Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija (JVLMA) ar vislielāko nopietnību attiecas pret raidījumā “Kultūršoks” pausto informāciju*.

Akadēmija stingri iestājas pret jebkādu neētisku, vispārpieņemtām sabiedrības normām neatbilstošu rīcību, komunikāciju vai attieksmi pret studentiem, darbiniekiem vai institūcijas viesiem. Par to esam informējuši gan darbiniekus, gan studentus, gan sižeta veidotājus.

Raidījumā paustais, ka akadēmijas vadība par kādiem pasniedzējiem ir saņēmusi sūdzības gadiem ilgi, neatbilst patiesībai.

Pašreizējā rektora vadības laikā ir ticis saņemts viens iesniegums par darbinieka rīcību, kas saistīta ar seksuāla rakstura saziņu ar studenti. Uz to nekavējoties tika reaģēts, sasaucot Ētikas komisiju un tālāk lemjot par disciplinārsodu. Citu iesniegumu nav.

Kā sižetā jau norādījusi JVLMA Senāta priekšsēdētāja Ilona Meija – bez liecībām un oficiāliem iesniegumiem nav iespējams situācijas risināt pilnā apmērā. Tāpēc atkārtoti lūdzam saviem audzēkņiem par iespējamiem pāridarījumiem augstskolā ziņot ar oficiālu iesniegumu.

Oficiāls iesniegums – tas nozīmē, ka augstskolai būs iespēja ne tikai iekšēji izvērtēt nodarījumu, bet, ja nepieciešams, jau ar pierādījumu bāzi vērsties tiesībsargājošās institūcijās.

Akadēmija vērsīsies Valsts policijā ar lūgumu izmeklēt sižetā izskanējušo informāciju. Kopā ar JVLMA Padomi un JVLMA studējošo pašpārvaldi strādāsim pie tālākiem risinājumiem mūsu studentu drošībai.

* Anonīmus stāstus par anonīmu akadēmijas pedagogu ir kā veiktu seksuālu uzmākšanos

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

15

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

FotoEs zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī jūs, vecās bekas no Latvijas Radio redakcionālās padomes, cik smagu profesiju, cik grūtu darbu esam izvēlējušies. Otru senāko amatu pasaulē.
Lasīt visu...

21

No strupceļa uz atdzimšanu

FotoDraugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka ir sasniegts zemākais punkts valsts politikā. Tas, kā darbojas valdošie politiskie spēki, ne mazākajā mērā nepietuvojas nacionālisma pamatprincipiem. Liberālajā valsts politikā nevalda latvisks gars – šķiet, ka tajā gara nav vispār. Vien dreifējošs kuģis, ko saēd sarkanie sociālistu ķirmji un ko draud nogremdēt Austrumu skarbie vēji. Un tomēr – mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā!
Lasīt visu...

21

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

FotoPēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par iekšzemes kopprodukta uz vienu iedzīvotāju pieaugumu, salīdzinot ar 1995. gadu. Pasaules Bankas dati). Tas ir iespaidīgs labklājības pieaugums. Taču šo sasniegumu aizēno mūsu ilgstoša atpalicība no kaimiņiem, neskatoties uz diezgan līdzīgām starta pozīcijām. Problēma nav tikai zemajos ienākumos. Kā to trāpīgi ievērojis ASV vēstnieks Latvijā, šodienas ģeopolitiskajā situācijā būtiska atpalicība no kaimiņiem arī ir nopietns drošības risks.
Lasīt visu...