Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

2023.gada 12.oktobra Saeimas sēdē notika debates par priekšlikumu iekļaut darba kārtībā likumprojektu "Par likuma "Par Skultes sašķidrinātās dabasgāzes termināli" atzīšanu par spēku zaudējušu" (355/Lp14), 1. lasījumā.

Argumentējot "par" likumprojekta iekļaušanu sēdes darba kārtībā, deputāts Edvards Smiltēns ("Apvienotais saraksts") vērsās pret Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas (TAVRPK) vadītāju, frakcijas "Progresīvie" deputāti Skaidrīti Ābramu, apvainojot viņu dokumentu viltošanā, lēmumu manipulēšanā un vienpersoniskā lēmumu pieņemšanā.

Tajā pašā dienā deputāts Smiltēns sociālajā saziņas vietnē "X" atkārtoja šos apvainojumus, papildus norādot uz iespējamām "slēptām interesēm" deputātes Skaidrītes Ābramas darbībā. Deputāts Smiltēns būtībā inkriminē kriminālsodāmas darbības, par ko tiesības lemt ir tikai kompetentajām iestādēm normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā.

Frakcija "Progresīvie" uzskata, ka tamlīdzīgi izteikumi nepiedien Saeimas deputātam un ir klajā pretrunā ar Saeimas deputātu ētikas kodeksu. Deputāta Smiltēna rīcība, viņa publiski vairākkārt paustie apvainojumi deputātei Ābramai, grauj Saeimas reputāciju. Savos apgalvojumos - it īpaši no Saeimas tribīnes - deputātiem ir jābalstās uz faktiem, to godīgu interpretāciju un argumentāciju, stingri ievērojot nevainīguma prezumpcijas principu.

Nevienu nedrīkst apvainot kriminālsodāmā nodarījumā, un nevienam nedrīkst likt taisnoties, kamēr nav veikta izmeklēšana un konstatēts pārkāpums. Konkrētajā gadījumā ir vērojami deputāta Smiltēna centieni izrēķināties ar politisku konkurentu, kas ir pārņēmis TAVRPK vadību, iepriekš uzticētu "Apvienotā saraksta" pārstāvim.

Ja deputātam Smiltēnam bija pamatotas aizdomas par nelikumīgām darbībām, viņam uzreiz bija jāvēršas tiesībsargājošajās iestādēs. Diemžēl patlaban deputāta Smiltēna publiskie izteikumi var ne tikai ietekmēt sabiedrisko domu, bet, iespējams, pat apdraudēt godīgu izmeklēšanu.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

FotoUzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas un to tuvinieki šobrīd apzināti apmelo manu tēvu nacionālā naida kurināšanā, lai tādējādi novērstu uzmanību no patiesajiem slepkavības iemesliem. Kā arī, apzināti publiski nomelnojot manu tēvu, notiek klajš mēģinājums ietekmēt tiesībsargājošās institūcijas un pat tiesu.
Lasīt visu...

12

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

FotoAr nelabu sajūtu sekoju medijos publicētajām ziņām par Zolitūdes traģēdijas tiesvedību. Esmu būvinženieris, absolvējis Venecuēlas Centrālo universitāti, un man ir Kārnegija un Melona Universitātes (ASV) maģistra grāds būvinženierijā (ar iespējami augstāko atzīmi).
Lasīt visu...

21

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

FotoANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti publiskajā sektorā, bet labākā proporcija esot Austrijā – 4%. Ieliku šo ziņu Twitter, un tas sāka vārīties. Esot sajaukti āboli ar bumbieriem, un vispār, kas tā tāda par organizāciju?
Lasīt visu...

12

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

FotoŠis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts! Mēs runājām, aicinājām apstāties un pārtraukt LATVJU TAUTAS iznīcināšanas politiku. Taču viss veltīgi. Jūs nevēlējāties mūs sadzirdēt, ieklausīties un saprast - PIETIEK! Tad runāsim citā "valodā" ! Jums saprotamajā!
Lasīt visu...

21

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

FotoSaistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra un hibrīdkara apdraudējuma apstākļos steidzami izvirzot “partnerības” likumprojektu pieņemšanu, paužam savu nostāju.
Lasīt visu...

21

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

FotoMēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu.
Lasīt visu...