Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Steidzot pildīt nu jau slavenās Vecrīgas viesnīcas reiderisma pasūtījumu, tā sauktie „Sozinova policisti” no Valsts policijas Rīgas reģionālās pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 3. biroja ir gatavi aizmirst jebkādas kriminālprocesuālās normas, - par to Vecrīgas apmeklētāji paši savām acīm varēja pārliecināties, vērojot pie viesnīcas notiekošo.

Fotogrāfijā redzamie kungi, kā noprotams, ir kā reiz Andreja Sozinova vadītās policijas pārvaldes darbinieki, kas pie viesnīcas aizvadītajā nedēļā bija ieradušies... nē, šoreiz ne tāpēc, lai to atkal ieņemtu kopā ar vienas strīdus puses pārstāvjiem, otras puses pārstāvjus savukārt izolējot.

Šoreiz „pasūtījumu galda” policisti bija ieradušies, lai... pamēģinātu saņemt liecības no viena no viesnīcas darbiniekiem, turklāt šīs liecības mēģināja iegūt pat mūsu „bezkompromisu tiesiskuma” valstij ļoti eksotiskā veidā.

Parastā kārtība ir visiem zināma: izņemot aizturēšanas un tamlīdzīgas ekstrēmas situācijas, cilvēki uz liecību sniegšanu tiek aicināti, viņiem nosūtot oficiālu pavēsti ar ierašanās laiku un vietu. Tikai tad, ja viņi ļaunprātīgi neierodas, tiek izmantotas piespiedu atvešanas metodes.

Taču šajā gadījumā „Sozinova policistiem” acīmredzami dotais uzdevums bija tik steidzams, ka viņi turpat uz vietas mēģināja panākt, lai viesnīcas darbinieks nekavējoties dodas uz viņu automašīnu, kur tad arī notiktu improvizētā liecināšana.

Visticamākais, nodoms arī būtu izdevies, ja pretējā strīdus puse nebūtu spējusi operatīvi piesaistīt advokātu, - tam ierodoties, „Sozinova policisti” nekavējoties „atcerējās” par likuma normām un saprata, ka prātīgāk tomēr būs tās ievērot.

Tādi gadījumi kā šis nevarīgā iekšlietu ministra Sanda Ģirģena „saimniecībā” kļūst aizvien biežāki un vienlaikus liecina par divām lietām – gan par to, ka korumpētu tiesībsargāšanas iestāžu darbinieku visatļautība kļūst aizvien lielāka, gan arī par to, ka tikai ar profesionālu juristu palīdzību tai iespējams stāties pretī.

Savukārt tas, ka konkrētajā gadījumā aiz izpildīgajiem policistiem acīmredzami ir konstatējamas „Jurašu grupējuma” intereses, skatu uz mūsu valsts „bezkompromisu tiesiskuma” situāciju padara vēl drūmāku.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...