Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Ja Krievijā “vāgneriešu” nesekmīgo gājienu uz Maskavu vistrāpīgāk simbolizēja jau dumpja pašā sākumā Rostovas cirka vārtos iesprūdušais tanks, tad “Progesīvajiem” slikti beigusies demonstratīvā ķiršu ēšana domes sēdes laikā.

Aizvadītajā trešdienā, domes sēdē sākot izskatīt vicemēra Viļņa Ķirša pacelto jautājumu par disciplinārlietas ierosināšanas pamatotību pret Satiksmes departamenta vadību, notika negaidītais. “Progresīvie” bija mētājušies ar izteikumiem par “septiņu miljonu izniekošanu Satiksmes departamentā” it kā uz “trauksmes cēlāja ziņojuma pamata”, taču pēc tam skaitļi sāka samazināties, līdz izčākstēja pavisam.

Tikuši veikti pirmie seši kontrolurbumi asfaltā, lai pārbaudītu “Progresīvo” izteikumus, ka esot samaksāts par “neieklātu asfaltu”, un līdz šim izrādījies, ka viss apmaksātais asfalts ir vajadzīgajās vietās.

Disciplinārlietas izmeklēšanas komisija nav pilnvērtīgi sākusi darbu, jo “Progresīvie” par tās vadītāju nezināmu iemeslu virzīja kādu domes juristi, pie kam pret viņas pašas gribu — viņa godīgi brīdināja, ka atkāpsies no šī amata, jo viņas vīrs strādājot AS “Ceļu Pārvalde”, kas ir viena no tām, kuras labo bedres Rīgā, un kritiķi to pilnīgi noteikti sauk āšot par “interešu konfliktu”, pat ja tā šajā reizē nebūšot taisnība.

Kad šo konkrēto domes juristi tomēr, neraugoties uz  publiski izskaidrotajiem apstākļiem, vienalga iecēla vadīt disciplināro komisiju, viņa no šī uzdevuma atkāpās — tieši tā, kā bija visus iepriekš brīdinājusi. Turklāt izrādījās, ka trauksmes cēlāju ziņojumu reģistrā, kāds tagad jāiekārto katrai iestādei un pašvaldībai, konkrētā trauksmes cēlāja konkrētais ziņojums… nav atrodams. Tāds neeksistē.

Šāda rīcība no “Progresīvo”, Mārtiņa Staķa un galvaspilsētas izpilddirektora Jāņa Langes puses izskatās neloģiska un pat nekompetenta, tāpēc vicemērs Vilnis Ķirsis — kurš skaitās atbildīgs par satiksmes jomu — rosināja veikt neatkarīgu pārbaudi, kurā noskaidrotu, kāda visā šajā juceklī ir “Progresīvo”, M. Staķa un citu amatpersonu loma.

Dīvainākais visā situācijā ir fakts, ka gan “Progresīvie”, gan “Jaunā Vienotība” ir nevis politiskie oponenti, bet gan vienas koalīcijas biedri galvaspilsētas domē. Viena koalīcijas frakcija izmantoja disciplinārlietu, lai uzbruktu cilvēkiem, ko uzskatīja par otras koalīcijas frakcijas piekritējiem, bet otrie tāpēc atbildēja ar neatkarīgu izmeklēšanu par pašu kašķa sācēju “varoņdarbiem”! Nevis, piemēram, Latvijas Krievu savienības deputāti cenšas ieriebt Nacionālās apvienības deputātiem Rīgas domē (kas būtu pašsaprotami), bet mēra un vicemēra frakcijas mēģina iekost viena otrai.

Redzot, uz ko virzās situācija, “Progresīvajiem” bija laiks apstāties un apdomāties, vai uz neeksistējoša trauksmes cēlāja “pamata” uzsākta naidošanās ar pašu koalīcijas biedriem tiešām ir tā ilgstpējīgākā politiskā darbība — pie kam, ņemot vērā faktu, ka “Jaunā Vienotība” jau piekto nedēļu cenšas “Progresīvos” iekļaut Krišjāņa Kariņa vadītajā Ministru kabinetā, lai „nostiprinātu valdību”.

“Progresīvie” uz šo dilemmu atbildēja ne ar vārdiem, bet žestiem: trešdienas domes sēdē frakcija ilgi un ar demonstratīvu baudu ēda ķiršus, tādā veidā uzskatāmi izrādot vēlmi “noēst  Ķirsi pilnībā”.

To nevarēja neredzēt pārējās frakcijas, kuras no tā izdarīja secinājumus un negaidīti nobalsoja par V. Ķirša priekšlikumu — veikt neatkarīgo izmeklēšanu. (Balsojuma iznākums bija tik negaidīts, ka vienam no lielajiem portāliem nācās mainīt ziņas virsrakstus — jau bija paspēts nopublicēt “Neizdodas savākt balsis”, ko drīz vien nomainīja “Izdodas savākt balsis”.)

Ar savu aroganci “Progresīvajiem” izdevās noskaņot pret sevi pat līdzšinēji svārstīgos domes deputātus, kas līdz tam negribēja iesaistīties svešā kašķī. Turklāt neviena partija līdz šim nekad nebija sēdes laikā patērējusi pārtikas produktus, jo barošanās (nevis strādāšana) domes sēdē tiek uzskatīta par necieņu pret vēlētājiem.

Sēde izvērtās tik gara, ka to nācās pārtraukt, lai turpinātu ceturtdienā, jo visi ķirši bija apēsti. Un te nu citu frakciju deputāti ieraudzīja, ka “Progresīvie” ceturtdien ieradušies darbā skābiem ģīmjiem un negulētām sejām — demonstratīvā ķiršu rīšana vakardienas sēdē bija beigusies ar pārēšanos un attiecīgu sēdēšanu uz poda visu nakti.

Redzot situāciju, kurā “Progresīvo” darbības izskatās apmēram tikpat simboliskas, cik Rostovas cirka vārtos iesprūdušais tanks, domnieki ceturtdienas sēdes izskaņā izdarīja vēl vienu lēmumu, kāds būtu neiedomājams kaut tikai 48 stundas ātrāk — vairākums atbalstīja Viestura Zepa priekšlikumu sākt izmeklēšanu par Mārtiņa Staķa pašam sev izrakstītajām komandējumu apliecībām.

Jau ziņots, ka M. Staķis pats sevi daudzkārt aizkomandējis ārzemju braucienos, pats uzdevis sev izmaksāt nodokļu maksātāju naudu un pats sev atskaitījies par braucienos “sasniegto”. Šādā veidā iztērēti vismaz 14 tūkstoši eiro.

“Progresīvie” sekojošajās dienās prestatā citu domnieku atkārtotajiem aicinājumiem nomierināties, sakārtot problemātiskās lietas un strādāt tālāk izvēlējās situāciju eskalēt un bojāt atrisinājuma iespējas vēl vairāk, līdz M. Staķis pats paziņoja par atkāpšanos no mēra amata. Formālais lēmums, kā to nosaka Pašvaldību likums, jāīsteno līdz galam nākošajā domes sēdē.

Lielākā ironija ir tāda, ka “Jaunā Vienotība” cenšas izdomāt jebkādus ieganstus, lai ievilktu “Progresīvos” K. Kariņa vadītajā valdībā, kamēr tie paši “Progresīvie” cenšas visiem spēkiem naidoties ar Rīgas vicemēru no “Jaunās Vienotības”, turklāt par izdomātu ieganstu.

Jau tuvākajā laikā kļūs redzams, vai “Progresīvo” rīcība ir izrādījusies pārdomāta un loģiska, vai arī tomēr viņiem vajadzēs iet uz to pašu vietu, kuru nācās spiestā kārtā apmeklēt pēc ķiršu pārēšanās.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Iestājamies par tradicionālu ģimeni, mudinām parakstīties pret partnerības institūta ieviešanu

FotoCentrālā vēlēšanu komisija ceturtdien, 16. novembrī izlēma laikā no 2023. gada 7. decembra līdz 2024. gada 5. janvārim rīkot parakstu vākšanu tautas nobalsošanas ierosināšanai par apturētā likumprojekta “Grozījumi Notariāta likumā” atcelšanu.
Lasīt visu...

3

Prasījām kultūrai 66 miljonus, nedabūjām pat trešo daļu, bet papildus piecarpus miljoni mūsu propagandoniem būs!

FotoTikko pieņemtais budžets Kultūras ministrijas atbildībām prioritārajos pasākumos piešķir 17.51 miljonu eiro. Šie atbalsta pasākumi galvenokārt dzēš nozares ugunsgrēkus, kas bijuši redzami gadiem ilgi.
Lasīt visu...

21

Nosodām nevēlamu uzvedību akadēmiskā vidē, jo īpaši attiecībās starp pasniedzēju un studentu

FotoMedijos ir izskanējuši nopietni, pirmšķietami ticami, publiski apgalvojumi par LU Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātes (LU FMOF) pasniedzēja Dmitrija Bočarova nepieņemamām darbībām un seksuālu uzmākšanos attiecībās ar sievietēm, tai skaitā ar nepilngadīgu personu un LU studenti.
Lasīt visu...

21

Dažas pārdomas par Ex-seržanta rakstu “Karš Ukrainā. Vai tiešām strupceļš - un kam?”

FotoRietumeiropa un arvien vairāk arī Centrāleiropa lielākoties joprojām ir Amerikas protektorāts, un šīs valstis atgādina senos vasaļus, tāpēc pats tuvākais amerikāņu uzdevums ir nodrošināt, lai neviena valsts vai valstu kombinācija neiegūtu spēju izraidīt ASV no Eirāzijas vai pat būtiski samazināt tās izšķirošo šķīrējtiesas lomu.
Lasīt visu...

3

Pēc ilgas nolaidības un ākstībām mēs esam sākuši bakstīties ap bumbu patvertņu jautājumu

FotoJautājums par tuvāko drošo vietu militāra apdraudējuma gadījumā joprojām nav atbildēts kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā 2022. gada 24. februārī. Kad varēs atbildēt uz šo vienkāršo iedzīvotāja jautājumu, kas ir paveikts līdz šim un kas vēl ir darāms? Šis būs ieskats Rīgas līdz šim paveiktajā.
Lasīt visu...

21

Belēvičs savulaik demisionēja par sīkumu, turpretim Kariņš demisiju pat neapsver

Foto“Atceros tos jocīgos laikus, kad amatpersonas atkāpās sīkumu dēļ. (..) Veselības ministrs Guntis Belēvičs atkāpās tāpēc, ka tika pieķerts ārpusrindas apkalpošanā Onkoloģijas centrā,” piektdien rakstīju savā “Dienas citātā”. Guntis Belēvičs sarunā ar “Neatkarīgo” papildināja redzējumu uz senajiem 2016. gada notikumiem, kuru morālais aspekts šodien kļūst arvien aktuālāks.
Lasīt visu...

21

Par „kapitālā remonta” blaknēm: „Airiston Helmi” un „krievu zemūdeņu bāžu Somijā” piemērs

FotoTā sauktais finanšu sistēmas kapitālais remonts joprojām raisa diskusijas kā Latvijā, tā citās valstīs, kurās tas notika, un tiek meklētas atbildes uz jautājumiem, vai reizēm cēlu mērķu vārdā nav maksāta pārāk dārga cena, bremzēta ekonomikas attīstība, upurēti veiksmīgi strādājoši uzņēmumi, vai nav cietuši cilvēki, kas neko neatļautu nedarīja. Un vai nav bijis arī tā, ka ar "kapitālā remonta" lozungu tika mēģināts sasniegt pavisam citus mērķus, kā arī norakstīt klaju amatpersonu nekompetenci?
Lasīt visu...

6

No Kariņa mācās arī viņa bijusī “labā roka”, tagad - rokas pagarinājums - premjerministre Evika Siliņa

FotoGrūti izvērtēt, vai ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa (Jaunā vienotība – JV) “skaidrojumi” par viņa lidināšanos ar privātiem lidaparātiem ir nekaunības, augstprātības, melīguma vai prastas muļķības radīti. Varbūt tur ir viss kopā. Taču simptomātiski ir tas, ka iezīmējas plaisa starp JV līdera un valsts prezidenta pozīcijām.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Bez Stambulas konvencijas Latvijas sievietēm gals klāt, ar Stambulas konvenciju Latvijas sievietes zels un plauks

Diskusijās par Stambulas konvenciju (jeb Eiropas Padomes Konvencija par vardarbības pret...

Foto

Valdība ir uz savas planētas, tauta – uz citas

“Biju pārliecināts, ka mūsu ceļi nekad nekrustosies. Bet, re, valsts svētki ir tas, kas tomēr vieno, kaut...

Foto

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

Uzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas...

Foto

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

Ar nelabu sajūtu sekoju medijos...

Foto

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

ANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti...

Foto

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

Šis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts!...

Foto

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

Saistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra...

Foto

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

Mēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu....

Foto

Jau tagad „RailBaltica” trūkst sešu miljardu eiro Latvijas posmam

RailBaltica projektam ir visas iespējas kļūt par akmeni kaklā Latvijas budžetam un valsts parādam, jo jau tagad trūkst...

Foto

Šis raksts par Izraēlu un Palestīnu ir īpaši kompentents, jo pirmā līdzautora divi ģimenes locekļi ir strādājuši kibucos, bet otrs ir dzēris košera šņabi un ir „progresīvais”

10. novembrī ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens Izraēlas–Hamās konflikta kontekstā nāca klajā ar paziņojumu, citu lietu starpā atzīmējot, ka “daudz par daudz palestīniešu ir tikuši nogalināti”. Statistika diemžēl ir nepielūdzama – Izraēlas īstenotās blīvi apdzīvotās Gazas bombardēšanā jau ir 11 tūkstoši...

Foto

Uzruna Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienai veltītajā svētku koncertā Latvijas Nacionālajā teātrī

Ļoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Ļoti cienījamā Ministru prezidentes kundze! Cienījamās dāmas un godātie...

Foto

Tauta nav stulba

Tauta nav stulba. Tautai piemīt veselais saprāts. Tauta to apliecina, kad viņa publiski dzird idejas, kuras sakrīt ar viņas izjusto gudrību....

Foto

Maksātnespējas administrators izsaimnieko atlikušo uzņēmuma mantu

Mēs, maksātnespējīgās AS "Dzintars" kreditori, nolēmām griezties pie valdības vadītājas un atbildīgās ministres ar atklāto vēstuli par samilzušām problēmām, ar...

Foto

Vai Saeima ir jāatlaiž?

Pēdējās dienās daudz dzirdams par rosinājumu atlaist 14. Saeimu. Izskan gan aicinājumi tādā veidā sodīt arvien kreisāko “Jaunās Vienotības” valdību, gan pretēji...

Foto

Mēs, Kozins, Levrence, Bogustova, Pūpola, Raubiško, Austers un vēl virkne citu Iļjiča mazbērnu...

Kopš teroristiskās organizācijas "Hamas" uzbrukuma 2023. gada 7. oktobrī, kura laikā tika veikti...

Foto

„Rail Baltica” finansējuma plūsmai ir jābūt loģiskai un saskaņotai ar būvdarbu gaitu, citādi Putniņa un Pauniņa kungiem būs problēmas

Lai Rail Baltica būvniecība noritētu raiti un efektīvi un...

Foto

Kas ir "mēs"?

Lūdzu zemāko izklāstu neuzskatīt par konservatīvās domas konferences rīkotāju autoritatīvu versiju. Ticu, ka 28. novembrī Demos II sesijā no runātājiem dzirdēsim pavisam citas...

Foto

Biotehnologa fabulas

Cilvēks ir radies no šūnām, viss organisms - āda, miesa, kauli, tauki, muskuļi, orgāni - arī ir veidots no šūnām. Šūnās veidojas arī enerģija,...