Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Par šo nevaru un nedrīkstu nerunāt! Vai arī tas skar katru cilvēku manā dzimtenē un arī tālu aiz tās robežām. Arī Tevi, kurš lasa šīs vārdu rindas. Patīk vai nepatīk, bet skar, pieskaras un AIZSKAR...

Un diemžēl jāatzīst, ka vārds "aizskar" visprecīzāk raksturo šo noziegumu pret manas tautas veidotājiem - Tēviem un Mātēm, un viņu Tēviem un viņu Mātēm. Tauta, kas neciena vecvecākus, ir bez atmiņas un tātad arī bez nākotnes.

Jau desmitiem gadu varam vērot, kā "vara" ņirgājas par latviešu tautu. Un visvairāk sirds sāp par mūsu senioriem. Mūsu zelta cilvēkiem, kuri NAV pelnījuši pazemojošu attieksmi pret sevi, bet to saņem.

Man šķiet tik pazemojoši, ka LTV ziņās parāda sižetu, kurā pensionāre smaidot saka - es esmu priecīga. Man viss labi. Vairs neesmu trūcīgo statusā. Tagad esmu maznodrošinātā, jo dažus eiro par daudz saņemu...

Nu kā tas var būt iespējams, ka cilvēks, kurš visu mūžu strādājis, saņem kapeikas, bet kāds, kurš vienkārši apzadzis citus, pensijā saņem vairāk kā 40 000€... Nu kā? Kāāā?

Un nerodas jautājumi ne VSAA, ne ģenerālprokuroram, ne VID. Viss super! Viss kārtībā... Viss "likumīgi"... Bet es zinu, ka NAV kārtībā! Nu nav un nevar būt.

Tagad paziņo, ka pensionēšanās vecumu cels līdz 75 gadiem. Redziet, tādas rekomendācijas nāk no ES. Nāk un nāk, bet kur tad ir neatkarīgā Latvija?

(Rečekistiem saite - https://www.delfi.lv/bizness/37293442/versijas/120018125/ilja-arefjevs-vai-esam-gatavi-pensioneties-75-gados.)

 Cels, jo, redz, cilvēki pārāk labi dzīvo, pārāk ilgi... to nevar un nedrīkst pieļaut. Nu kas tas ir?

Es saprotu, ka ir ekseļu tabulas... bet ir arī reālās cilvēku dzīves šķautnes...un tās nevar un nedrīkst ignorēt.

Šodienas Latvijā cilvēkam, kurš jau sasniedzis vecumu 50+, ir lielas grūtības atrast darbu. Tas tā ir. Es nemaz nerunāju par situāciju reģionos, kur arī 20+ nevar atrast sev darbu ar cilvēka cienīgu atalgojumu. Lai varētu dzīvot un veidot ģimenes.

Un viņi ir spiesti doties emigrācijā uz citām valstīm. Tā tas ir. Katram no jums, kurš lasa šo rindiņu, ir kādi radi, bērni, mazbērni ārzemēs...

Šeit rodas jautājums - vai "vara" rīkojas bezatbildīgi? Nē! "Vara" rīkojas noziedzīgi. Un pietiek vienreiz izlikties, ka "viss ir labi".

Es saprotu, ka naudas valstij nav, saprotu arī - kādēļ, saprotu, ka ir katastrofa demogrāfijas jautājumā... un saprotu, ka šo jautājumu neviens nemaz necenšas risināt... un par to ir patiesi skumji...

(Rečekistiem - https://www.tvnet.lv/7712403/infografika-pern-latvija-bijusi-zemaka-dzimstiba-pedejo-100-gadu-laika.)

Būtībā pensionēšanās vecuma celšana līdz 75 gadu slieksnim nozīmē noziedzīgu plānu, kā izdarīt tā, lai pensija nebūtu jāmaksā nevienam. Valsts atklāti pasaka - hei! Nosprāgstiet! Jūs sabiedrībai vairs neesat vajadzīgi. Paldies, ka uzturējāt "partiju", bet tagad viss.

Un tā ir absurdi nepareiza politika, valstiski aplams nākotnes redzējums... par cilvēcību nemaz nerunājot.

Vai "vara" saprot, ar kādām grūtībām sabiedrība 60+ saskaras jau šodien? Vai esat ielūkojušies poliklīnikās, slimnīcās, rindu sarakstos uz operācijām, apbedīšanas biroju datos?

Vai spējat izprast, cik daudz cilvēku Latvijā katru dienu iet uz darbu ar milzīgām sāpēm, jo nespēj apmaksāt ārstēšanos un zāles? Vai zināt, cik daudz cilvēku paralēli darbam rūpējas par saviem radiniekiem, senioriem un bērniem ar invaliditāti? Vai zināt, kā var izdzīvot ar milzīgo pensiju, kurai papildus seniori IR SPIESTI piestrādāt, lai savilktu galus kopā un apmaksātu NEPAMATOTI lielos rēķinus par visu?

Vai tiem mērgļiem, kuri sevi augstāk par visiem ceļ... tiem, kuri māca, kā dzīvot ģimenēm ar bērniem, kā tos audzināt, lai gan pašiem nav ne ģimenes, ne bērnu... un nekad nebūs... vai viņi to spēj saprast? Manuprāt, nespēj.

Vai tiem kretīniem ir sirdsapziņa? Un man nākas secināt - NAV!

Viens neģēlis, vārdā Artūrs Krišjānis, var izplakarēt 1,3 miljonus € lidojumiem. Bet viņam NAV ne valstiskas, ne vienkārši cilvēcīgas domas par to, ka - hei! Labāk 1 miljonu ieekonomēt un novirzīt Bērnu klīniskajai universitātes slimnīcai, lai mazos latviešus izglābtu no ciešanām un nāves. Pilns portāls Ziedot.lv ar lūgumiem pēc palīdzības!!! Vecāki kliedz un lūdz... bet "varai" uzspļaut! Un Artūram arī!

Viņi labāk tankus nopirks, lai aizsargātu tautu... Un rodas pamatots jautājums - KO JŪS VARAT AIZSARGĀT, JA PAT BĒRNA DZĪVĪBA JUMS IR BEZVĒRTĪGA??? Slepkavot... to gan! Tam naudas pietiek!

Protams, pensionēšanās vecuma celšana ir "patiesas" "varas" rūpes par sabiedrību... Nopietni? Un Jūs tam ticat?

No pensijām ietur nodokļus. Tas ir absurds. Un noziegums! Bet kuru tas interesē... Un tas viss tikai tādēļ, ka ir pārāk daudz zagļu, kuri uz citu rēķina vēlas dzīvot un iedzīvoties. Un vēl daļa, kuri imitē darbu sabiedrības labā, par to saņemot anormālas algas un prēmijas. Lai gan viņu pienesums tautai ir nulle.

Man patiesi sāp sirds, kad aptiekā pie letes cilvēks nevar atļauties nopirkt zāles... Man sāp sirds, kad nomirst bērniņš, kuru varēja glābt operācija ārzemēs, bet Latvijai nebija naudas... Man sāp sirds, kad cilvēkus atrod trūdošus savos dzīvokļos, jo vientulībā tie aizgājuši... Man sāp sirds, kad pie Brīvības pieminekļa ziedus noliek noziedznieki...

Cik vērta ir cilvēka dzīvība? Varbūt tomēr roboti? Attīstot mākslīgo intelektu un veicinot robottehniku, mēs arvien vairāk izstumjam cilvēku no šīs saules. Un drosmes nav pateikt, ka tuvāko 10 gadu laikā puse no profesijām izzudīs kā suga. Aizstāt cilvēku ar robotiem... lūk, gaišā nākotnes vīzija.

Tad kādas perspektīvas mūs sagaida nākotnē?

Man patiess prieks, ja Tu, CILVĒK, esi izlasījis līdz šim teikumam. Es lepojos ar Tevi! Tas nozīmē, ka mums vēl ir cerība un spēks ko labot šajā haosā.

Varbūt kāds padalīsies ar šo rakstu, varbūt kāds aizdomāsies, cik svarīgi šobrīd ir nepazaudēt savu cilvēcību.

Mums ir jānorauj stāvbremze... STOP! Pietiek vergot! Attīstīsim sevi, izglītosim savus bērnus. Rūpēsimies par mūsu senčiem un mūsu Tautu.

Saprotu, ka mākslīgais intelekts vairs nekur nepazudīs... Nu tad izdarīsim visu, lai tas kalpo MUMS, nevis mēs VERGOJAM mākslīgajam intelektam.

Varbūt kādam nav skaidrs, kāds te sakars pensionēšanās vecumam ar mākslīgo intelektu un mūsu noziedzīgo "varu"... nu ko... Ir laiks SĀKT DOMĀT PAŠIEM!

Tauta, kas neciena vecvecākus, ir bez atmiņas un tātad arī bez nākotnes.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

18

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

FotoLatvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates.
Lasīt visu...

6

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

FotoŅemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā iebrukuma Ukrainā ar Latvijas medijiem ir jākumunicē Latvijas valsts oficiālajā – latviešu – valodā. Arī Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu laikā diskusijām medijos jābūt tikai valsts valodā, tādēļ politisko partiju apvienības Jaunā Vienotība pārstāvji nepiedalīsies priekšvēlēšanu debatēs un raidījumos, kas notiks krievu valodā.
Lasīt visu...

21

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

FotoSaeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā ir iekļauts likumprojekts Grozījumi likumā “Par atjaunotā Latvijas Republikas 1937. gada Civillikuma ievada, mantojuma tiesību un lietu tiesību daļas spēkā stāšanās laiku un piemērošanas kārtību” (565/Lp14). Likumprojekts Saeimā iesniegts 2024. gada 17. aprīlī un pirmajā lasījumā izskatīts jau nākamajā dienā. Lai arī likumprojekts skar aptuveni 300 tūkstošus iedzīvotājus, viņu viedoklis tāpat kā vairākos Satversmes tiesas spriedumos izteiktās atziņas un ekspertu brīdinājumi ir ignorēts.
Lasīt visu...

21

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

FotoKomentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un 6. jūnijā ir paredzējusi Eiropas Parlamenta deputātu kandidātu debates rīkot krievu valodā – Latviešu valodas aģentūra izsaka skaidru nosodījumu, vēršot atbildīgo personu un sabiedrības uzmanību, ka šāda rīcība ir pretrunā gan ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu, gan ar Valsts valodas likumu. Eiropas Savienībā tiek īstenota daudzvalodība – ir 24 oficiālās valodas, tostarp latviešu valoda.
Lasīt visu...

21

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

FotoPar Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā – tās vadītājs Jānis Siksnis) ieceri noturēt sabiedriskajā televīzijā Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates krievu valodā.
Lasīt visu...

21

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

FotoŅemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes preambula nosaka, ka Latvijas valsts ir izveidota, lai garantētu latviešu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu un attīstību cauri gadsimtiem;
Lasīt visu...

21

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

FotoBloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu un bloķētas veikalu ķēdes Spānijā, un visbeidzot – teju 2000 traktoru Latvijas reģionos. Lauksaimnieku protesti Eiropā tika izvērsti iepriekš nepieredzētos apmēros, turklāt, ar katru nākošo protestu tie kļuva aizvien daudzskaitlīgāki un radikālāki. Un tomēr, šīs akcijas, kurām likumsakarīgi bija jānonāk kādā kulminācijas fāzē, pēkšņi gluži vienkārši pazuda.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...

Foto

Cik stabila ir Evikas Siliņas koalīcija? 8 no 10 stabila

Cik stabila ir Evikas Siliņas koalīcija? Es teiktu 8 no 10 stabila, jo…  Jaunā Vienotība (JV) ir atdevusi...

Foto

Jūs smiesieties, bet neko ticamāku mēs nespējām sacerēt

Politisko partiju apvienība Jaunā Vienotība vēršas Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (turpmāk KNAB) ar iesniegumu par slēptās priekšvēlēšanu aģitācijas vēršanu...

Foto

Zog, acīs skatīdamies, bet stāsta, ka tas visvairāk ir vajadzīgs pašiem apzagtajiem

Jampadracis ap Lucavsalas ežiem un futbola stadionu parādīja, cik dīvainā Latvijā mēs dzīvojam. Turklāt...

Foto

Cīņā pret nomelnošanu un nevajadzīgām intrigām – Mūzikas akadēmijas skandāla aizkulises

Vēlos padalīties ar sajūtām un lieliem novērojumiem par to, kas notiek, - par reālo situāciju...

Foto

Krievijas aktivitātes var uzskatīt par šokējoši efektīvām, un Latvijas „sabiedrisko” mediju mērķtiecīgā kampaņa par krievu valodu šobrīd jāskata šajā kontekstā

Drošības eksperti vienbalsīgi norāda uz to,...

Foto

Sankciju patiesais labums: Apvienotā saraksta plāns aizvērt ostas varētu arī nebūt nejaušs

Deklarētais mērķis - atbalsts Ukrainai Latvijas ostu paralizēšanai - šķiet šizofrēnisks, jo kā gan...

Foto

Priekšlikums ir tikai par mūsu nodokļu maksātāju segtajām atlīdzībām

Atsaucoties uz 2024. gada 18. aprīļa publikāciju "Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām,...

Foto

Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām, atklājiet savus ikmēneša ienākumus!

Ģirts Valdis Kristovskis iesniedzis Saeimā priekšlikumu publicēt jebkuras valsts amatpersonas ienākumus ik...

Foto

„Re:Baltica” cenšas izdarīt uz spiedienu uz Sabiedrības integrācijas fondu, tam izvērtējot šīs organizācijas rīcību ar nodokļu maksātāju naudu

Publiskajā telpā tiek apspriesta Re:Baltica projektu vērtēšana, kuri...

Foto

Mazie modulārie kodolreaktori (SMR) – sapņi un realitāte

Igaunija plānojot būvēt divus līdz četrus, savukārt Polija pat 25 mazos kodolreaktorus. Presē bija pārmetumi, ka Latvija atpaliekot...

Foto

“Iekļaujošas valodas ceļvedis” ir valodas manipulācija, kas deformē valodas struktūras un pasaules uztveri

Valsts valodas centra Latviešu valodas ekspertu komisija 2024. gada 10. aprīļa sēdē (protokola...

Foto

Sāga par nogriezto ausi

Domāju, visi, kas mazliet seko notikumiem pasaulē, zina, ka, aizturot aizdomās turamos par terora aktu “Crocus City Hall”, vienam no notvertajiem nogrieza...

Foto

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

Es zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī...

Foto

No strupceļa uz atdzimšanu

Draugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka...

Foto

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

Pēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par...

Foto

Mediju diskusija Rīgas pilī atsedz līdz šim slēptās problēmas sabiedriskajos medijos

Pirmdien Rīgas pilī notikusī valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rosinātā diskusija par sabiedrisko mediju nākotnes attīstību...

Foto

„Sabiedriskie” mediji uzsāk atklātu konfrontāciju ar Latviju

“Latvijas radio” redaktori un citi vadošie publicējuši atklāto vēstuli, kurā gaužas, ka apdraudēta vārda brīvība, ka soctīklos žurnālisti saņem...

Foto

Sabiedriskais medijs, plurālisms un demokrātija

Pirmkārt, mediji nav ceturtā vara, tā ir tā saucamā ceturtā vara. Ieskatāmies Satversmē un redzam, ka mums kā jau demokrātiskā valstī ir trīs...

Foto

Atbalstiet mūsu runas brīvību, liedzot to citiem, kuru viedoklis nav ne pareizs, ne svarīgs!

Pēdējo nedēļu laikā Latvijā ir pastiprinājušās jau agrāk novērotas tendences, kas liecina...

Foto

Prezidenta Makrona paziņojumi paver jaunas politikas iespēju

Jāsaka, ka Francijas prezidenta Makrona pēdējo nedēļu paziņojumi attiecībā uz iespējamo spēku izvietošanu Ukrainā, kā arī vārdu apmaiņa ar...

Foto

Labā un ļaunā saknes

Ādolfs Hitlers, atbildot uz žurnālista jautājumu, kāpēc viņu ievēl arvien vairāk un vairāk cilvēku, atbildēja: "Viņi mani izvēlas, jo kaut kur dziļi...

Foto

Krišjāņa Kariņa Briseles scenārija psiholoģiskā kļūda

Tieši pirms Lieldienu brīvdienām Latvijas politisko dzīvi satricināja vietējas nozīmes polittrīce – no amata atkāpās ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš. Tas...

Foto

Nelāgi sanācis IRšiem...

Pirms kāda laiciņa rakstīju, ka abonējamais reklāmas buklets “IR” sācis interesēties par Ogres novadā nodarbinātajiem maniem domubiedriem. Tagad “sensacionālais” raksts beidzot ir iznācis...

Foto

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm. Īpaši šobrīd, kad krīžu daudzums pats jau ir pietuvojies krīzes līmenim – politiskā krīze,...

Foto

„Slikto” valodu vaininieki

Krievu valodas noturībā Latvijā vainojami nevis krievi, bet latvieši, un tā ir mūsu, nevis krievu mentalitātes īpašība, kas ar kaimiņu liek runāt viņa...

Foto

Seksuālo attiecību svārsts. Tuvojamies vīriešu ierobežošanas ekstrēmam

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ir rosinājusi noteikt kriminālatbildību par seksuālu uzmākšanos. “Seksuālā uzmākšanās ir cilvēka cieņas aizskaršana. Tā aptver...

Foto

Nē seksuālai vardarbībai!

Izskatās, ka ejam uz to, ka vīrietis ar sievieti varēs iepazīties un ielaisties tikai tad, ja neviens nav ar citu, ja tas notiek...