Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Kā jau tas gada beigās ir ierasts, vēlos mazliet atskatīties uz šo šausmīgo gadu, kurš tūlīt, tūlīt beigsies. Lūdzu, kārtējais gada tops ar dažādām nominācijām no manis pietiek.com auditorijai - faniem, atbalstītājierm un arī, protams, nīdējiem. Gads ir bijis sliktiem notikumiem bagāts, un jāsaka uzreiz, ka mūsu sabiedriskie personāži bija parūpējušies par spilgtām epizodēm, par kurām mēs vēl ilgi atcerēsimies un vērtēsim viņu darbošanās sekas vēl neskaitāmus gadus. Iespējams, šoreiz tas nav sanācis tik humora pilns kā citus gadus, bet tam ir objektīvi iemesli. Ja kāds vēlas izvirzīt vēl kādu nomināciju, lūdzu, esat laipni aicināti izteikt savu viedokli komentāru sadaļā.

Uldis Pīlēns/Apvienotais saraksts – Gada neveiksminieks

Šajā kategorijā nebija grūti izvēlēties galveno laureātu. Ņemot vērā, kāds finansiālais resurss tika ieguldīts projektos, kuri saucas „Apvienotais saraksts” un „nākamais prezidents – Uldis Pīlēns”, bet rezultātā tika iegūta pilnīgi sasista sile, tad šo stāstu nevar nekā citādāk nosaukt kā fiasko.

Vietējā oligarha Andra Šķēles savāktie ilggadējie sponsori ātri sameta naudiņu un no ilggadējiem Šķēles pakalpiņiem (Kučinskis, Tavars, Smiltēns, Šmits, Sprindžuks) un jauniem pakalpiņiem (Kulbergs, Rajevs) uzmeistaroja kaut ko līdzīgu politiskajai partijai. Rezultātā no drošas vietas koalīcijā ātrā veidā nonāca bezcerīgā opozīcijā ar niecīgām izredzēm kaut cik jēdzīgi aizvilkt līdz nākamajām Saeimas vēlēšanām.

„Apvienotā saraksta” garīgā tēva Ulda Pīlēna nekļūšana par valsts prezidentu iezvanīja visa „Apvienotā saraksta” bēru zvanus. Likās jau, ka ar Kremļa gādību mums sarūpētais „GRU” dienējušais un ar čekistu naudu izveidotais latviešu līdera prototips Uldis Pīlēns/Romaška nenovēršami kļūs par valsts prezidentu. P

ēc kremļa pavēles Ainārs Šlesers un Aleksejs Rosļikovs jau bija apsolījuši savas balsis, bet pēdējā brīdī shēmošanas vecmeistari no „Vienotības” apspēlēja Pīlēnu un „Apvienoto sarakstu”. Rezultātā „Gazprom” torņa būvētājs Pīlēns palika ar nolaistām biksēm.

Liepājas kafejnīcās gan runā, ka Uldis pamazām esot morāli atguvies no pazemojuma un, kad pienāks laiks, pēc nākamās Maskavas kuratoru dotās pavēles viņš būšot uz strīpas un gatavs atkal zīmēt kartes kā senos laikos Vācijas un Baltkrievijas mežos. 

Edgars Rinkēvičs – Gada veiksminieks

Var tikai apbrīnot šo glumo Latvijas politiskā dīķa ilgdzīvotāju, kurš kā kaķis vienmēr prot nokrist uz kājām. Pamatīga politiskā tirgus rezultātā pēc diezgan veiksmīgās karjeras ārlietu ministra postenī tika ietirgots valsts prezidenta postenī. Nav slikti cilvēkam, kuram nav nedz harizmas, nedz līdera dotību, nedz radošu ideju, pat ne īstas varavīksnes. Visu cieņu!

Neatstāj sajūta, ka jau kopš tālajiem deviņdesmitajiem gadiem Rinkēviču vada kāda ļoti, ļoti spalvaina roka. Pastaigājoties pa Rinkēviča dzimto Jūrmalu, ir dzirdēts, ka, iespējams, jau nākamajā gadā kāds vai kādi no Rinkēviča kunga ilgi un rūpīgi sargātajiem pagātnes noslēpumiem var nākt gaismā, kas var pamatīgi iespaidot tautas domas par jauno valsts prezidenta izstrādājumu. Ar nepacietību gaidīsim, jo Vecrīgā runā, ka Edža patiesībā ir krievu cilvēks!

Aizsardzības ministrs Andris Sprūds – Gada liekulis

Šo nu gan daudz cietusī latvju tauta nebija pelnījusi. Situācijā, kad krievija plosa Ukrainu un jau met acis Baltijas virzienā, par aizsardzības ministru kļūst prokremliski noskaņotais Andris Sprūds. Persona, kas vēl nesen izplatīja kremļa vēstījumus („Krima pieder krieviem, un ukraiņiem to neredzēt kā savas ausis”, „pie noteiktiem apstākļiem gatavs atdot Latgali krievijai”, „uzskata, ka pēc 1991. gada ir radusies cita Latvija, kurai nav nekāda sakara ar 1918. gadā dibināto Latviju”), tādejādi tīši vai netīši atklājot, ka 4. maija republika ir veco komunistu un čekistu projekts, ieskaitot viņu pašu.

Parādoties iespējai kļūt par aizsardzības ministru, viņš sāka dziedāt citu dziesmu, apgalvojot, ka viss iepriekš teiktais ir „no konteksta izrauts” un tagad Sprūda kungs domā pilnīgi citādāk. Visticamāk ļoti daudzi nemaz nenojauš, cik lielu kaitējumu šī persona rada Latvijas valsts drošības interesēm. Silti iesaku pasekot līdzi katram šī kundziņam solim. Vecrīgā runā, ka arī Sprūdu Maskavas saimnieki drīz stums laukā no tā paša skapja, no kura 2023. gada neveiksminieks Edgars Rinkēvičs tika izstumts. 

Kultūras ministre Agnese Logina – Gada stulbums

Šādu kultūras ministri Latvija vēl nebija pieredzējusi. Pirmo reizi mums ir kultūras ministrs, kura galvenā prioritāte ir krievu valodas nostiprināšana Latvijas sabiedriskajos medijos un kuram nepatīk, ka mūsu latviešu kultūra ir pārāk latviska. Nu ko te vēl lai saka?! Ir vienkārši kaut kā būs jāpārdzīvo šādi laiki.

Starp citu, Agneses Loginas labā roka parlamentārā sekretāre Agnese Lāce uzskata, ka latvieši vairs nedrīkst pieminēt deportācijas un citus padomju okupācijas režīma nodarījumus. Viņa saka, ka tas viss ir vienkārši jāaizmirst un jādzīvo tālāk. Rodas sajūta, ka mūsu kultūras nozari vada Peskovs no Maskavas.

Šlesers/Rosļikovs – Gada kremlins

Uz šo „titulu” kā vienmēr ir daudz pretendentu, bet Evikas Siliņas draugs Šlesers ar Rosļikovu tomēr spēlēja „pirmās vijoles” šajā koncertā. Ja jūs gribat zināt jaunākos kremļa vēstījumus, kas domāti Latvijas sabiedrībai, tad paklausieties Šleseru/Rosļikovu un viņu uzturētās troļļu fermas.

Šlesers ar savu ilggadējo bezierunu verdzisko paklausību kremļa priekšniekiem ir izpelnījies arī uzdevumu pieskatīt/piesegt vairākus kremļa finanšu aktīvus Latvijā. Kopumā Šlesers savu lomu spēlē labi – visādos veidos šķeļ Latvijas sabiedrību un kaitē/sabotē, kur vien tas ir iespējams. Rosļikovs atkal aizstāj veco Tatjanu Ždanoku un gādā, ka vietējās vates morāle tiek uzturēta augstā līmenī ar pareizo Maskavas vēstījumu palīdzību. Nepārprotami abi ir kangari un nodevēji. Vecrīgā runā, ka 15. Saeimas vēlēšanās Evika Siliņa un Ainārs Šlesers varētu startēt no vienas partijas. 

Ukrainas Bruņotie spēki – Gada ieguldījums valsts drošībā

Diemžēl joprojām ukraiņu tauta un tās bruņotie spēki katru dienu lej asinis, lai noturētu savu brīvību un neatkarību. Ukraiņu tautas izturība ir apbrīnojama. Ikkatra diena, ko ukraiņa tauta pavada smagās cīņās pret krievu okupantiem, ir vēl viena diena mums, kad stiprināt mūsu pašu drošību.

Tikai naivs pamuļķis vai uzcītīgs progresīvais neredz, ka, ja Ukraina kritīs, tad nākamie rindā esam mēs. Tāpēc ļoti ceram, ka ukraiņi beidzot saņems tādu bruņojumu no rietumu valstīm, kas dos reālas iespējas uzbrukt krievu okupantiem un tos padzīt no Ukrainas. Slava Ukrainai!

Valsts policija/Iekšlietu ministrija – Gada apdraudējums valsts drošībai

Tad, kad krievu armija iebruka Ukrainā, atklājās, ka liela daļa Ukrainas policijas un iekšlietu spēku ir lojāli okupantu karaspēkam. Ar lielām skumjām jāsaka, ka mūsu situācija nav labāka.

Ir diezgan biedējoši zināt, ka mūsu valsti „sargā” robežsargi, kuri gadiem sadarbojušies ar krievu organizēto noziedzību (kuru vada FSB) un nodrošina „brīvu preču kustību” pāri mūsu robežai.

Ir diezgan biedējoši zināt, ka mūsu Valsts policija ir pārpildīta ar mūsu valstij totāli nelojālām personām. Un tā nav sagadīšanās, ka vispārzināmie kremlini Rosļikovs un Elksniņš nāk no mūsu pašu policijas.

Ir diezgan biedējoši zināt, ka Iekšlietu ministrija ar tās faktisko vadītāju Dmitriju Trofimovu priekšgalā ir gadiem sabotējuši Latvijas valsts austrumu robežas un iekšējās drošības nostiprināšanu. Starp citu Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs Trofimovs ir bijušās Iekšlietu ministrijas valsts sekretāres Ilzes Pētersones-Godmanes audzēknis. Pati Ilze pēc valsts noslēpuma pielaides zaudēšanas aizgāja strādāt pie „Gazprom” kontrolē esošās „Latvijas gāzes”.

Un neceriet, ka Valsts policija sāks apkarot nelojālos valsts policijas darbiniekus un beidzot atradīs kādu no vairākām nelegālajām cigarešu ražotnēm. Tas nenotiks. No iekšlietu ministra līdz pašai Valsts policijas apakšai vējo korupcijas, nodevības un nekompetences smaka.

„Progresīvie” – Gada kremļa operācija

Beidzot kremlim tas izdevās – iedabūt Latvijas valdībā „tīru” nodevēju un sabotieru grupējumu. Kamēr latviešu tauta priecājās par „Saskaņas” neiekļūšanu Saeimā, tikmēr kremļa polittehnologi izdarīja gājienu ar zirdziņu, un projekts „Progresīvie” ne tikai iekļuva Saeimā, bet šogad arī tika valdībā. Un piedevām vēl dabūja aizsardzības ministra posteni.

Izmantojot mūsdienu jaunatnes stulbumu un vientiesību, kremlim izdevās uzprojektēt partiju, par kuru balso pārsvarā latvieši, paši nemaz nenojaušot, ka balso par kremļa mūros radītu ideju. „Progresīvie” ir sākuši plosīties, un pirmie rezultāti ir jau redzami. Šis eksperiments var dārgi maksāt mūsu valstij.

Juris Stukāns – Gada kritiens

Redzam, kas notiek, ja stulbu mentu ieliek par ģenerālprokuroru. Šī persona ir ar neapskaužamu uzcītību nodarbojusies ar visa veida sabotāžu.

Vispirms kā prioritāti izvirzīja Organizētās noziedzības apkarošanas prokuratūras likvidēšanu, tādā veidā pilnīgi iznīcinot kaut cik jēdzīgu institūciju, kas reiz nodarbojās ar finanšu noziegumu atklāšanu un izmeklēšanu. Šogad Stukāns izcēlās ar vienkārši apbrīnojami stulbiem izteicieniem un domu gājieniem Jēkabpilī noslepkavotās sievietes krimināllietā. Pēc tam izcēlās ar to, ka mēģināja attaisnot pilnīgi nesaprotamos maigos sodus visādiem kremļa pakalpiņiem.

Rodas iespaids, ka šī persona nesaprot nedz to, kur atrodas, nedz to, kas tai ir jādara. Nu laikam tāpēc jau Stukāns atrodas šajā postenī. Ja Saeima šo pilnīgi un totāli nekam nederīgo mentu vēlreiz apstiprinās par ģenerālprokuroru, tad tās mērķis ir tikai viens – lai Latvijas valstī nenotiek nopietna cīņa pret noziedzību.

Kaspars Briškens – Gada hameleons

Šeit mēs varam novērot situāciju, kad „āzis kļūst par dārznieku”. Briškens, kurš gadiem ir ieņēmis augsti vadošu amatu „Rail Baltics” projektā un būtībā ir viens no atbildīgajiem par to, ka viss ir pilnīgi salaists dēlī, tagad kā tāds hameleons „pauž satraukumu” par šo situāciju un kaut ko nesakarīgi muld.

Cik zināms no valdības tapšanas sarunu aizkulisēm, tad Briškens ar lielām mokām esot dabūjis pielaidi valsts noslēpumam. Ja mūsu valstī kaut cik eksistētu tiesiskums, tad šobrīd Briškens sēdētu nevis ministra krēslā, bet uz apsūdzētā krēsla.

Dailes teātris/Rietumu banka – Gada kultūras projekts

Šī čekistu vadītā banka ir ražīgi strādājusi visu 2023. gadu. Ņemot vērā, ka cita kremļa naudas mazgātāju banka „AB LV” aizgāja pa skuju taku, tad „Rietumu bankai” nācās uzņemties jaunus projektus.

Lai sagatavotu labvēlīgu augsni sabiedrībā, „Rietumu banka” pēdējā laikā aktīvi iesaistījās dažādu sporta un kultūras pasākumu sponsorēšana. Par vienu no veiksmīgākajiem „acu aizmālēšanas” projektiem kļuva „Rietumu bankas” sponsorēšanas līgums ar Dailes teātri, kura ietvaros krievu naudas mazgātāji „ziedos” 300 000 euro.

Ņemot vērā, ka Dailes teātri vada krieviem mīļais Žagars un noderīgais idiots Kairišs, tad par „sadarbību” nebija grūti vienoties. Un pavisam nesen uzzinājām, ka ar „Rietumu bankas” naudu tiek finansēta „Latvijas gāzes” fiktīvā īpašnieku maiņa. Vai nav glauni nostrādāts?!

Jēkabs Straume/KNAB – Gada simulants

Raugoties uz Jēkaba Straumes un viņa vadītā KNAB darbu, rodas iespaids, ka Latvijā korupcija ir iznīdēta un sliktākajā gadījumā tikai kāds margināls pašvaldības darbinieks šad un tad paņem kādu piecīti, pat ceļu policisti to vairs nedara, jo viņu patiesībā gandrīz vairs nav. Tas ir vienkārši apbrīnojami, kā Straumes kungam ir izdevies pilnībā apturēt jebkādu kaut cik nopietnu cīņu pret korupciju mūsu valstī.

Visi mūsu valstī zina, ka gandrīz jebkurš iepirkums iekšlietu sfērā ir nopirkts, lielie valsts pasūtījumi jau iepriekš sarunāti un par korupciju Valsts ieņēmumu dienestā nemaz nerunājot, bet KNAB nav spējīgs atklāt pilnīgi NEKO!!! Pat kuslais Valsts policijas priekšnieks Ruks spēj reizēm izrādīt kaut kādas teatrālas darbības, kas vismaz kaut cik izskatās pēc cīņas pret noziedzību. Varbūt kāds no mūsu tā sauktajiem „pētnieciskajiem žurnālistiem” varētu beidzot papētīt kāpēc mūsu valstī vairāk neeksistē korupcija?

Jānis Šipkēvics – Gada spriedums

Viens no mūsu valsts smagākajiem padomju perioda mantojumiem ir sapuvusī un sovjetiskā tieslietu sistēma, kas ikdienas brutāli grauj ticību Latvijas valstij. Pagājušajā gadā bija vesels lērums tiesas spriedumu, kas lika atskārst, ka Latvijas tiesu sistēma nekur tālāk par 1991. gadu nav tikusi.

Kā kronis visam bija gada nogalē Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesā „nospriestais”, ka ilggadējais čekas aģents Jānis Šipkēvics (segvārds „Pēteris”) nekad un nekādos apstākļos nav strādājis VDK labā. Kā galvenais liecinieks tika izsaukts sagrabējis izbijušais čekists, kurš, protams, godīgi izstāstīja, ka tāds Jānis Šipkēvics nekad un nekādos apstākļos nav strādājis VDK labā. Un tās VDK kartiņas esot slima suņa murgi un no pirksta izzīsti VDK darbinieku sacerējumi. Un mūsu LPSR tiesa to protams pieņēma par baltu patiesību.

Un kur tad mūsu tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere skatās? Viņai citas prioritātes – Stambulas konvencija, jauna somiņa un citas „būtiskas” lietas. Vecrīgā runā, ka varbūt ļaušot Vjačeslavam pie viņas beidzot ievākties.

„Hamas” slaktiņš Izraēlā un antisemītisma izplatība – Gada šoks

Šī gada oktobrī tika šokēta visa pasaule – palestīniešu teroristiskā organizācija „HAMAS” brutāli apslaktēja simtiem Izraēlas iedzīvotāju un vēl simtiem citus saņēma gūstā. Vienas dienas laikā visa “progresīvā” pasaule, bezmaz vai ik katrs otrais LGBT pārstāvis kļuva par kvēlu antisemītu. Mūsdienu progresīvā jaunatne ar kreisajiem vientiešiem priekšgalā ar putām uz lūpām iznāca Eiropas ielās un izteica atbalstu palestīniešu tautas „brīvības alkām”.

Protams, mūsu tautas „progresīvā” jaunatne pievienojās vispasaules kreiso trendam un izteica klaju atbalstu palestīniešu tautai. Atkal dzirdam spārnoto „viss nav tik viennozīmīgi” un Izraēla, izrādās, esot pati vainīga šajā situācijā. Eiropā atkal plosās “legāls” antisemītisms. Kur tas mūs aizvedīs?

Imants Parādnieks – „Gada mājražotājs”

„Tradicionālās ģimenes” aizstāvis Imants Parādnieks ir neapturams. Šajā gadā kļuva par tēvu jau astotajam bērnam. Visu cieņu! Kamēr māte auklēja tikko piedzimušo bērnu, tikmēr Imantiņš ar savu oficiālo sievu apmeklēja Dž.Dž.Džilindžera erotiskās drāmas „Ekstāze” pirmizrādi.

Kā Parādnieka kungs spēj ar visām savām entajām sievām sakārtot šādu dzīves stilu, ir kaut kas neticams – patiesi, reāli apdāvināts politiķis. Bet, kas pēc Parādnieka kunga izpratnes ir „tradicionāla ģimene”, tas ir liels jautājums. Domājams, ka pat visprogresīvākie „Progresīvie” nebūtu spējīgi uz tādiem izgājieniem kā Parādnieka kungs.

Ričards Šlesers – Gada bēglis

„Zirgābols no zirga tālu nekrīt!” Ričards Šlesers ir tikpat “gudrs” un skaists kā tēvs jaunībā. Šoreiz gada bēglis nav neviens no simtiem „inženieru, juristu un ārstu”, kuri šturmē mūsu austrumu robežu. Tas ir Ričards Šlesers.

Tad, kad Ričardiņš Saeimā vai tās apkārtnē ierauga kādu žurnālistu, tad tiek ņemtas kājas pār pleciem, jo nabaga Ričardam tikšanās ar kādu no žurnālistiem izraisa nopietnas panikas lēkmes. Izrādās, ka Ričarda papuks Ainārs Šlesers esot aizliedzis savam īpaši “apdāvinātajam” dēlam sarunāties ar masu medijiem, jo Ričiņa saprāts ir tik attīstīts, ka labāk būs, ja viņš izskatīsies pēc “mūžam skrienošā ierēdņa”, kurš bēg no žurnālistiem, nekā dos iespēju sabiedrībai uzzināt to, kas darās šī brīnumbērna galvā.

Ainārs Šlesers cerot, ka viņa „apdāvināto” dēliņu izvēlēšot Eiropas parlamentā un tad viņš būšot tālāk no problēmām. Ņemot vērā, ka Šlesera (lasi – kremļa) partijas balsotāji ir apmēram ar līdzīgu IQ kā Ričiņš Šlesers, tad izredzes nav nemaz tik sliktas.

Liāna Langa – Gada iedvesmotājs

Sākoties pilna mēroga krievijas iebrukumam Ukrainā, beidzot latvieši atcerējās, ka viņiem ir sava valoda un ka vispār Latvijā visiem būtu jāmāk latviešu valoda. Šajā ziņā kā tāds ledlauzis nepagurstoši strādā dzejniece Liāna Langa, kura beidzot daļā latviešu ir atmodinājusi kaut kādu cieņu pašiem pret savu valodu, pret savu kultūru un savu valsti.

Langas kampaņa „atkrievisko Latviju” beidzot ir iedvesmojusi latviešus uz reālu rīcību, nevis tukšu muldēšanu virtuvē. Protams, vēl daudz darba priekšā, bet nenoliedzami Liāna Langa ir iedevusi sajūtu, ka latviešu nacionālā pašapziņa nav pilnīgi mirusi un varbūt tomēr mēs kaut ko varam. Liāna, veselību un izturību Tev!

Majors Jānis Slaidiņš – Gada tautas cilvēks

Katru darbadienas vakaru majors Jānis Slaidiņš ar saviem kompetentajiem skaidrojumiem par situāciju Ukrainas frontē un bieži vien arī „garšīgajiem” izteicieniem par vietējiem pižikiem uztur neatslābstošu interesi par situāciju kara laukā. Slaidiņa vienkāršā, tautai saprotamā valoda, bet tajā pašā laikā arī reālā kompetence ir likusi tautai viņu iemīlēt.

Mūsu politiķiem vajadzētu pamācīties no Slaidiņa, kā komunicēt ar tautu. Jāņa Slaidiņa patiesums un vienkāršība patīk tautai, un tieši tāpēc šobrīd viņš ir kļuvis par vienu no lielākajām latviešu tautas autoritātēm. Un, lūk, iegaumējiet, visādi Pīlēni, Smiltēni, Šleseri, Siliņas un Rinkēviči, – tautas mīlestību nevar nopirkt ar falšām un samākslotām PR akcijām. Jāni, veselību un izturību Tev!

Par krievu valodu sabiedriskajos medijos – Gada diskusija

Šajā gadā tapa nacionālā drošības koncepcija, kurā tika pateikts, ka no 2026. gada 1. janvāra arī sabiedrisko mediju veidotajam saturam jābūt tikai latviešu valodā un valodās, kas ir piederīgas Eiropas kultūrtelpai. Kas to būtu domājis, ka vienotā frontē ar Kremli pret šo ideju nostājās Latvijas sabiedriskie mediji, tādā veidā atklāti ignorējot un uzspļaujot valsts drošības interesēm.

Izvērtās karsta diskusija, kura vēl nav galā. Kopā ar kremli un Latvijas valsts sabiedriskajiem medijiem vienotā frontē, protams, nostājās prokremliskā varas partija „Progresīvie”, kuri atklāti izteicās, ka centīsies veikt labojumus nacionālajā drošības koncepcijā un darīs visu, kas viņu spēkos, lai nostiprinātu okupantu valodas ietekmi Latvijas valsts sabiedriskajos medijos.

Izrādās, ka arī Valsts kancelejas Stratēģiskās komunikācijas koordinācijas departamenta vadītājs Rihards Bambals publiski nāca klajā ar viedokli, ka sabiedriskajos medijos jāturpina uzturēt divvalodību, tādā veidā graujot valsts vienotību un drošību (kāpēc tas liekēdis vēl nav atlaists no darba???). Aicinājums sabiedrībai turēt acis un ausis vaļā un nepieļaut, ka visādie mūsu valsts iekšējie sabotieri turpina krievināt mūsu valsti un graut Latvijas valsts drošību.

Kafejnīca „Crumble cake” – Gada piemērs

Kafejnīca „Crumble cake” šī gada decembrī parādīja īstu piemēru, kā jārīkojas ar personām, kas neciena Latvijas valsti un latviešu valodu. Vietējie vatņiki agresīvā veidā pieprasīja, lai viņus apkalpojot okupantu valodā, un atteicās sarunāties latviešu valodā. Krievijas valsts valodā runājošie okupantu pēcteči, maigi izsakoties, ieteica kafejnīcas personālam mācīties krievu valodu, jo to drīz vajadzēšot zināt. Kafejnīcas personāls vienkārši “paklausīja” viņus un izmeta ārā no kafejnīcas.

Šis ir lielisks atgādinājums par to, kādos laikos mēs dzīvojam. Draugi mīļie, ir karš! Mūsu valstī ir šausmīgi daudz okupantu un viņu pēcteču, kuri gaida krievu tankus. Ja mēs būsim mīksti un pārlieku “iecietīgi”, viņi mūs iznīcinās. Tikai un vienīgi stingra nostāja un cieņa pašiem pret savu valsti un valodu ir zāles pret šo biomasu. Paldies „Crumble cake” par piemēru. Atbalstām vietējos patriotus!

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Šprotes nepieņems cūku labturības prasības

FotoJa kādam ir klusas aizdomas, ka mēs te sēdēsim un gaidīsim vēl vienu okupāciju – jums ir jālasa tālāk. Ja kāds domā, ka virsrakstā pieminētais dzīvnieks ir nacionālā naida kurināšana – lasiet, lasiet… Starp citu, likums par cūku labturības prasībām ik pa laikam tiek pilnveidots. Meklējiet rakstos. Kas attiecas uz šprotēm – tās ar cūkām kopā neiet ne pēc dzīvesveida, ne pēc garšas. Un jūs labi saprotat, ko šo rindu autors ar to ir domājis.
Lasīt visu...

6

Ja reiz prezidents dod „mājienu ar mietu”, tad mēs, protams, atvainosimies

FotoLsm.lv 24.februārī Ukrainas kara gadadienā savā komiksu sadaļā publicēja autores Gundegas Evelones "Cūku komiksu" ar nosaukumu "Ukrainai ir jāuzvar". Šie komiksi ir zīmējumi par aktuālo Latvijā un pasaulē. Komiksam ir sava "cūku" izcelsmes leģenda, kas atrodama pie katra jaunākā komiksa. Faktiski cūka komiksā var būt ikviens no mums. 
Lasīt visu...

21

Izglītības reforma kā valsts pārvaldes vājuma spoguļattēls

FotoProblēmas VAS “Pasažieru vilciens” darbībā un neauglīgās diskusijas par skolu reformu kārtējo reizi apliecina valsts izpildu varas ieslīgšanu pamatīgā attīstības krīzē, taču šis fakts netiek īsti pat atzīts. Līdz ar to iztrūkst kritiskas analīzes.
Lasīt visu...

21

Vai birokrāts - mūsu kungs?

FotoDomājams, katram no iedzīvotājiem kādreiz ir iezibsnījusi doma, kāpēc ir jāmaksā nodokļi? Nodokļu maksāšanas jēga būtībā ir savākt resursus tajās nozarēs, kas prasa lielus ieguldījumus. Ne velti nodokļus vispirms sāka maksāt tur, kur bija lieli apūdeņošanas darbi. Piemēram, izveidoja dambi, lai palu laikos neapplūstu lauksaimniecības zemes.
Lasīt visu...

21

Nepieciešamais ļaunums – 2. daļa: derīgie idioti un jātnieki bez galvas

FotoĻenins aktīvākos fanus partijas iekšējās sarunās nekautrējoties mēdza saukt par noderīgajiem idiotiem - poļeznije idioti
Lasīt visu...

21

Karš kibertelpā

FotoKrievijas Ārējās izlūkošanas dienests (SVR) ir izmantojis ievainojamību, kas tika atklāta 2023. gada sākumā populārā Čehijas programmatūras giganta “JetBrains” produktā.
Lasīt visu...

21

Gauss – kas viņš ir? Vairāk Ostaps Benders vai Maikls O’Līrijs?

FotoPatiesības mirklis par airBaltic spējām segt obligāciju saistības arvien tuvāk. Attiecīgi arī Gausa retorika arvien nepārliecinošāka un sabiedrības uzmanība saasinātāka.
Lasīt visu...

21

Ak, eglīte...

FotoPēdējās darbdienās pirms Ziemassvētkiem netālu no manām mājām parādījās trīs hektāru kailcirte egļu mežā vietā, kur to galīgi nebiju gaidījis. Līdz likumā noteiktajam galvenās cirtes vecumam šim mežam bija jāaug vēl vairāk nekā 20 gadus, un, kā liecina Valsts meža dienesta dati, arī galvenās cirtes caurmērs (t.i., koku resnums), kas ļautu mežu nocirst ātrāk, vēl nebija sasniegts. Tātad skaidrs, ka šeit veikta sanitārā cirte[1] vai rekonstruktīvā cirte[2]. Tātad mežs nocirsts tāpēc, ka atzīts par bojātu vai neproduktīvu.
Lasīt visu...

12

Tramps esot atkal ko sliktu pateicis. Iespējams. Tomēr - kas notiek Latvijā?!

FotoKatrā valstī ir "stratēģiski svarīgas" jomas. Diemžēl, vērtējot savus kolēģus, ārstus un viņu absolūti toleranto attieksmi pret resertifikācijas procedūru, kas mūsu "de iure" demokrātiskajā valstī gadiem ilgi nav saprotama ne loģiski, ne tiesiski, var secināt, ka liberālās demokrātijas (vai tomēr maskēta totalitārisma) idejas ir pārņēmušas pat mūsu tautas it kā kritiski domājošo daļu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Saeimas deputāti pamazām sāk kaut ko nojaust

Redzot grūti un ļoti dārgi risināmo problēmu apjomu Satiksmes ministrijā, deputāti beidzot nonāca pie atskārsmes, ka ir stipri nokavējuši...

Foto

Nu nevarēja jau cerēt, ka Latvija nesaķers šo „progresīvo” infekciju, bet gan jau pāries arī tā

Bet, klau, esot tādi "progresīvie". Cik lasu soctīklos, tādas sniegpārslas,...

Foto

„Vienotība” ir kā gangrēna uz kādas no ekstremitātēm, kas ir jāamputē, atdalot to no ķermeņa - tautas

Politiskā komunikācija ļoti ietekmē sabiedrības viedokļus un uztveri. Kas...

Foto

Par jaunā „Rail Baltica” dzelzceļa tilta būvniecību: naudas nav, taču būvējam!

Vismaz uzbūvēsim trīs labā krasta balstus ar laidumiem, un tad jau redzēs, varbūt pat saimniecībā...

Foto

"Latvijas pasta" nesmukumi, jeb Linkaita saimniekošanas rezultāti Satiksmes ministrijā nebeidz pārsteigt

Nule pēc virknes skandālu atkāpās "Latvijas pasta" padome. Tā tam arī vajadzēja būt, taču kurš...

Foto

Krievu latvieši, nevis Latvijas krievi: latvietībai jākļūst par lipīgu, pievilcīgu zīmolu

Raksta beigās piedāvāšu neizmantot "Latvijas krievu" vai "Latvijas ukraiņu" terminus, kad runājam par Latvijas pilsoņiem....

Foto

Viss ir lieliski, tikai neprasiet mums neko par tiem 200 miljoniem eiro, ko mums vasarā atkal vajadzēs no nodokļu maksātāju kabatas!

Apkopojot 2023.gada nozīmīgākos statistikas datus...

Foto

Dzintars izēd Kiršteinu - un kas tālāk?

Vēl tikai slinkais nav uzrakstījis par Aleksandra Kiršteina izlingošanu no pašpasludinātās nacionālās apvienības (NA). Iespraudīšu arī savus ķešā aizķērušos...

Foto

Kāpēc LTV nespēj un nevēlas raidījumus organizēt efektīvi un operatīvi?

Latvijas televīzija aktīvi jau vairākas dienas reklamē 6.februāra raidījumu ar konkrēta "viesa" piedalīšanos. Viņš nav izcils zinātnieks,...

Foto

"Pasažieru vilciena" valde atrod "pārmijniekus"

Izcils „ViVi” valdes paziņojums! Tikai vienā teikumā ir izdevies pierādīt visu savu nekompetenci. AS "Pasažieru vilciens" jaunajai padomei laikam vairs nebūtu...

Foto

Briškena politiskās bezatbildības un profesionālās nespējas dēļ ir apdraudēta turpmākā Latvijas reģionu ekonomiskā attīstība

Nacionālā apvienība (NA) rosina izteikt neuzticību satiksmes ministram Kasparam Briškenam (Progresīvie), to...

Foto

Re, cik smuki es varu izteikties arī par skolu slēgšanu (bet tās vienalga tiks slēgtas)

Skola ir kas vairāk par ēku pagasta vai pilsētas vidū. Diskusijām...

Foto

Ja iedzīvotājiem jāgatavo sava 72 stundu soma, tad sabiedrība grib redzēt, kā savu “somu” kārto valsts

72 stundu soma un klausies radio! Mani šis nemierina. Ne...

Foto

Gulags pie apvāršņa

Krievijas Valsts domes valdošās frakcijas “Vienotā Krievija” deputāts ar ģenerāļa uzplečiem Andrejs Guruļovs neslēpj, ka jāatjauno gulaga tipa nometnes, lai tie, kas iekšzemē...

Foto

Skola, kurai paveicās

Varbūt zinošie apzinās, ka tuvojas kas neizbēgams, un tāpēc, laikus atkāpjoties, tiek "dedzināti tilti", vien žēl, ka šīs ugunis mums tiek pasniegtas kā nepieciešamība mūsu tumsonības...

Foto

Pilnmēness mistērijas

To, ka Mēnesim ir ietekme uz planētas Zemes dzīvi un arī cilvēku psihi, mūsu senči tika pamanījuši jau sen. Latvijā dzīvojošiem ir it sevišķi...

Foto

Svarīgi nekļūt atkarīgiem no svešas žēlastības!

Ir kāds vēsturisks janvāra datums, kuru parasti aizēno gan barikāžu laiks, gan, mazliet mazāk, arī 13.janvāra nemieri. Gan nesenie, gan...

Foto

Par atbildību pašreizējā haosa un nebūšanu sakarā pasažieru vilcienu satiksmē

Tā kā 15 gadus nostrādāju VAS "Latvijas dzelzceļš" atbildīgā amatā, tad man ir gana daudz pieredzes...

Foto

Krišjānis Kariņš kļūst par apkaunojumu Latvijas politikai un arī savai partijai

Saeimas deputātu grupas vizīte Ķīnā un Krievijas graudu tranzīts caur Latviju pēdējās nedēļās ir politiskās...

Foto

Atkal

Atkal zobens pacēlies pār dažām skolām, šoreiz Kurzemes pusē. Aizķēra, jo vienā no tām savlaik esmu strādājusi. Laikam vēršot ciet. Nē, vēl jau nekas neesot...

Foto

Īss komentārs par uzņēmēja Guntara Vītola izteikto viedokli “airBaltic” un tā nulles vērtības sakarā

Viss ir pareizi, un žetons Guntaram par drosmi, tikai jebkuram cilvēkam, kuram...

Foto

Kas mums pieder?

Valsts esot mēs, mēs esot bagāti - mums pieder meži, vien koku cenas mums ir augstākas kā Norvēģijā un Zviedrijā, mums pieder spēkstacijas,...

Foto

Vienu sabiedrisko mediju mums būs daudz vienkāršāk kontrolēt un komandēt nekā divus!

Ceturtdien Saeimā galīgajā lasījumā gandrīz vienprātīgi atbalstīja Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas apvienošanu no...

Foto

Tā kā KNAB Straume ir piebarots, Kariņš bez bažām var par nodokļu maksātāju naudu doties priekšvēlēšanu braucienā uz Valmieru

2024. gada 17. janvārī ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš dosies reģionālajā...