Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Otrdien, 1. februārī tikās Saeimā izveidotā darba grupa, kas izveidota Satversmes tiesas (ST) 2020.gada 12.novembra un 2021.gada 8.aprīļa spriedumu izpildei. Ar šiem spriedumiem ST ir uzlikusi Saeimai radīt homoseksuālo “ģimeņu” attiecību tiesisko regulējumu un sociālās un ekonomiskās aizsardzības un atbalsta pasākumus.

2020. gada spriedumā ST nosprieda atzīt par neatbilstošu Satversmei Darba likuma normu, kas neparedz aizsardzību un atbalstu pieteicējas – homoseksuālās mātes – tikpat homoseksuālajai partnerei sakarā ar pirmā bērna piedzimšanu, ko likums līdz šim paredzējis bērna tēvam.

Savukārt 2021. gada spriedumā par neatbilstošu Satversmei tika atzīts Ministru kabineta (MK) noteikumu par valsts nodevu par īpašuma tiesību un ķīlas tiesību nostiprināšanu zemesgrāmatā punkts, ciktāl tas attiecas uz citu pieteicēju – mantojuma atstājēja pārdzīvojušo tā paša dzimuma partneri, kuram ar mantojuma atstājēju bijusi izveidota “ģimene” [pēdiņu lietojums – mans].

Esmu jau daudz rakstījis par minētajiem ST spriedumiem un tajos ietvertajiem zilajiem brīnumiem. Joprojām uzskatu, ka ar tiem ir rupji pārkāpts varas dalīšanas princips, ko tolaik asi kritizēja arī Jaunās konservatīvās partijas deputāts Juris Rancāns. ST rīcību esmu raksturojis līdzībās – tā gluži kā āzis ielēca ne savā, bet likumdevēja ekskluzīvās kompetences dārziņā un ne tikai piešmucēja to, bet arī cenšas palikt tajā par dārznieku uz visiem laikiem ...

TM izstrādātajā “Civilās savienības likuma” projektā ir noteikts, ka “civilā savienība” (CS) ir “divu fizisku pilngadīgu personu notariāli noslēgta vienošanās, kas nodibina vai izbeidz personu savstarpējās nemantiskās un mantiskās tiesības un pienākumus”.

Paredzēts, ka CS var noslēgt divas fiziskas pilngadīgas personas. Likumprojekta 7.pantā ir uzskaitīti CS noslēgšanas šķēršļi, proti, noteikts, kam ir aizliegts noslēgt CS. Šajā pants ir paslēpts arī tas, kas paver durvis homoseksuālu personu “ģimenes” surogāta legalizēšanai, jo – atšķirībā no Civillikuma, kurš aizliedz laulību starp viena dzimuma personām – CS noslēgt tādiem netiek aizliegts jeb tiek atļauts. Visas un jebkuras šaubas, ka šis likumprojekts ir veltīts homoseksuāliem pāriem, kliedēs iepazīšanās ar tā anotāciju...

Saeimas darba grupa ar balsu vairākumu noraidīja deputātu E. Tavara un J. Iesalnieka priekšlikumu atdot atpakaļ šo likumprojektu tālākai apspriešanai TM izveidotajai darba grupai, jo vairāki sapulcē piedalījušies tās locekļi norādīja, ka šāds likumprojekts TM darba grupā nav nedz radies, nedz apspriests, un nolēma paturēt šo likumprojektu Saeimas sienās, lai paši tālāk domātu un lemtu, kā to padarīt vēl lielāku un labāku.

Ļoti ceru, ka tagad nu jau gan aktivizēsies tautas atbalsts Satversmes 110.panta grozījumam, ar kuru Satversmē tiktu nostiprināts ģimenes jēdziens (tēvs-vīrietis un māte-sieviete). Diemžēl līdz šim dikti daudziem nav bijis saprotams, kāda vella pēc Satversmes grozījuma izstrādātājiem un ierosinātājiem nav miera, ka viņi nu jau teju pusotru gadu cenšas pievērst tam pēc iespējas plašāku un dziļāku uzmanību...

Citādi jau paredzams nākamais solis – viendzimumu (un arī trans- un sazin kādu vēl -seksuāļu) “laulību” atzīšana. Pēc tam vai līdztekus – jēdzienu “māte” un “tēvs” aizvietošana ar sazin kam kādu kārtas skaitli piešķirošajiem vecākiem Nr. 1 un Nr. 2. Kaut kādā Latvijas sabiedrības nogatavināšanas posmā, ļoti iespējams, gan jau tiks iecerēta arī pedofilijas atzīšana par “sociālo realitāti” faktiskā un tiesiskā izpratnē un tās dekriminalizēšana – par ko jau kādu laiku un nu jau arvien pamanāmāki cīnās LGBT ideologi ASV…

Par laimi, tautai vēl joprojām ir tiesības pašai noteikt, kas Latvijā ir “ģimene” un kādās formās tā ir pieņemama un no valsts puses aizsargājama. Tā ir būtiska nianse – Satversme definē, ko valsts aizsargā, savukārt viss pārējais, kas nav pretrunā Satversmei un normatīvajiem tiesību aktiem, ir jomas, kurās valsts neiejaucas. Taču ne visu to, kur valsts neiejaucas, valsts atbalsta un tai ir pienākums atbalstīt!

Tagad, kad ir lielas bažas, ka Saeima var izrādīties pārāk vāja un neizlēmīga, savukārt ST jau divas reizes ir uzurpējusi likumdevēja funkcijas, mūsu tautai ir beidzot jāsaņemas un jāsaka savs vārds! Tauta vēl joprojām var noteikt, vai ģimenes pamatu mūsu valstī arī turpmāk veidos vīrietis-vīrs-tēvs un sieviete-sieva-māte. To var izdarīt, vietnē www.latvija.lv/pv un citur, kur norādīts Centrālās vēlēšanu komisijas mājaslapā (skat. https://www.cvk.lv/.../veletaju-iniciativas/kur-parakstities) parakstot iniciatīvu “Grozījums Latvijas Republikas Satversmē”.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Visa „Rail Baltica” projekta vadība precīzi līdzinās tam, ko rekomendē sabotāžas veikšanai

FotoKāds Jums palika iespaids pēc raidījuma „Kas notiek Latvijā” par Rail Baltica? Šoreiz bez cipariem, bet vienkārši novērojums. Pārsmējos.
Lasīt visu...

21

Ašeradens paziņo, ka grib celt nodokļus, un vēlētāji metas nobalsot par “Jauno Vienotību”: loģika te interesantāka nekā paši vēlēšanu rezultāti

FotoViens no nedaudzajiem negaidītajiem momentiem aizvadītajās vēlēšanās — “Jaunās Vienotības” pārsvars pār Nacionālo apvienību, kaut gan aptaujas konsekventi rādīja pretējo, turklāt tas notika pēc tam, kad JV pārstāvis Arvils Ašeradens informēja sabiedrību par iespēju celt pievienotās vērtības nodokli (PVN).
Lasīt visu...

21

Sabiedrības integrācijas fonds lūdz „Re:Baltica” atmaksāt neatbilstoši iztērētos valsts līdzekļus par radīto saturu svešvalodā

FotoŅemot vērā diskusijas publiskajā telpā par nodibinājuma “Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica” (attēlā - tā pārstāve Inga Spriņģe) projekta “Šķelšanās” vērtēšanu un mediju redakcionālo brīvību, Sabiedrības integrācijas fonds (Fonds) skaidro pieņemto lēmumu. Fonds ir konstatējis, ka projekts nav īstenots atbilstoši konkursa nolikumam, kas paredz veidot saturu latviešu valodā, bet daļēji īstenots svešvalodā. Aktivitātes īstenotas ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu (MAF).
Lasīt visu...

12

Es esmu kompetents ne tikai tajā, par ko jūs visi padomājāt!

FotoNesen klausoties ekonomiskās politikas debates par Latvijas Stabilitātes programmu 2024. - 2028.gadam, radās sajūta, ka Saeimas vīri un sievas dzīvo pasaku valstībā. Vairums runātāju kaismīgi klāstīja, kas būtu jādara, bet neviens nerunāja, kas to traucēja paveikt jau, piemēram, pagājušajā gadā.
Lasīt visu...