Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Vakar tika publicēts lieliska ārsta Arta Gulbja viedokļa raksts. Tas sasniedza nebijušu popularitāti, jo tajā tika pausts saprātīgs, loģisks gudra cilvēka, četru bērnu tēva un pieredzējuša profesionāļa viedoklis par to, ka nepieciešams atrast balansu panikas un baiļu politikas vietā. Ka nevaram ziedot visu medicīnu un veselības aprūpi vai visu ekonomiku. Tā bija raksta būtība. Loģiska, saprātīga, vajadzīga. Jā, šis viedoklis nesaskanēja ar varas un mediju panikas, baiļu, varas glaudīšanas pieskaņu un krasi no tās atšķīrās.

Un nebija ilgi jāgaida. Ārstam Artim Gulbim jau šodien virsū metas varas roklaižas Re:Baltica. Inga Spriņģe un Co. visu zina labāk. Visu par visiem un vienmēr. Kas, saprotams, nav taisnība. Re:Baltica izrauj no konteksta frāzes un taisa melu detektorus. Jo viedoklis nesaskan ar varas viedokli.

Bet tikai piebilde, ja man jāizvēlas ticēt varas PR mašinērijai vai loģiskam ārstam profesionālim, es ticēšu pēdējam, es vērtēšu, salīdzināšu, analizēšu, it īpaši, ja neesmu epidemiologs. Es ieklausīšos pēdējā daudz vairāk. Miljons reizes vairāk. Pat, ja visu neņemšu vērā. Jo tas ir prātīgāk nekā ticēt Ingai Spriņģei un Re:Baltica. Vienīgajiem “patiesības nesējiem”.

Un vēl. Arta Gulbja raksts Delfos tika ievietots pēc mana lūguma. Bet, cik ātri to ievietoja, tik ātri tas tika novākts no pirmās lapas jau pēc dažām stundām. Kļuva pārāk populārs. Jo nesaskan ar varas PR mašinērijas politiku, tajā pašā laikā pirmajā Delfi lapā atstājot vecākus un ar kārtām tūkstoš mazāk lasītus vai mazāk aktuālus viedokļu rakstus.

Tā darbojas varas PR mašinērija. Ir tikai viens viedoklis. Viņējais. Pārējie tiks izņirgti, izlamāti. Tā viņi strādā.

Bet kā vajadzētu - viedokļu dažādība ir demokrātijas un izglītotas sabiedrības pamats. To viņi aizmirst.

P.S. Starp citu, ne Delfu redakcijas, ne Re:Baltica piebildes populārajam rakstam nav zinātniski pierādītas. Arī tie ir tikai pieņēmumi. Ziņojiet Facebook, ka Re:Baltica ir šauras politikas apkalpojoša mašīna, kas nemīl viedokļu dažādību!

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Mazie modulārie kodolreaktori (SMR) – sapņi un realitāte

FotoIgaunija plānojot būvēt divus līdz četrus, savukārt Polija pat 25 mazos kodolreaktorus. Presē bija pārmetumi, ka Latvija atpaliekot no kaimiņiem. Milzīga ažiotāža ap SMR tehnoloģijām un daudz cerību, taču realitāte ir tāda, kāda tā ir.
Lasīt visu...

21

“Iekļaujošas valodas ceļvedis” ir valodas manipulācija, kas deformē valodas struktūras un pasaules uztveri

FotoValsts valodas centra Latviešu valodas ekspertu komisija 2024. gada 10. aprīļa sēdē (protokola Nr. 4 4. §) izvērtēja Aigas Veckalnes apkopotos ieteikumus “Iekļaujošas valodas ceļvedis” un secināja, ka:
Lasīt visu...

21

Sāga par nogriezto ausi

FotoDomāju, visi, kas mazliet seko notikumiem pasaulē, zina, ka, aizturot aizdomās turamos par terora aktu “Crocus City Hall”, vienam no notvertajiem nogrieza ausi, iegrūžot to šim mutē. Šobrīd, kad pašmājās emocijas ir noplakušas, pievēršoties citiem asinsdarbiem uz grēcīgās zemītes, šo notikumu var mierīgāk izanalizēt. Uzreiz gribu pateikt, ka nekādu līdzjūtību pret jebkuriem teroristiem, lai kādi motīvi viņus nevadītu vai kādas sakrālas idejas šie nepaustu, es neizjūtu.
Lasīt visu...

15

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

FotoEs zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī jūs, vecās bekas no Latvijas Radio redakcionālās padomes, cik smagu profesiju, cik grūtu darbu esam izvēlējušies. Otru senāko amatu pasaulē.
Lasīt visu...

21

No strupceļa uz atdzimšanu

FotoDraugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka ir sasniegts zemākais punkts valsts politikā. Tas, kā darbojas valdošie politiskie spēki, ne mazākajā mērā nepietuvojas nacionālisma pamatprincipiem. Liberālajā valsts politikā nevalda latvisks gars – šķiet, ka tajā gara nav vispār. Vien dreifējošs kuģis, ko saēd sarkanie sociālistu ķirmji un ko draud nogremdēt Austrumu skarbie vēji. Un tomēr – mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā!
Lasīt visu...

21

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

FotoPēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par iekšzemes kopprodukta uz vienu iedzīvotāju pieaugumu, salīdzinot ar 1995. gadu. Pasaules Bankas dati). Tas ir iespaidīgs labklājības pieaugums. Taču šo sasniegumu aizēno mūsu ilgstoša atpalicība no kaimiņiem, neskatoties uz diezgan līdzīgām starta pozīcijām. Problēma nav tikai zemajos ienākumos. Kā to trāpīgi ievērojis ASV vēstnieks Latvijā, šodienas ģeopolitiskajā situācijā būtiska atpalicība no kaimiņiem arī ir nopietns drošības risks.
Lasīt visu...