Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Uzskatu, ka pēdējā laika retorika, vainojot veikalniekus par to, ka uzcenojums pārtikas produktiem esot pat 300%, neiztur ne mazāko kritiku. Uzskatu, ka zemkopības ministrs par daudz ir uzņēmies un nesaprot, par ko runā.

Kādēļ netiek analizēts, cik sadārdzinājušās ar veikalu uzturēšanu saistītās izmaksas? Kādēļ netiek skatīta iespēja samazināt pievienotās vērtības nodokli pārtikas produkcijai?

Piemēram, lai samazinātu inflāciju, Polija jau 2022.gada sākumā noteica īpaši zemu PVN pārtikai – robežās no nulles līdz 5%. Savukārt degvielai samazināja no 23% līdz 8%. Attiecīgi šovasar no saviem draugiem, paziņām vien dzirdu, kā brauc atpūsties uz Poliju, jo tur viss ir jauki un lēti. Bet ko dara Latvijā, lai cīnītos ar inflācij? Sadārdzina izmaksas, bez tiesiska pamata sadārdzina euribor?

Jūs nopietni, kas notiek? Tiem, kas nesaprot, pateikšu priekšā, ka, samazinot apakšā redzamo valsts uzņēmumu apetīti, arī pārtikas cenas būtu zemākas.

Kāpēc neviens par šo nerunā?

- Latvijas banku peļņa 2022.gadā bija 325,046 miljoni eiro, kas ir par 13,9% vairāk nekā 2021.gadā.

- Koncerns “Latvenergo” (kopā ar “Sadales tīklu”) pērn strādāja ar apgrozījumu, kas lielāks par 72,9%, un ar 2,6 reizes lielāku peļņu nekā gadu iepriekš.

- "Augstsprieguma tīkla" peļņa ir par 60,1% lielāka nekā 2021.gadā.

- “Rīgas siltums” 2022.gada pēdējos trīs mēnešos nopelnīja 14,3 miljonus eiro. Pirms gada šajā pašā periodā uzņēmums strādāja ar 6,26 miljonu eiro peļņu. Kā saka, sajūti atšķirību.

- Uzņēmuma “Latvijas gāze” 2022.gadā tīrā peļņa pērn pieauga 12,1 reizi (!) un sasniedza 39,073 miljonus eiro! Tas ir par spīti ievērojami zemākiem pārdošanas apjomiem salīdzinājumā ar 2021. gadu.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

FotoUzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas un to tuvinieki šobrīd apzināti apmelo manu tēvu nacionālā naida kurināšanā, lai tādējādi novērstu uzmanību no patiesajiem slepkavības iemesliem. Kā arī, apzināti publiski nomelnojot manu tēvu, notiek klajš mēģinājums ietekmēt tiesībsargājošās institūcijas un pat tiesu.
Lasīt visu...

12

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

FotoAr nelabu sajūtu sekoju medijos publicētajām ziņām par Zolitūdes traģēdijas tiesvedību. Esmu būvinženieris, absolvējis Venecuēlas Centrālo universitāti, un man ir Kārnegija un Melona Universitātes (ASV) maģistra grāds būvinženierijā (ar iespējami augstāko atzīmi).
Lasīt visu...

21

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

FotoANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti publiskajā sektorā, bet labākā proporcija esot Austrijā – 4%. Ieliku šo ziņu Twitter, un tas sāka vārīties. Esot sajaukti āboli ar bumbieriem, un vispār, kas tā tāda par organizāciju?
Lasīt visu...

12

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

FotoŠis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts! Mēs runājām, aicinājām apstāties un pārtraukt LATVJU TAUTAS iznīcināšanas politiku. Taču viss veltīgi. Jūs nevēlējāties mūs sadzirdēt, ieklausīties un saprast - PIETIEK! Tad runāsim citā "valodā" ! Jums saprotamajā!
Lasīt visu...

21

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

FotoSaistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra un hibrīdkara apdraudējuma apstākļos steidzami izvirzot “partnerības” likumprojektu pieņemšanu, paužam savu nostāju.
Lasīt visu...

21

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

FotoMēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu.
Lasīt visu...