Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Reirs melo

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera
29.04.2022.
Komentāri (0)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) vērš uzmanību, ka finanšu ministrs Jānis Reirs 28. aprīlī LTV raidījumā “Šodienas jautājums” sniedza nepatiesu informāciju par LTRK un tās darbību.

LTRK vērš mediju un sabiedrības uzmanību, ka finanšu ministrs Jānis Reirs 28. aprīļa raidījumā “Šodienas jautājums” izteica vismaz četrus nepatiesus apgalvojumus gan par LTRK darbību un biedriem, gan par ministru reitinga pētījumā iegūto datu atbilstību reālajai situācijai.

Raidījumā J. Reirs apgalvo, ka LTRK prezidentu var ievēlēt uzņēmumi ar 0 kapitālu un lielākā daļa no biedriem ir mikrouzņēmumi. LTRK  norāda, ka prezidentu ievēlē biedri, kas pamatā ir kapitālsabiedrības. LTRK uz šodienu ir 2 668 biedri, daļa no tiem ir uzņēmēju nozaru un reģionālās uzņēmēju biedrības. Kopējais LTRK pārstāvēto biedru apjoms ir tuvu 6 000, savukārt biedru kopējais gada apgrozījums atbilstoši LURSOFT datiem ir ap 17 miljardiem EUR. No 2 688 biedriem tikai 51 ir mikrouzņēmums.

Tāpat finanšu ministrs apgalvo, ka komentētā ministru reitinga aptauja nav visaptveroša. LTRK norāda, ka aptauju veica tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS un pētījuma tehniskajā informācijā norādīts, ka aptaujā piedalījušies 750 Latvijas uzņēmumu vadītāji no visiem Latvijas reģioniem un datu svēršana veikta atbilstoši CSP 2019. gada statistikai pēc pazīmēm: nozare, atrašanās vieta, pievienotā vērtība pēc darbinieku skaita uzņēmumā.

Lai arī J. Reirs norāda, ka uzņēmēju organizācijas negatīvi vērtē ministra darbu, jo tām neizdodas panākt samazināto PVN, LTRK atzīmē, ka līdz šim brīdim nekādā veidā nav iestājusies par PVN samazināšanu. Vienīgais izņēmums ir bijis LTRK atbalstītais samazinātais PVN Latvijas augļiem un dārzeņiem, kas pēc LTRK ieskata bija pareizs solis.  

“Vai var ticēt un paļauties uz ministru, kurš sabiedriskajā televīzijā tikai 3 minūšu laikā spēj izplatīt nepatiesu informāciju vismaz četras reizes? Atliek arī konstatēt, ka mūsu finanšu ministram acīmredzami ir ļoti kļūdaina izpratne gan par Latvijas lielāko uzņēmēju biedrību – LTRK, gan par tās uzturētajām pozīcijām. Šis tikai vēlreiz apstiprina SKDS aptaujā atspoguļoto zemo uzņēmēju novērtējumu J. Reiram. Ja nerunā un neiedziļinās, cits rezultāts nav sagaidāms,” situāciju komentē LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Ko zināja kolaboratori?

FotoTautas sēru un nodevības nedēļa pagājusi, un tagad jāturpina rūpēties par nākotni. Valsts prezidents, uzrunājot Saeimas deputātus, uzsvēra valsts drošību un izturētspēju kā noteicošās prioritātes. Diemžēl pirms 82 gadiem Latvijas vadība atdeva Latvijas valsti ne tikai bez kāda protesta, bet pat sludinot, ka ienākošā okupantu armija ir Latvijai draudzīga.
Lasīt visu...

21

Kāpēc mūsu lidostā atkal skan agresora valoda?

FotoBiju nepatīkami pārsteigta, šodien Rīgas lidostā dzirdot paziņojumus par lidojumiem, piemēram, uz Frankfurti, Briseli, Londonu un citiem galamērķiem trijās valodās - latviešu, angļu un arī krievu (!) valodā.
Lasīt visu...

15

Tik viena doma prātā man... un tā ir par Lembergu

FotoŠī gada 9. jūnijā Delfos tika publicēts mans raksts ar retorisku virsrakstu "Vai redzams Ventspils kleptokrātijas gals?". Reaģējot uz to, Aivars Lembergs ir publicējis pārsteidzoši viegli atspēkojamu, pat pašiznīcinošu pretrakstu ""Fake" ziņas jeb atbilde Ģirtam Valdim Kristovskim".
Lasīt visu...

21

„Fake” ziņas jeb atbilde Ģirtam Valdim Kristovskim

FotoŠī gada 9.jūnijā portālā Delfi.lv publicēts Ģirta Valda Kristovska - Ventspils domes deputāta no valdības partijas „Jaunā vienotība" un partijas "Jaunā vienotība" pārstāvja Ventspils Brīvostas valdē priekšvēlēšanu negatīvās politiskās aģitācijas raksts.
Lasīt visu...

6

Iesniegums par iespējamiem Bērnu tiesību aizsardzības likuma pārkāpumiem "Riga Pride" laikā

FotoLaika periodā no 2022.gada 13.jūnija līdz 19.jūnijam Rīgā norisinājās "Riga Pride", kas vispārzināms ir Latvijas lesbiešu, geju, biseksuāļu un transpersonu (turpmāk – LGBTQ) ikgadējs pasākums, kura ietvaros 18.jūnijā tika organizēts gājiens un koncerts Vērmanes dārzā, ar mērķi  popularizēt LGBTQ tiesības.[1]
Lasīt visu...

15

Muļķība tik drīz nav gāžama, tomēr visi sauc, cik spēka, – palīdziet, glābiet Ivetu!

FotoŠī ir patīkama atkalredzēšanās ar sabiedriskās politikas centra “Providus” direktori un vadošo pētnieci, augstās Sorosa mācības koordinatori un vieslektori Latvijas augstskolās Ivetu Kažoku. Vecajā paziņā vēl kvēlo uguns, verd dzīvības sulas un neapdzēšams cīņas gars, īsi sakot, Iveta kustas kā dzīvsudrabs!
Lasīt visu...

21

Šis bija labs samits

FotoNATO samits Madridē ir noslēdzies. Nepārspīlējot var teikt, ka tas bija viens no būtiskākajiem pasākumiem Alianses pēdējo desmitgažu un arī Latvijas vēsturē.
Lasīt visu...