Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Man pieder dzīvoklis daudzstāvu namā, kuru tagad it kā apsaimnieko “Selectum Home” SIA. Es rakstu “it kā apsaimnieko” tādēļ, ka par mūsu nama apsaimniekošanu regulāri ik mēnesi tiek maksāta ne tā mazākā nauda, un mūsu ēkai formāli pēc dokumentiem skaitās, ka ir apsaimniekotājs ar iepriekš minēto nosaukumu. Faktiski to, ko dara “Selectum Home”, saukt par ēkas apsaimniekošanu nevar, un mūsu mājā nav neviena, kas to sauktu šādā vārdā. Biežāk tā tiek dēvēta vienā necenzētā vārdā, kuru publiski izpaust nedrīkst. Viss tālākais ir mans viedoklis par šo uzņēmumu.

Sākšu ar to, ka visas mūsu nama iedzīvotāju un dzīvokļu īpašnieku nedienas sākās īsu brīdi pēc tam, kad mūs pierunāja un mēs piekritām agrāko ēkas apsaimniekotāju „Civinity Mājas” nomainīt pret “Selectum Home”. 

Tikai vēlāk mēs uzzinājām, ka šāda apsaimniekotāja maiņa nebija nejauša. Līdzīgā veidā no „Civinity Mājas” uz “Selectum Home” tika pārvilināts visai liels klientu skaits, un tas esot saistīts ar to, ka “Selectum Home” pēc kārtējā skandalozā ar darba pienākumu izpildi nesavienojama gadījuma nolēma patriekt no darba vienu savu darbinieku – Denisu Sokolovu, kurš jau iepriekš bija izcēlies ar visai nekrietnu rīcību un vēl nekrietnāku raksturu. Pareizi izdarīja, ka patrieca, bet diemžēl neviens nespēja paredzēt, ka šis pilsonis, atvadoties no sava darba devēja, paķers līdzi arī visu klientu datu bāzi un citu konfidenciālo informāciju, kuru vēlāk sāks izmantot personiskā biznesa veidošanai un attīstīšanai.

Tiem, kuriem tas šķiet interesanti, varu ieteikt palasīt portālu sūdzibas.lv – tur visai daudz “laba” ir publicēts par apsaimniekošanas uzņēmumu “Selectum Home”, un no šīm ziņām iespējams saprast, kā minētais pilsonis veidoja un attīstīja savu biznesu. Varu parakstīties gandrīz zem ikvienas tur publicētās sūdzības, jo visu tur rakstīto ir piedzīvojuši arī mūsu mājas iedzīvotāji un dzīvokļu īpašnieki. Var būt tikai citā hronoloģiskā secībā.

Par “Selectum Home” varu teikt – ja gribat iedzīvoties lielās jaunās galvassāpēs, izvēlaties tieši šo apsaimniekotāju! Bet noteikti pārbaudiet saņemtos rēķinus gan par it kā sniegtajiem apsaimniekošanas pakalpojumiem, gan par komunālajiem maksājumiem. Ļoti iespējams, ka rēķinos parādīsies dabā nekad neveikti darbi, bet komunālo maksājumu summas būs atšķirīgas no skaitītāju rādījumiem, un izlabot šādas neatbilstības izdosies tikai pēc skaļas vārdu apmaiņas un solījuma vērsties policijā ar iesniegumu par krāpšanu. Un iesaku katram iegādāties kabatas lukturīti, jo trepju telpā izdegušās spuldzītes mainīt neviens nesteigsies. Par tīrību kāpņu telpā un uzkoptu mājai piegulošo teritoriju varat sapņot vienīgi tad, ja paši uzlocīsiet piedurknes un iesiet visu sakopt – tuvojas taču Spodrības mēnesis, un katram latvietim pašam jāparūpējas par tīru un sakoptu vidi, kurā viņš dzīvo. Faktam, ka par to ir samaksāts un tas ir jādara ēkas apsaimniekotājam, nav nozīmes, jo piedalīšanās Lielajā talkā ir jāsāk pašam ar savu māju un tai tuvējo apkārtni.

Esam jau vairākkārt mēģinājuši tikt vaļā no “Selectum Home” un nomainīt to pret citu apsaimniekotāju, bet diemžēl savākt vajadzīgo daudzumu dzīvokļu īpašnieku uz sapulci, kurā būtu jāpieņem šāds lēmums, ir pārāk sarežģīti – daudzi īpašnieki dzīvokļus izīrē, bet īrniekiem pilnvaras nav izrakstījuši, tāpēc viņi sapulcē piedalīties nevar. Citi ir pārāk kūtri un vispār nevēlas staigāt uz sapulcēm – ir daudz dzīvokļu īpašnieku, kuri vispār nekad un ne reizi nav šādās sapulcēs piedalījušies. Citi ir iebaidīti, jo “Selectum Home” pārstāvji viņiem draud ar nevēlamām sekām apsaimniekotāja maiņas gadījumā. 

Iepriekšējā reizē, lai tiktu nomainīts apsaimniekotājs, sapulci izdevās sasaukt tieši ar “Selectum Home” darboņu aktīvu piedalīšanos, un viņiem tiešām šajā ziņā pieredzes netrūkst, un viņi spēj gan tam veltīt vajadzīgos resursus, gan iesaistīt nepieciešamo cilvēku skaitu, atrast vajadzīgo pieeju katram dzīvokļu īpašniekam, lai viņu pārliecinātu, bet visi šie talanti viņiem pazūd uz neatgriešanos, līdzko ir jāsāk strādāt un pildīt līgumā un arī likumā paredzētos apsaimniekotāja pienākumus. 

Zinu un varu apgalvot tikai vienu – izvēle par labu “Selectum Home” bija slikta un nepareiza izvēle, tāpēc aicinu visus, kuri šo lasa, neatkārtot mūsu kļūdu.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

15

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

FotoEs zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī jūs, vecās bekas no Latvijas Radio redakcionālās padomes, cik smagu profesiju, cik grūtu darbu esam izvēlējušies. Otru senāko amatu pasaulē.
Lasīt visu...

21

No strupceļa uz atdzimšanu

FotoDraugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka ir sasniegts zemākais punkts valsts politikā. Tas, kā darbojas valdošie politiskie spēki, ne mazākajā mērā nepietuvojas nacionālisma pamatprincipiem. Liberālajā valsts politikā nevalda latvisks gars – šķiet, ka tajā gara nav vispār. Vien dreifējošs kuģis, ko saēd sarkanie sociālistu ķirmji un ko draud nogremdēt Austrumu skarbie vēji. Un tomēr – mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā!
Lasīt visu...

21

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

FotoPēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par iekšzemes kopprodukta uz vienu iedzīvotāju pieaugumu, salīdzinot ar 1995. gadu. Pasaules Bankas dati). Tas ir iespaidīgs labklājības pieaugums. Taču šo sasniegumu aizēno mūsu ilgstoša atpalicība no kaimiņiem, neskatoties uz diezgan līdzīgām starta pozīcijām. Problēma nav tikai zemajos ienākumos. Kā to trāpīgi ievērojis ASV vēstnieks Latvijā, šodienas ģeopolitiskajā situācijā būtiska atpalicība no kaimiņiem arī ir nopietns drošības risks.
Lasīt visu...