Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Par jaunajiem „Škodas” vilcieniem: nesaprotu, par ko ir pārsteigums. Iepriekšējo satiksmes ministru (kopš kāda 2012. gada) politiskajā vadībā esam beidzot ieguvušu unikālu vilcienu. Nevienam citam tāda nav. Speciāli mums tika projektēts un ražots.

Projektēšanas laikā Škodas inženeri bija spiesti lietot lētākos, nevis optimālākos risinājumus, jo uzņēmuma vadība risināja savas problēmas - kā vairāk nopelnīt no projekta, kurā ir "uzvarēts" ar zemāko cenu un ekspluatācijas izmaksām dzīves cikla laikā.

Tāpēc mezglus un tehnoloģijas visdrīzāk vāca kopā no visas pasaules. Laiks arī spieda, tāpēc ne par kādiem nopietniem izmēģinājumiem runa nevarēja būt, jo tas papildus aizņemtu vēl kādu gadu.

Nedomāju, ka jaunie vilcieni apdraud drošību, taču "bērnu slimības" būs jāārstē jau ekspluatācijas laikā. Par to, ka tās būs, šaubīties nevajadzētu. Kāda gada laikā tiks daudz maz ar visu galā. Bet šobrīd labāk paturēt prātā rezerves variantu, kā nonākt vajadzīgajā vietā un laikā, jo - ja nu kas.

Šodienas ķibeles visdrīzāk ir pašreizējā satiksmes ministra ego apmierināšanas sekas. Nu ļoti gribējās tos vilcienus līdz Ziemassvētkiem. Vai tad nebija? Ministrs apsolīja, ministrs izdarīja. Vai vajadzēja, tas jau cits jautājums, un jājautā šodienas "laimīgajiem" pasažieriem.

Bet viss varēja būt arī citādi, ja būtu izlēmuši iegādaties igauņu vai lietuviešu lietotos vilcienu modeļus. Būtu gan lētāk, gan drošāk un arī ātrāk. Par "gudrību" ir jāmaksā, un ir tikai labi, ja norēķināties var ar naudu, un tās mums ir vairāk nekā jebkad.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...