Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Valsts policijā ir sākts kriminālprocess par bēdīgi slavenā maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus partnera Armanda Rasas (attēlā) advokātu biroja rīcību, piestādot pārdota uzņēmuma jaunajiem īpašniekiem iespaidīgus, bet, visticamākais, nepamatotus rēķinus uz viltotu dokumentu pamata par it kā sen pirms pārdošanas sniegtiem pakalpojumiem. Interesanti gan, ka Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde, kas bieži tiek saukāta par „pasūtījumu galdu”, šo ekonomiska rakstura noziedzīgo nodarījumu ir nodevusi izmeklēt… Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Brasas iecirknim.

Kā rāda pietiek.com rīcībā esošie dokumenti, 2016. gadā kāds uzņēmējs no cita pašmāju uzņēmēja un Igaunijas uzņēmuma „Roheline OAAS” nopirka Latvijā reģistrēto SIA „Onix Invest”, no abiem iegādājoties pa 50% kapitāldaļu un pirkuma līgumos cita starpā atrunājot, ka vienīgās saistības pret kādām personām uzņēmumam ir tikai pret abiem tā nu jau bijušajiem īpašniekiem.

Taču piecus gadus pēc īpašnieku nomaiņas SIA „Onix Invest” pēkšņi saņēma tai adresētu SIA “Zvērinātu advokātu birojs RER Lextal” priekšsēdētāja Jāņa Ešenvalda parakstītu vēstuli “Par rēķinu nosūtīšanu”, kurai bija pievienoti ar 2021.gada 31.jūliju datēti astoņi rēķini kopumā par 39 tūkstošiem eiro par zvērinātu advokātu biroja “Rasa un Ešenvalds” (iepriekšējais “Zvērinātu advokātu biroja RER Lextal” nosaukums) par laikā no 2014.gada 9.maija līdz 2016.gada 31.maijam it kā sniegtiem pakalpojumiem SIA “Onix Invest”.

Šai vēstulei sekoja brīdinājums par to, ka advokātu rēķini atbilstoši Civilprocesa likumam ir izpildu dokumenti, kurus var nodot piespiedu izpildei zvērinātam tiesu izpildītājam bez tiesas starpniecības.

Konsultējoties ar iepriekšējo uzņēmuma valdes locekli un līdzīpašnieku, tika noskaidrots, ka par dokumentiem, kas bija norādīti advokātu biroja brīdinājumā, viņam nekas nav bijis zināms un arī iepriekšējā valde nebija viņu par tādiem informējusi.

Taču, kamēr uzņēmuma tagadējā vadība vēl komunicēja ar advokātu biroju, tas jau nodeva tiesu izpildītājam rēķinus kopumā vairāk nekā 46 tūkstošu eiro piedzīšanai, pēc kā arī uzņēmuma jaunā vadība vērsās ar iesniegumu Valsts policijā.

„Ievērojot norādītos apstākļus un iepazīstoties ar SIA “ Onix Invest” rīcībā nonākušo dokumentu saturu, SIA “ Onix Invest” ir pamats uzskatīt, ka pret to tiek īstenota rūpīgi izplānota krāpšanas shēma, izmantojot viltotus (ar atpakaļejošu datumu sastādītus dokumentus), ar mērķi prettiesiski iegūt svešu mantu - SIA “ Onix Invest” finanšu līdzekļus lielā apmērā.

Šīs krāpšanas idejas iniciators, visticamāk, varētu būt zvērināts advokāts Jānis Ešenvalds, kuru, ļoti iespējams, piedaloties fiktīvu (ar atpakaļejošiem datumiem) dokumentu izgatavošanā (parakstīšanā), atbalstīja SIA “ Onix Invest’ bijušais valdes priekšsēdētājs Aigars Gailis,” teikts iesniegumā.

Iesniegumā policijai, pēc kura saņemšanas sākts kriminālprocess, minēts - pastāv liela varbūtība, ka advokāts J.Ešenvalds ir apzināti noklusējis faktu par to, ka viņa advokātu birojs tieši vai pastarpināti bija jau iepriekš saņēmis samaksu par to darbu izpildi, kuri norādīti rēķinos.

Noklusējot šo faktu, tas ļāva J.Ešenvaldam kā zvērinātam advokātam prettiesiski izmantot likumā paredzēto bezstrīdus piedziņas kārtību, vēršoties pret SIA “Onix Invest” ar prasījumu, kas pamatots, visticamāk, uz viltotiem, ar atpakaļejošu datumu sastādītiem un parakstītiem dokumentiem.

Policijas uzmanība ir vērsta uz vairākiem patiešām dīvainiem apstākļiem. Ja ticēt advokātiem, viņi laika periodā no 2014.gada 9.maija līdz pat 2016.gada 23.maijam it kā bez atlīdzības veikuši simtiem dažādu darbu, kopumā 370,5 stundu apjomā, taču par to izpildi divu gadu garumā nebija prasījuši atlīdzību no klienta. Turklāt visā šajā divu gadu periodā advokātu birojs – ja ticēt tā versijai – nepanāca ar klientu vienošanos par norēķinu atlikšanu un arī neaprēķināja līgumsodu.

„Izbrīnu rada arī apstāklis, ka 2014.gada 9.maija līguma vispārīgiem noteikumiem neatbilstoša izpildīto darbu (ne)apmaksas kārtība pastāvēja līdz pat 2016.gada 23.maijam, un tikai tad, divas dienas pirms SIA “Onix Invest” kapitāldaļu pārdošanas, līgumslēdzēji beidzot nolēma vienoties pat darbu izpildes apmaksas termiņa atlikšanu, to pagarinot vēl uz 5 gadiem (!),” norādīts iesniegumā Valsts policijai, pieminot arī to, ka iepriekšējā valde par šādām saistībām vispār neko nav minējusi.

Vēl papildu šaubas par advokātu godprātīgumu radījis fakts, ka tad, kad „Onix Invest” lūdza advokātu birojam „RER Lextal” uzrādīt darbu izpildi apliecinošus dokumentus, tas tos iesniedza tikai daļēji, aizbildinoties ar to, ka lai aizsargātu personu datus, atbildei netiek pievienoti dokumenti, kas klienta uzdevumā sagatavoti trešo personu interesēs. Taču, iepazīstoties ar atbildei pievienotajiem rēķinu datiem, tajās atklājās tādu fizisku un juridisku personu dati, ar kuriem SIA “Onix Invest” nebija bijuši ne darījumi, ne jebkāda cita tiesiska rakstura attiecības.

„Konkrētajā gadījumā pastāv pamats atzīt, ka visticamāk, noklusējot un sagrozot faktus par jau iepriekš izpildītiem un apmaksātiem Biroja darbiem, ar viltu paziņojot par it kā nenokārtotu saistību, organizētā personu grupa, kurā ietilpst SIA “Onix Invest” bijušais valdes priekšsēdētājs A.Gailis, zvērināts advokāts J.Ešenvalds, iespējams, arī zvērināta tiesu izpildītāja Z.Trasūne un citas personas, kuras piedalījās dokumentu viltošanā, darbojoties saskaņoti un mantkārīgā nolūkā, ar viltu ieguva tiesības uz svešu mantu lielā apmērā, kas tiem nepienākas,” norādīts iesniegumā Valsts policijai.

Kā zināms pietiek.com, Valsts policijā ir sākts kriminālprocess pēc piederības pie noziedzīga nodarījuma grupas objekta saskaņā ar Krimināllikuma XVIII nodaļu – „Noziedzīgi nodarījumi pret īpašumu”. Tiesa, par to, cik sekmīga varētu būt izmeklēšana, šaubas rada tas, ka Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde šo ekonomiska rakstura noziedzīgo nodarījumu ir nodevusi izmeklēt… Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Brasas iecirknim.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Iestājamies par tradicionālu ģimeni, mudinām parakstīties pret partnerības institūta ieviešanu

FotoCentrālā vēlēšanu komisija ceturtdien, 16. novembrī izlēma laikā no 2023. gada 7. decembra līdz 2024. gada 5. janvārim rīkot parakstu vākšanu tautas nobalsošanas ierosināšanai par apturētā likumprojekta “Grozījumi Notariāta likumā” atcelšanu.
Lasīt visu...

3

Prasījām kultūrai 66 miljonus, nedabūjām pat trešo daļu, bet papildus piecarpus miljoni mūsu propagandoniem būs!

FotoTikko pieņemtais budžets Kultūras ministrijas atbildībām prioritārajos pasākumos piešķir 17.51 miljonu eiro. Šie atbalsta pasākumi galvenokārt dzēš nozares ugunsgrēkus, kas bijuši redzami gadiem ilgi.
Lasīt visu...

21

Nosodām nevēlamu uzvedību akadēmiskā vidē, jo īpaši attiecībās starp pasniedzēju un studentu

FotoMedijos ir izskanējuši nopietni, pirmšķietami ticami, publiski apgalvojumi par LU Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātes (LU FMOF) pasniedzēja Dmitrija Bočarova nepieņemamām darbībām un seksuālu uzmākšanos attiecībās ar sievietēm, tai skaitā ar nepilngadīgu personu un LU studenti.
Lasīt visu...

21

Dažas pārdomas par Ex-seržanta rakstu “Karš Ukrainā. Vai tiešām strupceļš - un kam?”

FotoRietumeiropa un arvien vairāk arī Centrāleiropa lielākoties joprojām ir Amerikas protektorāts, un šīs valstis atgādina senos vasaļus, tāpēc pats tuvākais amerikāņu uzdevums ir nodrošināt, lai neviena valsts vai valstu kombinācija neiegūtu spēju izraidīt ASV no Eirāzijas vai pat būtiski samazināt tās izšķirošo šķīrējtiesas lomu.
Lasīt visu...

3

Pēc ilgas nolaidības un ākstībām mēs esam sākuši bakstīties ap bumbu patvertņu jautājumu

FotoJautājums par tuvāko drošo vietu militāra apdraudējuma gadījumā joprojām nav atbildēts kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā 2022. gada 24. februārī. Kad varēs atbildēt uz šo vienkāršo iedzīvotāja jautājumu, kas ir paveikts līdz šim un kas vēl ir darāms? Šis būs ieskats Rīgas līdz šim paveiktajā.
Lasīt visu...

21

Belēvičs savulaik demisionēja par sīkumu, turpretim Kariņš demisiju pat neapsver

Foto“Atceros tos jocīgos laikus, kad amatpersonas atkāpās sīkumu dēļ. (..) Veselības ministrs Guntis Belēvičs atkāpās tāpēc, ka tika pieķerts ārpusrindas apkalpošanā Onkoloģijas centrā,” piektdien rakstīju savā “Dienas citātā”. Guntis Belēvičs sarunā ar “Neatkarīgo” papildināja redzējumu uz senajiem 2016. gada notikumiem, kuru morālais aspekts šodien kļūst arvien aktuālāks.
Lasīt visu...

21

Par „kapitālā remonta” blaknēm: „Airiston Helmi” un „krievu zemūdeņu bāžu Somijā” piemērs

FotoTā sauktais finanšu sistēmas kapitālais remonts joprojām raisa diskusijas kā Latvijā, tā citās valstīs, kurās tas notika, un tiek meklētas atbildes uz jautājumiem, vai reizēm cēlu mērķu vārdā nav maksāta pārāk dārga cena, bremzēta ekonomikas attīstība, upurēti veiksmīgi strādājoši uzņēmumi, vai nav cietuši cilvēki, kas neko neatļautu nedarīja. Un vai nav bijis arī tā, ka ar "kapitālā remonta" lozungu tika mēģināts sasniegt pavisam citus mērķus, kā arī norakstīt klaju amatpersonu nekompetenci?
Lasīt visu...

6

No Kariņa mācās arī viņa bijusī “labā roka”, tagad - rokas pagarinājums - premjerministre Evika Siliņa

FotoGrūti izvērtēt, vai ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa (Jaunā vienotība – JV) “skaidrojumi” par viņa lidināšanos ar privātiem lidaparātiem ir nekaunības, augstprātības, melīguma vai prastas muļķības radīti. Varbūt tur ir viss kopā. Taču simptomātiski ir tas, ka iezīmējas plaisa starp JV līdera un valsts prezidenta pozīcijām.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Bez Stambulas konvencijas Latvijas sievietēm gals klāt, ar Stambulas konvenciju Latvijas sievietes zels un plauks

Diskusijās par Stambulas konvenciju (jeb Eiropas Padomes Konvencija par vardarbības pret...

Foto

Valdība ir uz savas planētas, tauta – uz citas

“Biju pārliecināts, ka mūsu ceļi nekad nekrustosies. Bet, re, valsts svētki ir tas, kas tomēr vieno, kaut...

Foto

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

Uzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas...

Foto

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

Ar nelabu sajūtu sekoju medijos...

Foto

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

ANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti...

Foto

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

Šis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts!...

Foto

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

Saistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra...

Foto

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

Mēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu....

Foto

Jau tagad „RailBaltica” trūkst sešu miljardu eiro Latvijas posmam

RailBaltica projektam ir visas iespējas kļūt par akmeni kaklā Latvijas budžetam un valsts parādam, jo jau tagad trūkst...

Foto

Šis raksts par Izraēlu un Palestīnu ir īpaši kompentents, jo pirmā līdzautora divi ģimenes locekļi ir strādājuši kibucos, bet otrs ir dzēris košera šņabi un ir „progresīvais”

10. novembrī ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens Izraēlas–Hamās konflikta kontekstā nāca klajā ar paziņojumu, citu lietu starpā atzīmējot, ka “daudz par daudz palestīniešu ir tikuši nogalināti”. Statistika diemžēl ir nepielūdzama – Izraēlas īstenotās blīvi apdzīvotās Gazas bombardēšanā jau ir 11 tūkstoši...

Foto

Uzruna Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienai veltītajā svētku koncertā Latvijas Nacionālajā teātrī

Ļoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Ļoti cienījamā Ministru prezidentes kundze! Cienījamās dāmas un godātie...

Foto

Tauta nav stulba

Tauta nav stulba. Tautai piemīt veselais saprāts. Tauta to apliecina, kad viņa publiski dzird idejas, kuras sakrīt ar viņas izjusto gudrību....

Foto

Maksātnespējas administrators izsaimnieko atlikušo uzņēmuma mantu

Mēs, maksātnespējīgās AS "Dzintars" kreditori, nolēmām griezties pie valdības vadītājas un atbildīgās ministres ar atklāto vēstuli par samilzušām problēmām, ar...

Foto

Vai Saeima ir jāatlaiž?

Pēdējās dienās daudz dzirdams par rosinājumu atlaist 14. Saeimu. Izskan gan aicinājumi tādā veidā sodīt arvien kreisāko “Jaunās Vienotības” valdību, gan pretēji...

Foto

Mēs, Kozins, Levrence, Bogustova, Pūpola, Raubiško, Austers un vēl virkne citu Iļjiča mazbērnu...

Kopš teroristiskās organizācijas "Hamas" uzbrukuma 2023. gada 7. oktobrī, kura laikā tika veikti...

Foto

„Rail Baltica” finansējuma plūsmai ir jābūt loģiskai un saskaņotai ar būvdarbu gaitu, citādi Putniņa un Pauniņa kungiem būs problēmas

Lai Rail Baltica būvniecība noritētu raiti un efektīvi un...

Foto

Kas ir "mēs"?

Lūdzu zemāko izklāstu neuzskatīt par konservatīvās domas konferences rīkotāju autoritatīvu versiju. Ticu, ka 28. novembrī Demos II sesijā no runātājiem dzirdēsim pavisam citas...

Foto

Biotehnologa fabulas

Cilvēks ir radies no šūnām, viss organisms - āda, miesa, kauli, tauki, muskuļi, orgāni - arī ir veidots no šūnām. Šūnās veidojas arī enerģija,...