Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pateicoties grandiozajam algu pieaugumam Valsts prezidenta kancelejā un noslepenotajām piemaksām un "alaišanas pabalstiem" tās darbiniekiem, valsts prezidenta padomniece un padomnieku biroja vadītāja Sarmīte Ēlerte Egila Levita kancelejā pusgada laikā pirms amata zaudēšanas saņēmusi ir gandrīz tikpat, cik pirms tam gada laikā, - nepilnus 52 tūkstošus eiro. "Atlaišanas pabalsta" daļa, ko Edgara Rinkēviča kanceleja ir noslepenojus, varētu būt bijusi pat līdz 20 tūkstošiem eiro.

Kā rāda S. Ēlertes valsts amatpersonas deklarācija, ko Valsts ieņēmumu dienests publiskojis tikai piecus mēnešus pēc tam, kad viņa zaudēja savu amatu, un trīs mēnešus pēc tās iesniegšanas, laikā no pagājušā gada 1. janvāra līdz 7. jūlijam viņa Valsts prezidenta kancelejā saņēmusi kopā 51 917 eiro, kamēr visā 2022. gadā kopā saņēma 60 638 eiro jeb vidēji 5053 eiro mēnesī.

2023. gadā viņa tātad vidēji saņēmusi aptuveni 8300 eiro mēnesī, taču, tā kā jaunā valsts prezidenta Edgara Rinkēviča kanceleja ir noslepenojusi Egila Levita bijušo padomnieku saņemto piemaksu un citu individuālo maksājumu summas, nav zināms, kāda no kopējās summas – nepilniem 52 000 eiro - ir bijusi noteiktās mēnešalgas un kāda – īpašo piemaksu, prēmiju un naudas balvu summa.

Pērn gada vidū Valsts prezidenta kancelejas publiskotā informācija rādīja, ka tās vadītājs Andris Teikmanis un S. Ēlerte – mēnesī saņemot „no 5189 līdz 5986 eiro”. Ja pieņem, ka A. Teikmanis saņēmis lielāko no šīm summām un S. Ēlerte – mazāko, tas nozīmē, ka, pametot amatu, S. Ēlerte dažādās piemaksās un "atlaišanas pabalstā" no Valsts prezidenta kancelejas ir saņēmusi grandiozu summu – līdz pat 20 tūkstošiem eiro.

Pagaidām šī summa nav precīzāk noskaidrojama, jo Valsts prezidenta Edgara Rinkēviča kanceleja uzskata, ka maksājumi no nodokļu maksātāju līdzekļiem esot to saņēmēju privātās dzīves daļa.

Jāpiebilst, ka šie nav bijuši vienīgie S. Ēlertes no valsts saņemtie ienākumi, - papildus algai Valsts prezidenta kancelejā viņa ir iekasējusi arī ikmēneša pensiju. Kopā viņa pērn līdz 7. jūlijam pensijā saņēmusi 26 669 eiro jeb vidēji nepilnus 4300 eiro mēnesī.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...