Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Šodien notikušais balsojums par Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas vadītājas Ivetas Ratinīkas nomaiņu ir interesants ar to, ka dokumenti parāda: “uzbrauciens”, visticamāk, ir izraisīts mākslīgi, mēra birojam apzināti sarīkojot viltus ieganstu.

Sabiedrību vakar negaidīti pārsteidza steigšus izziņotais lēmumprojekts par Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētājas Ivetas Ratinīkas atcelšanu un jauna, vārdā nenosaukta kandidāta ievēlēšanu viņas vietā. Sabiedrības reakcija bija viennozīmīgi negatīva, jo tika uzskatīts – no pašreizējā domes deputātu sastāva I. Ratinīka ir vislabāk kvalificētā šīs komitejas vadīšanai, būdama skolotāja ar 15 gadu pedagoģiskā darba stāžu, autore, literatūrkritiķe un vieslektore universitātēs. Arī divu gadu darba rezultāti ir tādi, kas neliek vilties: labākais piemērs – rindu uz bērnudārziem no vairāk nekā 2000 rindā esošiem bērniem izdevies samazināt līdz 800 bērniem, kas agrāk tika uzskatīts par neiespējamu.

Tā kā profesionālajā ziņā pēdējo divu gadu laikā, salīdzinot ar Ušakova–Amerika laikiem Rīgas domē, izglītības un kultūras ziņā ir bijis saskatāms progress, tad kā vienīgais iemesls vakar vakarā tika minēts tas, ka “neesot laikus saplānoti Jaungada svinēšanas lielie pasākumi Rīgā”. Galvaspilsētā jau sākušies tradicionālie pirmssvētku pasākumi (labdarības koncerti, tirdziņi, bluķa vilkšana, apkaimju izgreznošana utt.), taču neesot ieplānots lielais pasākums 31. decembra vakarā.

Pirms šodienas sēdes komitejā ir iesniegti oficiālie dokumenti, kas domāti lēmumu pamatošanai. Tā kā tie nesatur personu datus vai citu neizpaužamu informāciju, sabiedrībai ir iespējams ar tiem iepazīties. Un no tiem izriet aina, kas parāda: tas ir paša mēra Mārtiņa Staķa biroja darba rezultāts, ka Jaungada koncerts tiek plānots tikai tagad.

Izrādās, ka vēl augusta sākumā domes priekšsēdētāja līmenī ticis apspriests jautājums par lielajiem svētkiem, kā rezultātā ticis nolemts nesteigties ar Jaungada svinībām. Iemesli tam bijuši divi: pirmkārt, vai pilsētas budžetā būs nauda lielām svinībām, ņemot vērā Krievijas iebrukuma Ukrainā ietekmi uz Latvijas ekonomiku un vajadzību palīdzēt bēgļiem. Otrkārt, pastāvēja varbūtība, ka uz ziemu aktivizēsies koronavīruss un masu pulcēšanās pasākumi atkal netiks atļauti. 11. augustā attiecīgā darba grupa prezentējusi priekšlikumus Ziemassvētkiem un Jaunajam gadam, taču tobrīd priekšlikumi netika atbalstīti, pamatojoties uz minētajiem apsvērumiem.

Kad decembra sākumā noskaidrojies, ka Rīgas budžets tomēr pildījies labi un ka vīruss arī turas normas robežās, tikusi izveidota darba grupa Jaungada lielā pasākuma sarīkošanai. Tā kā šis darbs tiek veikts katru gadu, uzdevums bijis standarta: ticis sastādīts plāns, uzrunāti mūziķi, no kuriem atsaukušies tādi kā “Dzelzs Vilks”, Ralfs Eilands, “Sudden Lights”, “Auļi”, reperis Ansis utt., aptaujāti aprīkojuma izīrētāji un tamlīdzīgi.

Kad viss bijis saskaņots, svētku darba grupa apstiprinājusi Jaungada svinību plānu. Darba grupā ietilpusi Evija Celma, Rīgas domes priekšsēdētāja biroja vadītāja, mēra padomnieks Aleksis Zoldners, dažādas domes ierēdnes (Zane Glaudiņa, Dārta Apsīte, Liene Kubiļus, Kitija Riekstiņa, Daiga Mežale, Ludmila Levite, Ilona Vanadziņa, Ineta Zalāne), savukārt domes deputātus pārstāvēja Agnese Logina (“Progresīvie/PAR!”).

Kā rāda darba grupas protokols, sēde par Jaungada svinību apstiprināšanu varējusi norisināties tikai vakar, 7. decembrī. Tā notikusi attālinātā formātā un ilgusi no 08:30 līdz 08:45, pēc kā priekšlikumus apstiprinājuši un virzījuši uz komitejas sēdi šodien.

Līdz ar to runas par I. Ratinīkas atstādināšanu “tāpēc, ka neesot sagatavotas Jaungada svinības” sākušās vēl pirms tam, kad attiecīgā darba grupa, kurā ir iekļauts mēra personīgais padomnieks, biroja vadītāja un M. Staķa (bet ne I. Ratinīkas) pārstāvētās frakcijas deputāte, vispār bija pieņēmusi lēmumu šādus svētkus tomēr rīkot.

Interesanti arī, ka M. Staķa parakstīts vadības uzdevums nr. RD-22-61-vu, kurš paredzēja atgriezties pie idejas par lielo Jaungada sagaidīšanu, datēts tikai ar 6. decembri, trešdienu.

Tātad dokumenti parāda — M. Staķis un viņa birojs apzināti veidojuši situāciju tā, lai Jaungada sagaidīšana tiktu rīkota pēdējā brīdī, lai par to varētu “vainot” I. Ratinīku un sākt atstādināt par situāciju, pie kuras vainojams pats mērs un viņa birojs. Šim nolūkam “Progresīvie/PAR!” piesaistījuši “ždanokieti” Jakovu Plineru, kura uzdevums – nodrošināt kvorumu, lai arī nav zināms, ko M. Staķis tam par to apsolījis. Interesanti, ka komiteja Jaungada svinēšanas plānu šodien atbalstījusi, jo I. Ratinīka aicinājusi “cienīt vismaz citu cilvēku ieguldīto darbu, ja ne manējo ”.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Cīņā pret nomelnošanu un nevajadzīgām intrigām – Mūzikas akadēmijas skandāla aizkulises

FotoVēlos padalīties ar sajūtām un lieliem novērojumiem par to, kas notiek, - par reālo situāciju Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) skandālā un to. kā jūtas studenti un arī nesenie/senie katedras absolventi
Lasīt visu...

21

Krievijas aktivitātes var uzskatīt par šokējoši efektīvām, un Latvijas „sabiedrisko” mediju mērķtiecīgā kampaņa par krievu valodu šobrīd jāskata šajā kontekstā

FotoDrošības eksperti vienbalsīgi norāda uz to, ka pēc kara sākuma Krievijas izlūkošanas un hibrīdoperāciju mērogs Eiropā ir krasi pieaudzis, ieskaitot operācijas, kuru agresivitāte ziņā pārspēj aukstā kara līmeni, - tādas kā sabotāžas, fiziskas provokācijas un tamlīdzīgi.
Lasīt visu...

21

Sankciju patiesais labums: Apvienotā saraksta plāns aizvērt ostas varētu arī nebūt nejaušs

FotoDeklarētais mērķis - atbalsts Ukrainai Latvijas ostu paralizēšanai - šķiet šizofrēnisks, jo kā gan tas saskan ar to, ka Ukraina pati joprojām saņem naudu no Krievijas un ļauj Krievijai transportēt gāzi caur Ukrainas teritoriju, bet neviens latvju bāleliņš par to pat nav iepīkstējies ES parlamentā?
Lasīt visu...

21

Priekšlikums ir tikai par mūsu nodokļu maksātāju segtajām atlīdzībām

FotoAtsaucoties uz 2024. gada 18. aprīļa publikāciju "Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām, atklājiet savus ikmēneša ienākumus!" vietnē, informēju, ka saskaņā ar spēkā esošo likumu algu publiskošanas lietā Saeimas deputāti rāda priekšzīmi un Saeima Ģirta Valda Kristovska kā tautas priekšstāvja atlīdzību - tāpat kā visu citu tautas priekšstāvju Saeimā atlīdzības - publicē katru mēnesi internetā.
Lasīt visu...

18

Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām, atklājiet savus ikmēneša ienākumus!

FotoĢirts Valdis Kristovskis iesniedzis Saeimā priekšlikumu publicēt jebkuras valsts amatpersonas ienākumus ik mēnesi, jo no tā būšot "ieguvums sabiedrībai".
Lasīt visu...

6

„Re:Baltica” cenšas izdarīt uz spiedienu uz Sabiedrības integrācijas fondu, tam izvērtējot šīs organizācijas rīcību ar nodokļu maksātāju naudu

FotoPubliskajā telpā tiek apspriesta Re:Baltica projektu vērtēšana, kuri īstenoti ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu. Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) skaidro kārtību kā notiek projektu apstiprināšana un izlietotā publiskā finansējuma uzraudzība.
Lasīt visu...

21

Mazie modulārie kodolreaktori (SMR) – sapņi un realitāte

FotoIgaunija plānojot būvēt divus līdz četrus, savukārt Polija pat 25 mazos kodolreaktorus. Presē bija pārmetumi, ka Latvija atpaliekot no kaimiņiem. Milzīga ažiotāža ap SMR tehnoloģijām un daudz cerību, taču realitāte ir tāda, kāda tā ir.
Lasīt visu...

21

“Iekļaujošas valodas ceļvedis” ir valodas manipulācija, kas deformē valodas struktūras un pasaules uztveri

FotoValsts valodas centra Latviešu valodas ekspertu komisija 2024. gada 10. aprīļa sēdē (protokola Nr. 4 4. §) izvērtēja Aigas Veckalnes apkopotos ieteikumus “Iekļaujošas valodas ceļvedis” un secināja, ka:
Lasīt visu...

21

Sāga par nogriezto ausi

FotoDomāju, visi, kas mazliet seko notikumiem pasaulē, zina, ka, aizturot aizdomās turamos par terora aktu “Crocus City Hall”, vienam no notvertajiem nogrieza ausi, iegrūžot to šim mutē. Šobrīd, kad pašmājās emocijas ir noplakušas, pievēršoties citiem asinsdarbiem uz grēcīgās zemītes, šo notikumu var mierīgāk izanalizēt. Uzreiz gribu pateikt, ka nekādu līdzjūtību pret jebkuriem teroristiem, lai kādi motīvi viņus nevadītu vai kādas sakrālas idejas šie nepaustu, es neizjūtu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

Es zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī...

Foto

No strupceļa uz atdzimšanu

Draugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka...

Foto

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

Pēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par...

Foto

Mediju diskusija Rīgas pilī atsedz līdz šim slēptās problēmas sabiedriskajos medijos

Pirmdien Rīgas pilī notikusī valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rosinātā diskusija par sabiedrisko mediju nākotnes attīstību...

Foto

„Sabiedriskie” mediji uzsāk atklātu konfrontāciju ar Latviju

“Latvijas radio” redaktori un citi vadošie publicējuši atklāto vēstuli, kurā gaužas, ka apdraudēta vārda brīvība, ka soctīklos žurnālisti saņem...

Foto

Sabiedriskais medijs, plurālisms un demokrātija

Pirmkārt, mediji nav ceturtā vara, tā ir tā saucamā ceturtā vara. Ieskatāmies Satversmē un redzam, ka mums kā jau demokrātiskā valstī ir trīs...

Foto

Atbalstiet mūsu runas brīvību, liedzot to citiem, kuru viedoklis nav ne pareizs, ne svarīgs!

Pēdējo nedēļu laikā Latvijā ir pastiprinājušās jau agrāk novērotas tendences, kas liecina...

Foto

Prezidenta Makrona paziņojumi paver jaunas politikas iespēju

Jāsaka, ka Francijas prezidenta Makrona pēdējo nedēļu paziņojumi attiecībā uz iespējamo spēku izvietošanu Ukrainā, kā arī vārdu apmaiņa ar...

Foto

Labā un ļaunā saknes

Ādolfs Hitlers, atbildot uz žurnālista jautājumu, kāpēc viņu ievēl arvien vairāk un vairāk cilvēku, atbildēja: "Viņi mani izvēlas, jo kaut kur dziļi...

Foto

Krišjāņa Kariņa Briseles scenārija psiholoģiskā kļūda

Tieši pirms Lieldienu brīvdienām Latvijas politisko dzīvi satricināja vietējas nozīmes polittrīce – no amata atkāpās ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš. Tas...

Foto

Nelāgi sanācis IRšiem...

Pirms kāda laiciņa rakstīju, ka abonējamais reklāmas buklets “IR” sācis interesēties par Ogres novadā nodarbinātajiem maniem domubiedriem. Tagad “sensacionālais” raksts beidzot ir iznācis...

Foto

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm. Īpaši šobrīd, kad krīžu daudzums pats jau ir pietuvojies krīzes līmenim – politiskā krīze,...

Foto

„Slikto” valodu vaininieki

Krievu valodas noturībā Latvijā vainojami nevis krievi, bet latvieši, un tā ir mūsu, nevis krievu mentalitātes īpašība, kas ar kaimiņu liek runāt viņa...

Foto

Seksuālo attiecību svārsts. Tuvojamies vīriešu ierobežošanas ekstrēmam

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ir rosinājusi noteikt kriminālatbildību par seksuālu uzmākšanos. “Seksuālā uzmākšanās ir cilvēka cieņas aizskaršana. Tā aptver...

Foto

Nē seksuālai vardarbībai!

Izskatās, ka ejam uz to, ka vīrietis ar sievieti varēs iepazīties un ielaisties tikai tad, ja neviens nav ar citu, ja tas notiek...