Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Sen atpakaļ kādā savā komentārā es atzinos savā nemīlestībā pret pašu Līvānu domes priekšsēdētāju Andri Vaivodu. Izteicu savu neviltoto sajūsmu par šo nu jau teiksmaino varoni un viņa gadiem izstrādātām spējām manipulēt ar savu deputātu pulciņu un ar nopietnu sejas izteiksmi melnu pataisīt par baltu. Nezinu, kā to var izskaidrot, bet mērs Vaivods ir nozudis no apvāršņa, pat izkritis no domes aprites.

Izteikšu minējumu, ka mērs Vaivods gatavojas kādam lielākam pavērsienam savā mūžā. Labi likšu viņu mierā, lai mēra kungs atpūšas, ārstējas, pako koferīti ar silto veļu vai kaltē sausiņus. Man ir vienalga!

Dāmas un kungi! Līvānos no skapja beidzot ir izkāpusi un debesīs uzlēkusi jauna zvaigzne. Līvānu novada domei pēdējās nedēļas ir pagājušas Vaivoda vietnieces Gintas Kraukles zīmē. Kundze bija visur! Gluži kā pasakā. Pameti skatu pa labi, Ginta jau ir priekšā. Aizgrābti komentē situāciju ar rotaļu laukumiem Līvānos. Mazliet pašķielēji pa kreisi, atkal redzi Kraukles kundzi, kura ar čugunu acīs un granītā kaltu seju domes sēdē „dod iekšā niekkalbjiem” no domes opozīcijas. Paskatījies sev priekšā, bet tur jau atkal Kraukles kundze visā savā krāšņumā. Taisa selfijus un demonstrē vēlētājiem savu jauno telefonu.

Vārdu sakot, pilna buķete! Gluži kā vecai bārdāmai, pēc daktera apskates ar nokārtu galvu uzklausot diagnozi.

Varētu teikt, ka septembris Līvānos tika pavadīts pilsētas rotaļu laukumos. Iepazīstoties ar dažādiem pieejamajiem materiāliem, nākas secināt, ka cepiens bija milzīgs. Liekas, ka Latvijā nebija neviena ievērības cienīga medija, kurš nebija atvēlējis vietu un laiku, lai apskatītu šo tēmu (https://www.ptac.gov.lv/lv/jaunums/ptac-salauztas-un-sapuvusas-konstrukcijas-trukstosi-elementi-bistamas-skruves-nestabilas-iekartas-pavirsi-un-nekvalitativi-veikti-remonta-darbi-realitate-bernu-rotalu-laukumos-livanos).

Pārsteidza Līvānu novada domes mēra vietnieces izvēlētā stratēģija šajā jautājumā. Kompetenta valsts iestāde, kurai ar likumu ir uzdots rūpēties par patērētāju interešu aizstāvību, par mūsu visu drošību, pieķer Līvānu novada domi, atvainojos par salīdzinājumu, pilsētas parkā ar pusmastā nolaistiem stringiem mirkli pirms laimīgām beigām. Piedevām vēl sastāda pārbaudes aktu, kā apgalvo pati mēra vietniece Kraukle, uz veselām 120 lapām (https://www.livani.lv/lv/jaunums/pateretaju-tiesibu-aizsardzibas-centrs-ar-parspiletam-prasibam-versas-pret-bernu-atputas-vietam-pasvaldiba).

Kraukle šajā brīdī izvēlējās klaji uzbrūkošu un arogantu taktiku. Līvānu novada domes informatīvajā raidījumā šī augstprātīgā, nervozā nenosakāma vecuma amatpersona mēģināja skatītājiem pasniegt nepatiesu informāciju gan par pašiem rotaļu laukumiem pilsētā, gan par pašu kontrolējošo iestādi.

Publiski atļāvās nosaukt Patērētāju tiesību aizsardzības centru par kaut kādu Rīgas kantori un demonstratīvi sašust, ka akti nav sastādīti ieteikuma formā, ka kontrolējošā institūcija nevis sadarbojas un izvirza jēgpilnas prasības, bet kategoriski norāda, ka prasībām neatbilstošās rotaļu iekārtas ir jādemontē vai vismaz jānorobežo. Šausmas! Kaut kādi Rīgas iznireļi ir aizrādījuši „iedzīvotājiem draudzīgākajai pašvaldībai”, ka tai ir jānodrošina droša vide saviem iedzīvotājiem un viņu bērniem.

Esmu ievērojis, ka pēdējā laikā dažādas pašvaldību amatpersonas, valsts ierēdņi un citi noderīgi duraki sāk spriedelēt par dažādiem likumiem, normatīviem un Eiropas regulām, kuras it kā neļauj Latvijai pilnvērtīgi attīstīties. Sevišķi tas aktualizējas, kad tiek veiktas dažādas procesuālas darbības kārtējā pašvaldībā vai valsts iestādē.

Līvānu dome nav izņēmums. Mēra vietniece Kraukle paspēj arī publiski pažēloties par kontrolējošo, diktatorisko režīmu valstī un, iedomājieties vien, kādas nepamatotas prasības tiek izvirzītas Līvānu domei. Vienmēr un visur!

Viss šis jampadracis tā arī būtu beidzies. Tauta pāris dienas parietu uz perona, un vilciens, pustrakas mašīnistu brigādes vadīts, varētu traukties tālāk.

Nu esi vainīgs, atzīsti godīgi savu vainu. Pasaki tieši kamerā, uzraksti avīzē, ka kļūdījies, ka labosies, ka momentāli veiksi pasākumus un atradīsi vainīgos. Saņemies! Noskaiti pātarus un parādi drosmi galu galā!

Turklāt, kā vēlāk kāds acīgs sociālo tīklu lietotājs rakstīja, domes budžetā rotaļu laukumu remontiem pat bija paredzēta nauda. Vajadzēja tikai jēgpilni un godīgi darīt savu darbu.

Nē, augsti izglītotā dāma nekad nekļūdās un vienīgā zina, kur tā laimības zeme atrodas. Viņas zeme. Zeme, kur mīt laimes lācis ar superdārgu telefonu vienā ķepā, dārgu džipu zem kuplās sēžamvietas un aizēstu sniķera batonu aiz vaiga.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Kremlis nepamet cerību izmantot “tautiešus”: tiek plānots ar "tautiešu karti" virtuāli apvienot "krievu pasauli"

FotoŠā gada maijā kļuva zināms, ka Krievija veido “tautiešu elektronisko karti”, lai tādējādi censtos padarīt Krievijas “ārvalstīs dzīvojošo tautiešu” statusu par puslīdz juridisku kategoriju. Kara studiju institūta (Institute for the Study of War) vērtējumā šādas aktivitātes mērķis ir attaisnot Krievijas turpmāku agresiju, to uzdodot par ārvalstīs dzīvojošo tautiešu tiesību aizstāvības centieniem.
Lasīt visu...

12

Aicinājums Saeimai un Ministru kabinetam, īpaši "Jaunās vienotības" politiķiem atteikties no saviem valsts valodas politikas sagraušanas plāniem

Foto2024. gada 10. jūlijā Ministru kabineta tīmekļa vietnē ievietots tiesību akta projekts, kas paredz reorganizēt Latviešu valodas aģentūru, samazinot tās pārvaldes uzdevumus un lielāko daļu tās funkciju nododot citai valsts pārvaldes iestādei[1]. Uzskatām to par tuvredzību gan no zinātniskā, gan politiskā skatpunkta.
Lasīt visu...

21

Visi metas glābt grimstošo Citskovski, bet tas nesaprot pamesto glābšanas riņķi un kož rokā, kura viņu velk ārā no ūdens

FotoValdība un augstākā ierēdniecība kopīgiem spēkiem bija izdomājušas veidu, kādā paglābt no kriminālatbildības Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski, taču tas no pamestā glābšanas riņķa ir atteicies, palīdzīgās rokas padošanu "juridiskajā jūrā" grimstošajam slīcējam nodēvējot par "pazemojošu".
Lasīt visu...

21

Latvijā vēl aizvien attiecībā pret citādi domājošiem tiek pielietotas represijas

FotoAivars Lembergs no Latvijas Centrālās vēlēšanu komisijas (turpmāk - CVK) ir saņēmis atvainošanās vēstuli.
Lasīt visu...

18

Diemžēl man, laimīgajam budžeta iestādes darbiniekam, atvaļinājumā jau atkal nākas izrādīties šajos nicināmajos sociālajos tīklos

FotoManu sociālo tīklu joslu vakar aizpildīja briesmīgi kadri no sabombardētās Ukrainas slimnīcas. Es arī tādus pavairoju. Kādreizējā kolēģe, režisore un producente Žaklīna Cinovska savā "Facebook" laika joslā zem sirdi plosošajām fotogrāfijām bija ierakstījusi tikai vienu teikumu: "Kur ir Dievs?"
Lasīt visu...

18

Arī Latvija ir atbildīga par krievijas raķešu triecienu

Foto2024. gada 8. jūlijā kārtējā necilvēcīgā krievijas raķešu trieciena rezultātā cieta Okhmatdyt bērnu slimnīca Kijivā – viena no svarīgākajām ne tikai Ukrainā, bet arī visā Eiropā. Tas ir kārtējais krievu okupantu kara noziegums pret ukraiņu tautu. Zem gruvešiem joprojām aprakti daudzi ārsti, māsiņas, sanitāri un mazie pacienti.
Lasīt visu...

21

Vai patiesi tiks likvidēts arī Valsts valodas centrs?

Foto“Man jau pērnajā rudenī lika saprast, ka turpinājuma nebūs,” teic Valsts valodas centra direktors Māris Baltiņš, komentēdams savu atlaišanu no darba, kas notiks šā gada 29. septembrī. To “lika saprast” Tieslietu ministrija.
Lasīt visu...

21

Atklāta vēstule māksliniekam Agrim Liepiņam

FotoGodājamais Liepiņa kungs! Domāju, ka ne tikai man, bet arī daudziem gan mūsu novadā, gan citur Latvijā, ziņa, ka plānojat nojaukt Jūsu izloloto Uldevena senlatviešu pili Lielvārdē, bija nepatīkams pārsteigums.
Lasīt visu...

3

Ievērtējiet – tagad es esmu viedās administrācijas ministre un nekad neesmu dzīvojusi tik labi kā tagad!

FotoLatvijas daba ir mūsu bagātība, kas cauri gadsimtiem veidojusi mūs par zemi, kurā dzīvojam šodien. Mūsu senči, prasmīgi izmantojot dabas resursus, ir uzkrājuši kapitālu un radījuši pievienoto vērtību, būvējot Latviju par labklājības valsti. Kaut arī mums daudz vēl ir ko darīt cilvēku dzīves līmeņa celšanā, jāatzīst, ka nekad neesam dzīvojuši tik labi kā tagad.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Golubeva – tautas bojāejas vētrasputns

Varas bļodlaižas medijos izvilkuši no politiskās mēslaines latviskoto krievu lesbieti Mariju Golubevu. Bābiešu mīlestības priesteriene savulaik pabijusi iekšlietu ministra tronī. Tolaik...

Foto

Rezultātu nav tāpēc, ka nav mērķu un atbildīgo, – vai tas dzelzceļš, mangāns, tiesas vai ugunsgrēki...

Ziņa, ka mangāna rūdai uz Latvijas dzelzceļiem ir pienākušas beigas,...

Foto

Kas tas par ekonomiski pamatotu projektu, kura dēļ jālien parādos un jāceļ nodokļi?

Vai satiksmes ministrs ir izvērtējis un iesniedzis visas alternatīvas Rail Baltica sakarā? Manuprāt,...

Foto

Vasaļa psiholoģiskā projekcija

Cilvēkiem, reizēm veselām ļaužu grupām, ir grūti pieņemt pašcieņu traumējošus faktus. Tad ieslēdzas psiholoģiskā aizsardzība. Viens no mehānismiem ir psiholoģiskā projekcija, kad savas negatīvās...

Foto

Džordža Orvela stāsts par „Jauno Vienotību”

Orvela domas attiecas arī uz mūsdienu korumpēto partiju „Jaunā Vienotība”, kas ilgstoši vada valdību. Tāpat kā "Dzīvnieku fermā”, kur sākotnējie...

Foto

Kurš šitiem mērkaķiem iedeva granātu?

Ar Rail Baltica sarunas turpinās pa riņķi. Faktiski politiķi mēģina kaut kur nogrūst atbildību, kaut atbildīgo loks jau turpat ir - viņi paši....

Foto

Izlaupīts ražošanas uzņēmums. Seši gadi pēc uzbrukuma

2024.gada 19.jūlījā iestāsies melnā jubileja. Seši gadi pēc ekonomiskā un reideriskā uzbrukuma ražošanas uzņēmumam Ventspils ielā 63 b, Rīga....

Foto

Lūgums izvērtēt iespējamu nodokļu maksātāju līdzekļu izšķērdēšanu Jēkabpils novada attīstības pārvaldē

Lūgums izvērtēt iespējamu nodokļu maksātāju līdzekļu izšķērdēšanu Jēkabpils novada attīstības pārvaldē: domes izveidots birojs, iepirkumu...

Foto

„Rail Baltica” projekts - deputātus sāk pārņemt panika

Rail Baltica projekts - deputātus sāk pārņemt panika. Tā varētu raksturot Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas trešdienas sēdes...

Foto

Kā tikt galā ar „Rail Baltica” projekta septiņkārtīgo sadārdzinājumu un naudas trūkumu?

Ģeniāla doma - sadārdzināt vēl vairāk. „Rail Baltica” gadījumā tas nozīmē aizņemties naudu uz...

Foto

Likumprojekta nepārprotamības aritmētika

Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājs aicina parlamentāriešus ātrāk izskatīt trešajā lasījumā grozījumus Civilprocesa likuma 594.pantā, jau tagad, 20. jūnijā, pirms Jāņiem....

Foto

Lai nodrošinātu igauņiem vilcienu uz Eiropu, latviešiem pamatīgi jāceļ nodokļi?

Pēc gadiem divdesmit igauņi, baudot poļu alu, pa vilciena logiem vēros jostas savilkušos latviešus sērīgi raugāmies...

Foto

"Rail Baltica" projekts kā aklās zarnas izgriešana caur papēdi

“Pašlaik nav kārtīga saimnieka “Rail Baltica” īstenošanai”, “Valdība nav iestāde, kas apmaksā rēķinus”, “Premjere Siliņa parāda nostāju...

Foto

Vairums mikroģeneratoru īpašnieku būs spiesti pāriet uz dinamiskās enerģijas uzglabāšanas sistēmām

Apritējis vairāk nekā mēnesis, kopš ieviesta jaunā elektroenerģijas neto norēķinu sistēma un mājsaimniecībās uzstādīto mikroģeneratoru...

Foto

Vai bēdīgi slavenais Raimonds Lejnieks – Puķe mēģina apkrāpt tautu?

Ja pēdējos gados mēs esam uzmanīgi sekojuši līdzi gan politikai, gan masu mediju ziņām, tad mums...