Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Spēks

Leonards Inkins
01.07.2023.
Komentāri (0)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Kopš pirmsākumiem pasaulē visu nosaka un diktē cilvēki, kuriem ir reāla vara. Kā domā, kas slēpjas zem šiem vārdiem «reāla vara»? Kāds ir šīs reālās varas saturs? Manuprāt, reālā vara ir tas, ko dzejnieks definēja kā «dūrei tik spēks».

Reiz bija kāds gadījums pilsoņu kara laikā, vēl cariskajā Krievijā. Uz apspriedi pie viena galda tika sapulcēti dažādu līmeņu padomju varas ieviesēji un līdzskrējēji (revolucionāro vienību komandieri, partijas darbinieki un citi). Tas, kurš vadīja sapulci, klātesošajiem izklāstīja ko un kā viņš domā, ko vēlas panākt un sasniegt. Runu beidzis, viņš demonstratīvi nolika uz galda mauzeri un, uzlūkojis klātesošos, apjautājās, vai kādam gadījumā nav kas iebilstams. Nedz iebildumu, nedz sūdzību nebija.

Mums iestāstīts, pat iepotēts, ka spēks tiekot smelts patiesībā. Mūs māca, ka pietiek, ja domā, ka esi patiesības pusē vai patiesība ir tavā pusē, ka tev ir sava reliģiskā pārliecība vai savi politiskie uzskati. Ar minēto it kā pietiekot, lai tev būtu taisnība, un šai pārliecībai un uzskatos balstītajai taisnībai tev būtu jānodrošina panākumus.

Bet patiesībā ir tā, ka jebkura taisnība izriet no spēka un taisnīgi ir tikai tas, par ko vairāki ir vienojušies. Tā viņiem ir taisnība, un ar spēka palīdzību viņi šo savu taisnību padara par visu taisnību.

No tā izriet – ja tev ir reāls spēks vai taisnība, kuru šis spēks nodrošina, tad tā kļūst par patiesu taisnību, un, ja kāds šai taisnībai nepiekrīt, tad tas savu eksistenci paātrinātā tempā izbeidz. Tā ir bijis, un tā būs mūžīgi. Tu vari tam piekrist, vari nepiekrist, tu vari visādi runāt un izrunāties, bet tas nemaina to, ka taisnība izriet no spēka, nevis otrādi.

 Vēl pavisam nesen viens slepkavu bandas vadonis devās «taisnības gājienā» uz Maskavu. Bija pašsaprotama arī kara tradīcija pirmajās dienās pēc pilsētas ieņemšanas ļaut uzvarētājiem slepkavot, laupīt, izvarot un citādi «taisnīgi» izrīkoties, jo to, kas ir taisnīgs, noteica tie, kas par to vienojās, bet «opozīcijai» bija jāpieņem šī vienošanās kā vienīgā, patiesā un pēdējās instances taisnība. Lai cik tā netaisnīga viņiem neliktos... Tā notika Berlīnē, tā notika Rīgā, tā notika Bučā, un tā notiks visur, kur kāda taisnība uzvarēs citu...

Kāpnes

Tāpēc, ja tu vēlies ko mainīt vai reformēt vai ja ceri ko ieviest, tad nemaz nedomā, ka tikai tādēļ, ka tev ir ideja, kuru tu izklāstīsi cilvēkiem, viņi atsauksies, tevi atbalstīs un tas kļūs par tavu spēku, – tā nenotiks un tā nekad nebūs! Tā nebūs, izņemot gadījumus, ja tu viņus aicināsi pa kāpnēm uz leju, nevis pa kāpnēm uz augšu. Tiem, kas nezina, par kurām un kādām kāpnēm runāju, būs neliela speciāla piebilde, bet tiem, kas šo saprot, iesaku pievērsties nākamajai rindkopai.

Reiz Sokrāts, savu audzēkņu pavadīts, gāja pa kādu ielu un viņiem ko gudru stāstīja. Mācekļi viņā uzmanīgi klausījās. Viņiem pretī nāca prostitūta, kas Sokrātam teica: «Ko tu viņiem te stāsti savas blēņas?» Ja es tūdaļ pamāšu viņiem ar pirkstu, viņi dosies līdzi man, nevis tev. Sokrāts teica, jā, tā būs, tikai, dodoties līdzi tev, viņi ies pa kāpnēm uz leju, bet, ejot līdzi man, tie virzīsies pa kāpnēm uz augšu.

Nu, lūk! Ja vēlies iet pa kāpnēm uz augšu, tad bez spēka pielietošanas tu nevienu augšup nevirzīsi, bet ja tu piedāvāsi ceļu, pašķirsi krūmus, lai nokļūtu lejā, tad, dodoties lejup, nav vajadzīgs papildu spēks. Cilvēku iekšējais spēks un patiesās vēlmes viņus virzīs lejup. Ja vēlies ko mainīt un apturēt lejupslīdi, ir nepieciešams spēks. Ir jāsāk ar spēka gūšanu un prasmi to pielietot.

Kāpēc Latvijā un daudzās citās valstīs nemainās varas? Mainās uzvārdi, mainās politisko organizāciju nosaukumi, bet nemainās reālā vara. Tā notiek tāpēc, ka cilvēkiem, kuri ir varas krēslos, ir pakļauts reāls spēks. Viņiem klausa prokuratūra, tiesas, policija, bruņotie spēki. Tas ir viņu spēks, un ar šo spēku un plašsaziņas līdzekļu palīdzību, kā arī brīvprātīgo izpalīgu iztapību viņi uzspiež jebkuru patiesību. Un neviens nespēj pretī stāt.

Tas, ka pa retam kāds šādai patiesībai un taisnībai iebilst, ir tikai tāpēc, ka kādam vai kādiem ir izdevies uzkrāt vai koncentrēt nedaudz spēka un viņi var atļauties mēģināt iespraukties reālās varas durvju spraugā ar saviem vēstījumiem un patiesībām.

Iespējams, ka tie, kuri atļaujas iebilst, savu spēku ir importējuši pāri valsts robežām, ievilkuši vadus, izveidojuši nelegālu pieslēgumu, un no turienes tie tiek enerģiski uzpildīti, baroti un atbalstīti. Tad arī minētajiem ir spēks, no kura izriet taisnība. Tas gan nav viņu spēks,– tas ir spēks, kurš nāk no citām dzīlēm, no ārvalstīm. Tad spēka pret spēku cīņā uzvar stiprākais, vai tie vienojas par izlīgumu un turpmākajiem spēles noteikumiem, tas ir turpmāko taisnību, kuru uzspiedīs iezemiešiem.

Bez spēka minētais nav iespējams. Cīņa ir spēku sacensība, nevis ideju konkurss vai viktorīna.

Vaļsirdīgi...

Nu varu atzīties, ka, veidojot biedrību «Latvietis», es jau tad (1997. gadā) to sapratu. Apzinājos arī reālo situāciju valstī, kurā dzīvoju, reālos domāšanas stereotipus un latviešu uzdrīkstēšanās līmeņus.

Mans mērķis bija caur it kā publisku biedrības darbību atlasīt cilvēkus, lai kopā veidotu šo spēku. Iesākumam – kaut vienā pagastā, kaut vienā pagalmā, kaut vienā kāpņu telpā, bet tā, lai šī sēkla dotu augļus un, augot lielumā un plešoties plašumā, latviskotu Latviju.

Šie mēģinājumi bija gadiem ilgi un neskaitāmi. Neminēšu uzvārdus, bet cilvēku skaits, kurus mēģināju iesaistīt, bija gana plašs. Par to liecina arī biedrības statūti, kuros ir daudz teksta, bez kura sabiedriska organizācija var lieliski iztikt, taču biedrība bija tikai piesegs lielajiem plāniem.

Uzrunātajiem dažādos locījumos skaidroju, ka cita ceļa nav, ja patiesi vēlies Latviju padarīt latvisku. Aģitācijas, skaidrošanas, karogu vicināšanas un ugunskuru kurināšanas nedos vēlamo rezultātu. Tas nav slikti, arī spēkam vajag vārdisko izpausmi, bet to vienmēr satrieks vara, jo varai ir minētais spēks, bet mums tikai taisnības karogs, ar kuru mēdzam uzbrukt un aizstāvēties.

Reālus darbus izdarīt un reālus panākumus sasniegt var tikai tad, ja tev ir reāls spēks. Ne tikai karogs, prievīte un tautasdziesmas. Ar mutes virināšanu un papīru aprakstīšanu vien vēl nevienam nav izdevies nedz šķēpu mest, nedz maizi gādāt.

Kas tik man nebija jādzird un ko tik es nebiju spiests klausīties... Ka tas neesot likumīgi, ka tas neesot tiesiski, ka tas neesot demokrātiski, ka tās esot kriminālas metodes, tad jau mēs būsim tādi paši kā tie... Un mēs esam tur, kur esam, un būsim turpat, jo tie, kas prot izmantot spēku un apzinās spēka nepieciešamību, to izmanto, bet tev stāsta, ka vajagot iet tiesisku ceļu.

Riņķa dancis

Ja tev kaut kas nepatīk, ir kādi iebildumi, tu vēlies kaut ko reformēt, tad nu lūdzu! Demokrātiskos apstākļos dibini savu politisko partiju, uzraksti politisko programmu, pārdodies sponsoriem, ar nopirktās reklāmas palīdzību iekļūsti parlamentā, un tad tu varēsi no Saeimas tribīnes pateikt... Uzraksti nepieciešamos likumus, pārliecini citus demokrātiski ievēlētos deputātus atbalstīt tavu iesniegto likumu un tu būsi savu mērķi sasniedzis.

Tas, protams, negarantē, ka rīt kādi citi neiesniegs pilnīgi pretēja satura dokumentu, par ko nobalsos vairākums, bet tas jau ietilpst demokrātijas spēles noteikumos. Integrē pietiekamā skaitā kolonistus, un viņu pārstāvji ieviesīs vēl kādu valsts valodu...

Un diez vai tavs politiskais spēks tik ilgi spēs eksistēt, jo cilvēka dabā nav tam nepieciešamo īpašību un kvalitātes. Uz brīdi tu kādu vari piespiest, pierunāt vai viņš var saņemties, bet tas būs tikai uz brīdi. Kamēr tu šo manis iepriekš minēto ceļu iesi, pa to laiku jau tavs politiskais spēks būs pajucis. Kāds būs apzadzies, kāds būs nodzēries, kāds būs nodevis, un kāds būs pieslējies citam spēkam, kuram ir vairāk izredžu. Un tu dibināsi jaunu politisko spēku un sāksi visu no sākuma, ja tevi pašu nenopirks, nepierunās un nepiespiedīs «ievērot spēles noteikumus».

Šis riņķa dancis nekad nebeigsies, un tie, kam ir spēks, savu politisko varu saglabās.

Potences

Es tagad teikšu to, ko tev nekad neviens neteiks. Viens no varas saglabāšanas būtiskiem elementiem ir spēks, nevis kāda tur taisnība vai demokrātija. Tiem spēkiem, kuriem ir vara, ir pakļautas dažādas izziņas iestādes un represīvie orgāni. Minētās iestādes un orgāni vēro cilvēkus līdzīgi kā čeka augstskolās un pat vidusskolu vecākajās klasēs atlasīja sev potenciālos darbiniekus.

Tāpat arī viņi izvēlas potenciālos kandidātus, kas varēs pastāvošajai varai uzticīgi kalpot, un apkopo tā saucamajā melnajā sarakstā tos, kuri ir bīstami pastāvošajai varai, t.i. kuri potenciāli ir bīstami un kuri var apdraudēt pastāvošo kārtību.

Kā panākt to, lai viņi arī turpmāk paliek tikai potenciāli bīstami un reāli nespēj apdraudēt iedibināto kārtību? Nedrīkst pieļaut, ka melnajā sarakstā esošie kļūst turīgi, finansiāli neatkarīgi un populāri.

Ir arī tie, kurus dēvē par pasionāriem. Tiem ir sava pārliecība un uzskati, tomēr viņiem reliģiskā izvēle, pasaules skatījums un politiskie, kā arī nacionālie uzskati dominē pār vēdera un mantiskajām vajadzībām. Jā, viņi uz kādu brīdi var pievērsties naudas pelnīšanai, bet vienalga viņu dvēseles aicinājums viņus atgriež atpakaļ tur, kur viņi bija. Tādus cilvēkus vēsture mums atklāj gana daudz.

Varas galvenais uzdevums ir pasionāriem radīt tādus apstākļus, lai viņiem nav savu ideju un savas izpratnes realizācijas iespēju. Jebkurām idejām ir tikai viena realizācijas iespēja – tā ir nauda. Bez naudas arī automāta nebūs. Arī par patronām ir jāmaksā. Kamēr tu nespēj nopirkt automātu un kamēr tev nav patronu, tikmēr tu neesi bīstams.

Tāpēc tiek sastādīti tā saucamie melnie saraksti, kuros iekļautos cilvēkus visādi ierobežo. Viņiem ir grūtības ņemt kredītus, veikt investīcijas un citādi iegūt neatkarību, jo neatkarība rada rīcību. Tāpat nedrīkst viņiem ļaut izpausties arī citādi – ne mākslas nozarē, ne citur, jo, līdzko viņš iegūs autoritāti, tā automātiski tas ir ceļš uz naudu, uz līdzekļiem un neatkarību. Tas ir arī ceļš uz citu cilvēku pasaules skatījumu, uz cilvēku dvēselēm. No naudas, līdzekļiem un neatkarības var rasties ne tikai nepaklausība, bet arī pretdarbība. Un to nedrīkst pieļaut. Lai to nepieļautu, ir izveidots labi noslīpēts mehānisms, kā šo apdraudējumu mazināt.

Ar šo viņi labi tiek galā, jo, ja ir stabila alga, sociālās garantijas, vienīgais darba uzdevums ir nepieļaut, lai tādi, kurus pieminēju, nespēj īstenot savas ieceres. Manuprāt, tā notiks mūžīgi, jo tā notiek jau desmitiem tūkstošu gadu. To, ka patiesība izriet no reāla spēka, vēl neviens nav atcēlis.

Nereālā realitāte

Uz brīdi iztēlojies, ka man ir reāla vara. Iztēlojies, ka es ne tikai sēžu varas krēslā, bet man ir arī šautene, man ir pakļauti šāvēji, kuri pildīs jebkuru manu rīkojumu (vismaz vairums no viņiem un man ar to pietiks). Vai es rēķināšos ar tādiem, kuriem ir kaut kāda tur taisnība? Vai es ņemšu vērā tos, kuri apelēs pie manas sirdsapziņas, pie veselā saprāta, pie cilvēciskajām vērtībām, kvēli aicinot mani rīkoties tā vai citādi vai nerīkoties vispār? Saistošas un svarīgas man būs tikai manas iespējas un mana taisnība, kā arī to taisnība, ar kuriem es nevaru nerēķināties, taču nerēķināties es nevaru tikai ar tiem, kam ir vēl lielāka šautene nekā man, t.i., kam ir vēl lielāka taisnība nekā man. Un ne citādi... Tāda ir pasaules kārtība.

Nevis spēks balstās, izriet un ir taisnībā, bet taisnība sakņojas, balstās un izriet no spēka. Ja spēks ir man, ja ierocis ir man un tev tā nav, tad man vienmēr ir taisnība. Bet ja tu domā, ka man nav taisnība, tad tava eksistence kādā brīdī negaidīti pārtrūkst, un pēc tam nav vairs tāda, kurš atļaujas domāt, ka man nav taisnība, jo man ir neapstrīdams arguments – šautene.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

3

Prasījām kultūrai 66 miljonus, nedabūjām pat trešo daļu, bet papildus piecarpus miljoni mūsu propagandoniem būs!

FotoTikko pieņemtais budžets Kultūras ministrijas atbildībām prioritārajos pasākumos piešķir 17.51 miljonu eiro. Šie atbalsta pasākumi galvenokārt dzēš nozares ugunsgrēkus, kas bijuši redzami gadiem ilgi.
Lasīt visu...

21

Nosodām nevēlamu uzvedību akadēmiskā vidē, jo īpaši attiecībās starp pasniedzēju un studentu

FotoMedijos ir izskanējuši nopietni, pirmšķietami ticami, publiski apgalvojumi par LU Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātes (LU FMOF) pasniedzēja Dmitrija Bočarova nepieņemamām darbībām un seksuālu uzmākšanos attiecībās ar sievietēm, tai skaitā ar nepilngadīgu personu un LU studenti.
Lasīt visu...

21

Dažas pārdomas par Ex-seržanta rakstu “Karš Ukrainā. Vai tiešām strupceļš - un kam?”

FotoRietumeiropa un arvien vairāk arī Centrāleiropa lielākoties joprojām ir Amerikas protektorāts, un šīs valstis atgādina senos vasaļus, tāpēc pats tuvākais amerikāņu uzdevums ir nodrošināt, lai neviena valsts vai valstu kombinācija neiegūtu spēju izraidīt ASV no Eirāzijas vai pat būtiski samazināt tās izšķirošo šķīrējtiesas lomu.
Lasīt visu...

3

Pēc ilgas nolaidības un ākstībām mēs esam sākuši bakstīties ap bumbu patvertņu jautājumu

FotoJautājums par tuvāko drošo vietu militāra apdraudējuma gadījumā joprojām nav atbildēts kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā 2022. gada 24. februārī. Kad varēs atbildēt uz šo vienkāršo iedzīvotāja jautājumu, kas ir paveikts līdz šim un kas vēl ir darāms? Šis būs ieskats Rīgas līdz šim paveiktajā.
Lasīt visu...

21

Belēvičs savulaik demisionēja par sīkumu, turpretim Kariņš demisiju pat neapsver

Foto“Atceros tos jocīgos laikus, kad amatpersonas atkāpās sīkumu dēļ. (..) Veselības ministrs Guntis Belēvičs atkāpās tāpēc, ka tika pieķerts ārpusrindas apkalpošanā Onkoloģijas centrā,” piektdien rakstīju savā “Dienas citātā”. Guntis Belēvičs sarunā ar “Neatkarīgo” papildināja redzējumu uz senajiem 2016. gada notikumiem, kuru morālais aspekts šodien kļūst arvien aktuālāks.
Lasīt visu...

21

Par „kapitālā remonta” blaknēm: „Airiston Helmi” un „krievu zemūdeņu bāžu Somijā” piemērs

FotoTā sauktais finanšu sistēmas kapitālais remonts joprojām raisa diskusijas kā Latvijā, tā citās valstīs, kurās tas notika, un tiek meklētas atbildes uz jautājumiem, vai reizēm cēlu mērķu vārdā nav maksāta pārāk dārga cena, bremzēta ekonomikas attīstība, upurēti veiksmīgi strādājoši uzņēmumi, vai nav cietuši cilvēki, kas neko neatļautu nedarīja. Un vai nav bijis arī tā, ka ar "kapitālā remonta" lozungu tika mēģināts sasniegt pavisam citus mērķus, kā arī norakstīt klaju amatpersonu nekompetenci?
Lasīt visu...

6

No Kariņa mācās arī viņa bijusī “labā roka”, tagad - rokas pagarinājums - premjerministre Evika Siliņa

FotoGrūti izvērtēt, vai ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa (Jaunā vienotība – JV) “skaidrojumi” par viņa lidināšanos ar privātiem lidaparātiem ir nekaunības, augstprātības, melīguma vai prastas muļķības radīti. Varbūt tur ir viss kopā. Taču simptomātiski ir tas, ka iezīmējas plaisa starp JV līdera un valsts prezidenta pozīcijām.
Lasīt visu...

3

Bez Stambulas konvencijas Latvijas sievietēm gals klāt, ar Stambulas konvenciju Latvijas sievietes zels un plauks

FotoDiskusijās par Stambulas konvenciju (jeb Eiropas Padomes Konvencija par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu) pazūd būtisks jautājums – kāpēc vispār ir domātas konvencijas, kāda ir to nozīme un kāpēc valstis tām pievienojas? Šajā rakstā pievērsīšos potenciālajiem ieguvumiem no konvencijas, kā arī pretestības iemesliem.
Lasīt visu...

12

Valdība ir uz savas planētas, tauta – uz citas

Foto“Biju pārliecināts, ka mūsu ceļi nekad nekrustosies. Bet, re, valsts svētki ir tas, kas tomēr vieno, kaut arī mūsu politiskie uzskati ir pilnīgi pretēji,” saldi smaidot, vienā no 18. novembra pasākumiem mani uzrunāja kāds augsts ierēdnis. Vienojošais elements gan bija tikai reālā, “taustāmā” telpa, kurā atradāmies, bet politiskajā, sociālajā telpā mūs šķīra bezdibenis. Un joprojām šķir. Tas paliek arvien dziļāks un platāks. Ne jau tikai starp mani un konkrēto ierēdni, bet starp tautu un ierēdniecisko valsts aparātu.
Lasīt visu...

21

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

FotoUzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas un to tuvinieki šobrīd apzināti apmelo manu tēvu nacionālā naida kurināšanā, lai tādējādi novērstu uzmanību no patiesajiem slepkavības iemesliem. Kā arī, apzināti publiski nomelnojot manu tēvu, notiek klajš mēģinājums ietekmēt tiesībsargājošās institūcijas un pat tiesu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

Ar nelabu sajūtu sekoju medijos...

Foto

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

ANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti...

Foto

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

Šis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts!...

Foto

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

Saistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra...

Foto

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

Mēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu....

Foto

Jau tagad „RailBaltica” trūkst sešu miljardu eiro Latvijas posmam

RailBaltica projektam ir visas iespējas kļūt par akmeni kaklā Latvijas budžetam un valsts parādam, jo jau tagad trūkst...

Foto

Šis raksts par Izraēlu un Palestīnu ir īpaši kompentents, jo pirmā līdzautora divi ģimenes locekļi ir strādājuši kibucos, bet otrs ir dzēris košera šņabi un ir „progresīvais”

10. novembrī ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens Izraēlas–Hamās konflikta kontekstā nāca klajā ar paziņojumu, citu lietu starpā atzīmējot, ka “daudz par daudz palestīniešu ir tikuši nogalināti”. Statistika diemžēl ir nepielūdzama – Izraēlas īstenotās blīvi apdzīvotās Gazas bombardēšanā jau ir 11 tūkstoši...

Foto

Uzruna Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienai veltītajā svētku koncertā Latvijas Nacionālajā teātrī

Ļoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Ļoti cienījamā Ministru prezidentes kundze! Cienījamās dāmas un godātie...

Foto

Tauta nav stulba

Tauta nav stulba. Tautai piemīt veselais saprāts. Tauta to apliecina, kad viņa publiski dzird idejas, kuras sakrīt ar viņas izjusto gudrību....

Foto

Maksātnespējas administrators izsaimnieko atlikušo uzņēmuma mantu

Mēs, maksātnespējīgās AS "Dzintars" kreditori, nolēmām griezties pie valdības vadītājas un atbildīgās ministres ar atklāto vēstuli par samilzušām problēmām, ar...

Foto

Vai Saeima ir jāatlaiž?

Pēdējās dienās daudz dzirdams par rosinājumu atlaist 14. Saeimu. Izskan gan aicinājumi tādā veidā sodīt arvien kreisāko “Jaunās Vienotības” valdību, gan pretēji...

Foto

Mēs, Kozins, Levrence, Bogustova, Pūpola, Raubiško, Austers un vēl virkne citu Iļjiča mazbērnu...

Kopš teroristiskās organizācijas "Hamas" uzbrukuma 2023. gada 7. oktobrī, kura laikā tika veikti...

Foto

„Rail Baltica” finansējuma plūsmai ir jābūt loģiskai un saskaņotai ar būvdarbu gaitu, citādi Putniņa un Pauniņa kungiem būs problēmas

Lai Rail Baltica būvniecība noritētu raiti un efektīvi un...

Foto

Kas ir "mēs"?

Lūdzu zemāko izklāstu neuzskatīt par konservatīvās domas konferences rīkotāju autoritatīvu versiju. Ticu, ka 28. novembrī Demos II sesijā no runātājiem dzirdēsim pavisam citas...

Foto

Biotehnologa fabulas

Cilvēks ir radies no šūnām, viss organisms - āda, miesa, kauli, tauki, muskuļi, orgāni - arī ir veidots no šūnām. Šūnās veidojas arī enerģija,...