Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Mūsu politiskajā un sabiedriskajā vidē ir reti sastopama situācija, kad kāda amatpersona uzņemas atbildību un atstāj amatu. Daudz biežāk ir situācijas, kad, nespējot izturēt vienaldzību, nolaidību vai nerēķināšanos ar valsts interesēm, amatus atstāj godprātīgi mūsu valsts patrioti.

Plaši ir izskanējusi ziņa, ka amatu pēc pašas vēlēšanās grasās atstāt Sanita Upleja-Jegermane, Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes locekle. Viņas institūcija ir tā, kurai jāuzrauga Latvijas sabiedrisko mediju – Latvijas televīzijas, LSM, Latvijas radio – darbība.

Uplejas-Jegermanes kundze savā paziņojumā norāda uz iemesliem, kas likuši pieņemt šādu lēmumu. Šo pamatojumu iesaku visiem izlasīt. Tomēr divi centrālie jautājumi, kuru dēļ tas noticis, ir pierādījums tam, cik tālu no neatkarīgas un latviskas Latvijas ideāla esam atkāpušies pēdējo gadu laikā.

Sanita Upleja-Jegermane nepārprotami norāda, ka viņas lēmums balstās nespējā ietekmēt sabiedrisko mediju redakcionālās izvēles (tas SEPLP ir aizliegts), kuras nereti ir pretējas Latvijas nacionālajām interesēm un sakrīt ar kremļa naratīviem (arī bēdīgi slavenie cūku komiksi), kā arī apstāklī, ka LSM krievu versija kā divvalodību stiprinoša nepieņemama likusies tikai viņai, nevis visai SEPLP.

Patiesībā situācija ir traģiska – gandrīz 35 gadus pēc neatkarības atgūšanas no amata atkāpjas augsta amatpersona, protestējot pret pārkrievošanu un kremļa interešu bīdīšanu “mūsu” sabiedriskajos medijos! Tas ir neticami, apkaunojoši un trauksmi izraisoši!

Jau gadiem par šo runāju un aicinu atbildīgos no iestādēm un dienestiem rīkoties, bet izskatās, ka viss turpinās ierastā gaitā. Vai tiešām arī šāds solis visu atstās bez izmaiņām? Kam vēl vajadzētu notikt, lai atbildīgie pieķertos LSM reorganizācijai? LSM būtu jāsāk translēt sēdes no putina kabineta?

Man ir ļoti žēl, ka no amata aiziet godprātīga un valstiskās intereses aizstāvoša amatpersona! No amata būtu jāatkāpjas redaktoriem, tiešajiem uzraudzītājiem un citām rožukalnēm, kas tieši atbildīgi par LSM pārvēršanos par Latvijas informatīvo drošību sabotējošu diversantu vienību.

Vēlos pateikties Sanitai Uplejai-Jegermanei par atklātu valodu un principiālu pozīciju! Paldies Jums!

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

15

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

FotoEs zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī jūs, vecās bekas no Latvijas Radio redakcionālās padomes, cik smagu profesiju, cik grūtu darbu esam izvēlējušies. Otru senāko amatu pasaulē.
Lasīt visu...

21

No strupceļa uz atdzimšanu

FotoDraugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka ir sasniegts zemākais punkts valsts politikā. Tas, kā darbojas valdošie politiskie spēki, ne mazākajā mērā nepietuvojas nacionālisma pamatprincipiem. Liberālajā valsts politikā nevalda latvisks gars – šķiet, ka tajā gara nav vispār. Vien dreifējošs kuģis, ko saēd sarkanie sociālistu ķirmji un ko draud nogremdēt Austrumu skarbie vēji. Un tomēr – mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā!
Lasīt visu...

21

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

FotoPēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par iekšzemes kopprodukta uz vienu iedzīvotāju pieaugumu, salīdzinot ar 1995. gadu. Pasaules Bankas dati). Tas ir iespaidīgs labklājības pieaugums. Taču šo sasniegumu aizēno mūsu ilgstoša atpalicība no kaimiņiem, neskatoties uz diezgan līdzīgām starta pozīcijām. Problēma nav tikai zemajos ienākumos. Kā to trāpīgi ievērojis ASV vēstnieks Latvijā, šodienas ģeopolitiskajā situācijā būtiska atpalicība no kaimiņiem arī ir nopietns drošības risks.
Lasīt visu...