Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Šā gada 21. martā ir stājies spēkā notiesājošs spriedums Siguldas domes deputātam Ivo Bernatam krimināllietā Nr.113550003217 par tīšu vidēji smagu miesas bojājumu izdarīšanu. Neraugoties uz to Siguldas dome, it sevišķi tās jurists, meklē iemeslu atstāt I.Bernatu domes sastāvā.

Ir pilnīgi nesaprotami, kā var traktēt Domes deputāta statusa likuma 3.panta 2.daļu tā, kā to traktē Siguldā! Sanāk, ka, piemēram, Jūrmalas mēram Gatim Truksnim nebija jānoliek mandāts.

Lūk, Siguldas domes juristes pašreizējie blēdīgie skaidrojumi:

„Norādām, ka Pašvaldību likuma 16. panta otrā daļa noteic, ka ikvienam domes deputātam ir tiesības tikt ievēlētam domes institūcijās un amatos, ja ārējos normatīvajos aktos nav noteikti ierobežojumi vai kriminālprocesā nav piemērots procesuālais piespiedu līdzeklis (drošības līdzeklis) — noteiktas nodarbošanās aizliegums, kas liedz pildīt attiecīgā amata pienākumus.

Siguldas novada pašvaldībā līdz šim nav saņemta informācija no tiesībsargājošām institūcijām par spriedumu norādītajā krimināllietā un aizliegumu minētajai personai pildīt amata pienākumus.

Sazinoties ar Rīgas rajona tiesas kanceleju, noskaidrots, ka tiesas pašvaldībām nosūta informāciju par tādiem spēkā stājušies tiesas spriedumiem krimināllietās, kur notiesātā persona ir pašvaldības domes deputāts, ja ar spriedumu nospriests papildus pamatsodam piemērot arī Krimināllikuma 36.panta otrās daļas 6.punktā norādīto papildsodu - tiesību ierobežošana. Rīgas apgabaltiesas spriedumā minētais papildsods nav piemērots.

Saskaņā ar Pašvaldības domes deputāta statusa likuma 3.panta pirmās daļas 2.punktu deputāta pilnvaras izbeidzas pirms termiņa ar dienu, kad likumīgā spēkā ir stājies deputātu notiesājošs tiesas spriedums. Ņemot vērā minēto, esam lūguši Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai steidzamības kārtībā sniegt skaidrojumu, vai šajā gadījumā deputāts uz likuma pamata ir zaudējis Siguldas novada pašvaldības domes deputāta statusu.”

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

FotoUzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas un to tuvinieki šobrīd apzināti apmelo manu tēvu nacionālā naida kurināšanā, lai tādējādi novērstu uzmanību no patiesajiem slepkavības iemesliem. Kā arī, apzināti publiski nomelnojot manu tēvu, notiek klajš mēģinājums ietekmēt tiesībsargājošās institūcijas un pat tiesu.
Lasīt visu...

12

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

FotoAr nelabu sajūtu sekoju medijos publicētajām ziņām par Zolitūdes traģēdijas tiesvedību. Esmu būvinženieris, absolvējis Venecuēlas Centrālo universitāti, un man ir Kārnegija un Melona Universitātes (ASV) maģistra grāds būvinženierijā (ar iespējami augstāko atzīmi).
Lasīt visu...

21

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

FotoANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti publiskajā sektorā, bet labākā proporcija esot Austrijā – 4%. Ieliku šo ziņu Twitter, un tas sāka vārīties. Esot sajaukti āboli ar bumbieriem, un vispār, kas tā tāda par organizāciju?
Lasīt visu...

12

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

FotoŠis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts! Mēs runājām, aicinājām apstāties un pārtraukt LATVJU TAUTAS iznīcināšanas politiku. Taču viss veltīgi. Jūs nevēlējāties mūs sadzirdēt, ieklausīties un saprast - PIETIEK! Tad runāsim citā "valodā" ! Jums saprotamajā!
Lasīt visu...

21

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

FotoSaistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra un hibrīdkara apdraudējuma apstākļos steidzami izvirzot “partnerības” likumprojektu pieņemšanu, paužam savu nostāju.
Lasīt visu...

21

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

FotoMēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu.
Lasīt visu...