Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pēc TVNET publicētā Ineses Bražes raksta "Es vairs nevaru izturēt, mammu, aizved mani uz policiju" iekšā kaut kas uzsprāga. Ne tikai raksta un tajā jūtamā izmisuma dēļ, bet galvenokārt tā dēļ, kas šobrīd notiek valsts tiesībsargājošā sistēmā ar nosaukumu "Valsts policija" un par to atbildīgajā Iekšlietu ministrijā. Tā dēļ, ka Valsts policija jau tuvākajā nākotnē nespēs pamata līmenī aizsargāt sabiedrības locekļu tiesības uz dzīvi drošā  vidē. Tā dēļ, ka Valsts policijas (VP) sistēma vētras ātrumā tiek novesta līdz sabrukumam.

Pēdējā laikā ļoti daudz tiek runāts par Ģenerālprokuratūras un ģenerālprokurora Jura Stukāna nespēju sakārtot prokuratūras darbu, par procesuāliem pārkāpumiem, par safabricētām lietām un prokuroru lomu šajā lietās, par bezdarbību, reakcijas trūkumu, zemu līmeni un visām citām lietām, kuru dēļ jāuzdod jautājums, ko vispār šajā amatā dara cilvēks, kurš nekad mūžā nav strādājis par prokuroru. Bet šobrīd stāsts ne par to.

Tiem, kas ir tālu no tiesībsargājošo iestāžu darba struktūras, jāizskaidro viena vienkārša lieta. Prokurora darba kvalitāte, kriminālprocesu virzība, vainīgo sodīšana lielākā mērā atkarīga no izmeklētāju darba kvalitātes. Savukārt izmeklētāja darba kvalitāte ir atkārīga no vairākiem būtiskiem savstarpēji saistītiem kritērijiem: darba vide, darba organizācija, darba slodze, vadības attieksme, atalgojums, sociālās garantijas utt.

Vai jūs zināt, ka Valsts policijas aprindas vismaz šogad katru mēnesi pamet vidēji 50-70 cilvēku, pārtraucot darba tiesiskās attiecības, un lielākā daļa no šiem policistiem strādāja VP Rīgas reģionā? Vai tādējādi jūs varat iedomāties, cik cilvēku šogad jau ir pametuši dienestu un vēl pametīs?

Vai jūs zināt, ka, sākot no 01.06.2023., ir īstenota katastrofāla, neapdomāta, haotiska  un Valsts policijas Rīgas iecirkņu sistēmu graujoša reorganizācija, kuras rezultātā ir izveidotas 3 pārvaldes: Rīgas Ziemeļu pārvalde, Rīgas Austrumu pārvalde un Rīgas Pārdaugavas pārvalde?

Zināšanai - Rīgas Ziemeļu pārvaldē šobrīd ietilpst bijušie Rīgas Brasas un Rīgas Ziemeļu iecirkņi; Rīgas Austrumu pārvaldē ietilpst bijušie Rīgas Ķengaraga, Rīgas Latgales un Rīgas Centra iecirkņi; Rīgas Pārdaugavas pārvaldē ietilpst Rīgas Kurzemes un Rīgas Zemgales iecirkņi.

Domājams, ka katra reorganizācija ir vērsta uz to, lai optimizētu resursus, izlīdzinātu slodzi un efektivizētu sistēmas vadīšanu ar augsta ranga vadītāju iecelšanu. Ideālajā pasaulē tā tam arī būtu jābūt.

Par reorganizācijas nepieciešamību un veiksmīgu īstenošanu Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks kopā ar saviem padotajiem atskaitījies Iekšlietu ministrijā, vienlaikus skandinot katrā intervijā, ka Valsts policija kļūst modernāka, jaunāka, attīstītāka, profesionālāka. Nav nekādu šaubu, ka A.Ruks neko citu apgalvot nevar, jo savi savārītie s…di jāslēpj un jāmaskē tik ilgi, cik tas ir iespējams. Tomēr šķiet, ka to noslēpt vairs nevar, jo tie lien no visām pusēm un to var apstiprināt jebkurš ierindas policists.

Pēc Jēkabpilī pastrādātās sievetes slepkavības bērnu un sieviešu aizsardzība ir viena no Valsts policijas un prokuratūras prioritātēm. Nav šaubu, ka tas ir pilnīgi pareizi un pamatoti. Bet, kā jau ir pieņemts, pastiprinātu interesi tam pievērsa tikai tad, kad policijas un prokuratūras vienaldzības un klaju likuma pārkāpumu rezultātā noticis prātam neaptvērams noziegums. Noziegums, kuru varēja novērst, ja policija savu darbu darītu tā, kā to vajadzētu darīt.

Šī gada jūnijā Valsts policijas Rīgas Austrumu pārvaldē par iespējamo zādzību kriminālprocesa ietvaros tika aizturēts un ievietots brīvības atņemšanas vietā bērns. Vai jūs zināt, ka aizturēšanas brīdī kirminālprocess jau sen bija izbeigts, un tādējādi bērna brīvības atņemšana bija pilnīgi nelikumīga? Vai Valsts policijas priekšnieks A. Ruks ir uzdevis veikt dienesta pārbaudi par šo gadījumu, kā viņam patīk darīt visos citos gadījumos, īpaši kad policijas pieļautajam pārkāpumam pievērsta masu mediju uzmanība?

Tas ir tikai viens no spilgtajiem pēdējā laika notikumiem, kuru dēļ ne tikai Rīgas Austrumu pārvaldes priekšniekam S. Gaļilejevam būtu jālido prom no amata uz inspektora amatu, bet arī visas Rīgas reģiona pārvaldes priekšniekam J. Staļgevicam būtu uzdodāms daudz jautājumu.

Darbinieki no dienesta iet projām lielā mērā jaunieceltās vadības un tās izraisītā haosa dēļ. Zīmīgi ir tas, ka vadības sastāvs iecelts bez konkursa un bez objektīvas spēju un zināšanu izvērtēšanas. Šāda kārtība ļāva iecelt amatos vajadzīgus cilvēkus bez jebkādas apstrīdēšanas un izvērtēšanas iespējas. Rezultātā citiem policijā strādājošiem neatkarīgi no viņu nopelniem ir liegta jebkāda iespēja pretendēt uz vadošajiem amatiem. Turklāt izvērtējot jauno pārvalžu vadību sastāvu bez šaubām var apgalvot, ka A. Sozinova astoņkājis turpina plaukst, jo amatos ir salikti viņam lojālie cilvēki, no kā var noprast, ka arī J. Staļgevics ir cieši saistīts ar A. Sozinovu. 

Piemēram, par Rīgas Pārdaugavas pārvaldes priekšnieku iecelts A. Petrovs, kurš iepriekš knapi tika galā ar mazā kādreizējāRīgas Centra iecirkņa vadīšanu, taču bieži un par labu atlīdzību palīdzēja augstākajai vadībai (un ne tikai) sakārtot ļoti daudzus "jautājumus". Informācija par to apkopota un nodota atbildīgajām iestādēm.

Par Rīgas Pārdaugavas pārvaldes Kriminālpolicijas biroja priekšnieku iecelts A. Sozinovam pietuvinātais S. Smirnovs, kurš nekad savā dzīvē nav strādājis policijas iecirknī, bet A. Sozinova vadīšanas laikā vadījis laupīšanu un specializētu zādzību izmeklēšanas biroju Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldē. Priekšnieks, kuram nav ne mazākas izpratnes par darba specifisku un organizāciju rajona iecirkņu līmenī. Viņa padotībā par nodaļas vadītāju iecelts A. Sozinova uzticības persona R. Afanasjevs, kurš bezjedzīgi cīnās ar alkohola atkarību. Jautājums, kā cilvēks ar smagu atkarību spēj vadīt kriminālpolicijas nodaļu.

Par Rīgas Ziemeļu pārvaldes Kriminālpolicijas biroja priekšnieku iecelts A. Steļmakovs, kurš strādājot VP Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldē savas nekompetences un procesuālo pārkāpumu dēļ tika pazemināts līdz nodaļas priekšnieka vietnieka amatam kādreizējā Ziemeļu iecirknī, taču, lai veiksmīgi kārtotu jautājumus vajadzīgiem cilvēkiem, iecelts vadošajā amatā.  

Par Rīgas Austrumu pārvaldes priekšnieku iecelts S. Galilejevs, šogad ar Viestura ordeņi apbalvotais J.Staļgevica stukačs, kas noveda bijušo Rīgas Latgales iecirkni līdz pilnīgam haosam. 

Savukārt par Rīgas Austrumu pārvaldes Kriminālpolicijas biroja priekšnieku iecelts E. Jefremovs, bijušais VP Kriminālpolicijas pārvaldes 3. biroja nodaļas priekšnieka vietnieks, I. Tomaševa "laba rokā", ar kuru tik pat tuvas attiecības, iespējams, uztur arī šobrīd. Ņemot vērā to, ka I. Tomaševs bija galvenais A. Sozinova uzdevumu un pasūtījumu izpildītājs 3. birojā, šobrīd gan I. Tomaševam, gan A. Sozinovam ir pavērtas visas iespējas atrisināt jebkuru kriminālprocesu visā Rīgas Austrumu pārvaldes apkalpošanā esošajā teritorijā. 

Tas nozīmē, ka A. Sozinova astoņkājis, ar kuru tik bravurīgi cīnījās A. Ruks, pa labi un pa kreisi rotējot bijušo vadību, nemaz nav nekur pazudis, bet mainījis seju un citādākā veidā izplatījās pa visām Rīgas pārvaldēm. 

Lai arī pēc J. Šultes neveiksmīgajām medībām parādījās cerība, ka, J. Šultem aizejot, no pilsētas pazudīs arī A. Sozinova astoņkājis, realitātē viss izrādījās tieši otrādi. Neoficiālā informācija liecina, ka A. Sozinovs, kuru A. Ruks bija aizrotējis uz J. Staļgevica vietu Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldi, turpināja un joprojām turpina uzturēt ciešu sadarbību ar J. Staļgevicu, jo abiem bija izdevīgi sadarboties, lai saglabātu ietekmi savās bijušajās pārvaldēs. Par šadu sadarbību liecina A. Sozinova izaudzināto kadru iecelšana amatos. 

Ņemot vērā jaunu struktūrvienību izveidošanu, šobrīd Rīgas rajonu teritorijas apkalpo "apvienotās reaģējošo spēku grupas", kuru darbs organizēts tādā veidā, ka minēto grupu darbiniekiem ir pienākums operatīvi reaģēt uz gandrīz visiem izsaukumiem pārvalžu apkalpotajās teritorijās, ko pirms 01.06.2023. apkalpoja vairākas dežūrdaļu grupas. Darbinieku akūta trūkuma dēļ reaģējošo spēku grupas nav pilnībā nokomplektētas (trūkst vismaz 50%), kā rezultātā visus notikumus apvienotajās teritorijās apkalpo vidēji 2 izbraukuma grupas, kas liedz iespēju kvalitatīvi atrisināt izsaucēju problēmas uz vietas, uzsākt kriminālprocesus un operatīvi veikt sākotnējās neatliekamās izmeklēšanas darbības, jo izsaukumu ir ļoti daudz.

Katrā pārvaldē operatīvās reaģešanas nodaļās pēc štata būtu ikdienā būtu jāstrādā ne mazāk kā 22 cilvēkiem, taču to vietā strādā labākajā gadījumā 8, kuriem jāapkalpo vismaz divreiz lielākas teritorijas nekā pirms reorganizācijas. Veicot visu Rīgas dežūrdaļu darbinieku aptauju, konstatēta dramatiska situācija - cilvēki ir pārslogoti, izdeguši, darbs 24 stundu laikā ir tik intensīvs, ka izturēt to bez mazākas atslodzes nav iespējams.

Jāsaprot, ka operatīvās reaģēšanas speciālistam jābūt labā formā, lai viņš varētu kvalitatīvi izvērtēt situāciju notikuma vietā, pareizi noformēt dokumentus, sniegt izsaucējiem nepieciešamo palīdzību. Taču realitātē darbinieki tiek dzīti no viena izsaukuma uz otru, neļaujot pabeigt iepriekšējā notikuma noformēšanu, kas rada neizpratni un vilšanās galvenokārt sabiedrības locekļiem, kuri nesaprot, kāpēc policija nevar paspēt no viņiem pieņemt iesniegumu.

Reaģējošie spēki šobrīd pilda gan izbraukuma izmeklētāju, gan ceļu policijas, gan patruļpolicijas pienākumus, jo šajos amatos vienkārši vairs nav, kas strādā, kadru trūkums ir katastrofāls. Savukārt jaunpienācēji no Valsts policijas koledžas - lielākā daļa ir jaunas meitenes, kurām bail dot ieroci un kas pēc neilga nostrādātā laika lemt atstāt dienestu, jo saskaras ar neadekvātiem un nepieņemamiem darba apstākļiem. 

Un, ja kāds pateikss, ka tas viss ir atalgojuma dēļ - viņam nebūs taisnība. Policijā algas nekad nebija augstas, taču vēl neilgu laiku atpakaļ cilvēki policijā strādāja par ideju, ar cēlu mērķi aizsargāt sabiedrību, sniegt palīdzību, kas deva vislielāko gandarījumu. Taču šobrīd vadības attieksme visos līmeņos ir tik nievājoša, pazemojoša un demotivējoša, ka darbinieki iet projām bez jebkādas nožēlas. 

Ja darbinieku plūsma no Valsts policijas turpināsies pašreizējā līmenī (bet patiesībā šī gada beigās/2024. gada pirmajā pusē plūsma sasniegs rekordlielus apmērus), jau tuvākajā nākotnē policija nespēs nodrošināt iekšējo drošību, kvalitatīvu kriminālprocesu izmeklēšanu un virzīšanu uz prokuratūru, draudu novēršanu un noziegumu prevenci. Ir jāsaprot, ka tos darbiniekus, kurus minimālajā skaitā uzņem Valsts policijas aprindās aizgājušo policistu vietā, faktiski nav kam apmācīt. Darba apjoms un intensitāte Rīgas policijā ir tik liels, ka jaunie izmeklētāji bez iemaņām un pieredzes, ar to saskaroties, grimst krimināllietu sējumos un rezultātā nolemj meklēt darbu citās vietās, tāpēc viņus nav iespējams uzskatīt par potenciālo policijas kadru attīstības bāzi.

Pāšreizējā situācija ar lielu varbūtību liecina par to, ka, ieceļot par Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieku J. Staļgevicu un ļaujot viņam īstenot reformu ar sev pietuvinātu kadru iecelšanu un A. Sozinova cilvēku bīdīšanu, A. Ruks ir nospiedis Valsts policijas iznīcināšanas sarkano pogu. Līdz sprādzienam atlicis ļoti maz laika. Un diemžēl no valsts iekšējās drošības sistēmas sagraušanas visvairāk cietīs tādi kā noslepkavotā meitene Jēkabpilī, kā Agate un viņas bērns I. Bražes rakstā, kā nelikumīgi aizturētais un izolatorā iemestais bērns. 

Valsts policijas izmeklētāju kapacitātes, neadekvātas darba slodzes un neprātīgas darba organizācijas dēļ jau tagad ir ļoti nopietnas problēmas smagu, sevišķi smagu un sarežģītu lietu izmeklēšanā. Un prokuratūras vaina šajā situācijā ir vienīgi tajā, ka prokurori nespēj (vai nevēlas) operatīvi un asi reaģēt uz policijas pārkāpumiem un bezdarbību. Protams, ka tas ir tikai laika jautājums, kad arī prokuratūrā beidzot sapratīs, ka A. Ruka un J. Staļgevica īstenotās reformas būtiski pazemināja izmeklēšanas kvalitāti un efektivitāti, bet reakcijai jābūt savlaicīgai, lai vēl varētu glābt vismaz daļu no atlikušā policijas kadru sastāva. Cik vēl overtona logi jāatver, lai kāds apturētu Valsts policijas sabrukumu?

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Iestājamies par tradicionālu ģimeni, mudinām parakstīties pret partnerības institūta ieviešanu

FotoCentrālā vēlēšanu komisija ceturtdien, 16. novembrī izlēma laikā no 2023. gada 7. decembra līdz 2024. gada 5. janvārim rīkot parakstu vākšanu tautas nobalsošanas ierosināšanai par apturētā likumprojekta “Grozījumi Notariāta likumā” atcelšanu.
Lasīt visu...

3

Prasījām kultūrai 66 miljonus, nedabūjām pat trešo daļu, bet papildus piecarpus miljoni mūsu propagandoniem būs!

FotoTikko pieņemtais budžets Kultūras ministrijas atbildībām prioritārajos pasākumos piešķir 17.51 miljonu eiro. Šie atbalsta pasākumi galvenokārt dzēš nozares ugunsgrēkus, kas bijuši redzami gadiem ilgi.
Lasīt visu...

21

Nosodām nevēlamu uzvedību akadēmiskā vidē, jo īpaši attiecībās starp pasniedzēju un studentu

FotoMedijos ir izskanējuši nopietni, pirmšķietami ticami, publiski apgalvojumi par LU Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātes (LU FMOF) pasniedzēja Dmitrija Bočarova nepieņemamām darbībām un seksuālu uzmākšanos attiecībās ar sievietēm, tai skaitā ar nepilngadīgu personu un LU studenti.
Lasīt visu...

21

Dažas pārdomas par Ex-seržanta rakstu “Karš Ukrainā. Vai tiešām strupceļš - un kam?”

FotoRietumeiropa un arvien vairāk arī Centrāleiropa lielākoties joprojām ir Amerikas protektorāts, un šīs valstis atgādina senos vasaļus, tāpēc pats tuvākais amerikāņu uzdevums ir nodrošināt, lai neviena valsts vai valstu kombinācija neiegūtu spēju izraidīt ASV no Eirāzijas vai pat būtiski samazināt tās izšķirošo šķīrējtiesas lomu.
Lasīt visu...

3

Pēc ilgas nolaidības un ākstībām mēs esam sākuši bakstīties ap bumbu patvertņu jautājumu

FotoJautājums par tuvāko drošo vietu militāra apdraudējuma gadījumā joprojām nav atbildēts kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā 2022. gada 24. februārī. Kad varēs atbildēt uz šo vienkāršo iedzīvotāja jautājumu, kas ir paveikts līdz šim un kas vēl ir darāms? Šis būs ieskats Rīgas līdz šim paveiktajā.
Lasīt visu...

21

Belēvičs savulaik demisionēja par sīkumu, turpretim Kariņš demisiju pat neapsver

Foto“Atceros tos jocīgos laikus, kad amatpersonas atkāpās sīkumu dēļ. (..) Veselības ministrs Guntis Belēvičs atkāpās tāpēc, ka tika pieķerts ārpusrindas apkalpošanā Onkoloģijas centrā,” piektdien rakstīju savā “Dienas citātā”. Guntis Belēvičs sarunā ar “Neatkarīgo” papildināja redzējumu uz senajiem 2016. gada notikumiem, kuru morālais aspekts šodien kļūst arvien aktuālāks.
Lasīt visu...

21

Par „kapitālā remonta” blaknēm: „Airiston Helmi” un „krievu zemūdeņu bāžu Somijā” piemērs

FotoTā sauktais finanšu sistēmas kapitālais remonts joprojām raisa diskusijas kā Latvijā, tā citās valstīs, kurās tas notika, un tiek meklētas atbildes uz jautājumiem, vai reizēm cēlu mērķu vārdā nav maksāta pārāk dārga cena, bremzēta ekonomikas attīstība, upurēti veiksmīgi strādājoši uzņēmumi, vai nav cietuši cilvēki, kas neko neatļautu nedarīja. Un vai nav bijis arī tā, ka ar "kapitālā remonta" lozungu tika mēģināts sasniegt pavisam citus mērķus, kā arī norakstīt klaju amatpersonu nekompetenci?
Lasīt visu...

6

No Kariņa mācās arī viņa bijusī “labā roka”, tagad - rokas pagarinājums - premjerministre Evika Siliņa

FotoGrūti izvērtēt, vai ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa (Jaunā vienotība – JV) “skaidrojumi” par viņa lidināšanos ar privātiem lidaparātiem ir nekaunības, augstprātības, melīguma vai prastas muļķības radīti. Varbūt tur ir viss kopā. Taču simptomātiski ir tas, ka iezīmējas plaisa starp JV līdera un valsts prezidenta pozīcijām.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Bez Stambulas konvencijas Latvijas sievietēm gals klāt, ar Stambulas konvenciju Latvijas sievietes zels un plauks

Diskusijās par Stambulas konvenciju (jeb Eiropas Padomes Konvencija par vardarbības pret...

Foto

Valdība ir uz savas planētas, tauta – uz citas

“Biju pārliecināts, ka mūsu ceļi nekad nekrustosies. Bet, re, valsts svētki ir tas, kas tomēr vieno, kaut...

Foto

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

Uzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas...

Foto

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

Ar nelabu sajūtu sekoju medijos...

Foto

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

ANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti...

Foto

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

Šis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts!...

Foto

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

Saistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra...

Foto

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

Mēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu....

Foto

Jau tagad „RailBaltica” trūkst sešu miljardu eiro Latvijas posmam

RailBaltica projektam ir visas iespējas kļūt par akmeni kaklā Latvijas budžetam un valsts parādam, jo jau tagad trūkst...

Foto

Šis raksts par Izraēlu un Palestīnu ir īpaši kompentents, jo pirmā līdzautora divi ģimenes locekļi ir strādājuši kibucos, bet otrs ir dzēris košera šņabi un ir „progresīvais”

10. novembrī ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens Izraēlas–Hamās konflikta kontekstā nāca klajā ar paziņojumu, citu lietu starpā atzīmējot, ka “daudz par daudz palestīniešu ir tikuši nogalināti”. Statistika diemžēl ir nepielūdzama – Izraēlas īstenotās blīvi apdzīvotās Gazas bombardēšanā jau ir 11 tūkstoši...

Foto

Uzruna Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienai veltītajā svētku koncertā Latvijas Nacionālajā teātrī

Ļoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Ļoti cienījamā Ministru prezidentes kundze! Cienījamās dāmas un godātie...

Foto

Tauta nav stulba

Tauta nav stulba. Tautai piemīt veselais saprāts. Tauta to apliecina, kad viņa publiski dzird idejas, kuras sakrīt ar viņas izjusto gudrību....

Foto

Maksātnespējas administrators izsaimnieko atlikušo uzņēmuma mantu

Mēs, maksātnespējīgās AS "Dzintars" kreditori, nolēmām griezties pie valdības vadītājas un atbildīgās ministres ar atklāto vēstuli par samilzušām problēmām, ar...

Foto

Vai Saeima ir jāatlaiž?

Pēdējās dienās daudz dzirdams par rosinājumu atlaist 14. Saeimu. Izskan gan aicinājumi tādā veidā sodīt arvien kreisāko “Jaunās Vienotības” valdību, gan pretēji...

Foto

Mēs, Kozins, Levrence, Bogustova, Pūpola, Raubiško, Austers un vēl virkne citu Iļjiča mazbērnu...

Kopš teroristiskās organizācijas "Hamas" uzbrukuma 2023. gada 7. oktobrī, kura laikā tika veikti...

Foto

„Rail Baltica” finansējuma plūsmai ir jābūt loģiskai un saskaņotai ar būvdarbu gaitu, citādi Putniņa un Pauniņa kungiem būs problēmas

Lai Rail Baltica būvniecība noritētu raiti un efektīvi un...

Foto

Kas ir "mēs"?

Lūdzu zemāko izklāstu neuzskatīt par konservatīvās domas konferences rīkotāju autoritatīvu versiju. Ticu, ka 28. novembrī Demos II sesijā no runātājiem dzirdēsim pavisam citas...

Foto

Biotehnologa fabulas

Cilvēks ir radies no šūnām, viss organisms - āda, miesa, kauli, tauki, muskuļi, orgāni - arī ir veidots no šūnām. Šūnās veidojas arī enerģija,...