Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Tautas balss - Dieva balss

Jānis Sčuckis
01.05.2021.
Komentāri (0)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Šo devīzi bieži citēja mans šefs Guntis Melderis tajos nicinātajos padomju laikos, ja tauta domāja citādi, pretēji valdes vai viņa paustajam un nolēma tā, kā teica tauta. Tagad, kad mums ir izbazūnētā demokrātija (tautas vara), šai devīzei uzspļauj gan garīdznieki, gan “gudrās” galvas.

Izrādās, ka šī devīze nav mana bijušā šefa domu grauds, bet to pirms vairāk kā 2000 gadiem teicis Seneka - romiešu filosofs, morālists, kuram bija liela ietekme kristietisma ētikā. Tagad, kad, kā saka Borovkova kungs, Eiropā morālās vērtības ir zudušas un vienīgais dievs ir nauda, mainās arī gan kristīgās, gan laicīgās ētikas un morāles vērtības.

Lai Varakļānu novads tiktu pievienots Rēzeknes novadam, to laipni palīdzēja izkārtot Stērnīnes Īvas lieldraugs Kravaļa kungs, iespaidojot Saeimas deputātus. Tauta par to runā jau vairāk nekā pusgadu. Nu, ja tā nebija, Kravaļa kungs, pagodiniet varakļāniešus, atbrauciet, kultūras namā noorganizēsim tikšanos, kliedējiet baumas, ja tās ir baumas.

Uzskatu, ja cilvēkā ir godaprāts un sirdsapziņa, tad viņā ir arī Dievs. Tāds cilvēks, beidzoties dievkalpojuma rituāliem, izejot no baznīcas, neies risināt savtīgas shēmas, ko neizdevās panākt godīgi, to ar viltu, pazīšanos, iespaidiem, lai panāktu savu, uzspļaujot jebkādām ētikas un morāles normām. To saku arī jums, KĀDREIZ tik manis ļoti cienītā Stērnīnes Īva.

Notika Saeimas prezidija sankcionētā Varakļānu novada iedzīvotāju aptauja, izņēmuma kārtā, kā īpašs gadījums, uz ko neattiecās ne Saeimas pašvaldību vēlēšanu likums, kur varētu balsot arī strādājošie un kuram ir īpašums Varakļānu novada teritorijā. Tātad tikai Varakļānu novadā deklarētie, un tas bija pareizi, pašsaprotami.

Jau pirms tam pēc varakļāniešu noskaņojuma zināju, ka virsroku ņems Madonas virziens. Aptaujas biļetens priekšā, pildspalva rokā, tātad jāizlemj. Domāju. 1963.gadā padomju vadītāji padarīja par Čangalienu un mani par čangali. Man neprasīja... Tagad es to it kā darīšu labprātīgi... Nu nē! Ņēmu un nobalsoju par Rēzekni. Lai jau mana balss tiek brõļim latgalīšim - “ turēsimies kopā kai zõdža zūbi’.

Pēc aptaujas, kad rezultāti kļuva zināmi, satieku tirgus placī Dzidru un saku:” Jāprot ar cieņu un godu arī zaudēt.” “Nebūs nekādas zaudēšanas!” viņa nokliedza pa visu tirgus placi. Atlika pasmaidīt - ko tu vairs tur vari izdarīt. Bet, redz, ka izdarīja, ko nevarēja godīgi, to panāca ar negodīgiem paņēmieniem. Lūk, tad es sapratu, cik vieglprātīgi, bezatbildīgi un stulbi aptaujā nobalsoju par Rēzekni, kaut arī tā mana viena balss neko neietekmēja. Kauns ir vispirms pašam no sevis.

Brõļi latgalīši izrādījās lieli sūdabrāļi. Tas neattiecas uz visiem latgaliešiem, bet uz to nelielo saujiņu entuziastu, kuri cepas par to latgalismu. 39 gadus nostrādāju kolhozā “Latgale” Madonas čivļu sabiedrībā, nepaliku par čivli un nezaudēju no kripatiņas sava latgaliskuma. Pārliecinājos arī šajos gados, ka čivļi nav spējīgi uz tik zemiskām, negodīgām rīcībām panākt rezultātu, ja nevar godīgā ceļā, tad ar viltu, blatu, kā jau brõļi čangaļi jeb “īstie” latgalieši. Tomēr tuvāk rietumu civilizācijai un cita audzināšana.

Pateicoties tam, ka bijām pie Madonas, mēs saglabājām tīrāku latgaliešu valodu, kāda tā vienmēr ir bijusi Varakļānos un apkārtnē. Kāds ir sausais atlikums? Cēlus mērķis nevar realizēt ar zemiskām metodēm, jo tas diskreditē arī šo cēlo mērķi. Ko no lielākās daļas varakļāniešu iemantojāt, ja ne nicinājumu, tad cieņu zaudējāt gan viņu acīs.

Gribu citēt vēl vienu gudrinieku, Albertu Einšteinu, relativitātes teorijas pamatlicēju: „Kad tehnoloģijas aizvietos dzīvu saskarsmi cilvēku starpā, mēs saņemsim idiotu paaudzi...” Pirmajā mirklī liekas paradoksāli, bet, kad padarbini smadzenes, pielec. Atsvešināšanās cilvēku starpā nenoliedzami ir sākusies jau ar Padomju Savienības sabrukumu un kapitālisma ienākšanu, augstās tehnoloģijas ieņem arvien lielāku vietu cilvēku dzīvē. Nav nepieciešamības pulcēties, diskutēt, strīdēties, noskaidrojot patiesību.

Sēd tāds Einšteina prognozētais galaprodukts feisbukā un lej samazgas uz visiem, kas ar viņu nav vienisprāt. Pirmais, ko ieraugu, ir Bens Latkovskis - apšaubāmas reputācijas personība, to pašu “īsto” latgaliešu nolīgts un apmaksāts “žurnālists”, un lej nepatiesību par Varakļāniem un varakļāniešiem, nodarbojas ar dezinformāciju. Tad arī man, kā saka Kariņs, ir “līdz brošai”, tāpēc rakstu.

Varakļānus 1963.gadā voluntāri pievienojuši Madonai Rēzeknes komunistu sūdzības Hrušcovam dēļ, jo negribējuši runāt krieviski, tātad “atlatviskot “ Rēzekni. Čuž sobačaja - saka krievi, slima suņa murgi - saka lavieši. Ja jau viņš pats to rakstīja, būdams čekas skribents (kā rakstīts viņa biogrāfijā), tad tā ir viņa paša darīšana.

Varakļānu pievienošanai Madonas rajonam bija cits pamatojums. 1963.gadā notika rajonu reorganizācija, tāpat kā tagad ATR. Varakļāni toreiz ietilpa Viļānu rajonā, no kurienes es tiku aizsūtīts uz viengadīgo Zaļenieku vadošo kadru sagatavošanas skolu. Gada beigās atbrauc uz skolu Tumovs-Beķis, Rēzeknes trešais sekretārs, un aicina atgriezties Rēzeknes rajonā. Saku: ja jau jūs, biedri sekretār, padarījāt Varakļānus par čangalienu (pēc Brāļu Kaudzīšu terminoloģijas), tad arī šajā čangalienā atgriezīšos, jo tur ir mani senči un mana tēvu zeme.

Tas neesot vis tik prasti, kā es sakot, tas esot Latvijas Ministru Padomes lēmums, sakarā ar grandiozajiem plāniem Lubānas ezera iegrožošanā un apkārtējo applūstošo teritoriju nosusināšanu. Ja Varakļāni paliek pie Rēzeknes, tad tai ir 2 meliorācijas iestādes, bet Madonai nevienas jēdzīgas, bet Madonas rajonā šīs nosusināmās platības daudz lielākas kā Rēzeknē. Tā ka pamatojums tam bija ekonomisks un praktisks.

Jums, Ben Latkovski, tas safabricējums par Rēzeknes komunistu sūdzību Hrušcovam bija vajadzīgs, lai, izpildot “īsto” latgaliešu pasūtījumu, varētu pamatot Varakļānu atgriešanu Rēzeknei. Savā slimajā fantāzijā Jūs taisāt tos kokteiļus. Tas viss ir amorāli. Ja cilvēkā ir godaprāts un sirdsapziņa, tad lai viņš ir latvietis, krievs, āfrikānis vai citplanētietis, tad viņš ir cilvēks, bet savu sūdabrāļu netrūkst nevienai tautai.

Nu ja 1963.gadā Varakļānus voluntāri, kā Jūs sakāt, pievienoja Madonai, tautai neprasīja, bet tam bija vismaz kaut kāds ekonomiskais pamatojums. Taču voluntārismam, ar kuru Saeima 2020.gadā Varakļānu novadu, pretēji tautas paustajam, pievienoja Rēzeknei, grūti atrast kādu pamatojumu. Izņemot saujiņas “īsto” latgaliešu savtīgās iegribas.

Pieņemsim, ka informatīvajā aptaujā kaut vai ar 51% būtu vinnējuši Rēzeknes virziena piekritēji, būtu, kā saka, miers un bērziņš, jo Madonas atbalstītāji, galvoju, nav tik zemu krituši, lai sāktu kaut kādas netīras spēles, kā jūs darījāt pret tiem, kuri nav ar jums.

Pēc Bena paustā informatīvā aptauja neesot bijusi juridiski korekta, jo neesot ņemti vērā 700 paraksti no Dekšārēm un Sīļukalna. Vēl nekorektāk būtu, ja tie tiktu ņemti vērā. Kad 2010.gadā viņus uzrunāja veidot spēcīgu Varakļānu novadu, viņi atteicās. Tagad viņiem varakļāniešu vietā būtu jālemj, kā mums dzīvot? Absurdi, neloģiski un stulbi, Bena kungs!

Jūs kā Rīgā dzimis un audzis, Varakļāniem garām braucis, protams, varat pretendēt uz Varakļānu “eksperta” posteni! Māri Justu kā ilggadīgu saimnieku jūs liekas pēdiņās. Es jūs kā pērkamu “žurnālistu” arī. Māris savā laikā ir Varakļānu labā izdarījis vairāk kā iepriekšējie vadītāji visi kopā. Māris iztirgojot savu Tēvzemei, savu dzimteni (citējos Nagli). Kā tad viņš viens to var? Tad jau tas grēks jādala uz lielāko daļu varakļāniešu, kas to pirmoreiz nobalsojot aptaujā pārdeva, otrreiz saziedojot tik lielu summu priekš ST.

“Varakļõnīts” esot melu labaratorija, jo jūsu čoms Naglis nevarot tur paust savus uzskatus. Tad kā labam draugam vai paziņam piedāvājiet savu - Bena Latkovska melu labaratoriju. Personīgi man, kad sagribēju paust savu viedokli, “Varakļõnīts” to neatteica. Bet tur es pamatīgi “uzbraucu’ gan Mārim Justam, gan domei un citām amatpersonām. Tā ka tie atkal ir kārtējie meli, ka “Varakļõnīts” neļautu Naglim paust savu viedokli. Saeimā viņš kā ”Latgales patriots” nosnauda veselus 4 gadus, nedzirdēju no viņa ne vārda televīzijā, varbūt vienīgi kasierei - paldies pie algas saņemšanas.

Savu esmu pateicis, reizē ar to arī dvēseli atveldzējis. Publicēs - labi, ja nepublicēs - ļaunā neņemšu. Ceru, ticu un esmu pārlicināts, ka Varakļāni nekļūs par “atšķaidītāju” Bena Latkovska fabricētajā kokteilī. Latgales pērle Varakļāni (kā to to nosauca žurnālists Dzintars Tilaks) tāda arī paliks Madonas novada sastāvā, nevis par paplukušu nomales miestiņu Rēzeknes novadā.

Tautas balss - Dieva balss!

Pārpublicēts no “Varakļõnīts” Nr.4, 2021

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Kas viņus dīda? (Kroņa vīruss kā hibrīdkara elements, svarīgākais elements)

FotoSastopoties ar acīmredzamā noliedzējiem, es vienmēr neizpratnē plātu rokas, jo neizprotu, kas viņiem prātā, kas viņus dīda, kas liek tā uzvesties?! Ko viņi grib un vēlas panākt?
Lasīt visu...

21

Atbilde Kasīklim par to, kur labāka dzīve – Latvijā vai Krievijā?

FotoCilvēki Krievijā slīkst nabadzībā, pensionāri mirst no bada, savukārt latviešus pārņem nauda, greznība un prieks. Tā Kasīklis savā kartējā sacerējumā apraksta dzīvi abās valstīs. 
Lasīt visu...

21

„Linča tiesa” sit augstu vilni

FotoCeru, ka esat gatavi uzklausīt arī mani*. Pirmkārt, ar tīru sirdsapziņu varu viennozīmīgi apgalvot: nekad neesmu ne sitis vai kā citādi fiziski aizskāris ne savu sievu, ne kādu citu sievieti.
Lasīt visu...

21

Nav jūtama krietna, kārtīga saimnieka roka

Foto2017. gada pašvaldību vēlēšanās Smiltenes novadā no 66 kandidātiem četros partiju sarakstos tikai 7 kandidāti bija partiju biedri. Rezultātā deputātu vietu vairākumu 9 no 15 Smiltenes novada domē ieguva Nacionālās apvienības (NA) saraksts, no kura nebija ievēlēts neviens NA biedrs. Tā par Smiltenes novada mēru kļuva bezpartejiskais Gints Kukainis un kopā ar astoņiem bezpartejiskiem deputātiem faktiski vadīja novadu līdz brīdim, kad 2019. gada 2. septembrī bijušais izpilddirektors Kārlis Lapiņš pieņēma Latvijas Reģionu apvienības/Vidzemes partijas (LRA) saraksta deputāta mandātu un lielā vienprātībā tika ievēlēts par domes priekšsēdētāja vietnieku.
Lasīt visu...

21

Rīdziniekiem ir dota iespēja balsot jebkurā novadā, kur viņiem pieder kāds īpašums

FotoPieaugot spriedzei Facebook diskusijās un zīlējot nākotni kafijas biezumos, prognozējot, ko atļaus, ko neatļaus un vai vispār atļaus, der atcerēties - nav neviena, kas var kaut ko aizliegt vai atļaut demokrātiskā sabiedrībā, tikai un vienīgi mēs paši.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Kārtība caur haosu - kā uzbūvēt jau sabrukšanai nolemtu torni?

Laikus brīdinu, ka teksts satur vairākus okultisma terminus un, iespējams, var aizskart kāda reliģiskās jūtas, bet...

Foto

Kāpēc potēšana Latvijā, visticamāk, nespēs uzveikt Ķīnas vīrusu

Kopš gada sākuma uzkrājies gana pieredzes, lai kopā ar iepriekš zināmiem apstākļiem varētu atzīt, ka potēšana Latvijā, visticamāk,...

Foto

Krimināllikumā virza apdraudējumu vārda brīvībai

Partiju apvienība “Attīstībai/Par” sadarbībā ar partiju “Progresīvie” iniciējuši diskriminējošus grozījumus Krimināllikumā, kas pāri citām sabiedrības grupām īpaši izcels tā dēvēto LGBT...

Foto

Atbilde Kasīklim par 9. maiju

Cienījamais Kasīklis kārtējo reizi nolēma parādīt, ka viņš ir gudrāks par visiem citiem, un padalījās ar virkni savu uzskatu par 9. maija svinēšanu Latvijā....

Foto

Kad kapelmeistars un dziesmu svētku biļešu tirgotāja nozīmē injekciju ar plakātiem, avīzēm vai reklāmas rullīšiem

Vakcīnas ir medikaments, un kā katram medikamentam arī vakcīnai ir konkrēta...

Foto

Veselības aprūpes iestāžu funkcionāru atklātā vēstule Latvijas Republikas Saeimai un Ministru kabinetam

Mēs, Veselības ministrijas, Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC), Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD), Bērnu klīniskās...

Foto

9.maijs - Lielā lūzera diena

Ko tad īstam krievu imperiālistam 9.maijā vajadzētu pieminēt - Pirra uzvaru “Lielajā Tēvijas karā” vai murgaino Pasaules revolūciju?...

Foto

Tiesībsargs ignorē acīmredzamu civiltiesību pārkāpumu: jaunais īres likums apzināti atņem iegūtās īres tiesības

Ja nelasījāt LR Tiesībsarga paskaidrojumus par jauno īres likumu, tos varat izlasīt ŠEIT. Kā...

Foto

Homofobu naidam jāpieliek punkts: grupveida izvarošanas upuru ķengātāja atklātā vēstule Latvijas augstākajām amatpersonām

Pēdējo dienu notikumi Latvijā, kad dzīvību zaudēja puisis (Normunds Kindzulis), ir skaidri pausta...

Foto

Plānoju atsākt regulāru raidījumu vadīšanu, tāpēc iebilstu pret ierobežojumiem saistībā ar masku lietošanu raidījumos

Nu jau vairākus mēnešus Latvijā ir spēkā ierobežojums televīzijas un radio raidījumu...

Foto

Es varētu no ordeņa atteikties, jo stāvu pāri šādām lietām. Bet neatteikšos vis

Aprīļa pēdējā diena pārsteidza ar ziņu, ka esmu iekļauts ar Triju Zvaigžņu ordeņiem apbalvoto...

Foto

Levita - Ēlertes branža

Es iedomājos situāciju - eju pa ielu ar savu suņuku... pavasarīgs gaiss, putniņi čivina un galvā pozitīvas domas raisās. Vienvārdsakot, labs noskaņojums!...

Foto

Atjaunosim līdzsvaru sevī un sabiedrībā

1918. gada 18. novembris un 1990. gada 4. maijs ir divi nozīmīgākie datumi Latvijas valsts vēsturē. Šodien aprit 31 gads, kopš...

Foto

Šajās pareizticīgo Lieldienās es esmu sapratis: tautai ir jādod skaidras instrukcijas

2018.gada maijā es atteicos no turīga advokāta dzīves. Tas bija mans personīgs lēmums. Es nolēmu...

Foto

Kā uzveikt sērgu: valsts amatpersonām minimālo algu līdz uzveikšanai

Nu jau gads un trīs mēneši Ķīnas vīrusa, bet vēl nav bijis brīža, kad Latvijas veselības polītikas noteicēji būtu...

Foto

NEPLP: ja divas lesbietes skūpstās, tas NAV seksuāls saturs

Lūk, šāda atbilde no Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) par Samantas Tīnas un LTV1 demonstrēto videoklipu. Īsumā:...

Foto

Tautas balss - Dieva balss

Šo devīzi bieži citēja mans šefs Guntis Melderis tajos nicinātajos padomju laikos, ja tauta domāja citādi, pretēji valdes vai viņa paustajam...

Foto

Brīnišķais kovidlaiks

Šis brīnišķais "kovidlaiks"! Nu jau ir tā, ka nevar uzrakstīt pat pāris vārdus, tiem neveltījot atsevišķus komentārus un nepaskaidrojot vēstījuma domu sīkāk - tik...

Foto

Mēs apbalvojam pareizus žurnālistus par izcilu ieguldījumu demokrātijas stiprināšanā un Latvijas informācijas telpas kvalitātē

Sagaidot Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 31. gadadienu, augstākie Latvijas valsts apbalvojumi piešķirti...

Foto

Ar likumu atļautie miesas bojājumi vai pat nonāvēšanas?

Viena no profesijām, kuras galvenais uzdevums ir glābt cilvēku dzīvību vai palīdzēt uzlabot veselības stāvokli, ir ārsti, taču...

Foto

Atklāta vēstule iekšlietu ministram, ģenerālprokuroram, Valsts policijas priekšniekam

Tukuma novadu un visu Latviju 23.aprīlī pāršalca ziņa par šausminošo notikumu Tukumā, kurā smagus apdegumus guva divas personas....

Foto

Manas domas par to, kas notika Tukumā

Policijas pārstāvis TV ziņās gan teica, ka varbūt tas nebija noziedzīgs nodarījums. Lai izmeklēšanai sekmējas noskaidrot patiesību, taču man...

Foto

Par likuma “Grozījumi Augstskolu likumā” izsludināšanu, neraugoties uz tā būtiskajiem trūkumiem

Satversmes tiesa ar 2020. gada 11. jūnija spriedumu atzina Augstskolu likuma 56. panta trešo daļu...

Foto

Jūs, „kautrīgie” geji un lesbietes, ar savu klusēšanu esat palīdzējuši radīt vidi, kurā vienu geju var aizdedzināt

Labdien visapkārt! Kā visiem labi klājas šajā pirmdienā? Nupat,...

Foto

Briesmīgi un necilvēcīgi ir pelnīt politiskos punktus uz noziegumu rēķina, rezultātā šķeļot sabiedrību un sējot naidu

Noziegums Tukumā ir briesmīgs un necilvēcīgs, policijai ir jāveic izmeklēšana,...

Foto

Kas un kā varētu palīdzēt Tieslietu ministrijas administrācijai tās radītās likumdošanas karikatūras un anomāliju novēršanai

Tieslietu ministrija (TM) apgalvo, ka esot “jānorāda uz vēsturiskajiem dalītā īpašuma...

Foto

Mums ir jādzīvo, nevis jāgaida, kad vīruss dosies uz Marsu

Skatos uz mūsu 100 onkuliņu un tantīšu haotiskajiem mēģinājumiem ko sakārtot... un rodas sajūta ka nevienam...

Foto

Vai apzināta diskriminācija un segregācija nolūkā pakļaut vairākumu mazākuma perversajām interesēm?

Jurijs Perevoščikovs portālā Apollo: "Laika periodā no 28.decembra līdz 15.aprīlim atklāti kopumā 73 400 Covid-19...

Foto

„Aunu un klaunu” vienošanās par sadarbību ekonomikas un zemkopības attīstībai

Pandēmijas iespaids uz tautsaimniecību šodien ir viens no valsts attīstības centrālajiem jautājumiem. Krīzes rada ne tikai...

Foto

Kas pašlaik notiek VID?

Šodien parunāsim par Valsts ieņēmumu dienestu (VID), - kas tur pašlaik notiek Ar 2021.gadu nodokļu nomaksai ir izveidots vienotais konts. Liekas, ka...

Foto

Ko mums māca „Thalidomide” pandēmija

20.gadsimta otrajā pusē daudzās valstīs zāļu ağentūras reğistrēja brīnumainas zāles Thalidomide, kas palīdzēja daudzām saslimšanām, t.sk., grūtniecēm noņēma nepatīkamās sajūtas. Zāles raksturoja ar...

Foto

Mums ir izvēle

TV 24 Preses kluba raidījumā Edijs Klaišis, jauniešu radošo centru "OPEN" vadītājs, teica: „Man nav izvēles, ja es gribu strādāt ar bērniem, man būs jāvakcinējas...”...

Foto

COVID brīvprātīgās vakcinācijas dēļ man ir divi (iespējams - ļoti stulbi) jautājumi

COVID brīvprātīgās vakcinācijas dēļ man ir  (iespējams - ļoti stulbi) jautājumi....

Foto

Par vakcināciju, čipošanu, kristietību, islāmu, Bībeli, Austrumiem un “Zvēra zīmi”

Kādreiz biju visai dziļi iesaistījies kristietībā. Tik dziļi un patiesi, ka draudze pat ievēlēja par mācītāju....

Foto

Problēma ir tajos, kuri neatstāj policistiem citu izvēli kā strādāt par braukšanas instruktoriem

Šonedēļ nogalināja vienu no mums. Nogalināja nekaunīgi, nošaujot gaišā dienas laikā blīvi apdzīvotā...

Foto

Kāpēc mums visiem jāsatraucas par Bezzubova slepkavību

Futbola aģenta Romāna Bezzubova slepkavība Rīgā gaišā dienas laikā papildina sarakstu ar daudzām skandalozām pasūtījuma slepkavībām, kas notikušas mūsu...

Foto

Mans vīrišķais testosterons ir sajūtams stipri tālāk par valstī noteikto divu metru distanci

Šis ieraksts adresēts maniem nelabvēļiem. Es ar gandarījumu vēroju Jūs, kā Jums nesanāk....

Foto

Lai izvērtētu raidījumu „Aizliegtais paņēmiens”, mēs no nodokļu maksātāju naudas samaksājām pat advokātu birojam

Latvijas Televīzijas Satura padome izvērtējusi 29.marta raidījumu "Aizliegtais paņēmiens", kura tēma bija...

Foto

4.maijā pulksten 19.00 mēs prasīsim šo

4.maijā pulksten 19.00 mēs prasīsim šo:...

Foto

Nacionālais jautājums

Kas tas ir, kas saucās dzīve? Vēders, galva, kājas, brīve? Var jau būt, ka, kādu krāpjot, Arī sevi apzogam, Cik tad ir to tīro...

Foto

Ne dienas bez jaunumiem. Par daudz cietušo suni Ārčiju, protams

Tātad Pārtikas un veterinārais dienests nupat nāca klajā ar šķietami priecīgu vēsti. Ārčija bijušajam spīdzinātājam uzlikts...

Foto

Tas viss ir jāmaina līdz pamatiem

Valsts, kurā Satversmes tiesa neievēro pamatdokumentu - Satversmi, bet Eiropas rekomendācijas....