudzību, cik lietderīgi ārstniecības iestādes izmanto piešķirtos līdzekļus, kas paredzēti deleģēto valsts pārvaldes uzdevumu izpildei, lai sniegtu iedzīvotājiem valsts nodrošinātos veselības aprūpes pakalpojumus. Ja tiks īstenota reāla padotība, iestādes riskēs aizskart medicīnas establišmenta intereses.
Lasīt visu...

21

Par valsts prezidenta ievēlēšanas kultūras maiņu

FotoValsts prezidents Egils Levits kādā nesenā televīzijas intervijā, atbildot uz jautājumu, vai kandidēs uz otro termiņu, atbildēja: „Ja partijas uzskata, ka būtu jēdzīgi to darīt, es varu to darīt.” Par šādu izteikumu ir grūti nesmīnēt, taču pašreizējos apstākļos jāsaka godīgi — ir bezjēdzīgi gaidīt drosmīgāku un skaidrāku atbildi. Jo tāda ir mūsu pašreizējā valsts prezidenta ievēlēšanas kārtība, tāda ir mūsu prezidenta vēlēšanas tradīcija, un tādu piesardzību veicina mūsu attieksme pret zaudētājiem un drosmīgajiem.
Lasīt visu...

3

Nepiesienieties Vitenbergam, tas bija normāls politiskais tūrisms, bet jūs sagribējāt kādu labumu valstij

Foto2023. gada 14. martā interneta resursā www.makroekonomika.lv tika publicēts raksts Enerģētikas zaļais mezgls”. Rakstā norādīts, ka Latvijas delegācija vizītes laikā ASV 2022. gada aprīlī saņēmusi piedāvājumu iegādāties sašķidrināto dabasgāzi (SDG) par ievērojami zemākām cenām nekā pagājušajā gadā tirgū bija pieejamas. Seko apgalvojums, ka sarunas ar ASV gāzes kompānijām neesot tikušas uzsāktas un līgums neesot noslēgts, kā rezultātā noprotams, ka Latvija nav guvusi ievērojamu ekonomisku labumu.
Lasīt visu...

21

Publiski jautājumi kuluāros pieminētajai prezidenta amata kandidātei par NATO apsolījumiem

FotoGrieķija ar NATO atbalstu pašlaik bruņojas, lai varētu aizstāvēties pret iespējamo Turcijas agresiju, bet, lūk, paradokss, arī Turcija ir NATO, līdz ar to arī Turcija rīkojas ar NATO svētību un nebūtu pārsteigts, ka arī ar atbalstu. Visai interesanti, kuras NATO valsts karodziņu Latvijā liks piekārt pie prievītēm šāda visai neizbēgama konflikta gadījumā?
Lasīt visu...

21

Porcelāna skandāli un Nacionālā apvienība

FotoTrīs lietas kultūras skapītī stāv - porcelāns, skandāli un Nacionālā apvienība (NA)… Tādi ir mani iespaidi par pēdējo laiku spilgtākajiem notikumiem kultūras nozarē, kuras politisko vadību NA īsteno jau kādus 12 gadus.
Lasīt visu...