Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pāris nedēļu atpakaļ Latvijas basketbola izlases triumfālo atgriešanos Dzimtenē gandrīz aizēnoja kādas Rīgas iestādes rīkots teatrāls pasākums Valmierā. Kādēļ saku, ka gandrīz? Jāsaka, ka pēc šī uzveduma dvēselē ir palikusi tāda kā nepadarīta darba, pusnepateikta vārda sajūta.

Uzreiz pateikšu, ka personīgi nepazīstu ne Valmieras galveno lietu kārtotāju Jāni Baiku (attēlā), ne daudzos viņa kolēģus, kuri sev par nelaimi un dažiem skauģiem par prieku tika pakļauti dažādām nepatīkamām procesuālām darbībām no kādreiz varenā biroja puses.

Piebildīšu, ka arī kādreiz tik visvarenais birojs, kurš tagad atgādina vecu, slapju vistu, kuru žēlsirdīgs saimnieks ir paglābis no drošas nāves piemājas dīķī, manī izsauc tikai žēlumu un vēlēšanos ziedot kādu kapeiku tai dzīvnieku patversmei, kura šo nelaimes putnu paņems savā paspārnē, lai tas nosacītā siltumā novilktu sev atmērīto laika sprīdi.

Liels un mazs mūsu valstī tika informēts, ka KNAB šajā kriminālprocesā izmeklē noziedzīgus nodarījumus, par kuriem atbildība paredzēta Krimināllikuma 177. panta trešajā daļā un 318. panta trešajā daļā, t.i., krāpšanu lielā apmērā un dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, kas izraisījusi smagas sekas.

Ielūkojotiess Krimināllikumā katrs var pārliecināties, ka šie panti, kādas tautā iemīļotas kinofilmas varoņa vārdiem runājot, var lietas figurantiem kroņa maizē nodrošināt gana ilgus gadus aiz stabiem.

Par Valmieras mēra Baika spējām izgrozīties no viņam nepatīkamām dzīves situācijām, liecina 2021. gadā KNAB nopūdēlētais un klusi izbeigtais kriminālprocess būvnieku karteļa lietā. Pēdējais lugas cēliens netika pabeigts, un publika, kura jau gatavojās ar ovācijām sveikt izrādes galveno lomu tēlotājus, tā arī nesaprata, vai kāds deva vai nedeva, vai kāds ņēma vai arī nepaņēma. Vārdu sakot, bise, kura visu izrādi karājās pie sienas, kā tas jau ierasts Latvijas politiskajā teātrī, atkal neizšāva.

Biju pārliecināts, ka arī šoreiz viss būs tāpat. Pēc pāris gadu intensīvas darbošanās un visā nopietnībā veiktas staigāšanas no kabineta uz kabinetu birojs klusām izbeigs arī šo lietu. Ātri tiks saskaitītas darbā pavadītās virstundas un vēl ātrāk tiks notērētas saņemtās prēmijas. Daži, priekšniekam tuvāk stāvošie, saņems kādu zvaigzni uz pleciem, bet kādam svinīgi pasniegs koka rāmī ierāmētu pagodinājuma rakstu. Sistēma atkal būs uzvarējusi. Finita la commedia!

Tomēr tālākā notikumu gaita liek aizdomāties. Draugi! Ir nianses, kuras vajadzētu apskatīt mazliet tuvāk. Tīri prātojot un mazliet paļaujoties uz loģiku.

Mēģināšu dažas no tām apskatīt.

Kā noprotams, tad Valmieras gadījums ir faktiski identisks Līvānu gadījumam. Vienīgā atšķirība, ka vairāk miljonu un sašņorēts mērs.

Ātri pārlapojot Latvijas publikās telpas reakciju uz šiem gadījumiem, nākas konstatēt pilnu spektru viedokļu. No dziļa nosodījuma līdz pilnīgai attaisnošanai.

Kādēļ bija relatīvs klusums, kad par šo pašu tēmu, par šiem pašiem krimināllikuma pantiem kratīja Līvānu mēru Vaivodu? Publiskā telpa pašūmējās, palocījās vējā un apklusa. Kaut kāds lauku pāķis tiek turēts aizdomās par 1,8 miljonu eiro izkrāpšanu no bagātās Eiropas. Galu galā, kur tādi Līvāni vispārībā atrodas? Līvānu mēra Vaivoda mājas un darbavietas kratīšana bija vairāk lokāls pasākums, kurš vislielāko ažiotāžu izsauca Līvānos, tuvākajā apkārtnē un mēra Vaivoda kolēģos – citu novadu mēros.

Valmieras gadījums jau ir īpašs. Mēru Baiku nevar salīdzināt ar mazliet pasisto latgaļu teiksmu varoni. Reģionālās politikas smagsvars, partiju apvienības „Jaunā vienotība” valdes locelis un sieviešu mīlulis.

Toties Valmieras gadījumā Latvijas propaganda reaģēja zibenīgi un atklājās visā savā krāšņumā. Kā universitātes lekciju pierakstā.

Notika momentāna fokusu pārbīde, tika pievilkta konspiroloģiskā domāšana, apvainošana sadarbībā ar Putinu un nepārprotami iezīmēti peramie „zēni”.

Rodas loģisks jautājums, kādēļ pēc Baika aizturēšanas tika iedarbināta varena propagandas mašīna, tika pieaicināti vai apmaksāti dažādi tā saucamie sabiedrības viedokļu paudēji, kuri aizgūtnēm mēģina tautai iepotēt domu, ka Valmieras un Līvānu lietās nekā nav, ka Eiropas prokuratūra un pati Eiropas Savienība ir pilna ar dažādiem blēžiem kā pagalma vecais Tuziks ar blusām. Tik priekš mīļās tautas un pilsētas ir rosījušies Valmieras un Līvānu mēri. Ja arī kaut ko izkrāpuši no bagātās Eiropas, tad mūsu kopējā labuma dēļ. Īsti mūsdienu latviešu Robini Hudi. Gandrīz gribas izvilkt no kabatas nēzdodziņu un no aizkustinājuma noslaucīt asaru un tuvējā baznīcā pasūtīt aizlūgumu par šīm personām.

Vērojot to visu no malas un puslīdz nojaušot procesus, kā pašvaldībās tiek apgūta nauda, izteikšu hipotēzi, ka Eiropas prokuratūra kādam ir uzkāpusi uz spalvainās kājas, tādēļ tagad ir nepieciešams to diskreditēt. Sak’, paši zagļi.

Līvānu gadījumā aiz mēra Andra Vaivoda rosīšanās, apgūstot Eiropas naudiņas, bija redzams kvadrātveidīgais Jura Pūces stāvs.

Jānis Baiks ievērojams reģionālais politiķis, pazīstams lietu kārtotājs Valmierā, cieši saistīts ar politisko apvienību „Jaunā vienotība”. Varbūt arī tādēļ ir uzsāktā šī kampaņa par Eiropas prokuratūras diskridēšanu.

Lai to izdarītu tiek pielietoti dažādi paņēmieni. Arī tā saucamie noderīgie idioti, kuri ar savu nekontrolējamo „coprolalia” piesārņo publisko telpu. Šoreiz gan tam negribas ticēt. Pieredzējuši buki tomēr, gan jau zina, ko dara.

Esence visam manam stāstam ir šāda. Iespējams, ka Eiropas prokuratūra ir patlaban vienīgā spēka struktūra valstī, kura nav radījusi iemeslu šaubīties par savu reputāciju.

Eiropas fondu līdzekļu apgūšanā valstī ir izveidojusies sistēma, kā tagad moderni teikt astoņkājis. Cilvēki, kuriem ir iespējas ietekmēt šo fondu līdzekļu sadali, panāk to novirzīšanu attiecīgām pašvaldībām, kuras caur saviem kabatas uzņēmējiem apgūst šos līdzekļus. Rezultātā ieslēdzās atgriezeniskā saite. Visu šo angāru celtniecības rezultātā tiek apmierinātas veiklu darboņu intereses gan galvaspilsētā, gan attiecīgā pašvaldībā. Iedzīvotāju intereses šajos gadījumos jau ir sekundāras.

Noziegums paliek noziegums. Pasaule ir pilna ar stāstiem par dažādu kalibru vadoņiem, kuri gribēja tikai labu savai tautai, nācijai vai valstij. Piemēri nav tālu jāmeklē. Vainīgais ir jāsoda. Vienalga, vai kāds nosper kaimiņam zaptes burku, vai, shēmojot un mānot, ar viltu izkrāpj Eiropas līdzekļus. Pat Rjazanova filmas varoni „pasaules humānākā tiesa” sodīja par to, ka viņš zaga auto un iegūto naudu atdeva bērnu namam. Kā teica cits kinovaronis, tad zaglim jāsēž cietumā.

Cita ceļa nav.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Par „kapitālā remonta” blaknēm: „Airiston Helmi” un „krievu zemūdeņu bāžu Somijā” piemērs

FotoTā sauktais finanšu sistēmas kapitālais remonts joprojām raisa diskusijas kā Latvijā, tā citās valstīs, kurās tas notika, un tiek meklētas atbildes uz jautājumiem, vai reizēm cēlu mērķu vārdā nav maksāta pārāk dārga cena, bremzēta ekonomikas attīstība, upurēti veiksmīgi strādājoši uzņēmumi, vai nav cietuši cilvēki, kas neko neatļautu nedarīja. Un vai nav bijis arī tā, ka ar "kapitālā remonta" lozungu tika mēģināts sasniegt pavisam citus mērķus, kā arī norakstīt klaju amatpersonu nekompetenci?
Lasīt visu...

6

No Kariņa mācās arī viņa bijusī “labā roka”, tagad - rokas pagarinājums - premjerministre Evika Siliņa

FotoGrūti izvērtēt, vai ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa (Jaunā vienotība – JV) “skaidrojumi” par viņa lidināšanos ar privātiem lidaparātiem ir nekaunības, augstprātības, melīguma vai prastas muļķības radīti. Varbūt tur ir viss kopā. Taču simptomātiski ir tas, ka iezīmējas plaisa starp JV līdera un valsts prezidenta pozīcijām.
Lasīt visu...

3

Bez Stambulas konvencijas Latvijas sievietēm gals klāt, ar Stambulas konvenciju Latvijas sievietes zels un plauks

FotoDiskusijās par Stambulas konvenciju (jeb Eiropas Padomes Konvencija par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu) pazūd būtisks jautājums – kāpēc vispār ir domātas konvencijas, kāda ir to nozīme un kāpēc valstis tām pievienojas? Šajā rakstā pievērsīšos potenciālajiem ieguvumiem no konvencijas, kā arī pretestības iemesliem.
Lasīt visu...

12

Valdība ir uz savas planētas, tauta – uz citas

Foto“Biju pārliecināts, ka mūsu ceļi nekad nekrustosies. Bet, re, valsts svētki ir tas, kas tomēr vieno, kaut arī mūsu politiskie uzskati ir pilnīgi pretēji,” saldi smaidot, vienā no 18. novembra pasākumiem mani uzrunāja kāds augsts ierēdnis. Vienojošais elements gan bija tikai reālā, “taustāmā” telpa, kurā atradāmies, bet politiskajā, sociālajā telpā mūs šķīra bezdibenis. Un joprojām šķir. Tas paliek arvien dziļāks un platāks. Ne jau tikai starp mani un konkrēto ierēdni, bet starp tautu un ierēdniecisko valsts aparātu.
Lasīt visu...

21

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

FotoUzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas un to tuvinieki šobrīd apzināti apmelo manu tēvu nacionālā naida kurināšanā, lai tādējādi novērstu uzmanību no patiesajiem slepkavības iemesliem. Kā arī, apzināti publiski nomelnojot manu tēvu, notiek klajš mēģinājums ietekmēt tiesībsargājošās institūcijas un pat tiesu.
Lasīt visu...

12

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

FotoAr nelabu sajūtu sekoju medijos publicētajām ziņām par Zolitūdes traģēdijas tiesvedību. Esmu būvinženieris, absolvējis Venecuēlas Centrālo universitāti, un man ir Kārnegija un Melona Universitātes (ASV) maģistra grāds būvinženierijā (ar iespējami augstāko atzīmi).
Lasīt visu...

21

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

FotoANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti publiskajā sektorā, bet labākā proporcija esot Austrijā – 4%. Ieliku šo ziņu Twitter, un tas sāka vārīties. Esot sajaukti āboli ar bumbieriem, un vispār, kas tā tāda par organizāciju?
Lasīt visu...

12

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

FotoŠis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts! Mēs runājām, aicinājām apstāties un pārtraukt LATVJU TAUTAS iznīcināšanas politiku. Taču viss veltīgi. Jūs nevēlējāties mūs sadzirdēt, ieklausīties un saprast - PIETIEK! Tad runāsim citā "valodā" ! Jums saprotamajā!
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

Saistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra...

Foto

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

Mēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu....

Foto

Jau tagad „RailBaltica” trūkst sešu miljardu eiro Latvijas posmam

RailBaltica projektam ir visas iespējas kļūt par akmeni kaklā Latvijas budžetam un valsts parādam, jo jau tagad trūkst...

Foto

Šis raksts par Izraēlu un Palestīnu ir īpaši kompentents, jo pirmā līdzautora divi ģimenes locekļi ir strādājuši kibucos, bet otrs ir dzēris košera šņabi un ir „progresīvais”

10. novembrī ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens Izraēlas–Hamās konflikta kontekstā nāca klajā ar paziņojumu, citu lietu starpā atzīmējot, ka “daudz par daudz palestīniešu ir tikuši nogalināti”. Statistika diemžēl ir nepielūdzama – Izraēlas īstenotās blīvi apdzīvotās Gazas bombardēšanā jau ir 11 tūkstoši...

Foto

Uzruna Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienai veltītajā svētku koncertā Latvijas Nacionālajā teātrī

Ļoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Ļoti cienījamā Ministru prezidentes kundze! Cienījamās dāmas un godātie...

Foto

Tauta nav stulba

Tauta nav stulba. Tautai piemīt veselais saprāts. Tauta to apliecina, kad viņa publiski dzird idejas, kuras sakrīt ar viņas izjusto gudrību....

Foto

Maksātnespējas administrators izsaimnieko atlikušo uzņēmuma mantu

Mēs, maksātnespējīgās AS "Dzintars" kreditori, nolēmām griezties pie valdības vadītājas un atbildīgās ministres ar atklāto vēstuli par samilzušām problēmām, ar...

Foto

Vai Saeima ir jāatlaiž?

Pēdējās dienās daudz dzirdams par rosinājumu atlaist 14. Saeimu. Izskan gan aicinājumi tādā veidā sodīt arvien kreisāko “Jaunās Vienotības” valdību, gan pretēji...

Foto

Mēs, Kozins, Levrence, Bogustova, Pūpola, Raubiško, Austers un vēl virkne citu Iļjiča mazbērnu...

Kopš teroristiskās organizācijas "Hamas" uzbrukuma 2023. gada 7. oktobrī, kura laikā tika veikti...

Foto

„Rail Baltica” finansējuma plūsmai ir jābūt loģiskai un saskaņotai ar būvdarbu gaitu, citādi Putniņa un Pauniņa kungiem būs problēmas

Lai Rail Baltica būvniecība noritētu raiti un efektīvi un...

Foto

Kas ir "mēs"?

Lūdzu zemāko izklāstu neuzskatīt par konservatīvās domas konferences rīkotāju autoritatīvu versiju. Ticu, ka 28. novembrī Demos II sesijā no runātājiem dzirdēsim pavisam citas...

Foto

Biotehnologa fabulas

Cilvēks ir radies no šūnām, viss organisms - āda, miesa, kauli, tauki, muskuļi, orgāni - arī ir veidots no šūnām. Šūnās veidojas arī enerģija,...

Foto

Vai šodien jau esi ļāvis sevi apmuļķot? Ja ne, ņem vērā šo rakstu!

Nevienam nepatīk, ka viņu apmuļķo. Pēc Eirobarometra datiem 64% Latvijas iedzīvotāju jūtas pārliecināti,...

Foto

Elektrības cenu līkloči – vai Latvijas iedzīvotāji izmanto savas iespējas?

Ir pagājis gads kopš Nord Pool biržas vairumtirdzniecības cenas Latvijā uzrādīja prātam neticamus rekordus, vidējai mēneša cenai pārsniedzot...

Foto

Man ir cits viedoklis!

Ģenerālās Asamblejas 1948. gada 10. decembra 217. A (III) rezolūcijas preambulā teikts - ņemot vērā to, ka visiem cilvēku sabiedrības locekļiem piemītošās...

Foto

Nevajag ņaudēt!

Visa nauda tiek izsaimniekota caur valsts konkursiem, sadārdzinot visu 5x utt. Vajag pieņemt tikai pareizu likumu par visu konkursu auditu un konkursus auditēt no...

Foto

Vai privātie mežu īpašnieki šobrīd saredz ilgtspējīgas mežsaimniecības jēgu?

Nav noslēpums, ka Latvijā šobrīd pret mežsaimniecības nozari valda sarežģīta un bieži vien pretrunīga sabiedrības attieksme. Vairāku...

Foto

„Rail Baltica” skandalozais iepirkums – kas tālāk?

„Rail Baltica” - uzņēmumu apvienība no Turcijas, kuras sastāvā ir kompānijas "IC Içtaş Inşaat Sanayi Ve Ticaret A.Ş." un...

Foto

Helmanis publiski sašutis par... Puntuļa rīkoto konkursu?

Ir tāda anekdote: “Zvēru mazuļi pagalmā lielās ar saviem vecākiem. Vienam tētis tādā amatā, otram mamma tur strādā. Lācēns...

Foto

Cilvēku viedoklis SIF ekspertiem nerūp!

Ir tāda anekdote: “Eksperti norāda, ka valsts attīstās, iedzīvotāji apgalvo, ka viņi to nejūt, bet iedzīvotāji jau nav nekādi eksperti!” Līdzīgi...

Foto

Piesakos uz pirmo vietu konkursā par vistukšākajām frāzēm

Vispārējie latviešu Dziesmu un Deju svētki ir viena no mūsu vissvarīgākajām kultūras tradīcijām. Ir nepieņemami, ka mākslinieki un...

Foto

„airBaltic” - varbūt viss ir stipri vienkāršāk

Lai aizmuktu ar „airBaltic” lidmašīnām nav jātaisa slēgtas Ministru kabineta (MK) sēdes. Tā ir valstij piederoša kompānija un pietiks...

Foto

Kādēļ vairs nenotiks neviena mana intervija ar “Latvijas Avīzes” žurnālisti Egli?

Galvenais iemesls ir – es nevēlos piedalīties iestudētās izrādēs, kas aiz žurnālistikas maskas nolaupa mums...

Foto

Enerģijas pašpietiekamības nozīme Latvijas nākotnei

Saeimas deputātiem nodoti izskatīšanai Klimata un enerģētikas ministrijas izstrādātie un iepriekšējās valdības atbalstītie grozījumi Elektroenerģijas tirgus likumā....

Foto

Tautas kustība "Veselais saprāts"

Šorīt, kad pasaule dejo virs bezdibeņa, kad mūsu dzīvei tiek sisti pamati zem kājām, kad pašsaprotamas lietas tiek apšaubītas, kad sabiedrībai un...

Foto

Vēlreiz brīdinām – neaiztieciet mūsu peļņu!

Ir skaidrs, ka priekšlikumi palēninās vai daļēji apstādinās kreditēšanu, kā arī negatīvi ietekmēs Latvijas reputāciju un kredītreitingu, kas sadārdzinātu valsts...

Foto

Valdība parādīja visa veida migrantiem, ka mēs esam mīkstie

Vakar bija ļoti svarīgs tests mūsu valdībai, prezidentam, drošības iestādēm, kuru tie neizturēja....

Foto

Izraēlai ir jāizdara pareizā izvēle

23.oktobrī Pietiek tika publicēts mans raksts ar nosaukumu ”Izraēla pret “Hamās””, kurā izklāstīju savu redzējumu par notikumu attīstības scenāriju un lēmumiem, kas būtu...

Foto

Nediplomātiskais un nekorektais Kariņš nav visa Latvija

Diena sākās ar ziņu par Latvijas ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa izraisīto skandālu. Katalonijā viena no centrālajām mediju ziņām ir...

Foto

Piederība Rietumiem nav tikai ērtības un iespējas

Diemžēl var prognozēt, ka Eiropā pieaugs naida noziegumu skaits. Diemžēl mazāka, manuprāt, ir izpratne, ka tā nav specifiski ebreju...

Foto

Komentārs par to, ka Latvijai jākļūst par bezskaidras naudas valsti

Pārlasīju rakstu vairākas reizes un tā arī nesapratu, kāpēc Latvijai jākļūst par bezskaidras naudas norēķinu valsti...

Foto

Kad divi latvieši savā starpā runā angliski vai krieviski, tie faktiski noliedz savu tēvu un māti

Sveicu jūs Valsts valodas dienā! Latvijas valstiski un nacionāli domājošās...

Foto

Kāpēc VAS "Latvijas dzelzceļš" neveicas ar ES projektu realizāciju

Divi vienkārši iemesli. Pirmais: uzņēmuma padomes nekompetence. Izjaucot koncerna vadības procesus, kas sekmīgi un izmaksu ziņā arī...

Foto

“Saskaņai” ir vieta Latvijas politikā, jo tās misija ir svarīga un mērķi ir aktuāli kā nekad iepriekš

Ir pagājis gads, kopš partija “Saskaņa” zaudēja vietu politiskajā...

Foto

Kas kopīgs Baznīcai ar LGBT, un kas uzsauc mūziku?

Skolās māca, kā naudu pelnīt, augstskolās, kā to ekonomēt un radīt, bet kāpēc skolās nemāca, kā nauda...

Foto

Laimes māti un naudas koku meklējot, jeb „Global Animal Law organisation” likumdošanas datubāze un tās interpretācija

Salīdzināt Latviju ar Nigēriju, tādējādi norādot uz Latvijas neiedomājamo atpalicību,...

Foto

Hosams paņem rokās mietu. Ar s...diem

Stradiņa slimnīcas – jeb saīsinājumā PSKUS – padomes zibenīgā patriekšana no amatiem liecina, ka jaunais veselības ministrs Hosams Abu Meri...

Foto

Atklāta vēstule “Swedbank” vadītājam Laurim Mencim

Sveicināts Jūsu jaunajā amatā kā „Swedbank” valdes priekšsēdētājs! Es rakstu Jums saistībā ar konkrētu situāciju, kurā esmu nonācis kā Jūsu...

Foto

Cik īsti vērta biļete uz Džordanu Pītersonu?

Par mūsdienu mesiju dēvētajam Toronto profesoram Džordanam Pītersonam pošoties uz Rīgu ar priekšlasījumu, interesentiem nenāktu par ļaunu tomēr piedomāt...

Foto

Nākamgad daļa pašvaldību var nespēt pildīt pamatfunkcijas!

Valsts budžeta pieņemšanas procesā gandrīz neievērots palicis jautājums par pašvaldību budžetiem, bet tas ir ļoti svarīgs. Tieši no pašvaldību rocības...

Foto

Kolektīvais saprāts ir vājprātu summa

Ja reiz dzīvnieku pasaules kolektīvie saprāti mums ir pašsaprotami, kas mums liek uzskatīt, ka tāda, līdzīga kā dzīvnieku pasaulēm kolektīvā saprāta,...

Foto

Mēs nogalinām tikai tik daudz dzīvnieku, cik vajag!

Latvijas Veterinārārstu biedrība (LVB) šodien, 10.oktobrī informēja Zemkopības ministrijas Dzīvnieku aizsardzības un labturības konsultatīvo padomi par dezinformāciju un...