Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Sociālajos tīklos vairākkārt apgalvots, ka pašreizējā LR ģenerālprokurora Jura Stukāna privātās dzīves partneris esot Krievijas Federācijas pilsonis, kas pašreizējā ģeopolitiskajā situācijā var radīt nopietnus draudus nacionālajai drošībai. Kamēr Valsts drošības dienests visu atbildību šajā jautājumā veļ uz Satversmes aizsardzības biroju, tas savukārt atbild diplomātiski - ne jā, ne nē, ne melns, ne balts.

„Sociālajos tīklos es esmu pamanījis izteikumus, kas norāda uz to, ka pašreizējā LR ģenerālprokurora Jura Stukāna – publiski bieži pieminēta kā geja – privātās dzīves partneris esot Krievijas Federācijas pilsonis, kas pašreizējā ģeopolitiskajā situācijā var radīt nopietnus draudus nacionālajai drošībai, kuru, kā zināms, apdraud pat personiskā viedokļa izteikšana dažādos jautājumos.

Kā žurnālists, Latvijas Žurnālistu savienības biedrs, plānojot mediju publikāciju par nacionālās drošības jautājumiem, vēlos saņemt no Jūsu iestādes atbildi pēc būtības – vai manis minētie apsvērumi ir ņemti vērā, lemjot par valsts noslēpuma pielaidi Jurim Stukānam?” – šādu jautājumu Lato Lapsa aprīļa beigās bija uzdevis gan Valsts drošības dienestam, gan Satversmes aizsardzības birojam.

Valsts drošības dienests nekādu atbildi pēc būtības nesniedza, norādot vien to, ka valsts noslēpuma pielaidi ģenerālprokuroram izsniedz Satversmes aizsardzības birojs (SAB). Savukārt tas sniedz ārkārtīgi diplomātisku atbildi, no kuras tikpat labi var secināt, ka nav dūmu bez uguns.

„Vēlamies vērst uzmanību, ka personu pārbaudes process speciālās atļaujas pieejai valsts noslēpumam saņemšanai nav publisks. SAB pārbaudes gaitā iegūtā informācija, pārbaudes apjoms un metodes ir klasificētas saskaņā ar likumu "Par valsts noslēpumu" un citiem ar valsts noslēpuma aizsardzību saistītajiem normatīvajiem aktiem,” oficiālā vēstulē raksta SAB direktora pirmais vietnieks Jānis Batalauskis.

Šādā situācijā SAB nekādu konkrētu atbildi sniegt nevarot: „Šāda informācija ir izpaužama tikai normatīvajos aktos paredzētajā kārtībā. Izprotot Jūsu iecerētās publikācijas tēmas sabiedrisko nozīmīgumu, SAB tomēr nav tiesīgs izpaust informāciju, kas saistīta ar SAB informācijas izvērtēšanas metodēm speciālo atļauju izsniegšanas procesā.”

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

15

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

FotoEs zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī jūs, vecās bekas no Latvijas Radio redakcionālās padomes, cik smagu profesiju, cik grūtu darbu esam izvēlējušies. Otru senāko amatu pasaulē.
Lasīt visu...

21

No strupceļa uz atdzimšanu

FotoDraugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka ir sasniegts zemākais punkts valsts politikā. Tas, kā darbojas valdošie politiskie spēki, ne mazākajā mērā nepietuvojas nacionālisma pamatprincipiem. Liberālajā valsts politikā nevalda latvisks gars – šķiet, ka tajā gara nav vispār. Vien dreifējošs kuģis, ko saēd sarkanie sociālistu ķirmji un ko draud nogremdēt Austrumu skarbie vēji. Un tomēr – mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā!
Lasīt visu...

21

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

FotoPēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par iekšzemes kopprodukta uz vienu iedzīvotāju pieaugumu, salīdzinot ar 1995. gadu. Pasaules Bankas dati). Tas ir iespaidīgs labklājības pieaugums. Taču šo sasniegumu aizēno mūsu ilgstoša atpalicība no kaimiņiem, neskatoties uz diezgan līdzīgām starta pozīcijām. Problēma nav tikai zemajos ienākumos. Kā to trāpīgi ievērojis ASV vēstnieks Latvijā, šodienas ģeopolitiskajā situācijā būtiska atpalicība no kaimiņiem arī ir nopietns drošības risks.
Lasīt visu...