Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Brīdī, kad Kremlim vēl atlicis burtiski vien uzbūvēt pēdējos NORD STREAM II gāzesvada suņa astes kilometrus Baltijas jūras dzelmē, Vācijas zaļie aktīvisti un viens otrs vācu politiķis ir nākuši klajā ar skaļiem paziņojumiem, ka ir pienācis laiks pielikt punktu šī tik ļoti „bīstamā” Kremļa ģeopolitiskā plāna īstenošanai dzīvē.

Vācijas valdības transatlantiskās sadarbības koordinators Peters Baijers dažas dienas pirms Lieldienām atklāti pateica, ka vajadzētu uzlikt moratoriju NORD STREAM II projekta pabeigšanai. Vācietis pēkšņi uzskata, ka šī caurule traucē transatlantisko attiecību atjaunošanai un uzlabošanai, jo ASV gaidot, kad Berlīne ne tikai mainīs savu prokremlisko retoriku, bet šo apņemšanos pierādīs ar labiem darbiem, parādot pigu krieviem. Tāpēc NORD STREAM II projekta aizlaišana nebūtībā būtu labs sākums un politisks žests no vāciešu puses.

Tikai atgādināšu, ka ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens vien nebeidz atkārtot Džo Baidena teikto, ka NORD STREAM II projekts ir ļoti slikts Vācijai, Ukrainai, kā arī Centrāleiropas un Austrumeiropas sabiedrotajiem, tāpēc visi tie, kas piedalās Kremļa ģeopolitiskā projekta realizēšanā, lai nebrīnās, bet rēķinās ar sankcijām.

Protams, ka šeit atkal jau notiek lielvaru cīņa par ietekmi pasaulē. Tāpēc te nav nekā personīga – tikai bizness, visiem ir tiesības izvēlēties savu ceļu. Līdz ar to, ka šī ģeopolitiskā spēlīte uzņem arvien lielākus apgriezienus, Kremlim ir vitāli svarīgi pabeigt NORD STREAM II, jo, ja to apturētu tagad, to visdrīzāk arī nekad nepabeigtu, vai vismaz tas stāvētu uz vietas tik ilgi kamēr pastāvētu Putina režīms.

Tas nozīmē to, ka Kremlis ir sācis steigties ar NORD STREAM II cauruļvada būvniecību. Steiga šādos projektos neko labu nedod, jo galu galā sanāks viena vienīga ģeopolitiska haltūra. Turklāt fakts, ka ASV uzlikto sankciju ietekmē NORD STREAM II ir pametuši vairāki Rietumu apakšuzņēmēji, kuri prata apieties ar līmeņrādi un nivelieri, atstājot krievu jūrniekus vienus pašus ar Kremļa novecojušajām tehnoloģijām un attieksmi pret „labi” padarītu darbu, liek domāt, ka šis projekts nebūs augstākās kvalitātes. Visticamāk sanāks kaut kas līdzīgs Putina pilij Geļendžikā, proti, it kā pils ir, bet joprojām izskatās pēc šķūņa.

Runājot par krievu tehnoloģijām, gribu vērst jūsu uzmanību uz to, ka krievu kuģi VENIEВЛАДИСЛАВ СТРИЖОВЮРИЙ ТОПЧЕВУМКАVENGERYФИНВАЛERRIE un КАТУНЬ principā ir savu laiku jau nokalpojuši, daži no tiem atrodas jau avārijas stāvoklī, daļai no tiem sen jau bija laiks doties uz Indijas kuģu griešanas laukiem. Iespējams, ka Baltijas jūrā briest nevis ekoloģiska katastrofa, bet gan kuģa katastrofa.

Ukraiņu drošības dienesti jau atkal ir pacentušies, nopublicējot interesantu informāciju, kas varētu likt vienam otram vācietim aizdomāties par briestošajām ziepēm Baltijas jūrā, jo, piemēram, viens no NORD STREAM II būvniecībā iesaistītajiem krievu kuģiem kopš 16. marta atrodas remontā Munkebo ostā (Dānijā). Spriežot pēc bildēm, izskatās, ka kuģim ir bojāts ne tikai korpuss, bet arī stūres lāpsta un dzenskrūve. Nabaga kuģis UMKA ir jau savu nokalpojis, tas vairs nespēj izturēt slodzi, kas vajadzīga, lai pabeigtu to gāzes vadu līdz Krievijas dienas banketa atklāšanai Šrēdera apartamentos Vācijā.

Eksperti uzskata, ka tehnoloģiski novecojušu kuģu un tehnoloģiju izmantošana NORD STREAM II gāzesvada būvniecībā tika pastiprina varbūtību, ka nākotnē mēs varētu saskarties ar zināmām tehnogēniskām katastrofām Baltijas jūrā ar smagām ekoloģiskām sekām.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

20

Ministra Pleša paziņojumi par pieminekļu demontāžu ir priekšvēlēšanu izrādīšanās

FotoDaugavpils mērs Andrejs Elksniņš vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Artūram Tomam Plešam uzsver, ka likuma prasības par pašvaldības teritorijā esošo pieminekļu, kas iekļauti Ministru kabineta izstrādātajā sarakstā, demontēšana ir jāveic līdz 15.novembrim.
Lasīt visu...

3

Lai arī Latvija kā laicīga valsts ir reliģiski neitrāla un garantē reliģijas brīvību, tā respektē sabiedrības vērtības, kas veido mūsu identitāti (un tas nekas, ka jūs nesaprotat, ko es te saku)

FotoAglyunīši! Svātceļnīki! Meilī draugi! Maņ ir eistyna prīca byut otkon kūpā ar jiusim Aglyunā. Sirsneigi sveicīni itymūs skaistajūs i īdvasmojušūs svātkūs!
Lasīt visu...

3

Visi latvieši ir kā Levits un Kariņš - tupi zābaki

FotoVisi latvieši ir kā Levits un Kariņš - tupi zābaki. Jūs jau tagad grasījāties rakstīt heita komentāru. Bet vispirms izlasiet, kāpēc es šo teikumu uzrakstīju.
Lasīt visu...

21

„Patriotu” atmiņas uzlabošanai

FotoPaldies anonīmajam “Pietiek lasītājam” par “Saskaņai” veltīto interesi, īpaši tad, ja tā izrādītos patiesa. 
Lasīt visu...

21

Jādara viss...

FotoZiņas no kara Ukrainā kļūst arvien trakākas. Lai gan Ukrainas spēki pārsteidzoši veiksmīgi cīnās pret lielo Krievijas pārspēku, fakts ir tāds, ka viss karš norisinās Ukrainas valsts teritorijā. Tas ir, ja neskaita raķetes, kuras tiek izšautas no Baltkrievijas vai Krievijas.
Lasīt visu...

21

Tiesības dzīvot Latvijā nav nekāds „maisiņš vaig”

FotoMans tētis bija viens no pirmajiem, kas ieguva Latvijas pilsonību, kārtojot eksāmenu. Kad 1997.gada augustā ERASMUsā braucu uz mēnesi uz Itāliju, es pirms tam pāris mēnešus uz Itālijas vēstniecību gāju kā uz darbu. Vēl dabūju mērkaķa ātrumā par briesmīgu naudu (aizlienētu naudu, protams, 1997.gadā, un vēl toreiz labi, ka bija, no kā aizlienēt) Austrijas tranzīta vīzu formēt, jo atpakaļceļā viena nakts bija jānakšņo Vīnē.
Lasīt visu...

21

Tiesībsarga vēstule “Amnesty International” Eiropas reģionālā biroja direktoram Nilam Muižniekam: par jūsu organizācijas apmelojošajiem paziņojumiem

Foto2022. gada 26. jūlijā organizācija “Amnesty International” nāca klajā ar paziņojumiem par situāciju uz Latvijas-Baltkrievijas robežas, norādot, ka laikā, kad Latvija uzņēma 34000 patvēruma meklētājus no Ukrainas, uz Latvijas-Baltkrievijas robežas cilvēki no Irākas un Afganistānas, t.sk. bērni, tika atstāti pašu ziņā mēnešiem ilgi aukstos laika apstākļos mežā, kas organizācijas ieskatā norāda uz necilvēcīgu apiešanos un pat spīdzināšanu. “Amnesty International” uzskata, ka nav pieļaujama ārkārtējās situācijas pagarināšana uz robežas ar Baltkrieviju, jo tas ierobežo saņemt starptautisko aizsardzību personām, kurām tā nepieciešama, neatkarīgi no šo personu izcelsmes un veida, kā viņas ieceļo valstī.
Lasīt visu...

21

Labklājība

FotoDzīvojam laikā, kad aktīvi un strauji tiek formatēta cilvēku apziņa, mainīta vārdu nozīme un jēdzienu saturs. Pārsvarā – cilvēku degradācijas, paverdzināšanas un iznīcināšanas nolūkā. Mēs visi domājam kādā valodā, attiecīgi – mainot vārdu nozīmi, var ietekmēt mūsu domāšanu. Bet šoreiz ne par to. Tā ir vesela zinātne, kuru sauc par NLP (neirolingvistiskā programmēšana jeb – smadzeņu skalošana). Šoreiz es vēlos vērst uzmanību uz to, ko mēs saprotam ar vārdu “labklājība”.
Lasīt visu...

6

Sanāca kā vienmēr, bet ticiet – risinājums top, un vainīgi ir visi citi, tikai ne es

FotoStraujiem soļiem tuvojas jaunā mācību gada sākums - 2022./2023. mācību gadā noslēgsies trīs gadu pārejas periods, kurā tiek ieviesta pilnveidotā mācību pieeja. Gaidāmais mācību gads paredz jaunās pieejas ieviešanu 3., 6., 9., 12. klasei. Neraugoties uz to, ka pārejas periods tuvojas noslēgumam, pedagogi norāda uz mācību materiālu trūkumu. Kā skolotāja varu tikai piekrist, ka, ieviešot jauno saturu, primāri bija nepieciešams domāt par mācību materiālu izstrādi un pieejamību. Līdzīgi kā ar mācībām tikai valsts valodā – mēs apzināmies, ka rīcībai patiesībā bija jābūt krietni ātrāk, un to, cik būtiski nepalaist garām iespēju labot iepriekš neizdarīto. Arī mācību līdzekļu jautājumā notiek aktīvs darbs, lai dažādos mācību priekšmetos nodrošinātu jaunu mācību resursu un metodisko līdzekļu pieejamību.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Vēlēšanas kā mazohistu prieki

Pēc Latvijas Televīzijas pasūtījuma tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS jūlijā ir veicis aptauju un konstatējis, kā Latvijas pilsoņi balsotu, ja...

Foto

Kā Rīgai panākt Viļņu, Tallinu un Ziemeļeiropu? Laiks secinājumiem

Rīga ir vienīgā pilsēta Baltijas galvaspilsētu vidū, kurā mirstība pārsniedz dzimstību un no kuras aizbrauc vairāk cilvēku, nekā...

Foto

Vai Rīga ir labi finansēta pilsēta?

Pilsētas budžeta apmērs un tā izlietošanas efektivitāte lielā mērā nosaka to, cik kvalitatīva ir pilsētvide. To Eiropas pilsētu sarakstā, kuru...

Foto

Par rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

Publiskās atmiņas centrs ir sabiedrības institūcija, privāto tiesību juridiskā persona, kura netiek finansēta ar dotācijām no vispārējiem nodokļu ieņēmumiem. 2022. gada 24....

Foto

Parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta grozījumiem ir jāatkārto

Ar pietiekamu skaitu parakstu neatbalstītā "Latvijas vīru biedrības" ierosinātā parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta...

Foto

Par Latvijas Republikas Satversmē noteiktā komunistiskā totalitārā režīma nosodīšanas pienākuma īstenošanu un rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

Cienījamie Augšdaugavas novada domes deputāti! Publiskās atmiņas centrs (turpmāk - centrs)...

Foto

Vairāku tiesnešu, tostarp AT senatores Andas Briedes atbildība par Covid-19 epidēmijas ierobežošanas pasākumu neievērošanu

Tiesnešu ētikas komisija, Tiesnešu disciplinārkolēģija un Disciplinārtiesa ir vērtējusi to, vai izpildvaras...

Foto

Ir tādi Satversmes tiesas spriedumi, kuru nepildīšana valdošo eliti nesatrauc itin nemaz

13. Saeimas laikā ir bijuši vairāki Satversmes tiesas spriedumi, par kuru neizpildi Valsts prezidents pat...

Foto

Kāpēc valsts aizsardzības dienestam – jā!

Jūlija sākumā aizsardzības ministrs Artis Pabriks vēstīja par ieceri izveidot valsts aizsardzības dienestu, kuram, sākot ar 2023. gadu, tiks pakļauti...

Foto

Par ārkārtas sociālo situāciju

Mums priekšā ir grūta ziema – dziļa energoresursu krīze, iespējams pandēmijas saasinājums. No tā, cik saprātīgi un solidāri spēsim sagatavoties gaidāmajiem pārbaudījumiem,...

Foto

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis. Tas noticis par ukraiņu asins cenu...

Foto

Satversmes tiesa ir jālikvidē

Šodien, 25.jūlijā Latvija pirmajā vietā (LPV) Centrālajā vēlēšanu komisijā iesniedza 4000 zīmju programmu un kandidātu sarakstu 14.Saeimas vēlēšanām. LPV savā 4000 zīmju programmā ir...