Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Lieciet mieru mums un mūsu preses sekretāram! – tas bija vienīgais, ko Rīgas pašvaldības SIA Rīgas meži valdes priekšsēdētājs Aivars Tauriņš (attēlā) aizvadītās nedēļas beigās vēlējās paskaidrot par Pietiek lasītāju fiksēto masveida koku izciršanu Biķerniekos.

Ja ticēt pašvaldības uzņēmuma interneta lapā apgalvotajam, fotogrāfijās redzamā posta aina esot meža „kopšana”: „:Ja runa ir par Biķernieku mežu, tad kopšanas cirtes laikā tiek izzāģēti kaltušie, slimību invadētie un augšanā atpalikušie koki, kā arī tiek samazināta audzes biezība līdz MK noteikumos atļautajam, tādējādi palielinot augšanas telpu un uzlabojot vidi paliekošajiem kokiem. Biķernieku meža kopšana notiek saskaņā ar Valsts meža dienesta izdoto ciršanas apliecinājumu un atbilstoši ilgtspējīgas mežsaimniecības prasībām."

Taču, kā redzams fotogrāfijās, patiesībā vismaz vietumis „audzes biezību” Tauriņa – kura ieņēmumi uzņēmumā pērn bijuši vairāk nekā 67 tūkstoši eiro – vadītie Rīgas meži ir izretinājuši tik iespaidīgi, ka „kopšanas” vieta vairāk izskatās pēc kailcirtes.

„Šādu kailcirtes sektoru daudzumu neskaitīju, bet tie noteikti ir vairāk par desmit. Ir neizprotama situācija, ka Rīgas meži var atļauties veikt kailcirtes Biķernieku mežā! Ir nepieciešams piesaistīt sabiedrības uzmanību, lai apstādinātu šo patvaļu,” raksta Pietiek lasītājs Ingmars Šreibergs.

Savukārt cita lasītāja iesūtītajās fotogrāfijās redzami gan smagās meža tehnikas izdangāti Biķernieku celiņi, gan arī iespaidīgas baļķu kaudzes, kurās saskaņā ar uzņēmuma versiju esot sakrauti „kaltušie, slimību invadētie un augšanā atpalikušie koki”.

Vairāk nekā nedēļas laikā Rīgas mežu preses pārstāvis Edgars Vaikulis, kurš kā valdes loceklis uzņēmumā pērn saņēmis vairāk nekā 60 tūkstošus eiro un pirms piesliešanās partijai Saskaņa 2006. gadā bija mēģinājis iekļūt Saeimā no bēdīgi slavenā apvienības LPP/Latvijas ceļa saraksta, nevēlējās Pietiek sniegt nekādus skaidrojumus par Biķernieku mežā sarīkoto postažu. Savukārt vienīgais, ko aizvadītās nedēļas beigās vēlējās teikt Rīgas mežu valdes priekšsēdētājs Tauriņš, bija – lai liekot mierā viņu un viņa preses sekretāru!

Tikmēr otrdienas rītā Valsts meža dienests beidzot ir "pamodies" un ziņo: "Tieši šodien Valsts meža dienesta darbinieki brauc vērtēt situāciju dabā, kāda ir izveidojusies Biķernieku mežā!"

Foto

Foto

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

VK ziņojums par AS "Sadales tīkls" tarifiem apliecina Ašeradena mazspēju

FotoLatvijas Reģionu apvienība (LRA) vairākkārt uzsvērusi, ka AS "Sadales tīkls" (ST) sadales tarifi ir neadekvāti augsti, turklāt tie nav pamatoti. To, par ko LRA runā jau kopš pagājušā gada, ir apstiprinājusi arī Valsts kontrole (VK) savā ziņojumā. Revīzijā konstatēts, ka, lai gan ST elektroenerģijas sadales sistēmas pakalpojumu tarifi aprēķināti atbilstoši Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas noteiktajai metodikai, nevar apgalvot, ka tarifos ir pilnībā nodrošinātas likumā noteiktās pakalpojuma lietotāju intereses.
Lasīt visu...

15

Tāda ir mana latviskā politiskā humora izjūta

FotoIepriekšējo reizi rakstīju, ka nācijai ir problēmas un nav, par ko balsot. Kā kārtīgs pilsonis atkal esmu mainījis viedokli, jābalso par visām partijām uzreiz!
Lasīt visu...

12

„Anša vērtības" tomēr iekļūst Saeimā

FotoPēc karstākās vasaras Latvijas vēsturē kā sniegs uz galvas uzkrita šī gada 13.septembrī Saeimā iesniegtais „Amnestijas likuma” likumprojekts, kur piedāvāts atbrīvot no kriminālatbildības personas, kuras 2009.gada janvārī, sava „izmisuma” vadītas, veica „revolūciju”, pēc kā „netaisnīgi” sodītas.
Lasīt visu...