Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pirms neilga laika portāls Pietiek ziņoja par Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes Organizētās noziedzības smago un sērijveida noziegumu apkarošanas pārvaldes 3.nodaļas galvenā inspektora Viktora Vaščenkova aizturēšanu aizdomās par korupciju un operatīvās darbības informācijas nopludināšanu organizētās noziedzības pasaules pārstāvjiem. 

Raksts lasāms šeit: https://pietiek.com/raksti/aizturets_policists_-_nelegalo_cigaresu_biznesa_piesedzejs/

Informācija par V.Vaščenkova (noteiktās aprindās pazīstams ar palamu "Resnais Vitja") iespējamo iesaisti noziedzīgajās darbībās nelegālo cigarešu jomā jau sen ir zināma ne tikai Valsts policijas vadībai, bet arī Iekšlietu ministrijas Iekšējās drošības birojam (IDB), Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam un Valsts drošības dienestam (VDD).

Palasot dažādos portālos pieejamās publikācijas par nelegālo cigarešu biznesa aizkulisēm un tiem pievienotos lasītāju komentārus, šķiet, ka informācija par V.Vaščenkova ciešo saistību ar šī biznesa piesegšanu noziedzīgās pasaules pārstāvja Denisa Bezdoļnija (palama "Dolārs") interesēs ir zināma arī daudziem citiem.

Tādēļ izbrīna fakts, ka pēc V.Vaščenkova aizturēšanas un kratīšanām gan viņa dzīves, gan darbavietā, par nopietniem noziegumiem aizdomās turētais policists par spīti pret viņu ierosinātajai krimināllietai ir paklusām atgriezts darbā Valsts policijā.

Visvairāk jautājumus rada Valsts policijas vadības aizdomīgā pielaidība „Resnā Vitjas” darbībām, it kā tās būtu nevainīgas puišeļa blēņas. Jebkurā sevi cienošā valstī sabiedrību cienoša policijas vadība būtu apturējusi aizdomās turēta policijas darbinieka darbību vismaz uz izmeklēšanas laiku. 

Mūsu valsts policijas vadība Armanda Ruka vadībā tiešā veidā ignorē uzsāktu krimināllietu un apjomīgu informācijas daudzumu par iespējamu V.Vaščenkova iesaisti smagos noziegumos. 

Policijas vadību varētu saprast, ja V.Vaščenkovs būtu izcēlies ar ievērojamiem panākumiem nelegālo akcīzes preču aprites ierobežošanas jomā. Tad šādu informāciju varētu norakstīt uz pieķertu noziedznieku pretdarbību un nomelnošanu. Tomēr „Resnā Vitjas” darba rezulāti liecina par pretējo - V.Vaščenkova vadībā nav apturēta nevienas (!) organizētās noziedzības grupas darbība un nav tikusi atklāta neviena (!) nelegālo cigarešu ražotne.

Aizkulisēs gan klīst baumas, ka VDD, kurš atbild par pielaižu valsts noslēpumam izsniegšanu, ņemot vērā informāciju par V.Vaščenkova nu jau pārāk plaši zināmu noslēpumu par iespējamu strādāšanu noziedznieku interesēs un oficiāliem ienākumiem neatbilstošiem nekustamajiem īpašumiem uz viņa un viņa radinieku vārdiem, varētu viņam to nepagarināt. Lai gan vienlaikus zināms par tā paša VDD izsniegto pielaidi, piemēram, Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu un muitas policijas pārvaldes direktoram Aigaram Prusakam, kaut arī tā rīcībā bija pierādījumi par A.Prusaka iespējamu darbošanos ... jau pieminētā D.Bezdoļnija interesēs.

Timēr IDB pārstāvji marinē krimināllietu pret V.Vaščenkovu, baidoties, ka gadījumā, ja par viņu priekšnieku, kā plānots, kļūs Valsts policijas priekšnieka vietnieks, pašreizējais Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Grišins, viņiem būs lielas nepatikšanas.

Diemžēl pagaidām tiem godīgajiem darbiniekiem, kuri nespēj pieņemt, ka valsts policija arvien vairāk saaug ar organizēto noziedzību, atliek tikai cerēt, ka mūsu valsts tiesībsargājošajās iestādēs beidzot pildīs savus pienākumus un sauks pie atbildības šādus resnos vitjas un viņu priekšniekus gan policijā, gan noziedzīgajā pasaulē.

Attēlam ir ilustratīva nozīme.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...